Şimdi Ara

Kurumsal hattı bireysele geçirme yöntemleri hk

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
63
Cevap
0
Favori
55.806
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, Turkcell kurumsal hattım var.. her işlemde vergi levhası, imza sirküsü istiyorlar.. üstelik birçok kampanya ve fırsattan yararlanamıyorum. Bireysele geçmek için 49 TL istiyorlar. Benim aklıma ilk olarak hattı iptal edip, sonra o numarayı bireysel olarak almak geldi..Fakat 3 bayii de farklı bilgi verdi. İptal edşlen hat 1 yıl beklemede kalır, kimse alamaz dedi biri, diğeri numara isteyemezsiniz, sıradaki numara verilir dedi.. Bugün sorduğum bayii ise başka operatöre taşımazsanız her her türlü 49 tl ödersiniz dedi..

Konuya hakim ya da tecrübesi olan arkadaşlar yol gösterirse memnun olurum..

Hangi yöntem mantıklı, başka operatöre taşımak ise yakın zamanda yapan var mı? hangi operatöre taşımayı tavsiye edersiniz..?

• adanaliboy kullanıcısına yanıt
    Hattı iptal ederseniz dedikleri gibi numara 1 yıl beklemede kalır. 49 lira olayı sanırım yeni hat gibi işlem göreceği için hat açılış vergileri oluyor. Numara taşımayı da kurumsal hat olarak yapacaksınız sonuçta o da mantıklı gelmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

Hattı iptal ederseniz dedikleri gibi numara 1 yıl beklemede kalır. 49 lira olayı sanırım yeni hat gibi işlem göreceği için hat açılış vergileri oluyor. Numara taşımayı da kurumsal hat olarak yapacaksınız sonuçta o da mantıklı gelmiyor.

Hemen yandaki Vodaphone bayiine sordum.. Bireysel e de kurumsala da taşırsınız.. Sorun olmaz dedi.. Dolayısıyla kurumsaldan bireysele operatör değişerek sıkıntı yok dedi..
  • Turkcell hattınız şirket adına kayıtlı ise Bireysele geçiş hattın devir edilmesi anlamına geldiğinden yeni hat ile aynı vergilere tabi oluyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

Turkcell hattınız şirket adına kayıtlı ise Bireysele geçiş hattın devir edilmesi anlamına geldiğinden yeni hat ile aynı vergilere tabi oluyor.

Zaten çelişkili bilgiler o yüzden oluyor sanırım.. zira şahıs firmam olduğu için firma adı benim adım zaten. Fakat vergi levhası verirseniz kurumsal yaparız demişler.. Dolayısıyla hat firma yani benim adıma :) Zaten bu yüzden 49 tl vermek saçma geliyor.. kendi adıma hattı kendi adıma almak için ilave para vermek.. Numara taşımaktan başka çare yok sanırım.. Anladığıma göre bu 49tl vergi ödemesi, türkcell in alacağı bir para değil.. Telefonda hattımı taşırım, bu ücreti alırsanız dediğimde.. sustu kaldı MH :)Daha önce birkaç defa 30 40 tl sildirmişliğim olmuştu aynı taktikle :) bu defa tık yok..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi adanaliboy -- 17 Eylül 2014; 0:03:48 >
  • Aynen dediğiniz gibi tuhaf bir durum ortaya çıkıyor. Zaten bu bireysel kurumsal olayıda ayrı bir saçmalık ya...
    Bireyselde 20 liraya aldığınız hizmet için kurumsalda 80-100TL ödemek zorunda kalıyorsunuz.
    Sanki farklı bir şebeke kullandırıyorlar.

En güzel çözüm hattınızı Avea yada Vodafone'a taşımak..
  • Kurumsaldan bireysele cok rahatlikla gecersin dostum,kurumsal olman sadece suan ki hattinda gecerli olacak,numara tasidin mi kurtulursun dert etme.Sadece bayiye kurumsal oldugunu soyleme yoksa bayii kurumsal
    hat uzerinden tasima yapmaya calisir,bayii olarak puanlamasi cok daha yuksek cunku.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: beter.böcek

Kurumsaldan bireysele cok rahatlikla gecersin dostum,kurumsal olman sadece suan ki hattinda gecerli olacak,numara tasidin mi kurtulursun dert etme.Sadece bayiye kurumsal oldugunu soyleme yoksa bayii kurumsal
    hat uzerinden tasima yapmaya calisir,bayii olarak puanlamasi cok daha yuksek cunku.

