Şimdi Ara

Olan İnternetimi Kestiler

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
303
Cevap
4
Favori
17.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
311 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, aktif Turknet abonesiyken aktif şekilde internet kullanırken birdenbire internetim kesildi ve destek talebi açtım. 10 gün sonra bana gelen geri dönüşte altyapıda fiberleştirme yapıldı iptal edip tekrar başvuru yapın. Bunu görünce işkillendim çünkü bir çalışma yapılmadı ve yapılan çalışma 5-6 ay önce olmuştu. Direkt altyapı sorguladım ve şok oldum port dolu yazıyordu. Olan internetim kesilmiş ve portu başkasına tahsis etmişsiniz. Herhangi bir talebim ve herhangi bir rızam olmadan. Destek kaydına altyapı olduğunu böyle işlem yapılmadığını söylesem de dinlemediler okumadılar tek dedikleri iptal edin iptal edin iptal edin tekrar başvurun (bence robot olabilirler). Türk Telekoma gidip soruşturdum nasıl altyapı olmaz diye baktılar ve port dolu dediler ve size ait olan portu alamazlar. Ben de iptal edip tekrar başvuru yapmaya çalıştım ama denilen şu bu sefer altyapı yok başvurunuzu alamıyoruz belli ki internetimi başkasına vermişsiniz herkes kullanıyorken benim mi altyapım yok? Artık naptınız kime verdiniz portu bilmiyorum cimer gibi ilgili mecralara şikayetimi oluşturdum. Beni mağdur ettiniz 1 aydır evde internetim yok. Portumu bana tahsis edilmiş olan interneti rızam olmadan kestiniz o portu tekrar istiyorum kime verilmiş bulup iptal edip tekrar bana verirsiniz artık.

Edit: Destek kayında gerçekleşenleri paylaşacağım.

Sorun 20.10.2020 tarihinde başladı basit bir sorun sanmıştım.

4 gün sonra bana söylenen hattımı iptal ettikleri

aradan yaklaşık 7-9 gün sonra sadece söyledikleri şey şu şekilde oldu

Akabinde ne yazarsam yazayım ne desem de hiçbir yanıt vermediler farklı destek kayıtları açsam da bu başta açılan destek kaydından devam edildiği söyleniyordu. Ne yaptıkları da belli değil.

Bana yaptırılan şey iptal ettirmek daha sonrasında yeniden başvuru yapmak iptal ettirdim ama başvurumu almadılar. Hat devri yapmaya çalıştım devre numarası görünmediği farklı iss ler tarafından söylendi. Yeni hat talebi bulununca evde internet var iptal ettirmeniz lazım denildi. Benim sorunumu TurkNet yarattı dedikleri gibi iptal ettirdim başvuru yapmaya çalışınca da başvurumu almadılar. Sevgili @TurkNetDestek nasıl bir çözüm bulacaksınız mağduriyetime?

müşteri numaram: 1527785

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FILPRAES -- 26 Kasım 2020; 17:45:29 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Arkadaş ile dalga geçme seni uyarıyorum yoksa seni kınarım.

konu sahibi mi size dedi benim internetimi iyileştirin o arada başkasına yerleştirin filan yok

burada bence sen tüm yetkini ve hür vicdanını kullan arkadaşın portunu ötekinden geri mi aldırıyorsun yeni mi verdiriyorsun ne yap et internet’te sörf yapmasını sağla

Kaç yıldır forumlarda neler okudum, gördüm bu denli saçma bir açıklama görmedim. Siz müşterinize sahip çıkamıyorsanız ne diye bu sektöre giriyorsunuz? Bunu da geçtim böyle bi saçma açıklamayı yaparken utanmadınız mı derler adama.

"İyileştirme yapmak için port değişti, hayır hayır değişmedi, sizin portunuzu mevcut yerinden çıkardık ve şuan portlar dolu olduğu için size yer kalmadı."

