Yarbay
25 Eylül 2012
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
13 üye
Görüntülenme
Toplam: 102 (Bu ay: 2)
Gönderileri

Niye kimse bilmiyor? Niye konunun araştırılmasını bile sadece Chp öneriyor?

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/bir-zehir-gemisi-daha-turkiye-yolunda-6363587/


Kaynak üstte. Nükleer bomba serpintisi gibi zararli olabilecek şeyi 1 milyon dolara izmire getiriyorlar. Malum partililer kanseri seviyor.


Bu gidişle oy düşmesini geçtim, oy verecek insan kalmayacak.


Hadi bari parası bize yarasa diyecem ama ihalenin kime gittiği belli.


Radyasyonu da gectim, binlerce ton asbest havadan herkese sigara kanseri gibi yayılacak.

Trilyon dolara bile alınmayacak seyi bedavaya aldık hayırlı olsun.

Artık fabrikaların kapatılmasını, batık ekonomiyi geçtik, Atatürkü ve cumhuriyeti korumaya çalışıyoruz. Bir tek "yunanların truva atıyız biz" demedikleri kaldı.

Amerikanın yunanistana asker yığmasıyla alakası mı var acaba? Kime yapıyorlar bu tiyatroyu? Niye hep dram?

Kaynak: son zamanlardaki haberlerin gidişatı

Ekonomi, eğitim ve diğer alanlardaki binlerce sorunu çözmek yerine uğraştıkları şeye bakın. Yakında askere ne olduğu belirsiz ajanları da almaya başlarlar.

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2021/yazarlar/saygi-ozturk/ataturk-askerlerin-kurs-yonergesinden-cikarildi-6342296/

Garantili köprülerden sonra insanin aklına gelmiyor değil. Covid 19 lebaleb toplantılarla falan bitmez bu Covid 19 20 21 22 diye gider.


Kaynak: mantık

Eğer marmarada büyük bir deprem olursa amerika yunanistan ingiltere yardım edeceğiz ayağına askerlerini avrupa tarafından sokarlarsa ve saldırmaya başlarlarsa, yapılan koprülerden bedavaya tankları da geçirirler.

Veya, geçemesinler diye köprüleri patlatır ordumuz. Bu durumda köprüden en çok faydalanan da garanti diye para yolladığımız yabancı şirketler olur.

Çanakkalenin geçilmez olduğunu biliyorlar ya ondan belki diğer taraftan köprülere yönelebilirler.

Her ay gss prim borcumu yatırırdım ama geçen ayki ödemem gözükmüyor ve sonraki aya 2 tane yeni borç eklenmiş yani mart ayına.


Madem borcum vardı, yıllardır niye gözükmedi?

Ya veritabanı bilmeyene web uygulamasi yaptırmışlar ya da galiba tosun sgk tarafından işe alınmış.


Kaynak: vatandaş

Ve mühendislerimizin, öğretmenlerimizin, hakkı ödenmiyor, bu nedenle yurtdışına gidiyorlar veya intihar ediyorlar veya fetöcü ilan ediliyorlar veya oldukları yerde sayıyorlar.

Hem çiftçi sayısı azalıp hem de gıda ithalatı artıyorsa bunun sorumlusu kimdir? Mesela aracılar ucuza çiftçiden alıp millete kazık atmak için 100% 200% kârlı sattıkları için olabilir mi? Bu aracılar kime çalışıyor?


Çiftçi borç batağına saplanıp traktörleri bile haczedilirken, geçen yıl ithalata 9.5 milyar dolar ödedik. Son 18 yılda tarım ithalatına harcanan para ise 114 milyar dolar oldu.


