Şimdi Ara

Küçük esnaftan alışverişi bitirdim (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
196
Cevap
3
Favori
31.902
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
194 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: cnrtr1

arkadasım surada yanlısınız var.dersiniz ki bakkalın eğer ki nakit durumu iyi değilse ve parayı hesabına cekerse zarar eder o yuzden kartla satmak istemıyordur.ama siz oyle bir yazmıssınız ki her bakkala 50 kurus zarar verıyor.oyle olsa zaten 1 tane bakkalda sigara goremezsınız.iyi günler

Alıntıları Göster
    Ben her bakkal diye bir terim kullanmadım. Kendi koşullarımı yazdım müşterilerimize uygun dille açıkladığımı kabul edip etmemek onların kararı tabii ki saygı duyuyoruz hepsine. Sen şu an haklı çıkmak için benim yazdığım kelimeleri istediğin tarafa çekip duruyorsun.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Eric Theodore Cartman.

Ben her bakkal diye bir terim kullanmadım. Kendi koşullarımı yazdım müşterilerimize uygun dille açıkladığımı kabul edip etmemek onların kararı tabii ki saygı duyuyoruz hepsine. Sen şu an haklı çıkmak için benim yazdığım kelimeleri istediğin tarafa çekip duruyorsun.

Alıntıları Göster
    ben sizi örnekte ki bakkalda bir tutmuyorum.kibar bir dille belirtip ve işine gelen alıyorsa da zaten lafım yok.öyle diyen bakkallarında neden oyle dediklerini de anlayabiliyorum.tercihimi de ya hipermarket ya da komisyon almayan bakkallardan kullanıyorum.her bakkal diye terim kullanmamıssınız ama tersı bır terımde kullanmadıgınız için her bakkal gibi anlaşılmıs.mesajınızda ufak bir düzeltme yapsanız benım adıma sorun yok aslında ama siz mesajınız üzerinizden geri adım atmayacaksanız da takdir sizin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cnrtr1 -- 30 Ağustos 2018; 14:15:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cnrtr1

ben sizi örnekte ki bakkalda bir tutmuyorum.kibar bir dille belirtip ve işine gelen alıyorsa da zaten lafım yok.öyle diyen bakkallarında neden oyle dediklerini de anlayabiliyorum.tercihimi de ya hipermarket ya da komisyon almayan bakkallardan kullanıyorum.her bakkal diye terim kullanmamıssınız ama tersı bır terımde kullanmadıgınız için her bakkal gibi anlaşılmıs.mesajınızda ufak bir düzeltme yapsanız benım adıma sorun yok aslında ama siz mesajınız üzerinizden geri adım atmayacaksanız da takdir sizin.

Alıntıları Göster
    Yanlış anlaşıldıysam kusuruma bakmayın. Ben kendi adıma örnekler verip kendi tutumumu yazdım sadece. İyi günler.

• quote:

Orijinalden alıntı: Eric Theodore Cartman.

Yanlış anlaşıldıysam kusuruma bakmayın. Ben kendi adıma örnekler verip kendi tutumumu yazdım sadece. İyi günler.

Alıntıları Göster
    sonucta dogruyu anladık.sizde kusura bakmayın.iyi günler
  • Mahalle esnafı kazansın diye özellikle oradan alışveriş yapan kafaları anlamıyorum. Çok absürd bir durum. Kim hizmet kalitesini, ürün çeşitliliğini, taze ürünleri daha ucuza sağlıyorsa ona giderim net. O yüzden küçük esnafmış, batıyormuş, zarardaymış umrumda olmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: BekirARSLAN

