Şimdi Ara

Bridgestone turanza nasıl lastik

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
60
Cevap
0
Favori
10.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aracıma lastik almayı düşünüyorum orjinal ebatları 185/55/14 bridgestone turanza er 300 nasıl yorumlarını okudum 40.000de lastik bitiyor diyen olmuş sert hamurlu lastikmiş bu lastikten daha iyi lastik şudur dediğiniz marka varmı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Aracı aldığımda üzerinde Bridgestone Turanza er 33 lastikler vardı. Çok sert ve yol tutmayan bir lastik. Er 300'ü kullanmadım ama benzer olduğunu düşünüyorum. Başka bir lastik bakmanızı tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Aracı aldığımda üzerinde Bridgestone Turanza er 33 lastikler vardı. Çok sert ve yol tutmayan bir lastik. Er 300'ü kullanmadım ama benzer olduğunu düşünüyorum. Başka bir lastik bakmanızı tavsiye ederim.
    Marka olarak hangi markayı tavsiye edersiniz?

• Dayton baktin.mi

• Turanza ile ıslak zeminlerde çok fazla kayma yaşadım. Kuru performansı iyi ama ıslak zeminlerde berbat. Clio 4 te yaklaşık 35000 km dir Bridgestone ecopia ep25 kullanıyorum. Islak performansı gayet iyi, yaz lastiği olmasına rağmen karda yaz lastiği ile yolda kalanların olduğu yerlerde rahatlıkla gideceğim yere ulaştım. aşınma olarak rahat 100000 km yapar gibi, hala gözle görülür bir aşınma yok ama seneye değiştireceğim mecburen, 5 yılını doldurmuş olacak lastiğim. Seneye de direkt bu lastikten alacağım, o derece memnunum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dampierre

Turanza ile ıslak zeminlerde çok fazla kayma yaşadım. Kuru performansı iyi ama ıslak zeminlerde berbat. Clio 4 te yaklaşık 35000 km dir Bridgestone ecopia ep25 kullanıyorum. Islak performansı gayet iyi, yaz lastiği olmasına rağmen karda yaz lastiği ile yolda kalanların olduğu yerlerde rahatlıkla gideceğim yere ulaştım. aşınma olarak rahat 100000 km yapar gibi, hala gözle görülür bir aşınma yok ama seneye değiştireceğim mecburen, 5 yılını doldurmuş olacak lastiğim. Seneye de direkt bu lastikten alacağım, o derece memnunum.
    Bridgestone turanza nasıl lastik

Bu etikette f yüksek yakıt tüketimi anlamına geliyor herhalde

• quote:

Orijinalden alıntı: Literaryy

Alıntıları Göster
    F yüksek yakıt tüketimi a ise düşük yakıt tüketimi demektir bu lastikten uzak dur aşırı sert lastik tahta gibi aynı

• Tahta gibi lastik, yakıt tüketimi konusunda iyi değil ve çok sesli bir lastik.

• quote:

Orijinalden alıntı: bulentcandan

Tahta gibi lastik, yakıt tüketimi konusunda iyi değil ve çok sesli bir lastik.
    F yüksek yakıt tüketimi anlamına mı geliyor?

• Fluenclerin üzerinde gelen lastik 70-80 bin gidenler var rahat. Uzun ömürlü ama buna bağlı olarak çok sert lastik

• quote:

Orijinalden alıntı: educationist

Fluenclerin üzerinde gelen lastik 70-80 bin gidenler var rahat. Uzun ömürlü ama buna bağlı olarak çok sert lastik
    Yakıt verimliliği f bunun anlamı ne

• Benim honda civicte fabrika çıkışlı var çöp bir lastik bence

• fabrika çıkışlı 205x55x16 vardı benim arabada ,
    75bin km kullandım ,sonunda söktüm attım ,
    çok sertleşmişlerdi ,fren yapında abs devreye giriyordu ,
    kalkışlarda ise ESP ASR lambası yanıyordu ,
    ve ilginç olan ,hala 3-4 mm diş vardı lastiklerde
  • Uzun ömürlü ise tamamdır...Türk insanı için üretilmiş lastik...
  • çok aşırı sert, asla alınmaz.
    uzak dur
  • quote:

Alıntıları Göster
    Şu etiket değerlerine bakınca bir lastiğin nasıl olurda hiçbir alanda başarılı olamadığına şaşırıyorum.

Hem sert hem de buna rağmen yakıt tüketimi fazla, madem yakıt tüketimi fazla o zaman yol tutar diyorsun tam tersi yol tutuşu da çok zayıf. Gürültü seviyesi de baya fazla, yolda kafa şişiriyor. Şu lastiğe para vereceğinize gidip petlas alın daha iyi valla.

Lastikleri marka olarak değilde model olarak değerlendirmek lazım. Her markanın iyi ve kötü lastikleri olabiliyor. Önceliğiniz neyse (yol tutuş, yakıt tüketimi, ses seviyesi) o konuya göre araştırma yapın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

Aracı aldığımda üzerinde Bridgestone Turanza er 33 lastikler vardı. Çok sert ve yol tutmayan bir lastik. Er 300'ü kullanmadım ama benzer olduğunu düşünüyorum. Başka bir lastik bakmanızı tavsiye ederim.
    Yol sesi konusu nasıl hocam ?
  • Olur Öyle Şeyler kullanıcısına yanıt
    Bende 17 jant var yol sesi konusunda baya kötü ancak 16 jantta yol sesi biraz daha iyi.

• quote:

F yüksek yakıt tüketimi anlamına mı geliyor?

Alıntıları Göster
    Avrupa etiketlemesine göre A ve G etiketli lastikler arasında %7.5 (100km'de 0.6 litre) yakıt tüketim farkı bulunur. En iyi değer A etiketidir.

Turanza, F etiketine sahipse A etiketli bir lastiğe göre her 100km'de takriben 0.5 litre kadar fazla yakıt tükettirir.

Olay yuvarlanma direnci ile alakalıdır.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.