Şimdi Ara

--En verimli benzin hangi firmanın Güncel Konu--

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
16.705
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Öncelikle herkese kazasız belasız sürüşler dilerim. Dizel araçtan benzinli bir araca geçtim.

1.6 GDİ atmosferik motorlu bir araç aldım. Şimdiye kadar 2 depo Yakıt aldım.

Ilk depomu Opet Kurşunsuz benzin olarak aldım. ortalama tüketimim 8-8.5 arası idi...

2. Depomu shell v-power nitro aldım. Ortalama tüketim 9-9.5 arası tükettim.

Kullandığım yol aynı. Sadece ben kullanıyorum aracı. Hava sıcaklık durumu ise hemen hemen aynı...

İstanbul'da yaşıyorum. Çevremde çoğu kişi. Petrol Ofisi veya Opetten almamı önerdi...

Yakıt durumum ise shell nitroda 1 litre artmış bulunmakta...

En iyi ve en uzun km sunan Yakıt Firması hangisidir onu Öğrenmek için bu konuyu açtım ve sadece benzin için yorum yapalım lütfen...

Sizlerin tecrübesinden ben ve birçok forum arkadaşımız şüphesiz faydalanacaktır.

Teşekkürler

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Benzini bilmiyorum ama motorin de Shell nitro Opet ultraforcea göre daha hızlı tükeniyor ama araç daha atik oluyor. Ben opet kullanıyorum ama yakınımda petrol ofisi olsa onu kullanırım. BP ve Opet hemen hemen aynı geldi mazot konusunda bana.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3 yıldır benzinli aracıma Opetten alıyorum. 3-5 defa totalden aldım aracı daha atak hale getiriyor sanki. Birkaç kez bpden aldım ve en son po'den aldım. En vasat performans po oldu sanki. Tüketim olarak hepsi aynı gibi geldi. İlerleyen günlerde shell deneyeceğim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ben totalden alıyordum teb total ile ucuza geliyordu + litre bazında shellden 0,5 1 litre arası daha az ölçüyordum.
  • BP
  • Bana PO gibi geliyor ama olmayabilir de...

• Kullanım tarzım gittiğim yol hava sıcaklığı genel olarak aynıyken ölçtüm ve shell 1 litre fazla yaktı yol bilgisayarında...

Petrol ofisi daha denemedim ama iyi diyenler var...

Amacım Aracın motoru için en sağlıklı Yakıt hangi firma satıyorsa oradan almak.

Markadan çok istasyonda çok önemli. Mesela Kurtköy Opet Mehmetçik Vakfından aldım. Gayette memnun kaldım. En azından geliri Mehmetçiklere gidiyor

• quote:

Orijinalden alıntı: casper5353

Kullanım tarzım gittiğim yol hava sıcaklığı genel olarak aynıyken ölçtüm ve shell 1 litre fazla yaktı yol bilgisayarında...

Petrol ofisi daha denemedim ama iyi diyenler var...

Amacım Aracın motoru için en sağlıklı Yakıt hangi firma satıyorsa oradan almak.

Markadan çok istasyonda çok önemli. Mesela Kurtköy Opet Mehmetçik Vakfından aldım. Gayette memnun kaldım. En azından geliri Mehmetçiklere gidiyor

Shell nitro performans için zaten km istiyorsanız shell full save 95oktan kullanın hem performansı iyi hem tüketimi normal

• Shell nitro performans için satıyorlar Haklısınız fakat yeni aldım aracı daha ilk depoyu Opetten aldım sonra shell nitro aldım. Performans anlamında hiç fark yok... Aracın tepki vermesi tamamen opetle aynı. Şahsen benim aracımda öyle...

Shell fullsave -- Opet-- petrol ofisi arasındayım...

• Ya genelde bayiden bayiye değişiyor benzini kalitesi. Hemde fark edilir şekilde. Ama benim genelde en memnun kaldığım önce opet, en istikrarlı o. İkinci olarak petrol ofisi. Shell'den hiç memnun kalmadım almamaya çalışırım. Hem daha çok yaktı, hem performans düştü shell benzininde içine nasıl bir katkı koyuyorlarsa artık.
  • Shellden memnunum. Başka yerden almam yakıt.
  • Bir çok aracımda denedim Bp,Opet harici bir markadan yakıt almamaya çalışıyorum genelde ancak genelde istasyonda baya bir fark ediyor kendinizce belirlediğiniz istasyonlardan alırsanız daha iyi sonuçlar alabiliyorsunuz.
  • Dediğiniz gibi firmadan çok istasyon önemli...

• Ben opet kullaniyordum (benzin) ve memnundum.
    lukoil taraftar kartina aninda %4 indirim yaptigi icin son iki depoyu lukoilden fulledim.
    Sanki daha erken bitiyormus gibi geliyor.
    Kış bastırdıgı icin mevsimsel de olabilir.

Yakinda kilometreyi sifirlayarak olcum yapacagim.
  • FlyingUnderpants F kullanıcısına yanıt
    Ölçüm sonuçlarınızı bekliyoruz

Dediğiniz gibi ben ilk depomu Opetten aldım sonra Shell'den fakat Opet 100 kimde 1 litre daha az tüketti

• Bende yeni 1.2 TSİ golf aldım. Aynı soruyu sorduğumda bana PO önerdiler. Oradan almayı düşünüyorum

• cenkay02 kullanıcısına yanıt
    Aracınız hayırlı olsun...

Bende babama bugün sorduğumda Petrol ofisinden al dedi

Opet --- shell -- Petrol ofisi.

3 firmada Güzeldir fakat devamlı Kullanıcı arkadaşlar bizlere yaptığı km ve performanslarını ilerleyen zamanlarda yazarlarsa bizde karar vermiş oluruz artık

• casper5353 kullanıcısına yanıt
    İstanbul yaşamına dair 3 adet veri paylaşayım, fikriniz olsun. Paylaşacağım tüketimlerin tamamı BP'den 100 TL'lik benzin alımı sonucu katedilen mesafe ve ortalama hız/yakıt tüketim değerleridir.

16.11.2014 tarihli bir değer

06.12.2014 tarihli bir değer

20.12.2014 tarihli bir değer

04.01.2015 tarihli bir değer

Bugüne kadar 15.800 km yolun %98'i BP'den yakıt alınarak yapılmıştır, sadece yolda kalmamak adına Opet'ten yakıtın 5,04 TL olduğu zaman 20 TL'lik (yaklaşık 4 lt. gibi) yakıt almak durumunda kaldım. Opel'in BP yakıtına uyumlu olduğunu ve önerildiği bilgisinden yola çıkarak alımlarımın tamamını BP'den yaptım.

Düzeltme nedeni: Resimleri bir türlü görünür yapamadım, doğrudan link olarak yayınlayayım dedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cliffsalih -- 11 Ocak 2015; 22:57:38 >

• Devamli olarak shell den aliyorum.

Daha fazla menzil icin total diyorlar fakat arti eksi ne kadar oynatir bilemiyorum. Evinize yada yol guzergahinizda guvenebileceginiz istasyon belirleyip devamli ayni yerden almanizi oneririm. Kendi adima shell sonra da totalden sasmayi dusunmuyorum.

• Shell'den alıyorum sürekli. Hem karta güzel puan birikiyor, 4-5 ayda bir indirmli dolduruyorum depoyu, hem de Shell Android uygulamasıyla ne zaman ne kadar almışım izliyorum.
    Üstelik her yakıt alıştan sonra (30TL dahi alsan) ücretsiz köpüklü yıkıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi powermoon -- 11 Ocak 2015; 23:15:44 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.