Çiftçi borç batağına saplanıp traktörleri bile haczedilirken, tarımda ithalat kapısı sonuna kadar açıldı. 2 milyon 800 bin olan çiftçi sayısı da 2 milyon 100 bine düştü. Gübre fiyatları yüzde 90 oranında artınca, gıda ürünleri de sürekli zamlandı. Geçen yıl tarım ithalatına 9.5 milyar dolar ödedik. Son 18 yılda tarım ithalatına harcanan para ise 114 milyar dolar oldu. Çay ülkesi Türkiye sadece 2020'de 22 bin 500 ton çay da ithal ederek 45 milyon 636 bin dolar ödedi. Geçen yıl 506 bin ton kırmızı mercimek için ise 241 milyon 556 bin dolar harcandı.

ÇİFTÇİYE DESTEK YERİNE

CHP Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, “2018 yılında 9 milyar dolar olan ithalat 2020'de 9 milyar 500 milyon doları aştı. Türk Lirası karşılığı 66 milyarı buldu. Bu Cumhuriyet döneminin ithalat rekorudur. Çiftçimize verilmeyen destekler yabancı şirketlere ithalat nedeniyle aktarıldı” dedi.

HACİZ VE 129 MİLYAR BORÇ

Çiftçiliğe devam edenlerin borç batağına saplandığını savunan Sarıbal, “Sayıları 2 milyon 100 bin civarına düşen çiftçinin sadece bankalara borcu 129 milyar lirayı geçti. Bu borcun 5 milyarı takipte. Çiftçinin tarlasına, traktörüne, ineğine haciz geldi'” dedi ve şunları söyledi:

“Tarımda birkaç ürün dışında tamamen dışa bağımlı hale geldik. Çiftçimizden aldığımızın çok üzerinde fiyatlarla ithalat yapıyoruz. Destek almayan, ürettiğinden para kazanamayan çiftçi borç yükü altında eziliyor. Haciz kıskacında ve tarlasını, hayvanını satıp kaçıyor. Bu yıl daha da pahalı ürün tüketeceğiz.''


Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2021/ekonomi/tarim-ithalatinda-cumhuriyet-rekoru-6257311/

Kaynak: https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/akpli-baskanin-ilk-icraati-666-isciyi-kapinin-onune-koydu-6243470/

İki hafta önce Menemen Belediyesi Başkanvekilliği koltuğuna oturan AKP’li Aydın Pehlivan’ın ilk icraatı 666 işçiyi kapının önüne koymak oldu. Belediye şirketi işçilerine gece yarısı gönderilen cep telefonu mesajları ile işbaşı yapmamaları kararı tebliğ edildi.

İzmir'in Menemen İlçesi'nde CHP'den istifa eden Belediye Başkanı Serdar Aksoy'un yolsuzluk soruşturması kapsamında tutuklanmasının ardından yaşanan çalkantılı süreç sonunda yönetim CHP'den AKP'ye geçmişti. 13 Ocak 2021'de yapılan tartışmalı kura çekimi ile AKP'li Meclis Üyesi Aydın Pehlivan başkanvekili olmuştu. Pehlivan'ın ilk icraatı 666 belediye işçisine kapıları kapatmak oldu.

AKP VE CHP ARASINDA BELEDİYE ŞİRKETİNİN DEVRİ TARTIŞMASI

Aydın Pehlivan göreve başladıktan sonra, CHP'li meclis üyesi Deniz Karakurt'un başkanı olduğu belediye şirketleri Menaş ve Meta-Su'nun yönetimlerini devralmak istedi. AKP'nin bu yöndeki teklifi Şubat ayı meclis toplantısı gündemine geldi, ancak CHP ve İYİ Parti'nin oy çokluğu ile reddedildi. CHP kanadı, “Biz şirket yönetimlerini devredersek AKP'liler yandaşlarına yer açmak için bütün işçileri işten çıkartacak” iddiasında bulundu. AKP'li belediye yönetimi ise şirketteki paranın nasıl kullanıldığını bilmek istediğini, şirket yönetimleri kendilerine devredilene kadar işçilerin maaşlarını ödemeyeceğini açıkladı ve ayrıca bankamatik personelinin işten çıkarılacağını öne sürdü.


