Şimdi Ara

ÇOCUKLAR VELİLERİ İLE BİRLİKTE ARABA İLE ŞEHİR İÇİNDE GEZEBİLECEK Mİ?PİKNİĞE GİDEBİLİR Mİ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
2.360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

"SON DAKİKA HABERİ: İçişleri Bakanlığı, 65 yaş üstü ve 18 yaş altı için genelge yayımladı. Sokağa çıkma kısıtlamasına tabi çocuk ve gençler bakıcı, aile büyükleri, kreş/gündüz bakımevlerine gidebilecek, veli nezaretinde yolculuk yapabilecek. 65 yaş ve üzeri vatandaşlardan işletme sahibi esnaf tüccar sanayici serbest meslek sahipleri ile çalışanlar sokağa çıkma kısıtlamasından muaf olacak. 65 yaş ve üzerindeki vatandaşlar, 31 Mayıs Pazar günü 14.00-20.00 saatleri arasında, 0-18 yaş aralığındaki çocuklar ve gençler ise 3 Haziran Çarşamba ve 5 Haziran Cuma günü 14.00-20.00 saatleri arasında, yürüme mesafesiyle sınırlı olmak, mesafe kuralına riayet etmek ve maske takmak kaydıyla dışarı çıkabilecek."

Çocuklar ile birlikte araba ile şehir içinde gezmek her gün tamamen serbest mi?

Şuanki yasak sadece çocukların toplum içinde gezmesi mi?

Ayrıca piknik serbest olduğu için acaba çocuklar ile bir yere gitsek, diğer gruplardan 5-10 metre uzakta otursak bu da serbest mi?

• ???
  • Bu sorunun cevabını bilen yok ama en geç 10 gün içinde yasak kalkacak zaten az daha sabır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • exelans3838 E kullanıcısına yanıt
    ntvden aldım bu haberi ama güvenemiyorum, nasıl yorumlanır bu haber bilemedim.

Herkes dışarda biz çocukları neredeyse hiç çıkarmıyoruz bahçeye bile,sokağa hiç çıkarmadık, araba serbest ise biraz hava alsınlar demiştim kendimce.
  • Cocuklara sokaga cikma yasagi devam ediyor(belirtilen izinli saatler hariç), ama seyahatte evebeynleri ile seyahat edebiliyor.

• ardaalisahin kullanıcısına yanıt
    Yani çarşı merkezinde arabada görseler ceza yok değil mi?

• Yasaklar hemen hemen kalkmaya başladı ya yakında küçüklere de tamamen izin gelir, ben 20 yaşındayım bu yaş sınırı kalktı çok şükür ama önemli olan eskiye normal düzene sağlıklı yaşama dönmemiz

• rewkdark R kullanıcısına yanıt
    Gezmeye izin yok hocam benim anladigim, baska bir ile gidecekseniz sorun yok. Evde birakacak kimseniz yoksa yaninizda olmasina bir sey demezler saniyorum ihtiyac icin disardaysaniz, ama keyfe keder ise izin vermeyebilirler. Tabi tum bunlar karsilastiginiz memura gore de degiskenlik gosteriyor.

• Araç içinde çocuklarla seyahat serbest. Ama sahilde çocuklarla gezerim dersen ceza yiyebilirsn.

• Seyahat serbest. Dışarı çık dolaş hala yasak çocuklara ve 65 yaş üzerine.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.