Yarbay
01 Nisan 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
22 üye
Görüntülenme
Toplam: 486 (Bu ay: 1)
Gönderileri

3 ay önce ani bir kararla Türkiye’de ki sosyal, ekonomik ve siyasi durumlara katlanamayarak dünyanın en refah, en mutlu, en güvenli ülkesi Danimarka’nın başkenti Kopenhag’a taşındım. Varsa sorunuz alayım.

Cumartesi günü Adanaya geliyorum. Havaalanından Adana'ya nasıl gidilir? Toplu taşıma var mı? Varsa nakit mi geçiyor yoksa kart mı almak gerek? Barajyolu civarında ev kiraladım. Bu civarda nereler gezilir nerede yenir? Adana gurmeleri ses versin  

Kuşadası koylarını gezerken çekmeyen Türk Telekom operatörüm Yunan operatörüne bağlanıyor. Benim haberim yok. Mobil verim açık. Kaç dakika bağlı kaldı bilmiyorum herhangi bir veri transferi oldu mu. Birkaç saat sonra telefonuma bakınca Yunanistan'a hoşgeldiniz falan yazıyordu sonra kullanım ücreti yansıtmışlar telefona. Yahu ben Türkiye'deyim ne Yunanistan'ı? Sizin kendi ülkenizde dahi çekmeyen baz istasyonlarınız sebebiyle ben neden 40 lira ödeyeceğim? Rezillik. Kendi ülkende başka ülkenin operatörüne bağlanıyor telefonum bir de bana fatura ediyorsun. Eğer bu mağduriyetim çözülmezse katiyen kalmam Türk Telekom'da. Böyle bir rezillik olabilir mi? Ne yapmalıyım? Doğru dürüst cevapta vermiyorlar dalga geçer gibi ayarlarınızı değiştirin diyorlar.
Hesaba erişim için iki faktörlü kimlik doğrulamadan cep telefonuma SMS geldi görünüyor ancak numaramı değiştirdiğim için erisemiyorum maalesef. Onlarca mail attım ancak tek bir cevap bile gelmedi. Yedek kodu da bilmiyorum. Resmen koskoca sosyal medya sitesi ile hiç bir şekilde irtibata geçemiyorum. Nasıl halledeceğim bu işi? 10 yıllık hesap. Binlerce tweetim var. Kaybetmek istemiyorum. Yardım lütfen...
Büyük ihtimalle şubatta askere gideceğim. İşten ayrılmadan 2 hafta önce Sülüs belgemi alıp işten ayrılınca bir haftalığına yurtdışına çıkmayı düşünüyorum. Bazı arkadaşlar sevk tarihi belli olunca yurt dışına çıkamayacağını söylüyorlar. Bu doğru mu böyle bir şey var mı?
Kurban bayramından sonra 10 gün kadar İtalya turu yapmayı düşünüyorum ancak tek başına gitmeye çekindiğim için eşlik edecek birini arıyorum.Seyehat acentelerinin kısıtlayıcı programlarına uymak istemediğim için tüm planı programı kafama göre yapacağım.Roma,Floransa,Venedik,Milano'ya gitmeyi düşünüyorum.Klasik İtalya işte.Detaylar için DM atabilirsiniz.
Selam beyler.Ağustos ayında yıllık izne çıkıyorum.Yaklaşık 24 gün izinliyim.Hep görmeyi istediğim,mimarisini,insanını,yemeklerini,futbolunu çok sevdiğim İtalya'ya gitmek istiyorum.Yalnız çevremde benimle gelecek kişi olmadığı için tek gitmek durumundayım.Turla değil kendim plan yaparak gitmek istiyorum.Yaklaşık 8 gün 4 farklı şehiri görmeyi planlıyorum.Roma,Floransa,Venedik,Milan.(Milan'ı listeden çıkarabilirim de)Şehirleri trenle geçeceğim.Hostellerde ucuza kalacağım.Yani en azından şimdilik planım böyle.Otel rezervasyonlarını günü birlik internet üzerinden yapmayı düşünüyorum.
En büyük çekincem dil.Kimseyle pek fazla muhattap olmadan tamamlayabilir miyim diye düşünüyorum.Çat pat İngilizceyle olası bir sorun durumunda kiminle nasıl anlaşacağım bilmiyorum.Otel ve ulaşım rezervasyonunu booking ve skyscanner'dan yapacağım.Yemek zaten kolay bir kaç kelimeyle anlatılır.Daha önce gitmiş,pozitif ruhlu,insana enerji veren arkadaşlardan gaz bekliyorum.
Bir delilik yapıp tanımadığı ama kafa dengi birisiyle böyle bir maceraya atılmak isteyen varsa beklerim
Bütçem 2600 lira.43’ boyutunda arayüzü hızlı bir TV arıyorum.Marka önemli değil.Bu fiyata hangi model mantıklı acaba?
1.4f urban egea kircaali-bursa arası toplam bayram sürecinde ki verim.1000 km civarı uzun yol kalanı yüksek eğimli yokuş yukarı.4 kişi full dolu ağır bagaj.
Beklentimin biraz üstünde çıktı açıkçası.Ayrıca atmosferik motor rampada GİTMİYOR!

