Şimdi Ara

Küçük esnaftan alışverişi bitirdim (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
3
Favori
31.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
194 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Allah'tan Bim şok a101 her yere açılıyor.

Uzun zamandır küçük markete girmiyorum.

O para kazanacak diye ben fazladan para veremem.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • @hsngencer diye bir üye vardı hala savunuyordu geçen esnafları kendi de esnaf sanırım :) Türkiyedeki esnafların yüzde 80ı esnaflık ahlakı yok!

• 3 ay sonra bakkala yazdırmak zorunda kalacaksın. bence arada iyi geçin.
  • Kardeş canın saolsun bu seferlik çekeğim ama bu bana zarar. En azından sigara alırken nakit getiriver abicim dese bu konu sahibi getirmeyecek mi?

Adama babasından selam yolluyolarmış hiç karttan çekmese eline verse kardeş nakit getir ben zarar ediyorum, bu seferlik böyle veriyorum dese ne olacak hadi konu sahibi parayı vermedi karaktersizliği o yaptı. Adamın babasını tanıyorlar falanca abi oğlunun borcu var dese babası vermeyecek mi

Boşuna esnafı savunmayın.
  • Acil ihtiyaçlar hariç bu ölücü esnafa para kazandırmamak gerek.

• Csb.a101 sigara satmıyor.

Konu kilit+ üye ban

• Eric Theodore Cartman. kullanıcısına yanıt
    Güvendiğim bir tanıdık bu durumu yalanladı ve 700 liralık ticarette tek kuruş fark almadı benden. Eğer karttan çekilen parayı hemen hesaba isterse bankanın ücret aldığını, eğer hemen hesaba istemezse tek kuruş fark ödemediğini söyledi. İsterse nakit getirebileceğimi söylememe rağmen gerek yok diyip 700 lirayı karttan çekti. En ucuz fiyatı veren de bu tanıdığımdı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi brktmr -- 29 Ağustos 2018; 12:3:32 >
  • Satıyor nerede yaşıyorsun sen ?? Bim satmıyor şok ve a101 satıyor

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-2F06C70E2

Satıyor nerede yaşıyorsun sen ?? Bim satmıyor şok ve a101 satıyor
    şok un sattığını biliyorum.senelerdir a101 e gitmiyorum ve onlarda bu sene başlamış ve çok yeni
  • kredi karti niye kullaniyorsunuz?

adam gibi nakit parayla alisveris yapin sigarayi karttan cektirmek ne demek?

o bakkallar zorla pos makinasi koyuyorlar sizin gibi koleler kredi karti kullandigi icin.

pos makinasinin kirasi var komisyonu var 45gun sonra parayi aliyor bakkala hicbir artisi yok.

buyuk marketlerde kredi kartlarina komisyon bile vermiyorlar 45 gunde beklemiyorlar ertesi gun hesaplarina geciyor kafalari rahat.

kapitalizm boyle birsey iste ezilmeye alismis toplum olmayan parasiyla harcama yapan toplum..

• Migros varken bakkala mı gidilir ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: brktmr

Güvendiğim bir tanıdık bu durumu yalanladı ve 700 liralık ticarette tek kuruş fark almadı benden. Eğer karttan çekilen parayı hemen hesaba isterse bankanın ücret aldığını, eğer hemen hesaba istemezse tek kuruş fark ödemediğini söyledi. İsterse nakit getirebileceğimi söylememe rağmen gerek yok diyip 700 lirayı karttan çekti. En ucuz fiyatı veren de bu tanıdığımdı.
    Bizim çektiğimiz kartlar hemen ertesi gün hesabımıza geçiyor çünkü öyle çalışmak zorundayız sattığımız malları yerine koymak zorundayız küçük bir market değiliz biz Alanya ilçesinin bilinen sayılı marketlerindeniz şubeşerimiz var. Bize toptancılar günlük gelip mal indirir. Ve evet çoklu alımlarda biz de komisyon kesmiyoruz sadece sigaraya kart uzatanlara açıklıyoruz bu durumu ve sadece sigarada geçerli. Normal alışverişlerde zaten yapmıyoruz.

