Şimdi Ara

Neden sisli havalarda 4 lü flaşör yakılır dh ahali

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
0
Favori
14.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sabah işe geliyorum istanbuldayım bu arada 3,4 gündür yoğun sis var. görüş mesafesi 50,60 m falan çok çok kötü değil, arkadaşlar abartmıyorum gördüğüm 100 arabadan 80 tanesi 4lüleri yakmış gidiyo, 4lüler acil bir durumda veyahut yol kenarında durulduğunda yakılır yanlışmı biliyorum ben.
    biz ülke olarak hiç bir zaman kuralları öğrenemicekmiyiz???

• Benim bildiğim kadarıyla da doğru değil ama tamamen iyi niyetli ve kendini koruma amaçlı olduğunu düşünüyorum. Malın biri görmez gelir çarpar sonra al başına belayı.
  • Daha önce de aynı konu (1:1) açıldı, ve hareket halinde dörtlülerin çalıştırılmaması hususunda fikirler ortaya atıldı ki bence GÖRMEK'ten ziyade GÖRÜNMEK için yakılmasında bir sakınca yok, her ne kadar Karayolları ve Motorlu Taşıtlar Kanununda aksi veya farklı bir husus belirtilse de.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Taner Göde

Daha önce de aynı konu (1:1) açıldı, ve hareket halinde dörtlülerin çalıştırılmaması hususunda fikirler ortaya atıldı ki bence GÖRMEK'ten ziyade GÖRÜNMEK için yakılmasında bir sakınca yok, her ne kadar Karayolları ve Motorlu Taşıtlar Kanununda aksi veya farklı bir husus belirtilse de.

piyasadaki hemen hemen tüm araçlarda, hatta samarada bile arka sis lambası standart olarak var. sisli havada dörtlüleri yakmaktansa sis lambasını açmak daha mantıklı değilmi?
  • işin kötü tarafı bunu gören yani 4lüleri yakmayan sürücüler ben hata yapıyorum hissine kapılıp onlarda yakıyo ben böyle hissettim,
    ayrıca harun arkadaşımızın dediği gibi her arabada sis lambası var, ve görüş mesafesi çok kötü değilken yakılması çok manasız 4lü yakma anlamını yitiricek, ben çok fena sislerle karşılaştım görüş nerdeyse 2,3m idi böyle durumda yak anlarım ama bahsettğim durum bence çok anlamsız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bay KospiR -- 5 Kasım 2010; 12:05:07 >
  • fazla tedbirden zarar gelmez diye düşünüyorum
  • Teorik olarak dortluler aracin durdugu ve gorulmesi gerektigi yerlerde yakilmali, hareket halinde iken sinyal verilmesi gerekebilecegini varsayarak
    kullanimi ongorulmuyor.
    Ama memleketimde genelde zaten sinyal lambalari serit degisiminde kullanilmadigi icin insanlar alisik, dortluleri yanan birisinin bir sag, bir sol seritte gitmesine.
  • seyir halindeyken, ani fren dışında dörtlü yakılmaz diye biliyorum ama başka bir arkadaşın da belirttiği gibi zaten memlekette sinyal verme alışkanlığı olmadığı için sanırım sinyallerin pas tutmaması için bahane oluyor insanlara...
  • bay kospır e katılıyorum
    yakmayan lar kendılerını suclu hıssedıyor onlarda yakıyor
    ben boyle bır olay ılk defa turkıyede goruyorum
  • Bizde arka sis lambası hava atmak için yakılıyor maalesef.
    Aşırı sis olmadıkça yakmaya lüzum yok bence, bir kere öyle fazla sise geldim Beylikdüzü Tüyap rampasında, camı açıp baktım yanımdaki yol çizgileri bile görünmüyordu o zaman yaktım sadece.
  • altı üstü 4 lü.daha fazla görünme saglıyacagı kesın.bence zararsız ve bellı hallerde gereklı bır uygulama
  • farlar gece görüşü için oto lara takılır.gündüz yakmanın mantığı nedir.
    aynı mantık dörtlüleri yakan arkadaşlar içinde geçerlidir bence.
    hatta bu durumlarda yakanlara teşekkür etmek gerekir diyede düşünüyorum.en azından kendisini karayolunda görünemeyecek engel sanıp diğer sürücülere kendini göstermek. diğer sürücüleri bana göre kibarca uyarmak.
    hiçbir mahsuru yok bence.olumlu bir hareket.
  • arkadaslar dortlu ıkaz lambasıdır....
    dortlu yavas gıdın kontrollu gıdın dıkkat edın lambası degıldır........
  • yolda 4 'lü flaşörlerini yakan bir araç görürseniz ya araç arızalıdır yada sürücüsü, başka bir ihtimal yok.
  • Eh artik sis farlari normal far oldugu icin napsin insanlar ekstra bir sey ariyorlar. Vah ki ne vah...
  • 4lü flaşör çok acil bir durumda yakılabilir çok fazla sis varsa görünmek amaçlıda kullanılabilir bunda sakınca yok bence...Gerçi geçen gün açık havada ankarada ara sokakta gece sis farlarını,farlarını ve aracının önüne 3 adet ve üstüne kondurduğu 2 adet ekstra jiplere rallilerde takılan o aydınlatma lamlarını yakıp gezerek milleti kör eden arkadaşı gördükten sonra flaşör falan yalan yani
  • quote:

