Şimdi Ara

Tercih Edilen Ağ Türü Hangisi Olmalı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
41
Cevap
0
Favori
70.004
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, Turkcell faturalı hat kullanıyorum.

Telefonun şebeke ayarlarına girdiğimde aşağıdaki seçenekler çıkıyor hangisini seçmem gerekiyor?
    Şuanda bende LTE/UMTS auto (PRL) seçili.

Bende seçili olanın dışında aşağıdakiler de var:
    LTE/CDMA auto
    LTE/CDMA/UMTS auto
    LTE only
    LTE/WCDMA
    LTE/TD-SCDMA
    LTE/TD-SCDMA/WCDMA
    LTE/TD-SCDMA/UMTS

Yukarıdakilerden siz hangisini kullanıyorsunuz?

Edit: 4G (LTE) Kullanacaksanız en iyi ayar benim telefonunda otomatik olarak seçtiği LTE/UMTS auto (PRL)'imiş.

Sadece 3G Kullanacaksanız sadece WCDMA'yı seçmiş olmanız gerekiyor. WCDMA ile CDMA aynı şebekeler değil karıştırmayalım. (CDMA Türkiye'de kullanılamıyor.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aktfoskta -- 24 Kasım 2019; 22:47:13 >

• LTE/CDMA/UMTS auto OTOMATIK AG GECISI ICIN BUNU DA SECEBILIRSIN.
  • Herhangi bir faydası var mı?
  • Cihazımda voLTE desteği var ama cihazımı Turkcell desteklemiyor. Şuanda seçili olan (LTE/UMTS) şebeke aramalarda 3G'ye düşüyor.

Sizin yazdığınız şebeke aramalarda bile 4G olarak mi çalışıyor veya hat daha mı iyi çekiyor?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Aktfoskta -- 24 Kasım 2019; 22:13:49 >
  • WCDMA tercih etti - GSM telefonu hem 2G hem de 3G veri iletişimini kullanabiliyor ve sinyal gücü düşük olduğunda 3G daha fazla tercih ediliyor.
    Yalnızca GSM - GSM telefonu sadece 2G veri iletişimini kullanabilir. 2G sinyali çok düşük olduğunda hiç bir şey elde edemezsiniz.
    Sadece WCDMA - GSM telefonu sadece 3G veri iletişimini kullanabilir. 3G sinyali çok düşük olduğunda hiç bir şey elde edemezsiniz.
    GSM otomatik (PRL) - GSM telefonu, hem 2G hem de 3G veri iletişimini kullanabilir ve sinyal gücü düşük olduğunda 2G daha fazla tercih edilir.
    CDMA otomatik (PRL) - CDMA telefonu hem 2G hem de 3G veri iletişimini kullanabilir ve sinyal gücü düşük olduğunda 2G daha fazla tercih edilir.
    Sadece CDMA - CDMA telefonu sadece 2G veri iletişimini kullanabilir. 2G sinyali çok düşük olduğunda hiç bir şey elde edemezsiniz.
    Sadece EvDo - CDMA telefonu sadece 3G veri iletişimini kullanabilir. 3G sinyali çok düşük olduğunda hiç bir şey elde edemezsiniz.
    GSM / CDMA otomatik (PRL) - Global Telefonlar hem GSM hem de CDMA yetenekleriyle donatılmıştır. Bu ayar, telefonun en iyi çalışan veri iletişim tipine bağlı kalmaya çalıştığı anlamına gelir.

• circassianman kullanıcısına yanıt
    Cdma yayını olmayan bir ülkede cdma li seçenek seçerseniz boşuna pil harcarsınız, en olması gereken seçenek seçili değiştirmeyin birsey bu arada bu chiaz nedir ve nerden aldınız seçeneklerin bazıları hic tr de olmayan şebeke türleri
  • bulundugun yerde en guclu hangı sınyalı alıyorsan telefonun otomaık olarak secıyor

volteyı turkcell destekleseydı 4gden 3g ye dusme olayı olmazdı.

sureklı sebeke gecısı de maalesef telefonun sarjını cok etkılıyor.

bende turkcell kullanıyorum sadece 3g ye sabıledım sebeke modumu. işyerımde bulundugum bolgelerde 3 g performansı cok ıyı
  • circassianman kullanıcısına yanıt
    bir asagıda 2 cevp yazdım hocam. tekrar yazmıyım
  • Tercih Edilen Ağ Türü Hangisi Olmalı?
  • smart0201 kullanıcısına yanıt
    Ülkemizde CDMA şebekesi kullanılamıyor. Ülkemizde WCDMA şebekesi ise sadece 3G için kullanılıyormuş.

Eğer ki sadece 3G kullanıyorsanız WCDMA en iyi ayar.
  • 4G kullanacaksanız en iyi ayar LTE/UMTS (auto) PRL.

Sadece 3G kullanacaksanız şebekeyi de sadece WCDMA olarak seçmeniz gerekiyor.

Eğer ki şebekenizi LTE/CDMA/UMTS olarak belirlediyseniz telefonunuz yine 4G'yi ve Ülkemizde olmayan CDMA teknolojisini taradığından dolayı boşuna piliniz tükeniyor.

Ayarlardan tercih edilen ağ türünü değiştiremiyorsanız aşağıdaki videoyu izleyiniz:

• LTE ile aldığım hız

• smart0201 kullanıcısına yanıt
    125 MPBS

Benim Kayseri'de Turkcell LTE ile aldığım sonuç:

• önce den 250 MBps ile 450 MBps aliyordum
  • İnternet kullanılmadığında hangi şebeke modu daha iyi pil ömrü verir ?
    2g 3g 4g ?
  • Ben hep bu modu kullanırım

Sadece konuşmak isteyenler , internet kullanmayanlar için en iyisi 2g edgedir
    GSM only modunu seçebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi formula 1 -- 26 Nisan 2020; 9:7:28 >
  • formula 1 kullanıcısına yanıt
    eskiden sadece konuşma için dediğiniz gibi 2g en iyisiydi ancak son dönemde özellike 3g 900 mhz olayı sonrası tt de 2g hiç çekmezgen sorunsuz 3g 900 mhz çeken bir çok yer var, turkcellde de sanki denk gelmiştim böyle bir kaç kere, o yüzden artık sadece 2g olmadık yerlerde sizi kapsama alanı dışında bırakabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: maaart

eskiden sadece konuşma için dediğiniz gibi 2g en iyisiydi ancak son dönemde özellike 3g 900 mhz olayı sonrası tt de 2g hiç çekmezgen sorunsuz 3g 900 mhz çeken bir çok yer var, turkcellde de sanki denk gelmiştim böyle bir kaç kere, o yüzden artık sadece 2g olmadık yerlerde sizi kapsama alanı dışında bırakabilir.
    Cevaplar için teşekkür ederim.
    İnternete ihtiyacım olduğunda 4g kullanıyorum.
    Batarya için en iyisi o. (3g internet en kötüsü, çok ısındırıyor ve şarjı hızlı bitiriyor.)

Ama telefonda internet kullanmadığım zaman şebekeyi 3g yapsam o kadar tüketir mi ?
    veya volteli 4g/3g/2g modlarından hangisi en az şarj tüketir ?
    hepsinde eşit sinyal aldığımızı düşünelim.
    evde olduğum için kapsama sıkıntım yok.
    Dışarıda zaten otomatiğe alırım.

• Şarj en iyi gitsin diyorsan
    Telefonu 2g , edge , gsm only , moduna almalisin
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.