Şimdi Ara

Otobüs şoförü ile öğrencinin 'Boş akbil' tartışması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (2 Mobil) - 1 Masaüstü2 Mobil
5 sn
77
Cevap
0
Favori
2.630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 58
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 40 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Karbon 12 (9 mesaj) tuuruls (5 mesaj) Usta-74 (5 mesaj) Navi (2 mesaj) lazer__ (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (51 mesaj) Mobil (17 mesaj) Mini (5 mesaj) Uygulama (4 mesaj)
  • @
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Ülke ve Dünya Gündemi >> Otobüs şoförü ile öğrencinin 'Boş akbil' tartışması
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2663 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

İstanbul'da Kocamustafapaşa -Taksim seferini yapan otobüse binen öğrenci akbilini cihaza okuttu fakat cihaz kart boş uyarısı verdi. Öğrenci, boş kart uyarısına rağmen otobüse bindi. Şoför, öğrenciden otobüsten inmesini istedi. Öğrencinin inmek istememesi üzerine tartışma çıktı.

Şoförün, “Neden inmiyorsun? Sorusu üzerine öğrenci, “Hayır inmiyorum. İndiremezsiniz. Kayıtlara girdiğinizde zaten benim öğrenci kartım görünecektir” dedi.
    Şoför ise “Öyle bir şey yok kardeşim. Akbilin geçerse bineceksin, geçmezse ineceksin” diyerek öğrenciden inmesini istedi.

Öğrencinin, “Siz kimsiniz?” şeklinde karşılık vermesi üzerine şoför, “Ben bu aracın sahibiyim. Bu araba özel araba. Böyle bir dünya yok. Akbilin boş, çekip gitmek yok. Burada eşek başı yok. Konuşacaksın. ‘Akbilim yok geçebilir miyim?' diyeceksin. Neden böyle yapıyorsunuz?” dedi.

Öğrenci ise “Açıklama yapmak durumunda değilim. Mevzu gayet net” şeklinde cevap verdi.

Şoförün, “O zaman ben de seni mecbur taşımak zorunda değilim” demesi üzerine öğrenci, “Korana döneminde kimsenin kartını almaya mecbur değilim. Beni indiremezsiniz. Emniyet mensuplarını da çağırabilirsiniz” dedi.

Şoför, “Bela mısın? Sen belasın. Aşağı iner misin?” diyerek yeniden öğrencinin araçtan inmesini istedi. Öğrenci ise “Siz şu anda terbiyesizliğinizin farkında mısınız? Kimseden kart rica etmek zorunda değilim. Acelem olduğu için de inemedim” dedi.

Bu sırada otobüs son durağı olan Taksim'e geldi. Öğrencinin son durakta otobüsten inmesiyle tartışma sona erdi.

https://www.iha.com.tr/haber-otobus-soforu-ile-ogrencinin-bos-istanbulkart-tartismasi-865513/

|
    |

• Ergen ukalalık etmiş...Kerim olabilir dikkat.

düzgünce rica etse dayı ses etmeyecekti ki bunu da belirtmiş
    Çocuğun dunyadan haberi yok.Yok ibb, yok kayitlar, yok emniyet mensubu...vs.Hayati dizilerden ibaret saniyorlar.Yaşadığı toplumu azicik tanisa olay bu kadar buyumezdi.

Az İBB şöförünü CİMER'e şikayet etmedim. Ancak gördüğüm en saygılı şöför bu adamdır herhalde. İyi sabretmiş ben olsam yaka paça atardım. Beleşe binmiş birde artislik taslıyor.

şoför olsam bebeyi orda dövmüştüm. ama şoför değilim. olsam döverdim. iyi ki değilim. ama kesin döverdim.

Adamın malına kendi malıymış gibi biniyor ya, rica etse otobüsçülerin %90'ı zaten bir şey demiyor bile. Şahsen çok oldu bana sonraki binişlerimde hep olduğunda 2 defa bastım. Bu bebeler yüzünden insanların da iyilik yapası kalmıyor. Ağzına yüzüne çakaydı keşke 2 tane.

• Binbaşı
    1806 Mesaj
    Ergen ukalalık etmiş...Kerim olabilir dikkat.

düzgünce rica etse dayı ses etmeyecekti ki bunu da belirtmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 9 Eylül 2020; 13:1:53 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

dese abicim param kalmamış ismini ver senin hattından başka bir arkadaşa parasını bırakayım sana ulaştırsın vs.... sorun çıkmayacak

|
    |
    kozmos beni sevmiyor

Beni indiremezsin.
    Neden
    5 sezon kırtlar vadisi izledim.
    Okulda hep abdulhey diye çağırırlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buradan bir taytlı geçti -- 9 Eylül 2020; 13:21:49 >

Orijinalden alıntı: Tornado of Souls

Çocuğun dunyadan haberi yok.Yok ibb, yok kayitlar, yok emniyet mensubu...vs.Hayati dizilerden ibaret saniyorlar.Yaşadığı toplumu azicik tanisa olay bu kadar buyumezdi.