Hiç alakası yok dediklerinizin kredi kartı ile sigara alınca fiş veya fatura kesmek zorundalar vergi kaçırmak için bu yola başvuruyorlar. Banka belli günden sonra hiç kesinti yapmıyor lutfen yanlış bilgi vermeyin insanlara
    Sigaradan vergi kaçırma gibi bir durum söz konusu değil. Hatta devlet sigara satılmış satılmamış bakmaz. daha satılmamış sigaranın bile vergisini alır.
    Toptancıdan sigarayı peşin parayla alıyorlar dolayısıyla çoğu küçük esnafın sermayesi kartla sattığı sigaranın parasını 1 ay sonra almaya yetmiyor. Esnafın arkasında gördüğünüz o sigara dolabını doldurmak 30bin den fazla tutuyor. Bankanın küçük esnaftan aldığı komisyonla migrostan a101 den aldığı komisyon bir değil işin birde bu yanı var. Ayrıca o büyük zincir marketlerin hele hele yeşil sermayeli olanların kestiği fiş üstünden tamı tamına vergilerini verdikleri falan mı sanıyorsunuz ?

• quote:

Orijinalden alıntı: the walker

Simdi helal para kazanmaksa, vade farki yani ekstra 50 kurus faiz farki talep etmesi zaten helalligi ortadan kaldiriyor. Sonuc olarak esnaf sermayesi varsa 28 gun beklesin komisyonsuz parasini alsin. Sermayesi yoksa da zaten isi yapmasin.
    28 gun degil, komisyon ödenmemesi için 42 gün beklememi istiyor bankam. Bi zahmet siz 42 gün bekleyip alışverişinizi 42 gün sonra nakit parayla yapın da işin içine banka faizi girmesin helal olsun. Ha ama o 42 gün de zam gelirse o ayrı.

Geçen bi adam gelmiş bana 4bin lira fiyat çıkardım yapacağım çizime. 3bin olsun diye pazarlık yapıyor, hadi tamam 3500 e anlaştık baktım kart uzatıyor. İstedim vallah bankanın benden keseceği %2.75 ı. Kabul etmeseydi de yapmazdım O işi. Taksit isteseydi de %10.9 bu rakam. O kadar uğraşacağım. Faizi ben değil banka yiyor. Sebebi de kart uzatan şahıs. Belki de o sahis parasını faize koyuyordur o arada ödeme günü gelene kadar.

Bu arada şirket olduğum için her ay 65 lira hesap ışletim ücreti, poşu bana sattığı için her ay 64 lira cihaz ucreti, 25 lira da pos hizmeti ücreti ödüyorum.

Bakin internetten alışveriş siteleri sonradan eklememek için algı yapıp pos için ödenecek %2.75 ücreti dahil fiyat veriyor ama hepsinde de havale ile ödeme secemeği mevcut ve bu seçenek de %2.75 indirimli satıyorlar güya. "Havale indirimi"

Yine büyük yerler güya peşin fiyatına taksitle 110.90 a satıyorlar ama peşin ödeyeceğim deyince de 100 liraya veriyorlar. Ve tabi bu algı operasyonunu yiyorsunuz ama dürüst esnaf aynı malı nakit 100 e satarken kart için aynı komisyonu sonradan ekleyince bi dünya laf ediyorsunuz.

• perSNN kullanıcısına yanıt
    Harami helali ben saatlerce tartisirim. Bunu da burda yapmam.

Esnafcigimiz o zaman bir zahmet nakit-kart farkli fiyat etiketi koyacak. Ben kasaya gittigimde fiyat farkini ogrenmem zorunda degilim.

Bakin kristirdiginiz bir nokta var, ben musteriyim. O satici. O saticidan binlerce var. Musteriye durust olurum, zaten gerekli satis gelir.

Ben uluslararasi bir sirkette Balkanlar bolgesine satislardan sorumluyum. Sirket esnaf kobi hic farketmez. Sartlarini onceden belirlediginiz ve her musteriye ayni sartlari esit sekilde sundugunuz surece bu is problemsiz devam eder.

Dedigim gibi, esnaftan cok var iki sokak otede uc sokak beride. Ama esnaf sabit yerinde duruyor ve musteri kaybetmeye baslarsa... Allah yardimcisi olsun.