Orijinalden alıntı: zugasi_berepe
    4lü flaşör çok acil bir durumda yakılabilir çok fazla sis varsa görünmek amaçlıda kullanılabilir bunda sakınca yok bence...Gerçi geçen gün açık havada ankarada ara sokakta gece sis farlarını,farlarını ve aracının önüne 3 adet ve üstüne kondurduğu 2 adet ekstra jiplere rallilerde takılan o aydınlatma lamlarını yakıp gezerek milleti kör eden arkadaşı gördükten sonra flaşör falan yalan yani

Ben de bir minibus gordum cene hizasi xenon sis farli, ne desek bos. Arkadaslar bu is sadece ankaraya ozgu mu? Diger sehirlerde de bu virus yayildi mi? Bilmedigim icin soruyorum. 2008 de yurtdisina cikmadan once daha az sis fari gorurdum. Simdi dondum, ankara haric bir yer gormedigim icin henuz merak ettim.

• artistik oluyormuş apaçiler öyle söylüyor. ülke değiştiremeyeceğimize göre bunlarla yaşamaya mecburuz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lapya

quote:

Orijinalden alıntı: zugasi_berepe
    4lü flaşör çok acil bir durumda yakılabilir çok fazla sis varsa görünmek amaçlıda kullanılabilir bunda sakınca yok bence...Gerçi geçen gün açık havada ankarada ara sokakta gece sis farlarını,farlarını ve aracının önüne 3 adet ve üstüne kondurduğu 2 adet ekstra jiplere rallilerde takılan o aydınlatma lamlarını yakıp gezerek milleti kör eden arkadaşı gördükten sonra flaşör falan yalan yani

Ben de bir minibus gordum cene hizasi xenon sis farli, ne desek bos. Arkadaslar bu is sadece ankaraya ozgu mu? Diger sehirlerde de bu virus yayildi mi? Bilmedigim icin soruyorum. 2008 de yurtdisina cikmadan once daha az sis fari gorurdum. Simdi dondum, ankara haric bir yer gormedigim icin henuz merak ettim.

Merak etmeyin bahsettiğiniz yaratıklardan memleketin her yerinde bolca var.

• Dörtlü flaşör acil durumlar içindir! Araç arıza yapar, kaza olmuştur, yolda kalmıştır v.s. durumlarda kullanılması gerekir. Flaşörün düğmesinin üstünde zaten gerekli işareti görürsünüz. kırmızı ▲ içinde ünlem işareti!
    Flaşör açıkken sinyallerinizi kullanamazsınız. Hareket halindeyken flaşör kullanılmaz! Arkanızda seyreden araçlar için sisten daha fazla tehlike oluşturursunuz.
    Siste sis farlarınızı kullanmanız gerekir ve arkadan gelen aracın sizi görmesi için yeterlidir.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.