Yarbay
25 Eylül 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
13 üye
Görüntülenme
Toplam: 142 (Bu ay: 6)
Gönderileri

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2020/gundem/agac-dikiyoruz-tabelasinin-arkasindaki-agaclar-sokuldu-5863450/?utm_source=ilgili_haber&utm_medium=free&utm_campaign=ilgilihaber


Ümraniye Belediyesi’ne ait “Millet bahçemizi tamamladık, şimdi sokaklarımıza binlerce ağaç dikiyoruz” tabelasının yer aldığı arazideki çok sayıda ağaç yapılacak konut projesi için söküldü.


İstanbul Finans Merkezi projesi kapsamında yapılacak bağlantı yolu nedeniyle Ümraniye'de bulunan 80 müstakil ev geçtiğimiz yılın sonunda yıkıldı. Evlerin tam karşısında yer alan ve içerisinde Sağlık Ocağı'nın da bulunduğu yeşil alan ise “kentsel dönüşüm alanı” ilan edildi.


İçerisinde çok sayıda çam ağacının bulunduğu Finanskent Mahallesi'ndeki alanda, yol nedeniyle yıkılan evlerde oturanlara kira yardımı yapılırken, ağaçlık alana inşa edilecek 10'ar katlı 3 bloklu siteden daire verileceği öğrenildi.


Emlak Konut GYO ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında imzalanan “Dönüşüm Uygulamalarına İlişkin Protokol” çerçevesinde ihale düzenlendi.


Emlak Konut GYO tarafından gerçekleştirilen ihaleyi 91 milyon 240 bin TL + KDV bedeli ile Dağ Mimarlık ve Mühendislik kazandı. 5 Mayıs'ta sözleşme imzalayan firma çalışmalara başladı ve arazide bulunan çok sayıda ağaç yok edildi.

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/12/d6/9c/12d69cde01986b857d36db0a2bd3db57.jpeg&t=0&width=480&text=1

İsminde "kalkınma" olup tüm araştırma onergelerini reddetmenin resmidir. İsminde "adalet" olup hukuğu çürütmenin sanata dökülmüş halidir.

Sokağa çıkma yasagı ile ekonomiye zarar vermek yerine en başında aşı satın almaları ve hayvanları kulübelere yerleştirmeleri gerekiyordu. Kedi kopek tüylerinde virüs barınamaz diye bir araştırma yok. Önergesi sunulsa bile reddederler.


"Söke söke alırlar" anlamını araştırma önergesi sunuldu mu bu arada?

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/polis-intiharlarinda-urkuten-artis-6489775/


Burdur’un Yeşilova İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde polis memuru olan 26 yaşındaki Yunus T.’nin beylik tabancayla başına ateş ederek intihar etmesinin ardından, polis ve jandarmaların neden intihar ettikleri sorusu sosyal medyanın da gündemine oturdu.

Binlerce kişi, Twitter'da “polisler intihar ediyor” etiketiyle bu olayların sebebinin araştırılmasını istedi. Eski emniyet müdürü ve hukukçu Adil Serdar Saçan, Psikolog Özge Öztaşçı ve CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan, polis intiharlarının nedenine dair Sözcü’ye açıklamalarda bulundu.

AKP İKTİDARINDA 783 EGM PERSONELİ İNTİHAR ETTİ

Gözler İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya çevrilirken, CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan'ın intihar eden her polis için Meclis'e önerge verdiği öğrenildi. Konu ile ilgili konuşan Bakan, şunları söyledi:

– Benim elimdeki verilere göre; AKP iktidarı süresince (bu rakama son 3 ay dahil değil) 783 Emniyet Genel Müdürlüğü personeli intihar etmiştir. Emniyet Genel Müdürlüğü bu rakamları açıklamaktan imtina etmektedir. Geçmiş yıllarda ortalama iki haftada bir güvenlik görevlisi intihar ederken, son zamanlarda bu rakam haftada iki bazen daha da fazladır.


