H

Yarbay
24 Şubat 2013
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
24 üye
Görüntülenme
Toplam: 103 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhaba arkadaşlar. Elimde Toshiba Satellite U945 ultrabook var. Cihazın üzerinde 16GB bir SSD+500GB Stock hard disk dizilimi var. Gelelim sıkıntılı kısma. Cihaz bana boot olmuyor şekilde geldi ve fanı sıkışmıştı, dönmüyor,ses yapıyordu. Yeni fan temin edilene kadar fanı çıkartıp 500GB hard disk yerinde 256gb SSD takarak Windows kurulumuna geçtim. Kurulum sırasında cihaz kapandı ve artık cihaza hiç bir şekilde erişim sağlayamıyoruz, bildiğiniz kapalı kutu haline geldi. Cihazın bataryası ve fanı ölü durumda olduğu için yok ancak uzun süre bu şekilde kullanılmış. Bu durumdan sonra sadece bir kez daha erişim sağlayabildik, onda da üstünde hiç bir disk yoktu, tekrar denendiğinde tekrar erişim sağlanamadı. 2 gündür denemediğim kombinasyon kalmadı.

Cihazın power tuşuna basıldığında power ışığı yanıyor, işlemciden ısı yayıldığını ölçerek buldum ancak dahili ekrandan da harici ekranlardan da görüntü alamıyorum. Hard disklerin dönmesi gibi bir durum söz konusu değil. Ramler kontrol edildi, sağlam. Cihaz tamamen siyah bir ekranda kalıyor, ne bir logo ne uefi. Dolayısıyla aklıma anakart geliyor. Yardım edebilirseniz sevinirim.

Herkese iyi günler dilerim.
Merhabalar arkadaşlar. Samsung NX300den Nikon D3300 e geçiş yapmak üzereyim, Yarın iyi bir fiyata alacağım. Hazır konu açmışken sorayim, shutter 3 k alacağım makinenin, sensörde çizik için kontrol edeceğim. Aklınıza gelen başka birşey var mı, açıkçası aynalı makinem hiç olmadı.

Nikon için M42 lenslerde infinity odak sorunu olduğundan M42 lenslerime Macro kullanımı dışında veda edeceğim gibi duruyor, Aklınıza gelen bir yöntem var mıdır acaba kullanmak için?

Bir de Nikon için ikinci el lens fiyatları nasıldır acaba, aşırı cep yakar mı giriş seviye lensler? Muhtemelen uzun süre 18-55 gidecek gibi duruyorum

Edit:Kameranın garantisi de Yok, kronik bir sorunu falan var mıdır acaba?
Herkese iyi akşamlar dilerim.
Herkese Merhaba arkadaşlar. Yerli ve yabancı sitelerde araştırıp düzgün cevap bulamadığım bir soru var kafamda. Şu anda sıfır alınan turbolu ve benzinli bir araç belirlenen servis aralıklarında bakımları yaptırıldığında ve özenli kullanıldığında üzerinden geçen yıllarda ve kilometrelerde kaç beygir kayıp yaşar ortalama olarak? Internette yayınlanan içerikler var ancak araçlar bakımsız şekilde yıllarca kullanılıp ölçüm yapılıyor ve bu benim bahsettiğim duruma çok ters kalıyor. 8-9 yıllık veya daha eski arabayı dynoya çıkarıp ölçeniniz var mıdır acaba?

Iyi akşamlar dilerim.
Merhaba arkadaşlar. Çok uzun süre eBay, uzun süre gerek Amerika içi gerek uluslararası Amazon ve Aliexpress kullandım. Hepsinden gayet memnun kaldığım bu sitelerin arasına fiyat ve kargo avantajının Amazon güvencesi ile birleştiğini görünce Amazon Almanya'yı da katmak istedim ancak yaşanan sorunlar artık iyice sinirimi bozduğu için başlık açmak ve genel durumu görmek istedim.

Kriz 1: Aldığım ufacık MicroSD kart için içi boş kocaman bir koli geldi.
Evet arkadaşlar, şaka değil, bildiğiniz kocaman kolinin içine sadece beğenmeyip iade etmek için olan return kağıdını koyup göndermişler Bu ilk yaşadığım sorun olduğu için herhalde bizim kargocular halletti dedim ve kutu açılım videomla başvurmam sonucu yeni ürünü 1 hafta sonra teslim aldım. Video olmasaydı hırsız damgası da yiyecektim.

Kriz 2: İndirimlerden aldığım Creative Aurora Live 2 kulaklık koli içinden kutusu açılmış ve üstünde 2 3 ufak çizikle çıktı. Premium bir kulaklığa para veriyorsam kutusunu kendin açmak isterim, ikinci el almayı ben de biliyorum sonuçta. Hani gümrük falan desek ürünü gümrük limitinin yarısı tutarda aldım ve bu üstündeki çizikleri açıklamıyor. Eğer videom olmasaydı muhtemelen yine bir nebze daha fazla uğraşmak zorunda kalacaktım. Aksesuarlar açılmamıştı ancak insan sinirleniyor, şüpheye düşüyor bir kere

Hikenn koltuk krizini yönetemediklerini de hatırlatmak isterim. Koltuklar gönderilmeliydi demiyorum, işlemler iptal edilmeliydi diyorum.