Açıklamanızın açıklaması diyelim mi @TurkNetDestek

Bu nasıl bir iyileştirmedir ki adamın portunu elinden alıp başkasına veriyorsunuz? Sonra da utanmadan boş port yok, başvurunuz kabul edilememiştir diyorsunuz. Suçu da yerleşik operatöre atabiliyorsunuz. Yani yerleşik operatör ağzınıza iki tane çakıp elinizden portunuzu alabiliyor öyle mi? Adama sormazlar mı, e kardeş o zaman senden niye abonelik alalım ki yerleşik operatör varken? Müşteriyi enayi yerine koymuşssunuz apaçık.

Kendileri başkasına portumu verip sonra suçu yerleşik operatöre atıp yerleşik operatörle görüştüğümde bir çalışma olmadığını öğrenip internetimi geri istediğimde veremeyeceklerini söylüyorlar. Pandemi döneminde uzaktan eğitim zorunlu haldeyken mağdur duruma düşüren TurkNet ne yapıp edip bana hakkım olan interneti vermelisin.
    Yazık günah milletin burnundan getiriyorlar resmen sabahtan akşama kadar herkes şikayetçi bu türknetten herkese destek vermiş gibi görünüp hiçbirinede yardım etmiyorlar sadece burda göstermelik ekiplere bildirdim diye yazıyor aklı olan türknete bulaşmasın 15 tl ucuz diye almayın verin 100 tl başka issden alın kafanız rahat etsin uğraşmassınız hiç degilse.
  • Şaka gibi olay

Takip

• Merhaba, yerleşik operatör tarafından yapılan iyileştirme nedeniyle portunuzda değişiklik meydana gelmiştir. Bu nedenle hizmet verilememiştir. Arkadaşlarım yerleşik operatör ile iletişime geçtiğinde port dolu olduğundan dolayı işlem yapılamadığı bilgisi verilmiştir.

"Başvuru yapılan adreste lokal dolu olması nedeniyle başvurunuzun karşılanamadığı iletilmiştir."
  • Bir bende mi oluyor bur sorun? Türk telekoma gidip sorduğumda herhangi bir çalışma yapılmadığını öğrendim.

• Bu nasıl bir iyileştirmedir ki adamın portunu elinden alıp başkasına veriyorsunuz? Sonra da utanmadan boş port yok, başvurunuz kabul edilememiştir diyorsunuz. Suçu da yerleşik operatöre atabiliyorsunuz. Yani yerleşik operatör ağzınıza iki tane çakıp elinizden portunuzu alabiliyor öyle mi? Adama sormazlar mı, e kardeş o zaman senden niye abonelik alalım ki yerleşik operatör varken? Müşteriyi enayi yerine koymuşssunuz apaçık.

• Yazık günah milletin burnundan getiriyorlar resmen sabahtan akşama kadar herkes şikayetçi bu türknetten herkese destek vermiş gibi görünüp hiçbirinede yardım etmiyorlar sadece burda göstermelik ekiplere bildirdim diye yazıyor aklı olan türknete bulaşmasın 15 tl ucuz diye almayın verin 100 tl başka issden alın kafanız rahat etsin uğraşmassınız hiç degilse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhaba, yerleşik operatör tarafından yapılan iyileştirme nedeniyle portunuzda değişiklik meydana gelmiştir. Bu nedenle hizmet verilememiştir. Arkadaşlarım yerleşik operatör ile iletişime geçtiğinde port dolu olduğundan dolayı işlem yapılamadığı bilgisi verilmiştir.

"Başvuru yapılan adreste lokal dolu olması nedeniyle başvurunuzun karşılanamadığı iletilmiştir."

