Şimdi Ara

Neden sisli havalarda 4 lü flaşör yakılır dh ahali (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
133
Cevap
0
Favori
14.875
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ben şahsen yakmıyorum. sis farları dururken 4'lüler saçmalık geliyor. sağa veya sola dönerken sinyal veremiyorum...
  • doğru değil ama insanlarımızın kötü niyetli yaktıklarını zannetmiyorum
  • Gecenlerde ankara cevre yolunda bardaktan bosalircasina yagmur yagarken tam incek civarinda inanilmaz bir sise girdik, gozgozu gormedi bir an. Baktim cevremde yakanlar var. Bir an o araclar durdu sandim sonra hem hareket edip hem yaktiklarini gordum. Yalniz siz farlari araclarin zaten gozukuyor ve dortluler duruyor hissi yaratiyor insanda...
  • Dün gece uyku tutmadı, Küçük Çamlıcadan Kadıköye inerken müthiş sis vardı ve bir kaç araç hariç dörtlü yakan görmedim.
  • valla dün gece saat 2 sıraları istanbul maltepe narcityden e5e doğru inerken abartmıyorum önümü göremiyordum allah ne verdiyse yaktım yol gözükmüyordu sanırsam 2 veya 3 metre görüş mesafesi vardı dörtlülerin yakılması gayet mantıklı
  • Eğer herkes dörtlü yakarsa kaza yapan aracı ayıracak hiçbir mekanizme kalmıyor neredeyse.Önceki konuda bu fikir üzerine yoğunlaşmıştık.
  • yapıştırrrrr
  • Görüş çok azalırsa ve arka sis lambanız yoksa belki yakılabilir.. onun dışında sisin aşırı yoğun olmadığı zamanlarda yine sis lambanız yoksa parklar yeterli bence..

Aynı problemi sabahları arka camın buğusu çözülene kadar yaşıyorum.. Arkadan gelen kişi sadece parkları bile yakmış olsa gayet iyi görünüyor, hiç bir şey yakmamışsa bi halt görünmüyor..
  • evet dörtlüler ikaz anlamındadır,,ve tehlikeli durumlarda kullanılır... burada sanırım herkes hemfikir..

araç seyir halinde iken de dörtlüler kullanılabilir..mutlaka kaza yada arıza şart değildir..
    en sol şeritte aracınızdan dumanlar çıkmaya başlayabilir,yada bir anda çok bozuk bir satıh ile karşılaşabilirsiniz,,
    ve ya kalp krizi geçirdiğinizi hissedersiniz vs vs..yani "tehlike" çok farklı nedenlerden ötürü oluşabilir..
    ,,benim kanaatim ,,makul olmak kaydı ile tehlikenin oluştuğu her koşulda dörtlüler kullanılmalıdır..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hunter06

fazla tedbirden zarar gelmez diye düşünüyorum

Bencede.

keyfinden yakmıyor dörtlüleri.kendini ve seni korumak için yakıyor.güllük gülistanlık havada yakarsa eyvallah ama adam sisli havada yakıyor diye suçlamak yanlış.herkezin görüş mesafesi ve aracının donanımı aynı değil.bunuda unutmamak gerekir.
  • Ön ve arka sis farlarımızı sürekli kullandığımız için,gerçek amaçları olan siste anlamlarını yitiriyorlar.
    Bu yüzden flaşörler açılıyor sanırım.
  • Az Önce Şirketten Gelirken Gözgözü Görmüyordu En Fazla 4 -5 Metre Mesafe Ya Vardı Ya Yoktu O Derce Yanımdan Trafik Polisi Geçti 4 Lüleri Yanıyordu Gayet İyi Oluyor 4lü Yakmak İyi Fark Ediliyor Sisli Havalarda.
  • Düşünün sisli havada gidiyorsunuz ve kuralları bilen birisisiniz, normal şartlar altında sol şeritte 4'lü flaşörü yanan araba ne anlama gelir?

arka sis lambasını kullanmasını/yakmasını/lambanın ne işe yaradığını bilmeyen cahil kesimin icadı bence, kesinlikle hatalı bir uygulamadır, kuralları bilene de kaza yaptırır!

Arka sis farının yakabilmeniz için 2 şart vardır, ya ön sis farları yanıyor olacak, ya da (veya ön sis farı yoksa) kısa hüzmeli ön farlar yanıyor olacak.

Sürücü kursunda ders veren zamanında Renault 19 sahibi bir öğretmen yakınım bile arka sis farı düğmesi olduğu halde, onun yanmayacağını söylemişti ben de nasıl yandığını göstermiştim (yaşım 10 ya da 11'di)

Arka sis lambaları her zaman 4'lü flaşörlerden daha parlak, daha dikkat çekicidir! Arka sis lambası standart bir donanımdır!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 6 Kasım 2010; 21:04:24 >

• 4'lüyü açan adam keyfinden açmıyor ki? Daha rahat ve kolay seçilebilmek için açıyorlar ki neticede bizlerin işini kolaylaştırıyor.Ön sis farı gibi gözde almıyor sonuçta.Üzerinde durulacak bi konu olduğunu düşünmüyorum..Bırakın yaksınlar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi raikkonen999 -- 6 Kasım 2010; 21:07:20 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: raikkonen999

4'lüyü açan adam keyfinden açmıyor ki? Daha rahat ve kolay seçilebilmek için açıyorlar ki neticede bizlerin işini kolaylaştırıyor.Ön sis farı gibi gözde almıyor sonuçta.Üzerinde durulacak bi konu olduğunu düşünmüyorum..Bırakın yaksınlar..

keyfinden değil zaten cahilliğinden açıyor, farkedilmek için sis lambası yakılır orjinal olan hiçbir sis lambası da siste göz almaz 4'lü flaşörlerden kat kat daha etkilidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 6 Kasım 2010; 21:29:16 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crazyarif

quote:

4'lüyü açan adam keyfinden açmıyor ki? Daha rahat ve kolay seçilebilmek için açıyorlar ki neticede bizlerin işini kolaylaştırıyor.Ön sis farı gibi gözde almıyor sonuçta.Üzerinde durulacak bi konu olduğunu düşünmüyorum..Bırakın yaksınlar..

keyfinden değil zaten cahilliğinden açıyor, farkedilmek için sis lambası yakılır orjinal olan hiçbir sis lambası da siste göz almaz 4'lü flaşörlerden kat kat daha etkilidir

Ben ön sis farlarından bahsediyordum orda zaten.Dörtlüleri yakmasının kötü bi tarafı var mı bırakın açan açsın..Kötü niyetinden açmıyor açan insan

• quote:

quote:

quote:

Ben ön sis farlarından bahsediyordum orda zaten.Dörtlüleri yakmasının kötü bi tarafı var mı bırakın açan açsın..Kötü niyetinden açmıyor açan insan

ön sis farlarıda siste göz almaz aksine sizin daha fazla görmenizi ve karşıdan gelenin sizi görebilmesini sağlar...istediğiniz kaynağı açıp okuyup hatta bizzat test edebilirsiniz...dörtlüleri yakmak yanlıştır.kötü bir tarafı var sizi yanlış bilgilendirmek gibi...şöyle düşünün şehirlerarası yolda kazı çalışması var ve yol bozuk sizi uyaran bir levha olmadığında nasıl davranırsınız.bu da aynen o gibi yanlış bilgilendirme var...

• quote:

Düşünün sisli havada gidiyorsunuz ve kuralları bilen birisisiniz, normal şartlar altında sol şeritte 4'lü flaşörü yanan araba ne anlama gelir?

arka sis lambasını kullanmasını/yakmasını/lambanın ne işe yaradığını bilmeyen cahil kesimin icadı bence, kesinlikle hatalı bir uygulamadır, kuralları bilene de kaza yaptırır!

Arka sis farının yakabilmeniz için 2 şart vardır, ya ön sis farları yanıyor olacak, ya da (veya ön sis farı yoksa) kısa hüzmeli ön farlar yanıyor olacak.

Sürücü kursunda ders veren zamanında Renault 19 sahibi bir öğretmen yakınım bile arka sis farı düğmesi olduğu halde, onun yanmayacağını söylemişti ben de nasıl yandığını göstermiştim (yaşım 10 ya da 11'di)

Arka sis lambaları her zaman 4'lü flaşörlerden daha parlak, daha dikkat çekicidir! Arka sis lambası standart bir donanımdır!

+1

Dun konya yolunda sis yoktu ama en sol seritte bir r9 dortluleri yakmis, ariza nedeniyle duruyordu. Cok tehlikeli bir andi. Dortluler bu tarz anlarda yakilmali bence de... Yoksa sis farlari geceleri sis yokken yakan aklievveller tarafinca defalarca ispatlandigi uzere yeterince goz alici...

• quote:

Orijinalden alıntı: lapya

quote:

Düşünün sisli havada gidiyorsunuz ve kuralları bilen birisisiniz, normal şartlar altında sol şeritte 4'lü flaşörü yanan araba ne anlama gelir?

+1

Dun konya yolunda sis yoktu ama en sol seritte bir r9 dortluleri yakmis, ariza nedeniyle duruyordu. Cok tehlikeli bir andi. Dortluler bu tarz anlarda yakilmali bence de... Yoksa sis farlari geceleri sis yokken yakan aklievveller tarafinca defalarca ispatlandigi uzere yeterince goz alici...

Dün konya yolunda önümde solda seyreden araç aniden ikinci şeride önüme kırdı..Hızım 60 olduğundan hafif frenledim noluyor diye baktığımda bahsettiğin araç 4'lüleri yakmış orda duruyordu rengi lacivertti sanırım bende gördüm...O kadar akan bir trafikte en sol şeritte hiç bir uyarı bulundurmadan 4lü yakıp bekleyen o iki üç kişiyi tebrik etmek lazım hadi kardeşim araç arıza yaptı hani reflektörü geçtim olacağını hiç zannetmem o araçta bir şeyde bulamadın arkasına koymadın bari arabanın arkasına geçip bekleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zugasi_berepe -- 6 Kasım 2010; 21:55:51 >

• quote:

quote:

quote:

4'lü flaşör aracın tehlike içeren, şeridin tamamını ya da bir kısmını kaplayacak şekilde durmak zorunda kaldığı durumlarda, hareket halindeyken ise ileride tehlikeli bir durum oluştuğunu arkadan gelen sürücülere bildirmek amacıyla kullanılır. Başka da bir anlamı yoktur, ileride trafik aniden durmuştur, kaza olmuştur, freniniz boşalmıştır, lastiğiniz patlamıştır, kalbiniz sıkışmıştır... Sadece ani durumlarda arkadaki ve öndeki sürücüleri uyarmak için kullanılır.

ayrıca normal sinyal lambaları da bu durumda kullanılamaz

Kötü bir tarafı var işte, bir anda siste önünüzde 4'lüleri yanan araç görürseniz aracın arıza/kaza yapmış duruyor ya da ileride olağandışı bir durum olduğu mesajı verir.

trafikte 4'lüler her an elimin altındadır, konya'da bir anda önümdeki 2 araç sürücüsü durup birbirlerine girdiler, 4'lüler işte böyle zamanda yakılır, ya da büyük şehirlerde akan trafik bir anda tıkanır ya da kaza olur, öyle zamanlarda yakılır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arif -- 6 Kasım 2010; 22:05:36 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.