Bilgi için tşk arkadaş :) Aslında kurumsal ve bireysel farklı temsilci olmasa telde çözerdim sanırım.. çünkü MH farklı olunca kurumsaldaki temsilci için zaten bireysele gitmekle numara taşıma aynı :) dediğin gibi.. performa..puan kazanıyor sanırm.. kurumsalın tek iyi yanı hemen MH arıyor:) bireyselde böyle değildir heralde.. ama zaten gerek de yok.. avea ve vodafone bayii sindeki yetkililer sorun yok, kurumsalı bireysele masrafsız taşırız dediler ama emin olamadım.. bu arada , sen numara taşırım dediğinde nasıl halletti ? bayii den mi halettin ? telde mi ? aslında türkcell den kopmak istemiyorum.. ama kurumdaldan da kurtulmak istiyorum

• Numara tasimayla kurtuldum ben :) Zaten turkcell deki kampanyalardan son 30 gunde Turkcell e gecmedikten sonra faydalanabiliyorsun digerleri gibi 90 gun sarti yok,hani tasi hattini 30 gunlugune 6 gunde tasima suresi zaten,geri geldiginde kampanyalardan faydalanirsin kaybin olmaz.

• quote:

Numara tasimayla kurtuldum ben :) Zaten turkcell deki kampanyalardan son 30 gunde Turkcell e gecmedikten sonra faydalanabiliyorsun digerleri gibi 90 gun sarti yok,hani tasi hattini 30 gunlugune 6 gunde tasima suresi zaten,geri geldiginde kampanyalardan faydalanirsin kaybin olmaz.

hımm.. yani sen de başka operatöre taşıdın.. 30 gün içinde tekrar türkcell e geri mi döndün..?

• aynen ama 30 gun degil en az 31 ve uzeri gunde geri dondum dostum 35 gun falan kaldim avea da.

• quote:

aynen ama 30 gun degil en az 31 ve uzeri gunde geri dondum dostum 35 gun falan kaldim avea da.

hımm anladım arkadaş :) çok süper bilgi oldu bu benim ve benim gibiler için :) muhtemelen avea daki en ucuz tarifeye geçiş yapıp sonra tekrar turkcell e döndün :) iki soru işareti kaldı aklımda.. turkcell e geri dönüşte , numara taşıma mı iptal ediyoruz? eğer öyle ise turkcell bu hat bende kurumsalmış giderken diyip gene kurumsal yazmasın :) dikkat etmek mi gerek ? ikinci olarak da kurumsal için her işlemde bi süre evrak istiyor malum .. vergi levhası imza sirküsü vs.. numara taşıma için gittiğimde gene isteyecek mi? numara taşıma için taşıyacağım operatöre gitmek yeterli mi yoksa ? turkcell e gidersem iş yaş sanki :)

• Yok o hat Turkcell de kurumsal diye yeniden kurumsal olacak diye birsey yok o senin isteginde olan birsey :) Imza sirkusu vergi levhasi falan o kurumsal icin gecerli kimlik fotokopinle isini halledersin sikinti yaratmaz sana yani :) Turkcell e geri donusun yine numara tasima islemi oluyor farkli bir islem yok ama dedigim gibi 30 gunu gecir istedigin sekilde geri donersin kampanyadan faydalanirsin :)

• quote:

Yok o hat Turkcell de kurumsal diye yeniden kurumsal olacak diye birsey yok o senin isteginde olan birsey :) Imza sirkusu vergi levhasi falan o kurumsal icin gecerli kimlik fotokopinle isini halledersin sikinti yaratmaz sana yani :) Turkcell e geri donusun yine numara tasima islemi oluyor farkli bir islem yok ama dedigim gibi 30 gunu gecir istedigin sekilde geri donersin kampanyadan faydalanirsin :)

hımm ok :) önce türkcell e gidip numara taşıma başvurusu yapıp, sonra avea ya gidip başvurmak mı gerekli ? Mersindeki elemanlar mı ters bilmem.. ben daha kurumsal hattı diye cümleye başlarken imza sirküsü ve vergi levhası lütfen diyorlar.. o yüzden takıldım bu konuya :) turkcell bayii ye gitmeden online işlemlerden ya da telefonla MH ile türkcell ayağını yapamaz mıyım ?

