Şimdi Ara

1.0 TSİ kronik bir sorun varmı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
26
Cevap
0
Favori
16.039
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

1.0 tsi bildiğin gibi küçüük hacim yüksek güç veriyor ve ömrü kısa derler hep.

Bu motor çıkalı baya oldu.Hiç kronik bir sorun yaşayan oldumu ? 1.4'ler çok güçlü olduğu için piston kırıyordu.

1.0 'larda herhangi bir sorun problem yaşayan oldumu ?

• Brezilya Polo grubunu takip ediyorum. 200 bini devirenler rutin bakım dışında tsi motorda sorun yaşamadılar ki.. brezilya iklim olarak araçları zorlayacak derecede kötü ve nemli.
    Polo grubumuzda 100 bini deviren arkadaşlarımız var, hiç bir sorun yaşamadılar.. soft yazılımla 125 ps yapanlarda herhangi bir sorun yaşamıyorlar. Ki soft ecuyla 110 luk versiyonu golf, a3, octavia da kullanılıyor.
    110 luk 1.0tsi ile 95 lik polo 1.0tsi arasında yazılım dışında hiç bir fark yok..

Kısaca, 1.0tsi ünite, VW nin çıkarmış olduğu en net, en temiz en verimli motoru olma yolunda devam ediyor..
    Performans olarak 1.6 atmosferik ayarında,yokuşlarda daha istekli ve torklu bir motordur. Ve 1.4 1.6 atmosferiklerin aksine, yüksek hızlarda kabin içine motor sesi neredeyse hiç gelmez
  • Fındık motor diyen atmosferik kafalılardan başka kronik sorunu yok.

• Polo 1.0 tsi dsg'li var 68bin km geçti, sorunsuz kullanıyorum zamanında bakımlarını yaptırıyoruz, herhangi sorun yaşamadım
  • Sende daha önce 1.0 tsi yok muydu zaten?
  • quote:

Orijinalden alıntı: auto_man

Sende daha önce 1.0 tsi yok muydu zaten?

Ben hiç yaşamadım işte yaşayan varmı diye merak ettm.

• Bu motorların güçlü versiyonlarını almazsan, burası çok önemli yağ bakımlarını her ne kadar 15 bin km olsa da 10 bin km de bir ( özellikle 100 bin km den sonra) yaptırırsan ve yüklenerek yani aşırı sportif kullanmazsan sorun çıkarmazlar.

Atmosferik olsa birçok hatayı kabul eder ama bu tür küçük motorlar hataları, bakımsızlığı affetmez. VAG grubunun benzinli düşük güçteki motorları genel olarak sorunsuzdur.

• 100 bin km ye gelsin de gorelim diyenler simdi 500 bine gelsin de gorelim diyorlar

guzel motor

• Brezilya Polo grubunu takip ediyorum. 200 bini devirenler rutin bakım dışında tsi motorda sorun yaşamadılar ki.. brezilya iklim olarak araçları zorlayacak derecede kötü ve nemli.
    Polo grubumuzda 100 bini deviren arkadaşlarımız var, hiç bir sorun yaşamadılar.. soft yazılımla 125 ps yapanlarda herhangi bir sorun yaşamıyorlar. Ki soft ecuyla 110 luk versiyonu golf, a3, octavia da kullanılıyor.
    110 luk 1.0tsi ile 95 lik polo 1.0tsi arasında yazılım dışında hiç bir fark yok..

Kısaca, 1.0tsi ünite, VW nin çıkarmış olduğu en net, en temiz en verimli motoru olma yolunda devam ediyor..
    Performans olarak 1.6 atmosferik ayarında,yokuşlarda daha istekli ve torklu bir motordur. Ve 1.4 1.6 atmosferiklerin aksine, yüksek hızlarda kabin içine motor sesi neredeyse hiç gelmez
  • Arkadaşın 1.0 golfünün turbosu gitti, garantinin son günü garantiden değişti.
  • bu motorun bütün canı turbosu zaten, bakımlarının düzenli yapılması önemli hatta bakım için 10bin km daha uygun. birde kullanimda turboya dikkat edilmesi lazım, ilk çalıştırmada biraz turbo milinin yağlanmasını beklemek gerekli, benzer şekilde aracı stop ederken rolantide bir miktar bekleyerek turboyu soğutup aracı öyle durdurmak uzun ömür için faydalı olacaktır. motor 6-7bin devir çevirir ancak o ufacık turbo mili 10-12k hızında dönüyor içeride.
  • 1. 4 122 lik tsi motorun 1 silindir çalınmış hali ne bekliyorsunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: tenekekutu

Bu motorların güçlü versiyonlarını almazsan, burası çok önemli yağ bakımlarını her ne kadar 15 bin km olsa da 10 bin km de bir ( özellikle 100 bin km den sonra) yaptırırsan ve yüklenerek yani aşırı sportif kullanmazsan sorun çıkarmazlar.

