M

Yüzbaşı
29 Ekim 2010
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
1 üye
Görüntülenme
Toplam: 49 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar, 2017 model Peugeot 308 t9 kasa aile aracımız var. İlk defa böyle garip bir sorunla karşılaştım. Köpeğime mama almak için veterinere gittim, aracı park edip veterinere baktım orada mamasını bulamayınca daha uzakta ki bir veterinere gittim normalde açık olurdu ama kapalıydı bende hemen tekrar aracıma bindim.( Bunları anlatmamın sebebi aracı 2 kere park ettim ve bir problem yaşamadığımı göstermek)

Arabaya bindiğimde sağ aynamı aşağıya doğru ayarlamıştım onu yukarı kaydırmaya çalıştım fakat hiçbir şekilde çalışmadı, motoru çalıştırıp denedim yine işe yaramadı, araçtan çıkıp kilitledim yine çalışmayınca mecburen eve kadar sağ ayna aşağıya bakar vaziyette geldim. Yolda camların da çalışmadığını fark ettim. Arka kapıların camlarını da arkadan basınca açıp kapatamadım. Sonra evin penceresinden 15 dk sonra kilit açıp kapatınca düzeldi. Her şeyi çalışıyor.

Sizce bu sorun neden olmuştur?
Merhabalar aracım 2017 t9 kasa 308, 2. El aldım, aldığım kişi cam filmi yaptırmış araca. Önler 1 arkalar 2 numara diye tahmin ediyorum, 3m marka ama çakma mı emin olamadım .

Daha önce hiç cam filmi ile araç kullanmadığım için aynalara bakarken ve geri geri giderken biraz zorlanıyorum, park ederken camları açmam gerekebiliyor bazen. Ve 3m logosu var camların ortasında( kesinlikle belirsiz bir hologram değil bildiğiniz 3m logosu var bariz bir şekilde) Sizden sorum cam filminin orijinal olup olmadığını nasıl anlarım?

Söktürüp komple llumar marka yaptırırsam aynalar ve arka camda daha mı iyi bir görüş açısına sahip olurum?

Ön camda film var mı yok mu pek emin olamadım fakat hafif bir karartı var ön camda ve uzakta ki araçlara baktığımda görüntüde belli belirsiz bir dalgalanma olduğunu fark ettim.( daha çok beyaz ve gri renk araçların tavanlarına ya da cam ile kaput arasında ki yere baktığımda dalgalanma daha çok belli oluyor) Ön camda film olup olmadığını nasıl anlarım, eğer film yoksa bu dalgalanmanın sebebi nedir???

İlk defa cam filmli araç kullanıyorum, ve filmden gram anlamam yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.
Sizce 2. El araç alım satımını sınırlandırmak mantıklı mı?

Devlet vekalet ile araç alım satımını kaldırsa ve 2. El araç alım satımını senede 1 ya da 2 araca düşürse sizce piyasa gerçekten düşer mi ?

2. El alım satım siteleri devlet kontrolünde olsa ve her model için belirli bir fiyatın üstü yazılması engellense sizce 2. El fiyatlarında rahatlama olur mu ?

Yoksa serbest piyasa ile devam edilmeli hiçbir sınırlandırma olmadan şimdi ki sistemle devam mı edilmeli ?
Geçen gün dur kalk trafikte Levent'te ilerlerken motor kullanan birisi yanımdan geçerken dirseği ile sağ aynama vurup geriye doğru katladı. Ardından gaza basıp hiçbir şey olmamış gibi yoluna devam etti.

Motosiklet kullanan kişilerin çoğuna baktığımda ne takip mesafesine bakıyorlar ne de şeritlerinde ilerliyorlar, çoğu makas atmanın ve iki araç arasından gitmenin derdinde. Hiçbir kural umurlarında değil. Hal böyle olunca da kazalar artıyor.
Merhabalar yeni bir araç alma niyetindeyim fakat alacağım araç zamanında dolu hasarına maruz kalmış, boyasız göçük düzeltme ile de düzeltilmiş, arka cam ve stop lambasında kırıklar olmuş onlar da değişmiş, sadece direk kısmında bir iki tane ufak göçük var o kadar.

Benim sorularım ise şunlar:

1)Araç komple cam tavanlı, daha sonra cam tavanda bir sorun olur mu ? (sunroof falan yok açılma kapanma olmuyor belirtmek istedim)

2)İkinci elde değer kaybı yaşar mı ?

3)Aracın daha sonra boyasında çatlama ya da boya atması olabilir mi ?