Tam bir concon

|
    |

• Yarbay
    5770 Mesaj

kameraya çeken olmasa pata küte dayağı çoktan yemişti.

POTANSİYEL TROLL
  • Teğmen
    143 Mesaj

şoför abimiz yine sabırlı çıkmış. tam dayaklık tip

Günümüz zibidi gençlerine bir örnek.

Türk ordusunda en seçme ve kahraman unsur daima Kastamonu, Çankırı, Taşköprü, Tosya ve havalisinde yetişen neferlerdir. Niçin? Çünkü buradaki Türkler Orta Asya’dan nasıl geldilerse öyle kalmışlar, hiç karışmamışlardır. Savaş meydanlarında yüzde hesabıyla en çok şehit düşenler de bunlardır. Halbuki Kastamonu ve civarı köylüsü ne gösterişsiz mahluktur. Demek ki Türk vatanı için kendisini harcayan hep Türkler olduğu gibi en sakınmadan harcayanlar da en karışmamış Türkler oluyor. Nihal Atsız
  • Yüzbaşı
    429 Mesaj
    En gıcık olduğum şey ise şöyle basit olaylar da bile entellik ve bilmişlik yapan insanlar şoför iyi sabretmiş

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yarbay
    2858 Mesaj
    Otobüs şoförünün yapması gereken Polis çağırmaktı.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
  • Yüzbaşı
    319 Mesaj

şoför olsam bebeyi orda dövmüştüm. ama şoför değilim. olsam döverdim. iyi ki değilim. ama kesin döverdim.

Compaq Armada 1530 // Intel Pentium 1 133 Mhz MMX // 2x8 Mb Ram Kingston // Compaq 1530 Motherboard // Kingston 1.2 Gb HDD // PCMCIA Modem Card // DSTN colour LCD display // Removable Floppy Drive // Speaker // CD-Rom Drive 8x // İnfrared // Windows NT 4.0 EN // Office 97 //

Ne Mutlu Türküm Diyene!
  • Uzaklaştırılmış 4 gün cezanın, 3 gün 14 saat 36 dakika kadarı kaldı.
    1 Not
    Ahlaksizligin yuzsuzlugun bu kadari

Ogrencisin diye ulke senin mi? Para verenler enayi mi bir de zeytinyağı gibi uste çıkmış.

En nefret ettiğim tip ya her şeyi kendine hak görenler

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

111 senelik muhteşem tarihi, kimsenin yanına bile yaklaşamadığı sayısız başarıları... Müzesinde rakiplerinin iki katı kupası olan, Türk sporunda ilk ve teklerin takımı. Var olduğundan beri Türk olmayan takımları en çok yenen Türk takımı. Ülkesinin medarı iftiharı, UEFA ve Süper Kupa sahibi. Dünyanın en büyük taraftar oluşumu ultrAslan’ın gururu. 1481'den beri kültürün simgesi, 1905'ten beri sporun beşiği. Anlı şanlı, şerefli Galatasaray.
    En kötü gün bugünse bugün daha yüksek sesle; Galatasaray
  • Yarbay
    2722 Mesaj
    Şöför haklı;
    "Konuşacaksın. ‘Akbilim yok geçebilir miyim?' diyeceksin. Neden böyle yapıyorsunuz?” dedi."

Fenomen olmak isteyen bir ergenimiz olabilir.

|
    |

normalde arac sahibiyim diyen kişiler kaba saba olur artis olurlar ama beyazlı yaşlı adam gayet düzgünce diyor ki desene bos akbılım bınebılırmıyım dıye bence duzgunce dese sorun etmezlerdı insanlık hali olabilir denirdi ama hem boş akbille binip hemde inmem demekte hoş olmamış sonucta o otobus senın babanın malı degıl

ancak yinede eğer akbili boş rica ettiyse tevazu gösterilmeli yok rica etmiyrosa inmeli

|
    |

• Yarbay
    6309 Mesaj
    Kesin ya ekşici ya da burada konu dışı ülke gündeminde takılan biridir

Adamın malına kendi malıymış gibi biniyor ya, rica etse otobüsçülerin %90'ı zaten bir şey demiyor bile. Şahsen çok oldu bana sonraki binişlerimde hep olduğunda 2 defa bastım. Bu bebeler yüzünden insanların da iyilik yapası kalmıyor. Ağzına yüzüne çakaydı keşke 2 tane.

Hürriyet olmayan bir memlekette ölüm ve çöküş vardır. Her ilerleyişin ve kurtuluşun anası hürriyettir.

PSN ID: tuuruls
  • Yarbay
    5540 Mesaj

Kart basanlar enayi değillerse sorulunca müsamaha gösterilmesinin ne farkı oluyor?

Dayak yemedigine dua etsin o.

Hakikaten başa bela böylesi.

|
    |

Cevap vermiş; Var, devletin dini adalettir… Adaleti olmayan devlet zaten dinsizdir!
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
kripto para haberleri
Canlı Tv izle
Cancer Clinical Trials
Gülüş Tasarımı
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,500
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.