Yarbay
24 Şubat 2008
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
4 üye
Görüntülenme
Toplam: 33 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Gizmodo guncel 10 telefonu teste sokmus, hatta custom rom iyidir kotudur olayina da el atip lg nexus 4 u stock ve cm 10.1 ile test etmis.

Teste girenler: iPhone 5; Nokia Lumia
920;Lumia 925;BlackBerry Z10;HTC One, Sony Xperia Z,LG Nexus 4, Samsung Galaxy S3, Galaxy S4, Motorola Razr HD...

Ayrintili sonuclar linkte; bakmanizda fayda var...

http://m.gizmodo.co.uk/2013/06/which-smartphone-has-the-best-battery-life/

Kisaca uc test yapilmis, video oynatma, browserda gezinme, tum senkronizasyon acikken standbyda bekleme...

video oynatma dayaniklilik test sonuclari:

browserda gezinme test sonuclari:

standby test sonuclari:

Sonuc: Razr HD 2530 mah ile birinciligi birakmamis... HTC de gecmisten iyi bir ders cikarmis gibi HTC one ile. Firmalar motorola kadar bu ise yogunlasip 3000 mah ustu pil koymayi standart hale getirseler iyi olacak...

Sonunda bu zarif okuyucuyu paylaşma fırsatı buldum. Ürünü İngiltere'den 99 pounda aldım. Alma nedenlerim; arka plan ışığı, hafifliği, hızlı oluşu (1ghz işlemci hızı) ve Türkiye'deki resmi e-kitap sağlayıcılardan kitap alımında kindle'ın aksine doğrudan hiçbir işlem yapmadan okumaya fırsat tanıması ve tabletlerin aksine sapladığı olağanüstü batarya süresi idir. Gözü yormayan e-mürekkep teknolojisi çok harika bir deneyim. Gönül rahatlığıyla tavsiye ederim. Ekran geçişleri çok yeterli. Dokunmatik, tuş yok. Ek olarak wifi bağlantısıyla kobo storedan kitap indirme ya da browser'dan internete girme, sudoku veya satranç oynayabilme gibi özellikler mevcut. Ayrıyetten yatakta ev ahalisine ışık eziyeti çektirmeden kitap okumak mümkün. 2GB da depolama kapsitesi mevcut, isterseniz mikro sd kart ile bunu artırabilirsiniz. 5 inchlik bir minik kardeşi de var, 59 pounda, ismi Kobo Mini, düşük hızlı ve ekran ışığı yok. Bu da önerilebilir bütçe önemliyse.

Herkese iyi okumalar...

Fotoğraflar:

ÖNDEN 1

ÖNDEN 2 EKRAN IŞIĞI KAPALI

ÖNDEN 3 EKRAN IŞIĞI AÇIK

ARKA PANEL 1

ARKA PANEL 2

YANDAN GÖRÜNÜM (Mikro SD Kart Girişi)

Youtube Tanıtım Videosu:

Youtube İnceleme Videosu:

Özellikler:

Size 114 x 157 x 10 mm (4.5 x 6.2 x 0.39 in)
Weight 185 g (6.5 oz)
Processor 1 GHz
Display 6" E Ink XGA Pearl screen; 1024x758 resolution; 16-level grey scale
Light Built-in ComfortLight technology with micro-thin hard coating for durability and even light distribution
Screen Responsive touchscreen for glare-free, fingerprint-resistant reading
Buttons Power on/off, light on/off
Connectivity Wi Fi 802.11 b/g/n and Micro USB
Storage 2 GB*
Option to expand up to 32 GB with a Micro SD card
Battery 1 month**
Up to 70 hours of continuous usage with ComfortLight on.***
Colours Black Night. Pink Sunset. Blue Moon. Silver Star.
Each featuring Kobo‘s signature soft quilted back

Merhabalar, Motorola Razr Maxx aldıktan sonra hep android telefonlarla karşılaştırıyordum batarya kullanım istatistiklerimi, biraz da fikir vermesi açısından iphone ile karşılaştırayım dedim...

Ancak, IOS'daki kullanım ile bizdeki kullanımın farklı hesaplandığı gibi bir intiba uyandı bende. Anroiddeki ekran açık süresi ile IOSdaki kullanım süresi farklı hesaplanıyor sanırım. Iphone'da ekran kapalı dahi olsa arka planda telefon işlem yapıyorsa bunu da kullanım istatistiklerine ekliyor(muş).

"Amount of time iPhone has been awake and in use since the last full charge. The phone is awake when you’re on a call, using email, listening to music, browsing the web, or sending and receiving text messages, or during certain background tasks such as auto-checking email."