ÇOĞU MESLEĞE YENİ BAŞLAMIŞ MEMURLAR

– İntiharların temel nedeni öncelikle amir tahakkümü. Bunu intihar eden polislerin geride bıraktıkları mektuplarda/notlarda okuyoruz. Amir tahakkümünden sonra ise ağır görev şartları geliyor. Öncesinde intiharların büyük kısmı genç, mesleğe yeni başlamış polisler arasındayken son 6 ayda 20 yıllık 30 yıllık polislerin de intihar ettiğini görüyoruz.

– Mesleğe yeni giren gencecik vatan evlatlarının kısa sürede intihar noktasına gelmesinin sebebi nedir kimse bu konuyla ilgilenmiyor. Her intihar eden polis kardeşimin ardından soru önergesi verdim ancak Süleyman Soylu bu önergelerin tek bir tanesine dahi yanıt vermedi. Son 3 ayda 15 tane yazılı soru önergesi verdim, intihar eden polis kardeşlerimle ilgili. Birine bile yanıt alamadım.

– Polisler borç yüzünden intihar ediyor ve psikolojik sorunları vardı denilerek intihar vakalarının araştırılmasının yolu kapatılıyor. Ancak intiharların çoğu beylik silahı ile yapılmakta. Madem polisin psikolojik sorunları var neden belinde tabanca var sorusunun cevabını da veren yok. İçişleri Bakanlığı ve Emniyet Genel Müdürlüğü intihara neden olan amir tahakkümü hususunu örtmek için verdiği bu olağanüstü gayreti; amir tahakkümüyle mücadele için, polislerin çalışma koşullarını iyileştirmek için verseydi her gün bir polis intihar etmezdi.

SÜLEYMAN SOYLU ÇIK BİR AÇIKLAMA YAP

– İntiharı önlemede, emniyetteki psikologların da herhangi bir etkisi yok; psikologların sadece hastaneye sevk etme yetkisi var. Cumhurbaşkanlığı’nda koruma polisi olan Mehmet Ali Bulut’tan dün Antalya’da intihar eden Ahmet’e; Erzincan’daki Ozan’dan Manisa’daki Zafer’e; Giresun’daki Semanur’dan, Çeşme’de amirinin kaybolan gözlüğünü çalmakla suçlanınca intihar eden 21 yıllık polis İsmail’e kadar… Türkiye’nin dört bir yanında genci, kıdemlisi yüzlerce polis memuru ardında not bırakarak intihar ediyor.


– Gazetecilerden sivil toplum örgütlerine, milletvekillerinden, meslek örgütlerine kadar herkese laf yetiştiren Süleyman Soylu bir kerede çık bu polis intiharları ile ilgili bir açıklama yap. Bu konunun üstünün örtülmesine izin vermeyeceğiz, polis intiharlarına sebep olanlar ve çözüm üretmeyenlerden hesap soracağım.

SAÇAN: EVLERE SİGARA GÖTÜRME GÖREVİ BİLE VERİLDİ

Emekli emniyet müdürü ve hukukçu Adil Serdar Saçan da polis intiharlarının sosyoekonomik ve psikolojik sebepleri olduğunu belirterek, şunları söyledi:

– Bizim eski mesleğin en hüzünlü tarafı da bu intiharlar. Yıllardır devam ediyor ve tedavi edilmesi şart. Stresli bir meslek bunun yanı sıra büyükşehirlerde maddi sorunlar ve görevin ağırlığı çok arttı. Pandemide polisin görevleri çeşitlendi evlere sigara götürme görevi bile verildi. Bunlar genç çocuklar ve bunalıma girebiliyorlar, ellerinde silah da var. Artık emniyet müdürlüklerinde de rehabilite merkezleri kurulmalı, psikologlar görev almalı. Amirler, personellerinin her sıkıntısı ile ilgilenmeli ve takip etmeli.

--------

Ama işte gözlük çaldı çalmadı diye boş işlerle uğraşanları ve intihara sürükleyenleri de var. Sonra milyon katını yapan bakanlara troller çalıyor ama çalışıyor diyor geçiyor.

