Yarbay
17 Aralık 2002
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
3 üye
Görüntülenme
Toplam: 120 (Bu ay: 2)
Gönderileri

80.000 - 100.000 arası bütçe ile ikisi arasında kaldım. Farklı segmentler ama.

Clio Icon donanım

Cruze da LT Plus filan bulunabiliyor. Sizce hangisi?

Sözün bittiği yerdeyiz diyecem, ama daha kötüsü biz bittik.

Kaçın gençler, isterseniz abi ben suri suri bum bum deyin, tır kasalarında kaçak gidin ama kaçın.

Bizden geçti, yapamadık. Siz geleceğinizi kurtarın.

IELTS sınavına hazırlanırken geçmiş yılların eğitim kitapları pdf şeklinde nette var. Çıktı alıp veya kitapları alıp çalışmak yerine tablet üzerinden çalışıp not tutabileceğim fikri daha mantıklı geldi.

Şimdi bunun için ipad 8 yeter. 128gb ve kalemle beraber 4800TL'ye denk gelecek.

Ama sonra pro aklımı çeliyor. Yanında airpods hediyeside var. Daha uzun yıllarda kullanabilirim. Kalemle beraber 8200 TL olacak eğitim mağazasından. 2400 lira farka değer mi diyorum. Kararsız kaldım.

9 yılda anca bir havaalanı açtın. Bak reyizimis daha bitmeden açtı bizim havalanını. Sen kıskanmayacan da kim kıskanacak.

Malum Alamanya bizi gıskanıyor, ekhonomi çokh eyi yiyenim, züper güçüs bis diyen boomerlar 40-50 sene öncenin en ateşli, en asi, en dik başlı nesliydi.

Z kuşağından tek farkları fazla politik oluşlarıydı. Z kuşağı ise fazla apolitik.

Bu boomerlar ideolojileri için birbirini vurdu, grevler yaptı, iş durdurdu, patronlara kök söktürdü. Ama 80 darbesi ile öyle yontuldularki, o zaman bunları yapanlar kendileri değil sanki şimdi.

Oy moy yok diyen Z kuşağı, 40 sene sonra nasıl olacak acaba?

Not tutmak için kalemli bir tablet arayışındayım. Galaxy Tab S6'yı gördüm. Özellikleri ve kalemi mükemmel görünüyor. Kalemi de fonksiyonel. Şimdi klavyeli kılıfta hediye.

iPad Air alırsam bir de kalem masrafım olacak. Aşağı yukarı aynı fiyata gelecek.

Apple da goodnotes ve notability gibi güzel programlar var. Androidde Evernote ve One Note.

Sizce hangisini almalıyım?
Not tutmak için kalemli bir tablet arayışındayım. Galaxy Tab S6'yı gördüm. Özellikleri ve kalemi mükemmel görünüyor. Kalemi de fonksiyonel. Şimdi klavyeli kılıfta hediye.

iPad Air alırsam bir de kalem masrafım olacak. Aşağı yukarı aynı fiyata gelecek.

Apple da goodnotes ve notability gibi güzel programlar var. Androidde Evernote ve One Note.

Sizce hangisini almalıyım?
Merhaba,

Asus N752VX 17.3 modelini kullanıyorum. FN+F7 yaptığımda ekranı karartıyor. Ama şöyle bir sorun var. Ben TV'yi bağladım bilgisayara ve tv de birşey izlerken FN+F7 ile laptop ekranını kapatmak istediğimde hem laptop ekranı kararıyor hemde TV. Daha önce kullandığım laptoplarda hiç böyle bir sorun yaşamadım. Windows+P ile uzat dediğimde
Masaüstü laptop ekranında kalsın, media player ikinci ekranda olsun. Windows+P ile ikinci ekran dediğimde masaüstünü de ikinci ekrana taşıyor. Bunu istemiyorum.
Platinum'dan taahütüm ayın 24'ünde bitiyor. Ve yeni taahüt için aylık 99 lira diyorlar. 10 lirada Fizy var. 110 lira.

Fırsat Webde Prime 15gb paket 55 lira. Muud Premium var, 150 gb bulut var. Tek eksiği, Tv olmaması. Turkcell'de Tv var.

Bakınca daha fazla şey için yarı fiyatını verecem. Ama kalitesi nasıl. Herkes çekmiyor çekmiyor diyor.

Beni kararsız bırakan bu.

Ne yapmalıyım bir akıl verin lütfen.
Şimdi elimde 550.000 lira gibi bir para var.

Bu para şu anlık faiz oranlarına göre aylık 8.000-11.000 lira arası getiriyor.

Ben bu parayı direk bir eve gömeceğime diyorum ki, bu kadar faiz getiriyor, ya 1 yıllık faizini biriktireyim her sene 100.000 lira civarı 1+1 daire alıp kiraya vereyim.

Daire sayıları arttıkça, kira gelirimde artacak. (tabi hepsine kiracı bulduğumu farzederek)

Ama kira geliri vergisi ve emlak vergisi hesabı yapmadım daha.

Düşünce olarak mantıklı geliyor da, evdeki hesap çarşıya uymaz misali beklenmedik durumlar ne olur?

Bankadada sürekli nakitim olmuş olacak.
Hakkında
Forum İmzası:
2001 FIAT BRAVO 1.6 SX
Hakkımda:
Bir ülkede küçük insanların gölgeleri büyüyorsa, o ülkede güneş batıyor demektir.
---------------------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------
Amd Athlon 64 2800+ - Epox 8KDA3I nforce 3 board - 256MB DDR 400 ram - Aopen ES50-A50 kasa - 64MB Geforce 4 MX 440 ekran kartı- Samsung 52x32x52 CD-RW - Aopen 52X CDROM
Opel Corsa 1.3 Essentia CDTI Easytronic

Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 6 ay
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 9.157
İkinci El Bölümü Mesajları: 130
Konularının görüntülenme sayısı: 352.723 (Bu ay: 2.368)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 1.994 (Bu hafta: 2)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.