Şimdi Ara

Otobüs şoförü ile öğrencinin 'Boş akbil' tartışması (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
78
Cevap
0
Favori
4.497
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Bana ortak olan kenarcıları müsaade et de kendim bileyim: Şehrin ortasındaki toplu taşımanın kenarcılarını: Mavi otobüsçülerle, minibüsçüler. Hırsız falan da değil, aleni istersen polis çağır diyor. Çağıramamış.

• quote:

Orijinalden alıntı: Karbon 12

Bence çok farklı şeylerden bahsediyoruz.  

Kartım eksikse kendim IETT'ye de binmem, başkasından da kart istemem, zaten IETT başka yolculara kart kullandırmayın dyor. Başkası isterse, yine de kullandırır ücretini de istemem. Burada mesele ben değilim.

Kendi otobüsü kısmı o kadar basit değil. O zaman kendi hatları ve durak sistemini de kursun bir zahmet. Benim vergim sayesinde "kendi" otobüsünü çalıştırabiliyor. Ek olarak belediye otobüsü dışında yardıma ihtiyaç olmayacak seviyede vergi veriyoruz. O durakların temizliğine, hareket merkezindeki kahvesine, televizyonuna kadar vergi ödüyorum. Sadece eski otobüsçüleri mağdur etmemek için mavi/mor hatlar var. Onlara iyikiilik bakımından hatları korunuyor. Bu çocuklar sayesinde bir yerde. O çocukların kalabalığı olmasa o hatlar beş para etmez. O çocuğa teşekkür etsinler, kibarmış/kabaymış fazla da uzatmasınlar bence.

Senin vergin sayesinde falan kimse otobüsünü çalıştırmıyor.Bilip bilmeden atıp tutma.

İett bu otobüsleri özelleştirmese iflas ederdi.Bak bir tane metrobüs özelleşiyormu.

O bindiğiniz otobüslerin fiyatı 1 milyonun üstünde.Millet para bağlamış çalıştırıyor.

Yazdıklarını okudukça ne kadar saçmaladığını ve bilmediğin konular hakkında ahkam kesmemeni tavsiye ederim.

Hırsız savunucusu

• Usta-74 kullanıcısına yanıt

Benim değil bizim vergimiz.

Vergilyle çalışan kurumlar iflas etmezler, kar da etmezler. Ne iflası?

Hırsızları savunan sizsiniz. Bütün durak sistemini, IETT altyapısını güzel güzel kullanırken bana yancı oluyorsunuz. Otobüs isterse beş mlyon olsun, alakası yok. Bir milyona kaç km yol inşa edersin?

• Kesinlikle şoför haklı.Beleş binmeyi adet haline getirmiş insanlar var burada.Akbilim yok diyorlar karşıdaki veriyor tabi çoğu kişi para istemiyor.O kişide istemeyeceklerini bilerek aman olur mu alın falan diyor yalandan 2 kere oldu bitti. Sonra otobüsten inince arkadşalarına ortamlarda anlatıyor böyle böyle diye.Arkadaşları ona vay çakalll helal olsun diyor...Böyle böyle insanlar asalak gibi yaşıyor.Ancak bunlara kafamız çalışır zaten

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eyoruk -- 10 Eylül 2020; 18:47:3 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • yüzsüz . evladına bak. ben ergenken otobüsler paralıydı. 25kr a denk gelen bi param yoktu da içimden dedim hayatta eksik veremem utanırım söylemeye. komik bir rakam eksikti yani. kızılaydan keçiöere kadar yürüyerek gitmiştim.

zor abi ülke boka sardı iyice.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0FD1540C7 -- 10 Eylül 2020; 18:53:48 >
  • Bu ukalalıkla bir yerde pekmezini akıtırlar bu veledin.Artık kime denk gelirse.İnsan bir rica eder,mahcuplaşır değil mi?Nasıl aile eğitimi almış bunlar neyin güvenidir bu yarabbim?

• Bir tane adam gibi yolcu yok mu, orada tut at aşağı. Şöför görevi gereği bir şey yapamıyor, kameralar var vs. Sıradan vatandaşa hiç bir şey olmaz, tut saçından at aşağı, aşağıda bik bik ötsün ergen.

