Şimdi Ara

Kırıkkale Nasıl Bir Yer ?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
71
Cevap
0
Favori
36.896
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

İş gereği İstanbul dan Kırıkkale ye taşınmam gibi bir durum söz konusu. İnternette pek yararlı bilgi bulamadım nasıl bir yerdir bu Kırıkkale? orada bulunmuş olanlar yada oralı olanlar aşağıdaki sorularıma cevap verebilirse sevinirim.

-akşam nerelere gidilir.
    -hafta sonu ne yapılır.
    -en güzel-lüks mahallesi neresidir.
    -kiralık daire fiyat aralığı nedir(tercihen site)

aklıma takılanlar bunlar cevaplar için şimdiden teşekkürler.

• yok mu bi bilen ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mehmetgs1111

yok mu bi bilen ?
    Daha önce üniversite deneyimlerimizi yazdığımız bir konuda epeyce bahsetmiştik hocam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: chnbs

Daha önce üniversite deneyimlerimizi yazdığımız bir konuda epeyce bahsetmiştik hocam.

Tüm konuyu okudum aslında genel olarak tüm sorularıma cevap veriyor. Ancak öğrenci olarak giden birisinin beklentisi ile benim şartlarım aynı olmayacak. Ben sabah işe gidicem akşam eve geleceğim yalnız beni en çok endişelendiren eşimin durumu olacak anladığım kadarıyla tek başına dışarı çıkıp yapacağı bir şey yok.(özellikle bu laf atma olayları sonrası), bende şuan şöyle düşünüyorum hafta içi evde takılır hafta sonları bi ankara yapar geliriz. Aslında ne yalan söyliyim gözüm korktu iş olarak bakarsam şuan aldığım paranın %50 zamlı kısmını ve kira bedelini alıcam kariyerim için çok iyi bir fırsat ve yeni bir iş öğrenmiş olacağım. Diğer taraftan İstanbul gibi bir yerden kalkıp gideceğim hiç yoktan en az 4 sene orada kesin kalamam gerekecek. Çok kararsızım sizce ne yapmalıyım.?
  • quote:

quote:

Tüm konuyu okudum aslında genel olarak tüm sorularıma cevap veriyor. Ancak öğrenci olarak giden birisinin beklentisi ile benim şartlarım aynı olmayacak. Ben sabah işe gidicem akşam eve geleceğim yalnız beni en çok endişelendiren eşimin durumu olacak anladığım kadarıyla tek başına dışarı çıkıp yapacağı bir şey yok.(özellikle bu laf atma olayları sonrası), bende şuan şöyle düşünüyorum hafta içi evde takılır hafta sonları bi ankara yapar geliriz. Aslında ne yalan söyliyim gözüm korktu iş olarak bakarsam şuan aldığım paranın %50 zamlı kısmını ve kira bedelini alıcam kariyerim için çok iyi bir fırsat ve yeni bir iş öğrenmiş olacağım. Diğer taraftan İstanbul gibi bir yerden kalkıp gideceğim hiç yoktan en az 4 sene orada kesin kalamam gerekecek. Çok kararsızım sizce ne yapmalıyım.?

Alıntıları Göster
    aslında ankarada kalıp her gün kırıkkaleye gidip de gelebilirsiniz yol çok uzun değil. aydınlıkevler,subayevleri tarafında ev tutarsanız kırıkkale yoluna da yakın olursunuz.
    olmuyorsa, kariyeriniz için iyi bir fırsat,bu şansları değerlendirmek lazım.kırıkkalenin de ev tutabileceğiniz iyi semtleri vardır herhalde, oralarda pek problem olmaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi stuka -- 29 Mayıs 2012; 15:18:08 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: stuka

aslında ankarada kalıp her gün kırıkkaleye gidip de gelebilirsiniz yol çok uzun değil. aydınlıkevler,subayevleri tarafında ev tutarsanız kırıkkale yoluna da yakın olursunuz.
    olmuyorsa, kariyeriniz için iyi bir fırsat,bu şansları değerlendirmek lazım.kırıkkalenin de ev tutabileceğiniz iyi semtleri vardır herhalde, oralarda pek problem olmaz.

