Şimdi Ara

APARTMAN ÖNÜ İŞGALİYE

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
0
Favori
20.385
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar Merhaba Apartmanın önüne vergi ödeyerek kendime özel park yeri yapabilirmiyim yapabilirsem ücreti ne kadardır nerelere basvurmalıyım teşekkürler.

• Belediyeye sormak lazım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ymetu

Belediyeye sormak lazım
    apartman önün direk kaldırım veya yolsa yaptırmanın pek mümkün olduğunu sanmıyorum.
  • Sokak cok genis asfalt degil kaldirim tasindan yapilmis yol yerden yukseligi hic yok sabah foto cekerim atarim
  • Artcoree A kullanıcısına yanıt
    Nasıl bir şey hayal ediyorsun?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dec_chaos

Nasıl bir şey hayal ediyorsun?
    her araç sahibi böyle bşey istese sence sokaklarda nasıl bi durum olur ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: Corvınus

her araç sahibi böyle bşey istese sence sokaklarda nasıl bi durum olur ???

Alıntıları Göster
    Apartmanın altına dükkan açın. Ondan sonra ''Bn kaç kişiye ekmek veriyorum. Ben vergi veriyorum. Mal inecek...''

Yol sizin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bende345

Apartmanın altına dükkan açın. Ondan sonra ''Bn kaç kişiye ekmek veriyorum. Ben vergi veriyorum. Mal inecek...''

Yol sizin.

Alıntıları Göster
    Arkadaşlar kendi apartmanınızın önüne şu yerden çıkan silindirler var ya kumandalı onlardan yaptırabiliyorsunuz. Belediyeye müraacat etmek gerekiyor. Bi ücreti var veriyorsunuz belediye yaptırıyor diye biliyorum. Veya siz de yaptırıyor olabilirsiniz.
  • Tesekkurler bu ucret hakkinda bi Bilginiz var mi acaba ?
  • İmkansız bu yapmak istediğiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AtillaHan1

İmkansız bu yapmak istediğiniz.
    Sana özel şeritte açsınlar mı
  • quote:

Orijinalden alıntı: Artcoree

Bu mesaj silindi.
    al sana kanun , kendin yorumla yapabilirmisin yapamazmısın?

Madde 52 – Belediye sınırları içinde bulunan aşağıdaki yerlerden herhangi birinin satış yapmak veya sair maksatlarla ve yetkili mercilerden usulüne uygun izin alınarak geçici olarak işgal edilmesi, İşgal Harcına tabidir:

1. Pazar veya panayır kurulan yerlerin, meydanların, mezat yerlerinin her türlü mal ve hayvan satıcıları tarafından işgali,

2. Yol, meydan, pazar, iskele, köprü gibi umuma ait yerlerden bir kısmının herhangi bir maksat için işgali,

3. Motorlu kara taşıtlarının park etmeleri için il trafik komisyonlarının olumlu görüşü alınarak belediyelerce şehir merkezlerinde tesis edilen ve işletilen mahallerin çalışma saatleri içinde, taşıtlar tarafından işgali (Bisiklet ve motosikletler hariç) şekliyle belirtiliyor. Kanunda da belirtildiği gibi müsaade edilecekse geçici olarak müsaade edilmeli.

• quote:

Orijinalden alıntı: Dj_Gençkan

Madde 52 – Belediye sınırları içinde bulunan aşağıdaki yerlerden herhangi birinin satış yapmak veya sair maksatlarla ve yetkili mercilerden usulüne uygun izin alınarak geçici olarak işgal edilmesi, İşgal Harcına tabidir:

1. Pazar veya panayır kurulan yerlerin, meydanların, mezat yerlerinin her türlü mal ve hayvan satıcıları tarafından işgali,

2. Yol, meydan, pazar, iskele, köprü gibi umuma ait yerlerden bir kısmının herhangi bir maksat için işgali,

3. Motorlu kara taşıtlarının park etmeleri için il trafik komisyonlarının olumlu görüşü alınarak belediyelerce şehir merkezlerinde tesis edilen ve işletilen mahallerin çalışma saatleri içinde, taşıtlar tarafından işgali (Bisiklet ve motosikletler hariç) şekliyle belirtiliyor. Kanunda da belirtildiği gibi müsaade edilecekse geçici olarak müsaade edilmeli.

Alıntıları Göster
    emin degilim ama belki belli kısımları alabilirsiniz kenarları park eden olursada gosterirsin tapuyu cık dersin

• Dj_Gençkan D kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler.
  • Allahım bu da aynı oksijeni yakıyor stephen hawking de..
    Yarabbim hikmetinden sual olunmaz..
  • quote:

1 saat de geçici bir süredir. 5 yıl da.

Geçici denmesinin sebebi, süreli olması zorunluluğundandır. Yani sahibi belediye olarak kalacak denmek istenmiş.
    50 senelik uzun dönem kiralamalar da sözleşmelerde geçici olarak geçer.
    Selamlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: dec_chaos

Allahım bu da aynı oksijeni yakıyor stephen hawking de..
    Yarabbim hikmetinden sual olunmaz..

Muhtemelen aynı oksijen değildir, benim bildiğim Stephen abi Ingiltere taraflarında yaşadi. Oranın oksijeni buraya pek gelemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bende345

Yol sizin.

Onun yerine arabayı tükanın içine park etse, dışına da garajdır park etmeyin yazsa ama tanıdık birinden her çıkacağinda arabayi çekmesi şartıyla aylik 100 TL gelir sağlasa daha iyi olmaz mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: bal974

quote:

1 saat de geçici bir süredir. 5 yıl da.

Geçici denmesinin sebebi, süreli olması zorunluluğundandır. Yani sahibi belediye olarak kalacak denmek istenmiş.
    50 senelik uzun dönem kiralamalar da sözleşmelerde geçici olarak geçer.
    Selamlar.

ben yorum yapmıyorum, zaten işgaliye için öncelikli olarak ticari faliyet yapılması şartı aranıyor.

1. evet yapabilirsiniz. belediyeye otopark yeri icin isgaliye ucreti odemeniz yeterli.
    2. otopark icin, ticari faaliyette bulunma sarti yok. kendinize ait aracinizin olmasi yeterli.
    3. belediyeden kiraladiginiz yeri 3. kisilere kiralama amaciyla kullanamazsiniz. onun icin otopark isletmeciligi ruhsati almaniz gerekir. ama sadece kendiniz park etmek icin istiyorsaniz sorun yok isgaliye ucretini odemeniz yeterli
    4. genelde yillik olarak odeniyor otopark isgaliye ucretleri. kalici olarak satin alma yapamazsiniz.
    5. yukarida yazan yorum yapan bos beles cahil bilgisiz insanlarin yazdiklarini kaale almayin. okudugunu anlamaktan aciz tipler degersiz fikirlerlerini ve bilgileri olmadiklari icin 3 kurusluk akillari ile kendilerince yaptiklari tahminlerini (sallamalarini) sanki BILGI imis gibi yaziyorlar.
    6. sahislara yada tuzel kisilere tapulu alanlar uzerinde bu isleme gerek yok. misal, apartmana ait arazi ise yonetim kurulu karari ile bu alanda istenilen tasarruf yapilabilir.
    7. cahilden akil almayin diye yazmis miydim, tekrar etmis olayim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.