• quote:

Benim değil bizim vergimiz.

Vergilyle çalışan kurumlar iflas etmezler, kar da etmezler. Ne iflası?

Hırsızları savunan sizsiniz. Bütün durak sistemini, IETT altyapısını güzel güzel kullanırken bana yancı oluyorsunuz. Otobüs isterse beş mlyon olsun, alakası yok. Bir milyona kaç km yol inşa edersin?

Özel sektöre ne vergi faydası varmış.Kimsenin vergisi falan ÖHO faydası yok.Bilmeden konuşma diyorum

İett nin neyi kullanılıyorsa parası ödeniyor.Bastığın akbil cihazının bile aylık ödemesi var.Bilmeden konuşma

.Hırsız savunucususun.

Bak üstüne basarak tekrardan söylüyorum BİLMEDİĞİN KONUDA KONUŞMA.BİLMEDİĞİN SEKTÖR HAKKINDA HİÇ KONUŞMA.

İETT özel halk otobüslerden para almadan lastiğini yere bastırmaz.

Bir yolcu akbil basmıyorsa benim parama çaldığı için hersız dır.Onu savunanda AHLAK'sızdır.

Bir hat ne demek. O hat çalışıyorsa her belediye orada araba çalıştırır ve kar edebilir demek. Taksim, Beşiktaş, Emiinönü, Kadıköy, Üsküdar çalışıp IETT'ye yardım ediyorlarmış. Hadi oradan, maskaralar sizi :) Çocukları kandırın siz. Kayakent'e gidin de yardım ediyor desinler. O hatlar nasıl alındı? Aynı bu çocuğun yaptığı gibi...

Meslektaşın o yüzden polisi çağırmamış. Kimliğini de veriyor çocuk, fotografını çek de bari şikayetçi ol... ana duraklara yakın karakollar var, sabah değilse öğlen önünden geçiyordur. Ama yapmaz, iki lira için ne uğraşacak, kolay kazanıyor çünkü. Adamın arabasına binmiş umursamamış, biz savunucusu olduk.

Farkımız şurada. Sen burada bir hırsız görüyorsun, ben iki hırsız. Sen küçük menffaatinin peşindesin, ben ilkesel bir şey yazıyorum. Burada hırsız görebilen eğer iki tane göremiyorsa bana göre dürüst değildir. Birini gör diğerini görme. Başından beri orataya asıl yazdığım şey bu. Diğerleri detay, sabaha kadar da tartışılır ama bu başlığın konusu değil diye daha çok girmeyeceğim.

• quote:

Bir hat ne demek. O hat çalışıyorsa her belediye orada araba çalıştırır ve kar edebilir demek. Taksim, Beşiktaş, Emiinönü, Kadıköy, Üsküdar çalışıp IETT'ye yardım ediyorlarmış. Hadi oradan, maskaralar sizi :) Çocukları kandırın siz. Kayakent'e gidin de yardım ediyor desinler. O hatlar nasıl alındı? Aynı bu çocuğun yaptığı gibi...

Meslektaşın o yüzden polisi çağırmamış. Kimliğini de veriyor çocuk, fotografını çek de bari şikayetçi ol... ana duraklara yakın karakollar var, sabah değilse öğlen önünden geçiyordur. Ama yapmaz, iki lira için ne uğraşacak, kolay kazanıyor çünkü. Adamın arabasına binmiş umursamamış, biz savunucusu olduk.

Farkımız şurada. Sen burada bir hırsız görüyorsun, ben iki hırsız. Sen küçük menffaatinin peşindesin, ben ilkesel bir şey yazıyorum. Burada hırsız görebilen eğer iki tane göremiyorsa bana göre dürüst değildir. Birini gör diğerini görme. Başından beri orataya asıl yazdığım şey bu. Diğerleri detay, sabaha kadar da tartışılır ama bu başlığın konusu değil diye daha çok girmeyeceğim.

Kabahat bizde seni birşey sanıp yazdık.

Bilmediğin konuyu araştırıp yaz.