Malum sitede bir galerinin araç ilanında açıklamasında yazan şey aynen bu.2 parça boya sigorta şişirmesinden ötürü 19000TL çıkıyormuş.Böyle bir şey benim aklıma yatmıyor.Tamam 3-5 olurda 19 bin nedir? Galericilere hiç güvenmiyorum nedense..Hakkında
Konum: Bursa
Meslek: 3D Artist ve Modelleme
Forum İmzası:

Türkiye Cumhuriyeti Kurucu Önderi ve İlk Cumhurbaşkanı,Gazi Mareşal,Başkomutan,Başöğretmen,Ulu Başbuğ,Kağan,Mustafa Kemal Han Hazretleri Diyeceksiniz.
Hakkımda:
Dünyaca bilinmektedir ki, bizim devlet yönetimimizdeki ana programımız, Cumhuriyet Halk Partisi programıdır. Bunun kapsadığı prensipler, yönetimde ve politikada bizi aydınlatıcı ana çizgilerdir. Fakat bu prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların doğmalarıyla asla bir tutmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya yaşamdan almış bulunuyoruz.
Bizim yolumuzu çizen, içinde yaşadığımız yurt; bağrından çıktığımız Türk ulusu ve bir de, uluslar tarihinin bin bir acıklı olay ve sıkıntı ile dolu yapraklarından çıkardığımız sonuçlardır.
Elimizdeki programın ruhu, bizi sadece bir kısım vatandaşlarla ilgilenmekten engeller, biz bütün Türk ulusuna hizmet ederiz. Geçen yıl içinde, parti ile hükümet kuruluşunu birleştirmekle vatandaşlar arasında ayrılık tanımadığımızı fiilen göstermiş olduk. Bu olayın bizim, devlet yönetiminde kabul ettiğimiz, «Kuvvet birdir ve o ulusundur» gerçeğine uygun olduğu ortadadır.
Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK
Dünyaca bilinmektedir ki, bizim devlet yönetimimizdeki ana programımız, Cumhuriyet Halk Partisi programıdır. Bunun kapsadığı prensipler, yönetimde ve politikada bizi aydınlatıcı ana çizgilerdir. Fakat bu prensipleri, gökten indiği sanılan kitapların doğmalarıyla asla bir tutmamalıdır. Biz, ilhamlarımızı, gökten ve gaipten değil, doğrudan doğruya yaşamdan almış bulunuyoruz.
Bizim yolumuzu çizen, içinde yaşadığımız yurt; bağrından çıktığımız Türk ulusu ve bir de, uluslar tarihinin bin bir acıklı olay ve sıkıntı ile dolu yapraklarından çıkardığımız sonuçlardır.

Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Notebook
Otomobil
Fiat
Mobil cihaz
Apple
Operatör
Vodafone
Takım
Fenerbahçe
Ses Sistemi
Logitech
Notebook
Asus
LOL
Leona
Dünyadan Futbol
Liverpool FC
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: dün
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Mesaj Sayısı: 2.421
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 17.953
İkinci El Bölümü Mesajları: 14
Konularının görüntülenme sayısı: 402.243 (Bu ay: 1.061)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 11.425 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.