Yarbay
02 Aralık 2006
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
12 üye
Görüntülenme
Toplam: 694 (Bu ay: 27)
Gönderileri

Alacak durumum yok değil (yazılımcıyım) Türkiye ortalamasının üzerinde kazanıyorum,aile çol çocuk olsa ben bile zor geçinemem belkide, tekim öyle yani. Ama öyle fiyatlar görüyorum ki benim son 5 aydır bunlara elim gitmiyor. 20 tl olan ürün 100 tl olmuş. 70tl olan 300tl olmuş. Esenyurta bile 1+1 daire 10.000 TL ye yaklaştı. Her markate gidince aklımdan geçen soru şu: İnsanlar nasıl geçiniyor?


100 tl ye bir öğün karın zor doyuruluyor artık dışarda nerdeyse.


Akp lilerde aklını başına alsın derim. Hayal dünyasında gezmeyi bırakın. Böyle birşey yok. 1 ailenin 1 haftalık market alışverisini yapsan düzgün şekilde 1 asgari ücret gider.

Ekonomi bozulmadan önce Akp karşında Kilictaroglu değil kimse kazanamazdi. Siz Avrupa sandiniz Türkiye'yi sanki bu ülke insanını bilmiyormuş gibi yorum yapiyorsunuz. Atatürk gelse kazanamazdi durumlar biraz iyiyken. herkes bunu bildiği halde akp nin sistematik algısiyla K.K bitirdiler. Ekonomi bozulmaya başladı Muharrem İnceyi aday yapti, onu da gördük. Kimse kimseye kandırmasın.Şu kadar seçim kazandı kaybetti atıp tutuyorsunuz. Sanki Mansur CHP başında olsa seçim kazanacaktı. Terör saldırısına uğrayan bu adam, 6 masayı kuran bu adam. Iyi partiyi parti yapan bu adam. Ihanete uğrayan yine bu adam. Geçmişinde pis bir iş yok. Ama işte bizim millet böyle. Ben Mansur yavaştan çok oy alır demiyorum ama bizim millet çok unutkan algiyla hemen birini bitirtebiliyorsun. Benim artık umrumda değil bizim toplum bitmiş, Meral Akşener dün imza attığını bu gün çiğneyen biri ama halk kahraman ilan etti.. Bunun K.K ile alakası yok Erdoğana da yapsa bu ihanettir son gün.

Kusura bakmayın. Bu kadar netse neyi bekledi bu zamana kadar? K.K aday olsun demiyorum alakamda yok. Ben iyi niyet görmüyorum. Muhalefeti suçlama şekli sanki cumhurittifakının üyesi gibi anlaşamadık deyip ayrıl, çok ağır sözler kullandı ki resmen karşı tarafa çalıştı. 2 gün önce tam tersini söylüyordu.

Clio 5 Joy Anahtardaki Bagaj Açma Tuşu çalışmıyor, pasif bir özellik mi Joylarda? Yoksa benim araçta mı bir problem var çözemedim. İnternetten araştırdım ama net bir bilgi bulamadım açıkcası. Birkaç aylık araç. Konuyu bilen arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.


Teşekkürler şimdiden.

10. Katta oturuyorum boğazım yanıyor resmen havanın pisliğinden millet doğal pahalı diye ucuz kömür felan yakmaya başladı galiba. Zaten inanılmaz kalabalık araçlar dumanı bile yetiyordu.


Air Quality Index 251 bu inanılmaz yüksek bir rakam.


İstanbul'da Çok Yüksek Hava Kirliliği - Millet Doğal Gaz Kullanmayı Bıraktı Galiba

Şimdi forumda durumdan memnun alsatci tayfa sen araba almadın mi vs konuyu fark yere çekebilir, neyse ben yine de bu markaların yaptığı fırsatçılığa, hükümetinde bu konuda hiç bir adım atmasına bir konu açmaya değer diye düşünüyorum.


Markalar matrah güncellemesi geldiği gibi euronun artışının kat ve kat üstü zamlar yapip araç stoklarını düşürerek göz göre göre hükümetin yaptığı yarim yamalak matrah güncellemesi iki günde hiç ettiler. Fiyatlar resmen matrah güncellemesi öncesinin bile üstüne çıkti. Euro 25 oldu gibi bir anda hepsi konum aldı. Şimdi yılbasinda da Euro 30 olmuş gibi fiyat çekecekler galiba. Hükümetten zaten umudu kestik. Bu kadar kotu zamanlama ve matrah oranı olabilirdi. Markalar da hazır bekliyormuş zaten vatandaşa bu işten yararlandirmayalim diye. Liste fiyatınin 50-100 üstünde söyleyen mi istersin, talep var diye yüzüne bakmayani mi istersin. Ne anladık bu işten?

Pilot hariç hiçbir ilan yok neredeyse, yıllardır kariyer sayfasına bakıyorum bu kadar büyük şirket beyaz yaka personeli vs nasıl alıyor ben çözemedim? Bir tane bile açık pozisyon olmaz mı? Ben mi göremiyorum? Bilgisi olan varsa yine aydınlatırsa sevinirim.


3.9 milyar TL prim dağıtılacakmış çalışanlara.Adam başı 250.000 TL olur en az (tahmini) Yine bildiğim kadarı ile maaş ortalamaları Türkiye'de en yüksek şirketlerden biri belkide birincisidir. Varsa bir yolu girmenin deneyelim en azından.

Türkiye Araç Başına Alınan %112 vergi İle En Yakın Ülkeyi Dörde Katladi

Bu gurur hepimizin

Ucuz yollu 0 bir araba almayı planlıyorum, maksat A noktasından B noktasına gitmek, aracın sıfır olması ve garantisi olması, o konuda kafanın rahat olmasını benim için ekran mekran olmasından önemli. Performans beklemiyorum ancak şöyle bir durum var. Biliyorsunuz ÖTV matrah güncellemesi hala gelmedi, (sözde) ucuz araçlar bile yüksek ÖTV diliminde. Bu da şimdi bir araç alma durumunda riskli durum oluşturuyor. Bana çok yakın zamanda bir ÖTV matrah güncellemesi gelecek gibi geliyor. Bilmiyorum belkide gelmez ama şu an ki vergi durumu mantığa yatmıyor, garip bir durum var, illaki bir gelişme olacaktır eninde sonunda. Böyle bir durumda Egea, Clio gibi giriş paket bir araba alsak ÖTV güncellendiğinde muhtemelen bu araçlar bir anda belki %50 vergi dilimine düşecek. Bu açıdan bakınca, ne düşünüyorsunuz bu konuda, beklemeli mi alıp geçmeli mi? Yine bu durumları düşününce hangi model mantıklı onu da yazarsanız sevinirim.

Su gereksiz herseye kornaya basma olayı nedir ? Ben başka ülkede böyle bir şey gormedim. 1 sn trafik dursun hayvan gibi abaniyorlar kornaya.

Hakkında
Konum: İstanbul,Beylikdüzü
Meslek: IT
Forum İmzası:
Kimse hayat kadar sert vuramaz.
(Rocky Balboa - 2006)
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 gün önce
Son Mesaj Zamanı: 6 gün
Mesaj Sayısı: 5.130
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 12.752
İkinci El Bölümü Mesajları: 36
Konularının görüntülenme sayısı: 365.776 (Bu ay: 6.319)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 13.869 (Bu hafta: 1)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Konu Dışı / Off Topic
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.