4)Arka cam değişmiş rezidanslarında daha sonra bir sorun çıkar mı ?
Merhaba arkadaşlar, 110-120 bin arası araç tavsiyelerinize ihtiyacım var. 2015 ve üstü 65.000 km yi geçmemiş temiz ikinci eli hızlı(3 4 sene sonra satmayı düşünüyoruz al satçı değilim :D ) c sınıfı aile aracı arıyorum. Tercihen otomatik vites (malum İstanbul trafiği) kullanmak benim için daha iyi olacaktır.

Şimdiden önerileriniz için teşekkürler.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-opel-ilk-sahibinden-otomatik-vites-2004-model-142.000-km-astra-748848593/detay

Aracın trigeri, balataları ve antifriz suyu yeni değişti, sadece çamurluk ağızlarında ve sağ iki kapının etek altında çizikten dolayı lokal boya vardır bunlar dışında değişen ya da boya yoktur.

Araçta sport mod ve kar modu vardır geri kaçırma yapmaz.

Aracın bedeli 46.000 tl dir
2 Gündür destek kaydının sonucunu bekliyorum ama hiçbir şekilde bilgi alamıyorum. Bir müşteri temsilcisi bile yok!!! İnternette günlerdir sürekli kopmalar yaşıyorum, hat gidip gidip geliyor, geldiğinde de 76mbps yerine 20mbps lik bir hız alabiliyorum o da 5 dk sonra gidiyor, o kadar. Senelerdir Türknet kullanmaktayım ama hiç bu kadar kötü sorunlar yaşamamıştım. Asla kendinize muhatap bulamıyorsunuz ki sorununuz ile canlı canlı ilgilenilsin. Teknik servisiniz gelip santralden ankastreye kadar olan sorunları bu trafikte halletmek istese gitmesi yapması geri dönmesi 20dk bile sürmeyecek fakat böyle bir iş için 2 gündür beklemek sanırım sadece Türknet'te var!!!

Türknet'e sakın geçmeyin!!! Senelerdir kullansanız bile bir süre sonra kullanamadığınız bir internet için 65 tl ödeme yapmanızı isteyecekler.
Arkadaşlar 2004 model g kasa astraya sahibim geçen ay aracıma tepeden tırnağa bakım yaptırdım 3600 tl lik bir masraf çıkarttı ama bayağı motorda olan sorunların hepsi giderildi, tam artık rahatladım arıza lambasını bir daha yanık bir şekilde görmiyeceğim derken dün yandığını fark ettim.

Gittim gaz+fren+kontak(marşa basılı olmicak bilen bilir zaten bilmeyen sorarsa cevaplarım cihaza bağlamadan arıza kodu bulunabiliyor bu yöntemle) yöntemiyle arıza kodunu buldum.

p0420(katalitik sistem randimani sinirlar altinda ( bank 1) )diye bir kod , aracı yaptırmadan öncede vardı bu arıza . aracın motorunda değişmeyen yer kalmadı nerdeyse oksijen sensörü (2 tane var bu araçlarda hengisi değişti bilmiyorum), egr , triger ve daha bilmediğim bir ton şey değişti beyinde arıza çıkmıştı o da düzeltildi . Şimdi bu hata çıkınca aracımdan tekrar soğudum . 310 km gittikten sonra çıktı bu arıza. Yardım edebilirseniz çok sevinirim.
Merhaba arkadaşlar acer 5741g model notebook kullanıyorum , hediye gelen ssdye win8 kurdum ama bana hızı biraz yavaş geldiği için forumlarda araştırma yaptım. bir forumda bu regedit ayarlarını buldum;

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\storahci

"Error Control": DWORD = 0

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Servic es\storahci\StartOverride

"0": DWORD = 0

Bu ayarları yaptıktan sonra ide olarak devam ettim sonra yine yavaş bulduğum ssdyi birde ahci mode 'da çalıştırmayı denedim , fakat bu sefer Windows'u açmadı bende gidip eski haline çevireyim diye biosa girmeyi denedim ama bilgisayar sürekli olarak kendine f2 ile bios seç f12 ile boot et yazısı çıkan ekranda takılıp restart ediyor. Ne boot edebiliyorum ne de Windows'a güvenli modda ulaşabiliyorum. Ne yapıcağımı şaşırdım resmen . Yardım edebilirseniz çok sevinirim.

NOT: bu arada usbyi bootable yapıp içine güncel bios dosyasını açıp fn+esc+power tuşlarına basmayı da denedim , ya yanlış yaptım ya da işe yaramıyor.
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 5 ay önce
Son Mesaj Zamanı: geçen yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 420
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 720 (Bu ay: 139)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 476 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Motorlu Araçlar Dünyası
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.