Nereden ne alırsanız alın, kutuyu açarken video çekin arkadaşlar. Çindeki merdiven altı satıcılar bile bana bu kadar sorun yaşatmadı, Amazon Almanya ise 4 siparişin ikisini sorunsuz teslim etmeyi başardı.

Edit: Kulaklık kutusunu inceledim, kenar etiketi açıldığı için yeni etiket çekmişler üstüne, ancak plastik üstüne plastik tutmamış ve ürün bana bildiğiniz açık gelmiş. Gümrük kontrol için açtı desem bile aynı etiket ile etiketleyecek zahmete girmez

Herkese iyi akşamlar diler, konu hakkındaki görüşlerinizi beklerim.
Herkese Merhaba arkadaşlar. Öncelikle Türkiye'de otomotiv işlerinin nasıl yürüdüğüne çok aşina olmadığımı söyleyerek konuya girmek istiyorum.

1 aydır Otomotiv forumunu da okuyorum ve ilgimi çeken bir nokta var, sigorta muadil parça kullanır kısmı.
Mesela şimdi kullandığım aracımda kasko ve sigortam tam, tanrı korusun bir kaza oldu ve karşı taraf suçlu bulundu. Ben bu aracı istediğim yani bakımlarını yaptırdığım yetkili servise götüremeyecek miyim? Bu durumda kendi kasko şirketime ulaşıp onlara yaptırırsam da hatasız olsam dahi hasarsızlık indirimimi kaybetmez miyim?

Bilgilendirirseniz çok sevinirim. Herkese iyi günler dilerim.
Herkese Merhabalar arkadaşlar. Arabam ya park halindeyken ya da bir arkadaşım arabaya çantasını koyarken arka tampon ve bagaj kapağı ucu boyası mahvolmuş. Araba sıfır ve ilk arabam. Her binmeden önce etrafında 3 tur atıp kontrol ettiğim bir arabadan bahsediyoruz.
Fotoğraftaki çizik ve bagaj kapağı üstündeki nokta nasıl düzeltilir, düzeltilse eskisi gibi olur mu acaba?

Kendim vursam bir yere içim bu kadar yanmazdı ama gerçekten çok canım sıkıldı. Audi biz rötüş atarız dedi ancak orjinal gibi olur mu bilemedim.

Herkese iyi forumlar dilerim

< Resime gitmek için tıklayın >
Herkese Merhabalar.

Geçen hafta Salı günü Türknete başvuru evrakları ulaştı ancak müşteri hizmetlerini arayıp sürekli sorgulamama karşın bir gelişme söz konusu değil. Acaba bu abonelik işlemleri ne kadar sürecektir?

Neredeyse 6 aylık internet parası veriyorum beklerken mobil hizmet sağlayıcıma
Herkese Merhabalar. Turkcell haxıe kart kullanmaktayım ve her ay paketim bitmekte. Sürekli paketi yenilemek yerine uygun fiyatlı internet paketi önermeniz mümkünmüdür? Diğer operatörlerde görüyorum ekstra 2 gb 10 20 TL civarı, turkcell için var mıdır böyle uygun fiyatlı sayılabilecek alternatif?
Herkese Merhaba. 6gb turbo paketini kullanıyorum Turkcellde. Ancak bu kısıtlamalardan bunaldım diyebilirim. Fiyatı ne olursa olsun(150TL altı olursa daha iyi tabi) sınırsız internet paketi gören var mı?
96kbps olsa dahi ilgimi çekiyor şu an
Bir operatör çıksa 3 4 mbps da olsa sınırsız internet verse mobile de üye olsak ne iyiydi
Herkese Merhaba. Bulunduğum sitede adil kullanımı olmayan fiber kullanmaktaydım ancak taşınıyorum ve yeni geçeceğim evde adsl ve VDSL altyapısı bulunmakta. Acaba önerebileceğiniz adil kullanımı olmayan bir paket var mı? Flyfiber dikkatimi çekti
Aylık 100 tlye kadar ödemeyi düşünüyorum, taahütsüz olursa çok daha mutlu olurum
Bölge: İstanbul/Pendik-Kurtköy

Herkese iyi günler dilerim.
Hakkında
Meslek: Tıp Doktoru(intern)
İlgi Alanları: Fazlasıyla
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Otomobil
audi
Mobil cihaz
iphone
Mobil cihaz
iPhone XS Max
Mobil cihaz
Samsung
Operatör
Turkcell
Oyun Platformu
PC
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 5.041
İkinci El Bölümü Mesajları: 215
Konularının görüntülenme sayısı: 91.619 (Bu ay: 579)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.970 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.