A101 lere şoklara girince bana şurdan şunu getir, bunu getir diyemiyorsunuz. Bize girip hayvanca bana şurdan şunu ver diyen de çok. 1 lirası çıkışmayınca ekmek alıp yarın vereyim diyen de çok. Bunu o süper marketlere yapamazsınız. Adamın telefon borcu gelmiş ödeyememiş kapanmış çıkarttım verdim yarın getireyim dedi 3 gün sonra getirdi bir baktım elinde a101 poşetleri. Keşke o borcu da ordan isteseydi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eric Theodore Cartman. -- 29 Ağustos 2018; 12:48:5 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Zodiac Killer

Üç gün içinde üç farklı olay.. Anlatayım..

Bakkala gittim. Abur cubur aldım, kart ile ödedim. Fişi poşetin içine attım. Eve geçtim hatun fişle aldıklarıma bakmış. Zodiac tutarsızlık var bi bak dedi.. Adam benden 15 lira fazla almış. Gittim paramı aldım, baktım kem küm ediyor verdim payını aldım paramı.

Geçen farklı bir esnafa gittim. Abi elimde ucu hafif delinmiş 2.5 litre kola var sana 3 liraya vereyim dedi. Zeka fışkırıyor.

Son olarak, çanta alacaktım. Bu çantayı hiçbir yerde bulamazsın, sana bir güzellik yaparım dedi. Neyse, anlaştık. Kartı uzattım abi ilerde ATM var oradan çek öyle öde dedi. Neyse, paketle geleceğim dedim. Birkaç mağaza gezdim aynı çantayı daha ucuza buldum. Karttan çektirdim.

Bilinen marketlere/mağazalara gitmek en doğrusu düşüncesindeyim. Hiç değilse düzgün bir muhatap buluyorsun.
    Zodiac tutarsızlık var bi bak dedi

evlenecekseniz eşine dh nickiyle seslenen biriyle evlenin

• Yıllardır tıraş olduğum mahalle berberine gittim. Üzerimde para yoktu akşam atmden çekip veriyim dedim dönüşte tıraş ol siftah yapmadım dedi. Noldu her ay düzenli gelen müşterisini kaybetti. İyi örnekleri de var. Mahalle dönercisi paran olsun olmasın buyur eder çay ikram eder herkes sever adamı bol bol kazanır. Esnaflık değil insanlık bitti ülkede

• Ben çocukken bakkalların hepsi aldığım her ürün için bugünün parasıyla 25 kuruş fazla alırlardı. Atıyorum kutu kolanın üzerinde 75 kuruş yazardı adam 1 lira alırdı. Babamla giderdik bazen o zaman 75 kuruş alırlardı. Öyle kansızdı hepsi. İşin kötüsü o parayı çoluk çocuklarına yediriyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Eric Theodore Cartman.

Bir marketçi olarak cevap verme gereği duydum. Hocam sigara paketinden 20 ya da 30 kuruş kar kalıyor. Kart çektiğinde banka senden 50-60 kuruş faiz kesiyor. Yani kartla sigara sattığımızda kendi cebimizden zarara giriyoruz. Tabi ki adamın yaptığını savunmuyorum ben uygun dille belirtiyorum kartla sigara almak isteyenlere söyleyip 50 kuruş eklemem gerek sorun olur mu diyorum çoğu kişi de anlayışla karşılayıp kabul ediyorlar zaten. Herkes dükkan, iş sahibi olabilir ama herkes esnaf olamaz.
    Allah yardımcın olsun zo iş
    Not: eski bakkal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 29 Ağustos 2018; 13:23:45 >
  • Sırf kayıtlı ve vergili alışveriş için bile kredi kartını küçük esnafta olsa yeğlerim aksi halde çoğunun nakit alışverişte fiş vermediği malum. Kredi kartı olunca komisyona bık bık ederler ama nakit verince çoğu fiş vermeyip KDV nin üstüne yatar.

• 3 liraya kart çektiren var sesimizi çıkarmıyoruz , bir kişiye bakıp herkese aynı yargıyı koyuyorsan gerek yok senin gibi insanların alış veriş yapmasına gidiğ nereden yapıyorsan yapabilirsin.

• Gaziantep

• Kusura bakma ama Cebinde paran yok hala daha sigara içiyorsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.