Son bir dip not: Bankalarla pazarlik yapamayacak kadar gucsuzseniz, 28 degil 42 degil 68 gun de bekletirler. Nasil ki musteriniz sizinle 500 liranin hesabini yapiyor, siz de bankanizla yapacaksiniz. Gunun sonunda da sermayeniz yoksa is yapmayacaksiniz. Girin baskasinin yaninda calisin o zaman. Bankalarin kucagina oturmamak icin musterinizi oturtuyorsaniz kaybeden hep siz olursunuz. Bunlari 28 senedir ticaret yapan, uretim yapmis, 8 farkli ulkede en az 1'er yilini gecirmis birinin tecrubesini sizlerle paylasmasi olarak gorurseniz sevinirim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: the walker

Harami helali ben saatlerce tartisirim. Bunu da burda yapmam.

Esnafcigimiz o zaman bir zahmet nakit-kart farkli fiyat etiketi koyacak. Ben kasaya gittigimde fiyat farkini ogrenmem zorunda degilim.

Bakin kristirdiginiz bir nokta var, ben musteriyim. O satici. O saticidan binlerce var. Musteriye durust olurum, zaten gerekli satis gelir.

Ben uluslararasi bir sirkette Balkanlar bolgesine satislardan sorumluyum. Sirket esnaf kobi hic farketmez. Sartlarini onceden belirlediginiz ve her musteriye ayni sartlari esit sekilde sundugunuz surece bu is problemsiz devam eder.

Dedigim gibi, esnaftan cok var iki sokak otede uc sokak beride. Ama esnaf sabit yerinde duruyor ve musteri kaybetmeye baslarsa... Allah yardimcisi olsun.

Son bir dip not: Bankalarla pazarlik yapamayacak kadar gucsuzseniz, 28 degil 42 degil 68 gun de bekletirler. Nasil ki musteriniz sizinle 500 liranin hesabini yapiyor, siz de bankanizla yapacaksiniz. Gunun sonunda da sermayeniz yoksa is yapmayacaksiniz. Girin baskasinin yaninda calisin o zaman. Bankalarin kucagina oturmamak icin musterinizi oturtuyorsaniz kaybeden hep siz olursunuz. Bunlari 28 senedir ticaret yapan, uretim yapmis, 8 farkli ulkede en az 1'er yilini gecirmis birinin tecrubesini sizlerle paylasmasi olarak gorurseniz sevinirim.
    Ve artık maaşlı çalışıyorsunuz. Maşallah ticarette bayağı başarılı olmuşsunuz.

• Küçük esnaf fırsatını bulduğu anda kazıklamaya kalkıyor. Büyük düşündüğünü sanıp küçük hesaplara giriyor sonra millet marketlerden başka bir yerden alışveriş yapmaz tabi.
  • Bazıları herkesi kendi gibi düşünüp(bana "bin liranı sonra vereyim" diyor ama tamiri hemen yapmamı isteyen, senet imzalatınca da kızan tiplerden bahsediyorum-ödemeyecek besbelli işte) kart uzatınca da haklı olarak banka komisyonunu ekledigimde kendisini kazıklamak istediğimizi düşünüyor. Yoksa doğru dürüst adam senete de kart komisyonuna da itiraz etmiyor ve karta komisyon ödemek istemezse parasını peşin peşin işin başında getiriyor yine de başka yere gitmiyor.

• birtane su alsaydin verirdi o daha cok kar birakiyor:D

• Bu küçük esnaf lafınada uyuz oluyorum, bunların küçüğümü kalmış en fakirinin altında son model araba hepsinin kendi evi vs var isime bakıyorsun küçük esnaf

Asla bunlardan çöp almam çöp

• Bizim mahalede mini migros karşında market var ve markette satılanlar migrosa göre daha ucuz örnek; 1 litrelik coca cola ürünleri markette 3₺ iken migros da 3.35₺

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.