Yani Iphone bir çağrı aldığınızda da ya da altta arkplanda bir uygulama çalışırken bunu kullanım istatistiklerine ekliyor.

http://support.apple.com/kb/HT1805

Androidde ise genelde ekran açık kalma süresine bakılıyor forumlarda değerlendirme yaparken. Telefonla konuşma bu süreye dahil olmuyor sanırım. Yani Iphone'daki gibi aktif kullanım istatistiği gibi bir veri yok.

Siz ne dersiniz? Android ve Iphone batarya kullanım istatistiklerinde tam bir karşılaştırma yapmak zor gibi, biraz elma ile armut gibi oluyor.. Yanılıyor muyum? Konuyla ilgili teknik bilgisi olan bilgi verebilirse sevinirim...

quote:

Istatistiklerin hesaplanması açısından örnek olması açısından paylaşıyorum:

Android -->

IOS -->

Veri iletişimini (wifi, mobil ağ, bluetooth) ve hesap eşleşmesini sizin belirlediğiniz aralıklarda açıp kapatarak pil sarfiyatını azaltmayı amaçlayan programın Türkçe versiyonu yayınlandı. Markette bulabilirsiniz. Benim de Türkçesine katkım oldu. Umarım beğenirsiniz. Benim olmazsa olmaz programlarımdandı, bir katkım olsun istedim... Çeviriyle ilgili bir şikayetiniz olursa bana ya da programın sahibi Gael'e market üstünden de iletebilirsiniz... Beğenirseniz/Beğenmezseniz ama markette mutlaka yorum bırakın derim, kullanıcı deneyimi kadar önemlisi yok program ararken :)

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.gpo.greenpower#?t=W251bGwsMSwxLDIxMiwib3JnLmdwby5ncmVlbnBvd2VyIl0.
Veri iletişimini (wifi, mobil ağ, bluetooth) ve hesap eşleşmesini sizin belirlediğiniz aralıklarda açıp kapatarak pil sarfiyatını azaltmayı amaçlayan programın Türkçe versiyonu yayınlandı. Markette bulabilirsiniz. Benim de Türkçesine katkım oldu. Umarım beğenirsiniz. Benim olmazsa olmaz programlarımdandı, bir katkım olsun istedim... Çeviriyle ilgili bir şikayetiniz olursa bana ya da programın sahibi Gael'e market üstünden iletebilirsiniz....

https://market.android.com/details?id=org.gpo.greenpower#?t=W251bGwsMSwxLDIxMiwib3JnLmdwby5ncmVlbnBvd2VyIl0.
http://i.imgur.com/ZHzse.jpg

windows phone 7 ana ekraninin androiddeki uygulamasi. markette launcher 7 olarak bulabilirsiniz...
Arkadaslar, bugun micro usb uzerinden baglanti saglayan ve cogu telefonda kullanilan yan sanayi CA 101 nolu kabloyu denedim ve sarj edemedim telefonu. Data kablosu olarak is goruyor ama sarj etmiyor. Uygun bir kablo bulabilen ve oneride bulunabilecek var mi?
arkadaslar multiplatform bir app var, ourgroceries, android iphone vs. boylece mesaj at kopyala not al bitiyor, gorevinin bilincinde bir koca olarak direk app te goruyorsunuz zevcenizin buyruklarini, siddetle oneririm, onemli seyleri unutmak ve soguk yemege talim etmekten kurtuldunuz, tabi aynen karsi hamleyle aksam hangi yemegi istediginizi de yazabilirsiniz :)
bir teknoloji sitesinde sitesinde gordugum, bence en muteber pil dayanma tespit suresi testini paylasiyorum, standart bir paket halinde web sitelerini 3g uzerinden yukleterek telefonlarin ne kadar dayanacagina bakmislar... e5 reviewi icinde buldum... iphone4 birinci e5 ikinci, digerleriyle devam ediyor...

http://i.imgur.com/SElxC.png

For these tests , we ran our standard page loading suite which loads through a few dozen pages endlessly until the battery dies. Screen brightness is set to 50 % and all extraneous processes are killed.

http://www.anandtech.com/show/4026/the-nokia-e5-review-a-cheaper-e72/6
Arkadaşlar, bir arkadasimin bana ilettigi kendi ilani, arabayi yeni almisti, izmirdedir kendisi, is yerinden araba hakki kazandigi icin satiyor, yoksa araba cidden cok superdi. Ilginenler icin bana gonderdigi sekliyle paylasiyorum... Ben Ankaradayim, ilginenler asagida linkini verdigim ilan uzerinden dogrudan Izmirdeki arkadasimla baglantiya gecerlerse sevinirim. Bu arada arac "gercekten" bayan surucudendir ve tertemizdir... Tesekkurler...

