Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Motor kullananlar neden bu kadar umursamaz davranıyorlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
13
Cevap
0
Favori
341
Tıklama
Tüm Forumlar >> Motorlu Araçlar Dünyası >> Otomobil Genel >> Trafik ve Biz >> Motor kullananlar neden bu kadar umursamaz davranıyorlar
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    168 Mesaj
    Geçen gün dur kalk trafikte Levent'te ilerlerken motor kullanan birisi yanımdan geçerken dirseği ile sağ aynama vurup geriye doğru katladı. Ardından gaza basıp hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam etti.

Motosiklet kullanan kişilerin çoğuna baktığımda ne takip mesafesine bakıyorlar ne de şeritlerinde ilerliyorlar, çoğu makas atmanın ve iki araç arasından gitmenin derdinde. Hiçbir kural umurlarında değil. Hal böyle olunca da kazalar artıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
  • Motor kazalarına denk geldim geçen. İzlerken şunu fark ettim; bir çoğu kurallardan habersiz. Yani kural bilse ve ihlal etse kurallara uymuyor deriz. Ama böyle birşey yok, çünkü kural bilmiyorlar. En başta sıkışık trafikte öndeki aracı sağdan geçmeye çalışanlar var bunların içinde. Çoğu ya karşıdan karşıya geçen bir yayaya çarpıyor, ya da sağa çekmiş biri aracın kapısını açıyor ve ona çarpıyor. Her halükarda hem kendini hem de başkalarını riske atıyor. Sonra da çıkıp yukarıdaki arkadaşın dediği gibi trafikte motorcuları fark edin diyorlar.
    Bir de bunların çete gibi dolaşmaları var ki, evlere şenlik. Birine bir laf söylesen bir anda onlarca motor beliriyor çevrende.
    Neyse, gece gece ağzımı bozmayayım...
    Herkese motorsuz trafikler.

Hiç bi kurala uymuyolar ki.
    Kırmızı ışık yok onlara.
    Ters şerit serbest onlara.
    İstediği gibi sağından solundan silme denecek kadar yakın geçme özgürlüğüne sahip.
    Hatta aynı anda hem sağından hem solundan geçiyolar.
    Onlara göre arabalar hep düz gitmeli ve en ufak manevra yapmamalı ki onlar kaza yapmasın.

• Teğmen
    106 Mesaj
    Mıtırcılırı fırk ıdın, şirket arabalarından şikayet ederiz ama motorcular çok daha beter.

|
    |
    Kırmızı ışık yok onlara.
    Ters şerit serbest onlara.
    İstediği gibi sağından solundan silme denecek kadar yakın geçme özgürlüğüne sahip.
    Hatta aynı anda hem sağından hem solundan geçiyolar.
    Onlara göre arabalar hep düz gitmeli ve en ufak manevra yapmamalı ki onlar kaza yapmasın.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yarbay
    2148 Mesaj
    kafası çalışmadığından. çalışsa türkiyede motora binmez

Motorlar yasaklanmalı, hiçbir kurala uymuyorlar Türkiye'de.
    |
    |
    tehlike.com kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    Motor kazalarına denk geldim geçen. İzlerken şunu fark ettim; bir çoğu kurallardan habersiz. Yani kural bilse ve ihlal etse kurallara uymuyor deriz. Ama böyle birşey yok, çünkü kural bilmiyorlar. En başta sıkışık trafikte öndeki aracı sağdan geçmeye çalışanlar var bunların içinde. Çoğu ya karşıdan karşıya geçen bir yayaya çarpıyor, ya da sağa çekmiş biri aracın kapısını açıyor ve ona çarpıyor. Her halükarda hem kendini hem de başkalarını riske atıyor. Sonra da çıkıp yukarıdaki arkadaşın dediği gibi trafikte motorcuları fark edin diyorlar.
    Bir de bunların çete gibi dolaşmaları var ki, evlere şenlik. Birine bir laf söylesen bir anda onlarca motor beliriyor çevrende.
    Neyse, gece gece ağzımı bozmayayım...
    Herkese motorsuz trafikler.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yüzbaşı
    268 Mesaj

Plaka ehliyet ve kaska da gerek yok. hatta 2den fazla kişi dahi taşıyabilirler
    |
    |
    tehlike.com kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    |
    |

Tabiki salak olduğundan.Akıllı olsa milletin 20 bine aldığı arabaya 150 bin verip 2-3 saati hergün yollarda geçer.Mal işte hepsi...

|
    |
    texjrwillerjr kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: ysandikci

Tabiki salak olduğundan.Akıllı olsa milletin 20 bine aldığı arabaya 150 bin verip 2-3 saati hergün yollarda geçer.Mal işte hepsi...
    doğru para vermiyor canını veriyor çok akıllılar.
    |
    |

Orijinalden alıntı: texjrwillerjr

kafası çalışmadığından. çalışsa türkiyede motora binmez
    Senden iyi çalıştığı kesin

Orijinalden alıntı: Nacila

Senden iyi çalıştığı kesin

Alıntıları Göster
    sebep? türkiyede motosiklete binmek aptallık dedim diye mi? bu mu kriterin?
    |
    |

motosiklette de araba gibi keko, maganda kesim var. arabada makas atan kesim motosiklette kaldırımdan giden kesim, ya da sağa sola zikzak yapan kesim. pek bir farkları yok.
    |
    |
1
Reklamlar
Mobilya Takımları
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.