• yok yok senin turkcell le isin yok avea gidip numara tasima basvurusu yapman yeterli :) 1000 dakiKa 1000 sms olan tarifeyi kullan faturasiz bi de fatura kesim tarihi ile falan ugrasma en guzeli :)

• quote:

yok yok senin turkcell le isin yok avea gidip numara tasima basvurusu yapman yeterli :) 1000 dakiKa 1000 sms olan tarifeyi kullan faturasiz bi de fatura kesim tarihi ile falan ugrasma en guzeli :)

oooo süper ya:) direk avea ya gidim ozaman.. aveada faturasız hat a mı geçeyim yani ? geri dönerken türkcell faturalı hatta geçiş ücreti istemez mi ? aveadaki 1 ay önemli değil de.. türkcell e döndüğümde faturalı hata dönerim.. bak şimdi yeni soru işareti yandı kafada :) aveadaki kız 1000 1000 1000 konuşma sms internet paketi var demişti.. sanırım dediğin o.. ama onun dediği faturalı tarifesiydi.. son 2 soru işaretini de temizlersek ben yola çıkayım :)

• Numara tasima yaparken operatorler arasi faturali faturasiz farketmez dostum,avea ya faturasiz gec ki fatura kesim tarihi falan gibi seylerle ugrasmazsin senin icin daha avantajli sikintisiz olur ucret falan yok kafan rahat olsun :)

• quote:

Numara tasima yaparken operatorler arasi faturali faturasiz farketmez dostum,avea ya faturasiz gec ki fatura kesim tarihi falan gibi seylerle ugrasmazsin senin icin daha avantajli sikintisiz olur ucret falan yok kafan rahat olsun :)

eyvallah arkadaş :) çok saol ilgin ve sabrın için :) keşke aylarca önce sordaymışım yahu :( kaç aydır sinir harbi yaşıyorum.. numara taşıma gerçekleşinceye kadar hat kapanmadan devam ediyor heralde.. yani hattı kullanmaya devam ediyoruZ, taşıma gerçekleştiği gün kesinti olur mutlaka.. neyse şu dertten kurtulayım da.. başka bişi istemem :)

• numara tasinana kadar tum haklarin sana ait zaten onda sikinti olmaz tasimanin son saatlerinde kesinti olabilir yaklasik 1 saatlik arama mesaj durumlari olmayabilir ona dikkat et birde faturan hemen cikmayabilir onu takip et yeterli :)

• quote:

Orijinalden alıntı: adanaliboy

quote:

Orijinalden alıntı: Turkforce

Turkcell hattınız şirket adına kayıtlı ise Bireysele geçiş hattın devir edilmesi anlamına geldiğinden yeni hat ile aynı vergilere tabi oluyor.

Zaten çelişkili bilgiler o yüzden oluyor sanırım.. zira şahıs firmam olduğu için firma adı benim adım zaten. Fakat vergi levhası verirseniz kurumsal yaparız demişler.. Dolayısıyla hat firma yani benim adıma :) Zaten bu yüzden 49 tl vermek saçma geliyor.. kendi adıma hattı kendi adıma almak için ilave para vermek.. Numara taşımaktan başka çare yok sanırım.. Anladığıma göre bu 49tl vergi ödemesi, türkcell in alacağı bir para değil.. Telefonda hattımı taşırım, bu ücreti alırsanız dediğimde.. sustu kaldı MH :)Daha önce birkaç defa 30 40 tl sildirmişliğim olmuştu aynı taktikle :) bu defa tık yok..

Bana sorarsanız olayı ta en başından yanlış yapmışsınız.

Numarayı alırken bireysel olarak açtırmalıydınız. Yanınızda çalıştırdığınız personel için kurumsal alabilirdiniz..

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.