"9600 km 'de 2010 Model Subaru Impreza 1 . 5
AWD AT HB 4 x 4 arabamı satıyorum.
Aşağıdaki ilan sahibinden .com 'da yayınlanmaya
başladi.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-araba-subaru-impreza-9600-km-de-2010-model-subaru-impreza-1-5-awd-at-hb-4x4-36205694/detay/?source=directSearch

İlan no : 36205694
Başlık : 9600 km 'de 2010 Model Subaru Impreza
1 .5 AWD AT HB 4 x 4
Fiyatı : 38000 TL
Boyutları = UxGxY = 4415 x 1740 x 1475 mm
Motor = Karşılıklı - Yatay , 4 silindirli , DOHC , 16 valfli ,
benzinli BOXER motor
Kapasite= 1498 cc
Maksimum güç = 79 KW ( 107 PS) / 6 . 000 rpm
Maksimum Tork = 142 Nm (14 ,5 kgfm) / 3200 rpm
4 Sensörlü , 4 Kanallı Elektronik Fren Güç Dağılımı
Konfor Elemanları= Teleskobik direksiyon , elektrik
kumandalı camlar ( ön ve arka ) , merkezi kilit,
uzaktan kumandalı anahtar sistemi , Sportshift
( AT ) , Cruise Control (Direksiyondan Kontrollü) , Bilgi
Ekranı , Emniyet kemeri uyarı sistemi , AM /FM LW 6
CD ( 2 DIN ) + 10 Hoparlör + MP 3 çalar, Harici I - pod
girişi + Tavan anteni + Tam Otomatik klima sistemi
+ Yan Buz çözücü + Zaman ayarlı elektrikli arka cam
buz çözücü + arka ısıtma kanalı+ Kapaklı makyaj
aynası ( sürücü ve ön yolcu için) , ön cam içi seramik
tipli güneşlik ,metalik görünümlü orta kumada
paneli,deri kaplı vites topuzu, deri kaplı direksiyon
simidi , deri kaplı el freni kolu ,yakıt deposu içeriden
açma düğmesi ,bardak tutucu , orta konsol (kol
dayamalı ) , ön kapı cepleri ( her iki yanda ), ayak
dinlendirme yeri, bagaj içi lambası , arka park
sensörü, ekstra kauçuk paspas seti+ bagaj koruma
havuzu
Koltuklar = Koltuk yükseklik ayarları ( sürücü için ),
koltuk ısıtma ( ön koltuklar )
Dış Özellikler= Arka cam üstü spoiler ,arka cam
sileceği , alüminyum kaput, değişken zaman ayarlı
ön cam silecekleri , ısıtmalı ön cam silecekleri, ön
ve yan cam buz çözücü , ısıtmalı yan aynalar,renklı
kapı kolu, elektrik kumandalı yan aynalar, elektrik
katlanır yan aynalar, ön sis farları ( reflektörlü) , arka
sis farları , alüminyum alaşımlı jantlar
Güvenlik = Simetrik Sürekli Dört çeker teknolojisi
( Symmetrical All Wheel Drive ) , SRS* 1 çift ön + yan
+ perde hava yastığı ( 2 - kademeli şişme sistemli ) ,
yan kapı içleri takviye irişleri, direksiyon destek kirişi ,kaza anında kırılabilir tip silecek süpürgeleri , aktif baş
desteği ( sürücü ve yolcu) ,ön gergili emniyet kemeri ve yük sınırlayıcı, yüksekliği
ayarlanabilen emniyet kemeri bağlantısı ( ön ve iki yan ) , üç noktalı merkezi arka emniyet
kemeri , ISO- FIX çocuk kemeri bağlantısı , Çocuk kilidi (arka kapı ( her iki taraf için ))
Arabam çok temiz kullanılmış olup acilen satılıktır."
Hakkında
Meslek: endustri muhendisi
Forum İmzası:
Motorola RAZR MAXX - Power Ranger

Golf MKVII 1.2 tsi dsg midline plus 2012 beyaz renk
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 yıl önce
Son Mesaj Zamanı: 5 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 2.452
İkinci El Bölümü Mesajları: 18
Konularının görüntülenme sayısı: 63.025 (Bu ay: 135)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 58 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Mobil Cihazlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.