Arkadaş ile dalga geçme seni uyarıyorum yoksa seni kınarım.

konu sahibi mi size dedi benim internetimi iyileştirin o arada başkasına yerleştirin filan yok

burada bence sen tüm yetkini ve hür vicdanını kullan arkadaşın portunu ötekinden geri mi aldırıyorsun yeni mi verdiriyorsun ne yap et internet’te sörf yapmasını sağla

• Kendileri başkasına portumu verip sonra suçu yerleşik operatöre atıp yerleşik operatörle görüştüğümde bir çalışma olmadığını öğrenip internetimi geri istediğimde veremeyeceklerini söylüyorlar. Pandemi döneminde uzaktan eğitim zorunlu haldeyken mağdur duruma düşüren TurkNet ne yapıp edip bana hakkım olan interneti vermelisin.

• quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhaba, yerleşik operatör tarafından yapılan iyileştirme nedeniyle portunuzda değişiklik meydana gelmiştir. Bu nedenle hizmet verilememiştir. Arkadaşlarım yerleşik operatör ile iletişime geçtiğinde port dolu olduğundan dolayı işlem yapılamadığı bilgisi verilmiştir.

Burada kim yalan söylüyor açıklayın. Telekom çalışma olmadığını siz ise bütün suçun onlarda olduğunu söylüyorsunuz. İkinizden birisi yalan söylüyor. Belgeler ile ıspatlayın suçun telekom taraflı olduğunu. Belgeleri koyamıyorsanız yalancı sizsiniz.

• Utanmadan adamin olan internetini kesip portunu baskasina verip simdi port yok diyorsunuz ayıptır ya iş ahlaki azcik su yapılan Avrupa'da olsa tazminat bile alır
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt

Kaç yıldır forumlarda neler okudum, gördüm bu denli saçma bir açıklama görmedim. Siz müşterinize sahip çıkamıyorsanız ne diye bu sektöre giriyorsunuz? Bunu da geçtim böyle bi saçma açıklamayı yaparken utanmadınız mı derler adama.

"İyileştirme yapmak için port değişti, hayır hayır değişmedi, sizin portunuzu mevcut yerinden çıkardık ve şuan portlar dolu olduğu için size yer kalmadı."

Açıklamanızın açıklaması diyelim mi @TurkNetDestek

• Konu başlığını okuduğumda direk turknet kesin dedim ve öyle oldu. Turknet artık çığır açıyor her gün akla gelmeyecek sorunları okuyorum. Tebrik eder başarılarınızın devamını dilemiyorum.

• turknete gecen ay basvurdum 15 gun baglamadilar sonra iptal ettim iyikide iptal etmisim basvuruyu diyorum boyle konulari gordukce

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Adamın portunu satmış siniz yemeyin bizi.
  • Bana da adslden vdsle geçiş yapabilirsiniz demişlerdi, onların sözüne inanıp vdsl modem alıp geçiş talep ettim. Profili vdsl olarak güncelledikten sonra hizmet veremeyip siz vdsl kullanamazsınız sizin bölgenizde vdsl yok demişlerdi. Çözüm olarak iptal edip başka operatörden vdsl hizmeti aldım. Türknetin sözüne de inanılmaz yapacağına da başka operatörde boş port varsa hiç uğraşmayıp iptal edin.

• Port iyileştirmesi diyorlar ama altyapım 100 mbps destekli vdsl di bu da yalan

• Yıl 2020 , nasıl böyle bir olay meydana gelebiliyor ? Adamın resmen portu çalınmış. Şaka mı bu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi erendpt -- 25 Kasım 2020; 20:33:50 >
  • @TurkNetDestek benim olan internetimi geri istiyorum yalanlarınızla uğraşmak istemiyorum belgelerinizle kanıtlayın desek de kanıtlayamazsınız. Ne yapıp edip internetimi verin iptal ettirip sonra altyapı yok diyip başvurumu da almıyorsunuz siz yaptırdınız siz çözeceksiniz.

• turknetten sonrasını okumadım, potansiyeli var firmanın her türlü mağduriyet yaratabilir.

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.