Şimdi Ara

Önden çekişli araçta motoru bagaja alarak arkadan iter yapmak ve maliyeti ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
3.835
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Başlıkta da dediğim gibi arkadaşlar çılgın bir projem var bilgilerinize ihtiyacım var :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tahrip -- 11 Ağustos 2011; 18:58:11 >

• Arka taraftak taban sacını kesip te arabayı nasıl tek parça halinde tutmayı düşünüyorsun...
  • olmaz öyle bişey ağırlık arkaya çok basacağı için kalkışlarda yokuşlarda virajlarda heryerde sorun yaratır
  • abi bırak Allah aşkına ne gerek var böyle şeylere :) git bi bmw 1 serisi al hem eziyetten kurtul , hem bmw kalitesiyle kullan otomobilini :)
  • O dediğini yapmak çok zor. İş sadece motoru taşımakla bitmiyor. Bunun vites kutusu var hidrolik sistem hortumları var soğutma sistemi var yani var oğlu var. Her şeyi düzgün yaptım desen bile yürüyeceğinin garantisi yok.
  • Bu çılgın projen için en uygun araba kuş serisidir. Motorun hava alma problemi olmaz, ne de olsa havadar araba. Sadece hidrolik hortumlarını kesip kısaltacaksın o kadar (tahmindir). Ama motoru bagaja yiyince önü kalkar mı bilmem. Malum artık g..tü kalkık arabalar moda
  • Dediğinizarabayı yeniden yapmak gibi bir şey

Her şeyi geçelimde en basitinden arabanın Aerodinamik dengesini bozarsınız olmaz o

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi f-a-t-i-h -- 11 Ağustos 2011; 19:54:16 >
  • Taban saçını kestikten sonra çelik demir wslerle destek yapabiliriz die düşünüyorum.Aracı motoru arkaya aldıktan sonra desteklesek çeliklerle ws sizce bu mümkünmü nerde yapabilirler.zaten bu araç bir nevi trafikten men olucak garajımda durucak başka bir araç alıp onu sürüş amaçlı kullanıcam bu benim hobi olarak yapacağım birşey olsun die hurda olarak aldım . bir renodan neler çıkabilceğini görmek göstermek istiyorum.sizce maliyet ne olur sağlam birşey için.
  • oruç çarptı sanırım
  • Yılın otomotiv fantezisi seçelim bu konuyu
  • Önden çekiş önden motor--------------maliyet ucuz ve tecrübesizler için kullanım daha kolay.

Arkadan çekiş önde motor ----------------çok iyi çekiş dengeli ağırlık dağılımı

Arkadan çekiş arkada motor----------------harika çekiş ancak yüksek hızda hafifleyen direksiyon tepkileri

Arkadan çekiş ortada motor------------------çok iyi çekiş ve yol tutuş ancak savrulduğu zaman aniden savrulur ve çok tecrübeli bile olunsa toplamak çok zor

Önden çekiş arkadan ---------------------------kullanışsız ve ekonomik değil
  • :) peki motorumuz önde kalsın bu araca turbo takmak nasıl olur.bir usta önden çeker olduğu için 2 de bir makas kırarsın dedi.arkadan iter olsa bronz makas takardık dedi sorun olmaz demişti.
  • önden çekişli aracın motorunu arkaya alırsanız en ufak yokuşta patinaja kalır
  • Turbu konusundaki yorumunuz ne olur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: nizam1292

oruç çarptı sanırım

http://www.haberpan.com/video/ramazanda-sicaklara-dikkat

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi laax -- 11 Ağustos 2011; 20:39:00 >
  • quote:

oruç çarptı sanırım

:) sadece bir hobi bu böyle bir araç var elimde ve değerlendirmek istiyorum sporbir görünüm vermek istiyorum.Zor olduğunun hatta çok zor olduğunun bilincindeyim sadece merakım maliyeti avantaj ve dezavantajları.Ve benim gibi orucun başa vurduğu hayalperest bi usta ;)
  • quote:

Orijinalden alıntı: laax

quote:

oruç çarptı sanırım

Dalga geçiceğinizi bilseydim yazmazdım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Tahrip

quote:

Orijinalden alıntı: laax

quote:

oruç çarptı sanırım

Dalga geçiceğinizi bilseydim yazmazdım.

hocam motor değiştirmek tamamda arkaya almak nedir? çözemedim çok gereksiz bir iş araç ne bilmiyorum ama amatör bir iş için gereksiz

• arkadaş sen en iyisi renault 12 yi sat kurtul
  • Motoru bagaja almanın mantığı nedir ?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.