Şimdi Ara

İnternet ışığı yanıp sönüyor ama internet yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
37.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Telekom ekibi kabloyu bağladı test ederken binaya kadar geldiğini eve çıkmadığını evin kablolarını döşeyen tesisatciyi cagirmamizi söylediler,elektrikçi geldi tüm kutulari kontroll etti bağlanmayan kabloyu bağlayıp kontroll edip gittiler.
    İnternet ışığı yanmıyor bizim isimiz değil deyip gittiler hakli olarak adamlar tesisattaki sorunu çözdüler daha ne yapsınlar.

Turk net aktivite ettik deyip acaba etmemiş olabilirler mi ? @TurkNetDestek

20sinde kayit oluşturmuştum telekom arizaya yönlendirmisler,teklekomda sorun binadan yukari çıkmıyor demişti,e binayada bakıldı hala ışık yok.Ne yapmalıyım şaşırdım.

Sabah dsl ışığı yanmaya başladı ,modem kurulumunu yaptım internet isigida yanmaya başladı ama sürekliyanıp sönüyor sabit değil vede internetim yok :(

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karamellikahvem -- 26 Ekim 2017; 17:44:1 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Wps ışığı her zaman yanmaz. Düğmeye basıp kablosuz bağlantı kurmanız için konulmuş bir düğme o. Adsl dsl vdsl internet ışığı yanıyorsa bağlantınız hazırdır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • WPS özelliği şifresiz bağlanmanız içindir. İnternet bağlantısı ile alakası yok. İnternet ışığı yanıyor mu ona bakın hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dsl olanida gordum hic yanmadigi için dikkatimi cekmemis diğerleri kırmızı yandığı icin kafami karistirmis.Sonuç dsl yanmıyor , internet in ışığı kırmızı sonuç, net yok iste.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karamellikahvem -- 25 Ekim 2017; 23:20:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: #Ramazan

WPS özelliği şifresiz bağlanmanız içindir. İnternet bağlantısı ile alakası yok. İnternet ışığı yanıyor mu ona bakın hocam.

Nerede bende o sans yanmıyor.eski modemim adsl di ben vdsl gectim ondan yanmiyor çalışmıyor bu modem sanmistim yeni modemde yanmıyor :D öyle sansliyim ki 9 dairenin hatlarinda sorun yok benimkinin kablosunu baglamayi unutmuslar.Onu çözdük inş buda çözülür ben bas agrilarindan ölmeden önce :D

• Karamellikahvem K kullanıcısına yanıt
    hatta çevir sesi var mı ? çevir sesiniz varsa saha dolabından data portu verilmemiştir. TT ilk geldiğinde ses için geliyor sonra data yı veriyor büyük ihtimal data portun verilmediği için dsl lamban yanmıyor. Bu şekilde arıza kaydı açınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: kütahyalı_ramazan

hatta çevir sesi var mı ? çevir sesiniz varsa saha dolabından data portu verilmemiştir. TT ilk geldiğinde ses için geliyor sonra data yı veriyor büyük ihtimal data portun verilmediği için dsl lamban yanmıyor. Bu şekilde arıza kaydı açınız

Su an ,dsl yanıyor internet ışığı ise yanıp sönüyor sabit degil.İnternetim yok hala

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Karamellikahvem -- 26 Ekim 2017; 17:40:5 >
  • Arayan eden yok,internet yok .

• Aynı problemi yaşamaktayım. DSL ışığı yanıyor, İnternet ise yanıp sönüyor lakin internete erişemiyorum. Probleminize çözüm bulabildiniz mi?

İnternet ışığı yanıp sönüyor ama internet yok

• okuyanf61 O kullanıcısına yanıt
    Kurulum yapar iken TTNet dışında sağlayıcı diye işaretlediniz mi ? Ve k adi ve şifreyi doğru girdiğinize emin misiniz ?

• Aynen kutahyaliya katiliyorum kullanici adi ve sifreyi kontrol etmekte fayda var

• Karamellikahvem K kullanıcısına yanıt
    Merhaba aynı problem bende var. Türknet geçiş yaptım hat bağlandı ama internet ışığı yanıp sönüyor. Dsl sabit yanıyor internet erişimi yok. Çözüm nedir

• tiestoly kullanıcısına yanıt
    dsl ışığı sabit yanıyorsa internet vardır

kurulumu doğru yaptınız mı

kullanıcı adı@turknet olacak şekilde
  • mcrew kullanıcısına yanıt
    bi dakika ya :D türknet bana mesaj attı geçenlerde. kullanıcı adınız 12345adsl şifreniz abc123 gibi
    ben de tuttum modem arayüzünde internet sağlayıcının verdiği kullanıcı adı ve şifre kısmını aynen bu şekilde girdim. yani yanlışlığı burda yaptım o vakit?

kullanıcı adı: 12345adsl@turknet
    Şifre : abc123

olacak şekilde girmeliydim öyle mi?
    peki otomatik Vlan kutucuğunu işaretlesem problem olmaz dimi. manuel bulmak istemedim türkiye turknet Vlan ID 35 falan gibi.
  • tiestoly kullanıcısına yanıt
    kullanıcı adı: 12345adsl@turknet
    Şifre : abc123

şeklinde yazarsan girer muhtemelen

otomatik vlan hakkında bir bilgim yok
  • BİNAMIZA YENİ FİBER INTERNET GELDİ VE HERŞEY BİTTİ MODEM TAKDILAR VE 48 SAAT IÇİNDE INTERNET GELCEK DEDİLER 2 GÜN BOYUNCA INTERNET IŞIĞI KIRMIZI YANIP SÖNÜYORDU ŞİMDİ MAVİ YANIP SÖNÜYOR AMA INTERNET ÇALIŞMIYOR
    YARDIMCI OLURMUSUNUZ

• BİNAMIZA YENİ FİBER INTERNET GELDİ VE HERŞEY BİTTİ MODEM TAKDILAR VE 48 SAAT IÇİNDE INTERNET GELCEK DEDİLER 2 GÜN BOYUNCA INTERNET IŞIĞI KIRMIZI YANIP SÖNÜYORDU ŞİMDİ MAVİ YANIP SÖNÜYOR AMA INTERNET ÇALIŞMIYOR
    YARDIMCI OLURMUSUNUZ

YARDIMCI OLURMUSUNUZ

• Abcdz12 A kullanıcısına yanıt
    Merhaba, arızanızı kontrol edebilmemiz için www.turk.net/oim sayfamızdan destek kaydı oluşturabilir misiniz?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.