Şimdi Ara

NCAP hayal kırıklığı yaratan 10 araba

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
0
Favori
446
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • NCAP çarpısma testlerinde hayal kırıklığı yaratan 10 araba

http://youtu.be/MBKEUTdAH5w

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Z4 ve navaraya çok şaşırdım. Ayrıca nasıl olurda ranger ın şasesi kırıldı yav

• bu en kötü 3. olan 1.5 yıldız alan cevrole türkiye nin yerli arabasi degilmi ya?
  • Yeni araç alan kişilere bu araba ncap testinden ne aldı diye sorun bakalım ncap testini bilen çıkacak mı

Türkiye de güvenlik öndeki amblem+kaporta he bir ağırbeg diye bişi var o da oldumu ölümsüz oluyon.

• O değil de çoğu videodan pek bişe anlamadım ama ford ranger ve özellikle aveoya ne oldu öyle ya? Resmen ikisi de ortadan ikiye ayrıldılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: TahtalıKöyünMarangozu

Yeni araç alan kişilere bu araba ncap testinden ne aldı diye sorun bakalım ncap testini bilen çıkacak mı

Türkiye de güvenlik öndeki amblem+kaporta he bir ağırbeg diye bişi var o da oldumu ölümsüz oluyon.

Bizimkiler ncap, iihs bilmez. Boyalı parça bilir. Sanki kazada plastik kaporta koruyor adamı.
  • Yurt dışında bu arabaları alanlar sanki bu test sonuçlarını çok iyi biliyolar.

Kendimizi itin g.tüne sokmada üstümüze yok.

• Ranger çok kötü ya

• güncel birkaç araç vardı, ypsilon, trafic, z4 ve jeep'in bir modeliydi; bu araçların aldığı puanlar, aktif/pasif güvenlik elemanlarının da puanlamaya dahil edildiği noktadan sonra alınmış puanlar. şöyle ki; dizinizin kaç noktadan kırıldığı ile emniyet kemeri ikaz ışığının olup olmaması aynı ölçüde önemli. yani kabin korunmuş/korunmamış, araç enerjiyi sönümlemiş/sönümleyememiş, yaya ölmüş/ağır yaralanmış vs ekseninde dönmesi gereken puanlama, maalesef böyle değil. bu şartlarda pek ciddiye alınması mantıklı değil ncap'in. ha sitesinde her aracın, her disiplinde ayrı ayrı puanları var. oradan bakılınca gerçekten bilgi sahibi olunabiliyor bir aracın bahsettiğim konularda güvenli olup olmadığı konusunda.

bunun megane 3 örneği vardı misal, güncellerim mesajı fi tarihindeki şeyi bulabilirsem.

edit:

yetişkin koruma: megane %83 / golf 7 % 87
    çocuk koruma: megane %78 / golf 7 % 85
    yaya: megane %60 / golf 7 %62
    safety assist: megane %48 / golf 7 %74

bu da makyajsız focus 3 (2012):

yetişkin koruma: % 92
    çocuk koruma: % 82
    yaya: % 72
    yardımcı elektronik sistemler: % 71

sırasıyla focus 3, Golf 7, megane 3 faz II: (100 üzerinden)
    yetişkin: 92, 87, 83
    çocuk: 82, 85, 78
    yaya: 72, 62, 60
    elektronik: 71, 74, 48

misal, bahsi geçen araç 2009'dan beri yollarda olan, an itibariyle de eski kasa konumuna düşmüş; ilk testte 5 yıldız alıp, aktif/pasif güvenlik ekipmanları devreye girince 3 yıldız alabilen megane 3. üstte ayrı disiplinlerde -kabin ve yaya güvenliği konusunda- verilen puanla ters orantılı bir durum olduğu görülebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Umut T. -- 24 Ocak 2016; 13:04:45 >

• Navara ve Ranger sasirtti beni.

• Navaranın şasesi bütünlüğünü korudu gibi geldi. Emniyet kemeri ya da hava yastığında mı sorun bar acaba?

• Hayretle izlediğim bi video oldu.. Ranger aslan gibi duruyodu dışardan ama kediymiş aslında

• Ayrıca bizim ülkedeki anlayışı özetleyecek bi konuşmayı aktarayım. Aracımı yeni aldım bej döşemeli araç ve haliyle biraz kirlenmiş. Temizlemenin yolunu ararken bi tanıdığımın tavsiyesi " kılıf tak mis gibi olur" oldu, " abi yan hava yastıkları açılmaz öyle" dedim. "zaten bir sürü hava yastığı var iki tanesi de eksik olsun nolacak" dedi... işte böyle bi düşünce... Gösteriş merakımız canımızdan kıymetli hale gelmiş

• Lancia gibi köklü bir firma, geleneğe sahip bir marka için test kabus.. Acilen toparlaması lazım

• Turkiye nin yerli arabasi derken?

Bende 99 mercedes te sasirdim on direkler mortla mis z4 wyri bi hayal kirikligi.

• ncapin iihs çıktıktan sonra bir gram esprisi kalmadı.araç firmaları ncapin 5 yıldızlarını çöpe atıp araçlarını iihs ye göre güncellemeye başladılar.ondan ötürü iihs testi olmayan hiç bir markaya artık güvenmiyorum.ncapin 5 yıldız verdiği c serisi 3 serisi a4 cc gibi araçların iihs testlerinde maymuna döndüğünü gördükten sonra ncap benim için koskocaman bir hiçtir.
    hoş bizim forumda ben böyle kaza yapmıyom olsa olsa tamponu kaptırırım diyen apaçiler var o da ayrı mevzu
    bu arada hocam özelden sana bir mesaj attım ilgilenebilrsen sevinirim.
  • sabah konuyu görünce benim loganı testte hayal ettim,heralde yerde toz halinde kalırdıresmen Allah'a emanet yaşıyoruz.

gerçi bu ülkede tankla gezsek yine güvende olmayız

• quote:

Orijinalden alıntı: TahtalıKöyünMarangozu

Yeni araç alan kişilere bu araba ncap testinden ne aldı diye sorun bakalım ncap testini bilen çıkacak mı

• ranger is danger

kimse kusura bakmasın navara rangerdan daha sağlam duruyor. Navara bildiğim kadarıyla 10 yılı aşkın aynı şasi üzerinde şekilleniyor.

Asıl önemli olan ise ders çıkarmak. Burada yeni nesil aveonun nasıl ders çıkardığı çok önemli. Halbuki 2.el piyasamızda arada dağlar kadar fark olan modellerin fiyatları arasında çok az fark var. Buda bizim otomobilden anlamadığımız resmen gösteriyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.