Atmosferik olsa birçok hatayı kabul eder ama bu tür küçük motorlar hataları, bakımsızlığı affetmez. VAG grubunun benzinli düşük güçteki motorları genel olarak sorunsuzdur.

adamlar zaten 30binde bir olan yağ bakımlarını türkiye'ye özel 15bine düşürmüşler, onu da 10 bine düşürek öyle mi?  

• Eskiden 1.6 tdi ve 1.4 tsi vardı. Şimdi onun bile 1 er silindirine göz dikip maliyeti azalttılar. Söylenecek o kadar çok şey varki bizi bu hale düşürenler utansın 2020 de uçan arabalardan fındık motorlara geldik.
  • Hayatınızda kac tane piston kırmıs 1.4 tsi gordun sacma salak yorumlar yapıyorsunuz İnternette yazılan Yazılara paylasılan araclara bakarak tum 1.4 tsi lar piston kırar diye sacma sapan b0klama harekatına gecmeyin.

Ben 5 Yıldır otoyedek parca sektorunde calısmaktayım. 1 tane Scirocco 1 tanede Passat CC Gordum piston kıran Canlı bi sekilde parca verdigimiz Scirocco CAV, Passat CC CKM Motordu Ve Kesinlikle 2 side kullanım kaynaklıydı. Birinin kırma sebebi Motor sıcak yada soguk fark etmez ısıktan ısıga surekli gazlayan periyodik bakım hak getire 19 Yasındaki veledin altına verildigi için Kırmıs Digeri İse Köyünde Eşşegi dahi olmayan birinin altına gectigi için ha babam gaza asılan 45 yasında bi dayı yüzünden kırılmıstı.

Onun haricinde ben canlı bi sekilde ne gordum ne duydum ki Soyle söyliyim SciroccoTR Sayfamızda 14 bin üye var Bu 14 Bin üyenin rahat bi 7 8 bin inde Scirocco var Ve cogu Cav motorlu Yazılımlı Adamlar orjinal motoruyla yıllardır gazlıyorlar 200 250 beygir bantlarında bunlar neden kırmadı ? 3 5 tane Eşşegin altında kırıldı diye Sürekli 160 Lıklar 1.4 TSİ lar b0klanır durur.

Sunuda bilin 2012 nin 6. Ayından sonra CTH Motor uretildi. Herseyi güncellendi Herseyi güclendirildi. Yag yakma Piston Kırma Devirdaim bozma olayı Tamamen Düzeldi. Ki bunlardan biride Benim 160 Lık CTH Motorlu Scirocco Kullanıyorum 1.5 Senedir Yazılımlı Warexli aracım catır catır gazlıyorum ve 10 larca bu sekil sciroccosunu Saglıklı Kullanan Arkadaslar var.

Bırakın Su Sacma Sapan Yok 1.4 TSI Piston kırar Yok DSG Bozar muhabbetini. 2012 Sonrası Motorda DSG de revize edildi.

DSG Saglıgı için Her 30 Binde bir DSG Ve Mekatronik yagını Degiştirin.

1.4 TSI Motor Saglıgı İçin Her 7.500 de bir Motor Yagını ve Filtrelerini Değiştirin.

Uzun Yıllar Sıkıntısız Kullanırsınız.

• Eski bir TSİ kullanıcısı olarak bazı motorlarının yağ yakma sorunu dışında ki bence kabul edilebilir bir hata değil genel anlamda güzel ve sorunsuz motorlar.Tabi düzenli bakımları yapılmak şartıyla.90 bin km 1.4 TSI 150 hp çift şarjlı olanı kullandım hiçbir sorun yaşamadım ki araç 4x4 tü.Keza 1.4 TSI da çok kullandım güzel motordu.Sorunsuzdu

1.0 bence piyasadaki en güzel 3 silindirlilerden biri.Titreşimi az, performansı yeterli ve yakıtı iyi,sessiz,üst devirlerde eğlenceli.

Ancak rekabet artık çok üst düzey.Diğer 3 silindirliler de çok başarılı üstelik tam otomatik kombinasyonlu rakipleri piyasayı karıştırıyor.Rekabet iyidir.

• LSPI yani Low-speed pre-ignition denen hadise bu motorda yok mu?? 

• Sizde Polo MK6 vardı.

Şimdi motor değişmiş bayağı silindir yatağı ve turbo hariç her şey değişmiş.

• quote:

Orijinalden alıntı: commandx

Arkadaşın 1.0 golfünün turbosu gitti, garantinin son günü garantiden değişti.

valla mı ?

• ex_silver kullanıcısına yanıt
    150 lik çift şarj değil. 160 lığın azaltılmış hali.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.