Alıntıları Göster
    MAALESEF kırıkkale universitesinde öğrenciyim

şehirde akşamları çıkıp gezecek bir yer yok
    max 30civarındaysanız yenişehirdeki cafelerde takılabilirsiniz(aileniz yoksa)
    en lüks dairelerin kirası 500tl falan(150-160m2 ultralüks daireler)
    şehir acaip ucuz tarfik sorunu yok. insanları çok kaba
    kırıkkale insanı haftaiçi çalışıp haftasonunda eğlenmek için ankaraya(70-80km) gittikleri için şehirde neğlence hayatı yok. burgerler sinema avm var gerçi ama insanı tatmin etmiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi av.ak -- 29 Mayıs 2012; 16:02:17 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: av.ak

MAALESEF kırıkkale universitesinde öğrenciyim

şehirde akşamları çıkıp gezecek bir yer yok
    max 30civarındaysanız yenişehirdeki cafelerde takılabilirsiniz(aileniz yoksa)
    en lüks dairelerin kirası 500tl falan(150-160m2 ultralüks daireler)
    şehir acaip ucuz tarfik sorunu yok. insanları çok kaba
    kırıkkale insanı haftaiçi çalışıp haftasonunda eğlenmek için ankaraya(70-80km) gittikleri için şehirde neğlence hayatı yok. burgerler sinema avm var gerçi ama insanı tatmin etmiyor

Alıntıları Göster
    aileniz varmış görmedim
    kırıkkale eskisi gibi değil her geçen gün biraz daha iyiye gidiyor
    laf atma olayları falan tarih oldu diyebilirim. gece boş yolda tek başlarına bi bayan görürlerse çok nadir laf atma olayı olur
    maddi imkanınız el verirse otogar yanına yapılan siteleri tavsiye ederim
    kırıkkalenın en zenginleri orada oturur komşulukları iyidir eşinizin canı sıkılmaz(sanmıyorum)
    anladığım kadarıyla maddi olarak büyük +sı olacak. arabanız varsa veya alma imkanınız olursa kesinlikle alın
    öğrenci için kötü ama ev iş arası mekik dokuyacak. sadece haftasonları boş kalacak biri için ideal mekan
  • quote:

aileniz varmış görmedim
    laf atma olayları falan tarih oldu diyebilirim. gece boş yolda tek başlarına bi bayan görürlerse çok nadir laf atma olayı olur
    kırıkkalenın en zenginleri orada oturur komşulukları iyidir eşinizin canı sıkılmaz(sanmıyorum)
    anladığım kadarıyla maddi olarak büyük +sı olacak. arabanız varsa veya alma imkanınız olursa kesinlikle alın
    öğrenci için kötü ama ev iş arası mekik dokuyacak. sadece haftasonları boş kalacak biri için ideal mekan

Çok teşekkürler cevaplarınız için, içimi rahatlattınız biraz. Araç kendime ait yok ancak muhtemelen şirket tarafından tahsis edilecek bir araç olacak. Ev i satın almam gibi bir durum söz konusu değil benim orada geçireceğim zaman en fazla 5 sene diye düşünüyorum. Otogar ın oradaki sitelere netten baktım biraz ama perşembe sanırım gideceğiz oraya canlı canlı görüp konuşacağım.
  • quote:

quote:

aileniz varmış görmedim

Çok teşekkürler cevaplarınız için, içimi rahatlattınız biraz. Araç kendime ait yok ancak muhtemelen şirket tarafından tahsis edilecek bir araç olacak. Ev i satın almam gibi bir durum söz konusu değil benim orada geçireceğim zaman en fazla 5 sene diye düşünüyorum. Otogar ın oradaki sitelere netten baktım biraz ama perşembe sanırım gideceğiz oraya canlı canlı görüp konuşacağım.