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/marmara-denizi-goz-gore-gore-salyaya-bogulmus-6485423/


CHP eski milletvekilleri Namık Havutça 10 yıl, Fatma Hürriyet Kaplan ise 6 yıl önce müsilaj tehdidini Meclis gündemine taşıdı. Her iki önerge de AKP tarafından reddedildi. O dönem önlem alınsa, Marmara ölmeyecekti.


Marmara'da başlayan ve Ege denizine doğru yayılan “Deniz salyası-müsilaj” tehlikesine karşı CHP milletvekillerinin yıllar önce araştırma önergeleri verip tehlikeye dikkat çektikleri ancak iktidarın ciddiye almadığı ortaya çıktı. Eski Balıkesir milletvekili Namık Havutça'nın 2011, eski Kocaeli Milletvekili Fatma Hürriyet Kaplan'ın ise 2016'da Marmara'daki kirliliğe karşı önlem alınması yönünde TBMM Başkanlığı'na sundukları önergeler, AKP tarafından reddedildi.


sonuç: marmara denizinde sadece 2 tür canlı kaldı, kalanlar yokoldu, virüs bulaştırma riski var, karadenize sıçrarsa balıkçılar da batacak.

Buna da bir kılıf uyduruversin troller. Uyduramazlarsa şerefsizdirler, alçakdırlar, namussuzdurlar.


Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/chpnin-mafya-devlet-iliskisi-arastirilsin-onergesi-reddedildi-6476057/

https://forum.donanimhaber.com/cache-v2?path=http://store.donanimhaber.com/94/14/2a/94142a3efe97b725f30b368d89561cbe.jpeg&t=0&width=480&text=1

99% sırf görüntü versin diye kullanılacak ve artık antikalaşmaya başlayan bir giriş seviyesi ekran kartı.

Niye kimse bilmiyor? Niye konunun araştırılmasını bile sadece Chp öneriyor?

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/bir-zehir-gemisi-daha-turkiye-yolunda-6363587/


Kaynak üstte. Nükleer bomba serpintisi gibi zararli olabilecek şeyi 1 milyon dolara izmire getiriyorlar. Malum partililer kanseri seviyor.


Bu gidişle oy düşmesini geçtim, oy verecek insan kalmayacak.


Hadi bari parası bize yarasa diyecem ama ihalenin kime gittiği belli.


Radyasyonu da gectim, binlerce ton asbest havadan herkese sigara kanseri gibi yayılacak.

Trilyon dolara bile alınmayacak seyi bedavaya aldık hayırlı olsun.

Artık fabrikaların kapatılmasını, batık ekonomiyi geçtik, Atatürkü ve cumhuriyeti korumaya çalışıyoruz. Bir tek "yunanların truva atıyız biz" demedikleri kaldı.

Amerikanın yunanistana asker yığmasıyla alakası mı var acaba? Kime yapıyorlar bu tiyatroyu? Niye hep dram?

Kaynak: son zamanlardaki haberlerin gidişatı

Ekonomi, eğitim ve diğer alanlardaki binlerce sorunu çözmek yerine uğraştıkları şeye bakın. Yakında askere ne olduğu belirsiz ajanları da almaya başlarlar.

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2021/yazarlar/saygi-ozturk/ataturk-askerlerin-kurs-yonergesinden-cikarildi-6342296/

Hakkında
Konum: İzmir,Bayraklı
Hakkımda:
OpenCL c++/c, java, c#

Asp.Net

Matematik

Fizik

Oyun

Müzik
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Bilgisayar
AMD
Bilgisayar
AMD
Bilgisayar
PC
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 9 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 2 hafta
Mesaj Sayısı: 6.934
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 12.189
İkinci El Bölümü Mesajları: 27
Konularının görüntülenme sayısı: 168.562 (Bu ay: 1.833)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 20.280 (Bu hafta: 2)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.