Anlatırım ama anlamazsın sabit sin.

GENE YAZALIM BİLMEDİĞİ SOR CEVAPLAYAYIM AHKAM KESME

Her hat çalışan araba para kazanır diye bir kaide yok.Bak bilmiyorsun ya atma.

örnek 94 hattı vardır.Osmaniye eminönü sittin sene para kazanmaz.Bırak kazanmayı zarar yazar.Böyle çok örnek var yazarım rezil olursun.Yetmez dersen bir örnek daha 97b soğanlı beyazıt yarısı bedavacıdır.Para kazanmaz.Sektörden biriyim başkasının sektörünü bilmiyorsam rezil etmmem seni gibi kendimi.

GENE YAZALIM BİLMEDİĞİN KONUDA BİLMİŞLİK TASLAMA.

İlk cümlen aşağıda. Sen beni başından beri bir şey sanmıyorsun. Senin derdin kendi meramını anlatacak zemin yaratmak. Kim hırsız, kim dürüst umrunda değil, ilgi çekerse diye garnitür.

O hatlar da para kazanmıyorsa başka çıkarları vardır. Taşı kaldırdıkça çıkar altından, ilerde değerlenir diye elinde tutuyordur. Ama değerlenme havadan geliyor... rantı kim ödüyor diye soran yok. Sektörle alakası yok bunun, biz de bir şeyler biliyoruz.

Alıntı

metni:
    Senin vergin sayesinde falan kimse otobüsünü çalıştırmıyor.Bilip bilmeden atıp tutma.
  • quote:

İlk cümlen aşağıda. Sen beni başından beri bir şey sanmıyorsun. Senin derdin kendi meramını anlatacak zemin yaratmak. Kim hırsız, kim dürüst umrunda değil, ilgi çekerse diye garnitür.

O hatlar da para kazanmıyorsa başka çıkarları vardır. Taşı kaldırdıkça çıkar altından, ilerde değerlenir diye elinde tutuyordur. Ama değerlenme havadan geliyor... rantı kim ödüyor diye soran yok. Sektörle alakası yok bunun, biz de bir şeyler biliyoruz.

Alıntı

metni:

Bak bu sektör hakkında bilgi birikim yada incelemem varmı?Varsa bizide aydınlat.

Yoksa bilen biri olarak anlatıyorum anlamıyorsun.İşin içindeyim diyorum benden daha iyisini biliyorsan söyle kendimi düzelteyim.

Bak bir HAT illa para kazancak diye bir şey yok başka çıkarıda yok.

BELEDİYE ULAŞIM HİZMETİ VERİR.VERMEK ZORUNDA PARA KAZANMAK İLLA ŞART DEĞİL.ANLA ARTIK.

BİLMİYORSUN ANLATALIM ANLAMIYORSUN LAKİN YAPACAK BİRŞEY YOK

Ortada rant falan yok.Ortada birileriden alınan vergilerden yapılan birşey de yok.

Akbil alırsın ödemesini belediye ye yaparsın.Bende gider kazandığım paramı belediyeden alırım.vergisinide veririrm.Kimsenin verdiği vergi bana yaramaz.

Bak söyleyelim yeniden.Belediye özelleştirmiş bu araçları.Bunun karşılığında ödemeler alır.

Uzatma artık.Bildiğin varsa onu yaz.Mış muş la olmaz bu işler.Araştır gel konuşalım.Bu şekilde olmaz

• almanyada bunun para cezasi var, hapis cezasina kadar gidebiliyor. burada bu cocuga islem yapilmamasina hic anlam veremedim. türkiyede toplu tasimalara ücret ödemeden binince ceza kesmiyorlar mi?

• Şoför dövemez çünkü kamera kaydediyor.

Diğer yolcular o ukalalık yapan genci dövseydi sorun olmazdı.

• Şoförün sağa çekip hareket etmemesi gerekiyordu. O zaman diğer yolcular duruma müdahale ederdi.

• Şoföre durumu izah edince yardımcı oluyorlar ama böylesi de olmamış üstüne karşılık vermiş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ağzını burnunu kıra kıra atacaktı kapıya

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.