Gece yarısı mesajla işçilere talimat yollandı.

666 İŞÇİYE İŞBAŞI YAPTIRILMADI, MAAŞLARI KESİLDİ

Tartışmalar arasında olan işçiye oldu. Menemen Belediyesi'nin AKP'li Başkanvekili Pehlivan önce söz konusu şirket işçilerinin maaşını kesti, ardından da personele işbaşı yaptırılmaması kararı verdi. Pazartesi günü itibarı ile 649'u Meta-Su, 17'si Menaş personeli olmak üzere toplam 666 işçinin işe gelmesi önlendi.

TALİMAT GECEYARISI CEP TELEFONU MESAJI İLE İLETİLDİ

Menemen Belediyesi İnsan Kaynakları Müdürlüğü, Aydın Pehlivan'ın talimatını birim amirlerine iletti, ardından işçilere cep telefonu mesajları ile karar tebliğ edildi. Geçtiğimiz Pazar gecesi saat 00:10 sıralarında işçilere gönderilen SMS ve WhatsApp mesajlarında, “İyi geceler arkadaşlar. Başkanımızın talimatı doğrultusunda yarından itibaren Meta-Su işçilerimizin görev yaptıkları birimlerde işbaşı yapmamaları, iş ve işlemlerin belediyemiz personelince yürütülmesi önemle rica olunur” ifadesi kullanıldı. Bir başka birim amirinin mesajında ise “Meta-Su bünyesinde çalışmakta olan personelimizin ikinci bir talimata kadar işbaşı yapmamaları konusunda bilgilendirilmiş bulunmaktayız” denildi. Buna karşın işçilerin iş akitleri henüz feshedilmedi.İŞÇİLER HAK ARAYIŞINA BAŞLADI

Mağdur işçiler belediye önünde toplandı. Belediye-İş Sendikası Menemen İşçi Temsilcisi Beytullah Koçak, iki siyasi partinin çekişmesi ve anlaşmazlığı yüzünden işçilerin mağdur olduğunu belirterek, “İki siyasi pati arasındaki çekişmesinin ceremesini biz çekiyoruz. Arada işçiler eziliyor, mağdur ediliyor. İşçilerimizin günahı ne? İşçiye haksızlık, hukuksuzluk, vicdansızlık, ahlaksızlık yapılıyor. Söz konusu emekçi arkadaşlarımızın 15 Ocak'ta ödenmesi gereken maaşları yatırılmadı, 15 Şubat'ta da yatırılmayacağı açıklandı” dedi. SÖZCÜ'nün sorularını yanıtlayan Koçak, AKP yönetiminin işe gelmeden maaş almakta olan bankamatik personeli bulunduğu iddiasına, “Kime göre, neye göre bankamatik işçisi? Bunlar kimler, kaç kişiler? Belediye başkanı iddiasını ispat etsin” karşılığını verdi. Kademeli olarak eylem planları yaptıklarını belirten Koçak, “Hak arayışımızdan asla vazgeçmeyeceğiz. Eğer emekçi arkadaşlarımızın işi iade edilmezse sendika olarak bütün belediye personelinin tamamen iş durdurma eylemi yapmasını sağlayacağız” diye konuştu.

Var mı çözülen sorunları sayabilecek bir babayiğit?

Hakkında
Konum: İzmir,Bayraklı
Hakkımda:
OpenCL c++/c, java, c#

Asp.Net

Matematik

Fizik

Oyun

Müzik
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
AMD
Bilgisayar
AMD
Bilgisayar
AMD
Bilgisayar
PC
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 6 sa. önce
Son Mesaj Zamanı: 4 hafta
Mesaj Sayısı: 6.930
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 12.046
İkinci El Bölümü Mesajları: 27
Konularının görüntülenme sayısı: 168.562 (Bu ay: 10.052)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 19.455 (Bu hafta: 18)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.