Şimdi Ara

Mining Balonu ne zaman patlayacak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
1
Favori
5.245
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar şu aralar bu balon öyle ünlendi ki bilgisayarı sadece facebook için kullanan dayım bile ne bu madencilik kârlı mı diye bana soruyor.

Bu mining denilen şey yüzünden 900tlye bulabildiğimiz rx 480 570 ekran kartları piyasada yok. Olanlar ise 1060 fiyatında... Avrupayı bilmem fakat elektrik faturasında kullandıgımız elektrikten cok vergi ödüyoruz. Yani öyle orda burda gördüğümüz aylık 3000$ kazançlara inanmıyorum ve bu balonun patlayacagını düşünüyorum.

Bu balon patladıgında ise ortalık 470 480 570 580 kaynayacak ve istediğim f/p sistemi cok ucuza kurabilecegime inanıyorum. Peki benim gibi düşünenler sizce BU BALON NE ZAMAN PATLAR.

• Miner sayısı arttıkça kar marjları da düşmeye başlayacak, insanlar artık astarının yüzünden pahalıya geldiğini anlayınca ise patlayacak.
  • bunu tahmin edebilicek biri varmı?
  • 2 aya patlar gibime geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tiger cage -- 20 Haziran 2017; 16:26:33 >
  • Ethereum hızı ölçülürken datanın kaç byte olması gerekiyor?

Benchmark programı yazıyorum da.

Atıyorum nvidia bir kart çıkarmış 22 MH/s diyor. Şimdi ethereum = sha3_512 olduğu için hash byte sayısı 64 orası tamam. Peki kaç baytlık grup hashleniyor? Ayrıca 128 byte data için RX550 saniyede 4.5 milyon hash yapabiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tugrul_512bit -- 19 Haziran 2017; 16:33:4 >
  • Patladıktan sonra az da olsa devam eden olacaktır yine ve normale dönecektir yani patlamayacak ama kriz de yaşanmayacak 3 4 aya
  • aslında güneş enerji panelleri kurulabilecek alanda olsa iyi kar eder
  • Bu tarz şeyler hep artar patlayacağını sanmam yakın zamanda.
  • patlamaz çünkü ethereum biter zcash başlar en az 2yıl devam eder sonucu ne olur söyleyim adamlar garanti bitimine yakınken satarlar çünkü kartların ellerinde kalmasını istemezler buda size patlar dikkat edin
  • Anadolu da yaşayan elektrik parası az olan kişiler yapsın
  • Sorun bitmesi değil, kûrun değer kazanması. Zorluk seviyesi ile fiyat değeri eşdeğer değil. Yarın zorluk 4GB-8GB'a çıksa tüm eski kartlar telef olur ama belki fiyatı değişmez; oysa kûr değeri 400'ken yarın 800 olsa, zararını kurtarmaya devam eder. Bu arada, günlük fiyattan dövize çeviriyorsanız zaten hiç anlamıyorsunuzdur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Overclockmanyagı

patlamaz çünkü ethereum biter zcash başlar en az 2yıl devam eder sonucu ne olur söyleyim adamlar garanti bitimine yakınken satarlar çünkü kartların ellerinde kalmasını istemezler buda size patlar dikkat edin

Mining kartları sürekli garantiye gidip duruyor. Bu yüzden AMD kart alırken sıfır almak en mantiklisi.
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Yani hala bu mining işie girilir kısa ya da orta vadede sağlam para kaldırılır mı diyorsun kısa ve net olarak?
  • massacrer kullanıcısına yanıt
    Hayır, bu uzun vade işi diyorum. Tek kartla 1 birim kazanmak bile üç ay gibi bir süre alıyor. Ondan sonra kurun değeriyle yol alıyorsun. 81 günden sonra ilk günkü değerinden 1 birimin de olabilir, 1000 birimin de ama kuru çevirdikten sonra sonra yatırımın kapanıyor. Bu bitcoin için yatırımcılar kendi canına kıydı. Sonuçta hata affetmiyor, hesabı doğru yapmak lazım. Sabit bir değeri olduğunu söylemek güç. Ne kadar talep yaratırsa(bu ne kadar kişinin şifre para hesabını birbiriyle değiş tokuş için kullandığı ile alakalı) o kadar kıymeti yükselicek.
    Yani elde tutan insan sayısı arttıkça. Siz elden çıkardığınızda sadece kurunu sabitlemiş olmuyorsunuz, kullanmayarak değerini de düşürüyorsunuz. Diğer bir deyişle işlem hacmi yaratarak da değerini arttırabilirsiniz diyorum, ki zaten böyle değer kazanıyor.
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Hocam az önce vatana girdim. Amd kart yok nvidialara da paso zam gelmiş. Kıytırık 1050ti 700-800 olmuş bune böyle ya!
  • Duygusuz_ahmet D kullanıcısına yanıt
    460 alın, seneye 2 birim kazarsınız. 4GB olmasına da dikkat edin. Erken ıskartaya çıkmasın.
  • Çakal hepsiburada kur düştüğü halde 1070 ekran kartlarına 400 500 lira zam yapmış. Bunların eline düştük ya ne diyeyim.
  • Son 3 yıldır her gün 3ay sonra patlayacak balon.Yersen
  • Ne zaman patlar bilmem ama ben ilana koyduktan sonra yarım saat geçmeden satıldı benim MSI RX 480.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.