Şimdi Ara

TURKNET 10 HANELİ HİZMET NUMARASI NASIL ÖĞRENİLİR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
1
Favori
65.475
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar sokağımda bulunan ttnet fiber kutusundan fiber alabilir miyim diye ttnet bölge müdürlüğüne gittim yardımcı olmaları için şu an bulunduğum iss nin 10 haneli hizmet numarasını istediler. Ben de 7 haneli bi numara var. Bu istedikleri numarayı nasıl öğrenebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EmreeSmskk -- 8 Mayıs 2018; 15:41:35 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhaba, XDSL numarasından bahsediyorsunuz. İstersenizhttps://turk.net/online-islemler/ üzerinden giriş yaparak XDSL numaranızı alabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhaba, XDSL numarasından bahsediyorsunuz. İstersenizhttps://turk.net/online-islemler/ üzerinden giriş yaparak XDSL numaranızı alabilirsiniz.
    Burda hangi kısımdan öğreneceğim

• EmreeSmskk E kullanıcısına yanıt
    en üstte yazan devre numası. Vae müşterisi iseniz 88 veya 18 ile başlar, 10 hanelidir
  • quote:

Orijinalden alıntı: kütahyalı_ramazan

en üstte yazan devre numası. Vae müşterisi iseniz 88 veya 18 ile başlar, 10 hanelidir
    benim vodafoneda 18 ile başlıyordu türknete geçtim 88 ile başlıyor anlayamadım
  • Yapa altyapısına geçmişseniz hepinize geçmiş olsun hiç bir şekilde 10 haneli hizmet numaranızı öğrenemezsiniz...

Çünkü türknet yapa altyapısına aldığı müşterilerinin 10 haneli hizmet numaralarını sözde karışıklık olmasın diye 9 haneli başka bir numarayla değiştiriyor...

Ayrıca yine yapa altyapısında iseniz kesinlikle başka ISS'ye geçemezsiniz..açtığım konularda mevcuttur ve tecrübeyle sabittir...
  • Limonen kullanıcısına yanıt
    Adsl den vdsl e geçti iseniz port değişmiş veya daha önce yalın şimdi ev telefonlu hizmet kullandığınız için değişmiş olabilir. Hizmette sıkıntı yok ise çok takılmaya gerek yok

• quote:

Orijinalden alıntı: qAddAr

Yapa altyapısına geçmişseniz hepinize geçmiş olsun hiç bir şekilde 10 haneli hizmet numaranızı öğrenemezsiniz...

Çünkü türknet yapa altyapısına aldığı müşterilerinin 10 haneli hizmet numaralarını sözde karışıklık olmasın diye 9 haneli başka bir numarayla değiştiriyor...

Ayrıca yine yapa altyapısında iseniz kesinlikle başka ISS'ye geçemezsiniz..açtığım konularda mevcuttur ve tecrübeyle sabittir...
    Hocam bu mesajınızı okudumda netspeede geçemedim peki ana servis sağlayıcı olan türktelekomadamı geçemiyorum bilginiz varmıdır acaba
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbaday

Hocam bu mesajınızı okudumda netspeede geçemedim peki ana servis sağlayıcı olan türktelekomadamı geçemiyorum bilginiz varmıdır acaba

Alıntıları Göster
    Maalesef ona da geçemezsiniz...Mevcut türknet aboneliğinizi iptal edip, sıfırdan artık kimden hizmet alacaksanız oraya başvuracaksınız...
  • Aboneliğimi Turknet e taşırken istemişlerdi ve ben Süperonline dan öğrenmiştim bu xdsl numarasını.

Şimdi Turknet deyim ve İnternet aboneliğimi tekrar başka ISS ye taşımak istiyorum.
    Turket deki xdsl numarası daha önceki ile aynı mıdır?

Ama YAPA ya geçmişim..
  • sas_sas kullanıcısına yanıt
    Merhaba, YAPA santrallerimiz içerisinde hizmet alıyorsanız XDSL numaranız değişmiştir. İsterseniz XDSL numaranızı OİM üzerinden kontrol edebilirsiniz.
    Yapa da churn olmaz. Yapa devresi sadece yapa sahibi firmaya aittir. Sizin sıfırdan açmanız lazım

• Komple kapattır, sıfırdan fiber açtır.

• quote:

Orijinalden alıntı: TurkNetDestek

Merhaba, YAPA santrallerimiz içerisinde hizmet alıyorsanız XDSL numaranız değişmiştir. İsterseniz XDSL numaranızı OİM üzerinden kontrol edebilirsiniz.

Evet Turknet OİM den sordum ve 9 haneli bir rakam verdiler..
    100 ile başlıyor.
    Galiba bu rakam ile başka bir ISS ye geçiş mümkün değil, doğru mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sas_sas -- 30 Aralık 2018; 8:54:04 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    Kimse yazmamış turknete vaeye geçmek istiyorum diye kayıt açın vaeye geçince devre numarasi değişir yeni numarayla başvuru yaparsınız

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Proprietor

Kimse yazmamış turknete vaeye geçmek istiyorum diye kayıt açın vaeye geçince devre numarasi değişir yeni numarayla başvuru yaparsınız
    YAPA'ya aldılarsa VAE'ye dönemez onu da denedim :D

Adamlar hiç bir şekilde başka ISS'ye geçmenize müsade etmiyor !

Ancak churn (iptal) edeceksiniz...
  • qAddAr kullanıcısına yanıt
    Forumda bir sürü dönen var

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dönmüyor vae'ye beni geçirtmediler.
  • Ilgincmis baya. Peki bu devre numarasini mahvetmeden once herhangi bir sozlu uyari veya onay var mi? Yoksa hic kullanicilarin haberi olmadan devreyi 9 haneliye gecirip sonrasinda supriz(!) mi diyorlar? ...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hayır, YAPA'ya geçişte herhangi bir şekilde bununla ilgili bir şey söylenmiyor. Ayrıca burada BTK'nın Numara Taşınabilirliği ile ilgili kararlara da karşı çıkmış oluyorlar. Hadi internet hizmeti alıyoruz diye belki bu kural uygulanmak zorunda değildir ama sözlü veya yazılı bir şekilde bunları belirtmedikleri için haksızlar. BTK üzerinden şikayette bulundum, bir cevap gelsin eğer lehime gelirse yanıt VAE'ye geçtiğim an başka bir firmaya geçiş yapıcam. Lehime bir cevap gelmezse Türknet üzerinden diğer yerlere şikayette bulunacağım. Ki sonunda da eksik bilgilendirmeden dolayı lehime bir karar geleceğini düşünüyorum.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.