2hafta daha kırıkkaledeyim. otogarın orda kalıyorum bende yardıma ihtiyacınız olursa şehri falan gösterebilirim zaten baya ufak
  • quote:

quote:

quote:

aileniz varmış görmedim

2hafta daha kırıkkaledeyim. otogarın orda kalıyorum bende yardıma ihtiyacınız olursa şehri falan gösterebilirim zaten baya ufak

Çok teşekkür ederim. Yeni iş yerinden bir müdür ile geleceğiz hem oralara bakıp hemde iş ile ilgili oraya gittiğimde bana yardımcı olacak birkaç kişi ile görüşeceğiz. Müsaitlik durumu nasıl olur bilmiyorum ama ben gene buradan ulaşırım size.
  • quote:

quote:

quote:

aileniz varmış görmedim

Alıntıları Göster
    Ben bir yıl okudum,bir daha da kazara dahi yolumun düşmesini istemem.Dediğiniz gibi parasını kazanan biri ile öğrenci hayatı biraz daha farklı olur;lakin statüsel beklentileri bir kenara bırakırsak genel anlamda beklenti karşılayamayacak bir yer.İyice ölçün biçin,Kırıkkale'de çoğu insan, Ankara'dan günlük git gel yapar,siz de öyle bir şey yapabilirsiniz.
  • quote:

Ben bir yıl okudum,bir daha da kazara dahi yolumun düşmesini istemem.Dediğiniz gibi parasını kazanan biri ile öğrenci hayatı biraz daha farklı olur;lakin statüsel beklentileri bir kenara bırakırsak genel anlamda beklenti karşılayamayacak bir yer.İyice ölçün biçin,Kırıkkale'de çoğu insan, Ankara'dan günlük git gel yapar,siz de öyle bir şey yapabilirsiniz.

Her gün Ankara ya git gel biraz uzun bir mevzu olur düşüncesindeyim çalışacağım yer tam merkezde de değil yaklaşık 25 km mesafesi var merkeze. Ankara ya olan 70 75 km hesaplandığında toplamda 100km gidiş dönüş 200 km yapar ki iş gereği acil orada olmam gereken zamanlar oluştuğunda mesafe yüzünden sıkıntı yaşaya bilirim diye düşündüm.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 15

Kırıkkale bildiğin köydür.

Özet.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: 15

Kırıkkale bildiğin köydür.

Özet.

Alıntıları Göster
    Ben Kırıkkale'de okuyorum. Ankara'nın gölgesinde kalan ufak bir şehir.Ev tutacaksanız eğer Yaylacık ve Çalılıöz Mahallerinini önerebilirim. Canlıdır oralar. Kiralar genel olarak pahalı ama dediğim muhitte 400-500 liraya 3+1 güzel daireler var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: -AhmtOzdmR-

Ben Kırıkkale'de okuyorum. Ankara'nın gölgesinde kalan ufak bir şehir.Ev tutacaksanız eğer Yaylacık ve Çalılıöz Mahallerinini önerebilirim. Canlıdır oralar. Kiralar genel olarak pahalı ama dediğim muhitte 400-500 liraya 3+1 güzel daireler var.

Alıntıları Göster
    otobüsle memlekete yozgatta giderken geçtik kırıkkaleden gerçekten köy gibiydi yozgatın ondan aşagı kalan tarafı yok gerçi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SeYrÜ_SeFeR

otobüsle memlekete yozgatta giderken geçtik kırıkkaleden gerçekten köy gibiydi yozgatın ondan aşagı kalan tarafı yok gerçi.

Alıntıları Göster
    Ayrıca Türkiyenin en çok suç işlenen şehridir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: E.R.W.

Ayrıca Türkiyenin en çok suç işlenen şehridir.

Alıntıları Göster
    Evet arkadaşlar Perşembe günü yani dün Kırıkkale ye gittik ve şehirde bir tur attık. İzlenimlerim şöyle.

-Bildiğiniz kasabadan biraz hallice bir yer.
    -Oturmak için tercih edilecek yer sadece otogar karşısında bulunan yeni yapılmış evler.
    -Sanırım 2 adet avm var bir aktif sinemanın bulunduğu yer diğeri ise şuan yapım aşamasında merkeze daha yakın olan yer.
    -Her gün Ankara ya gidip gelen insan çok fazla.
    -Yemenin içmenin ucuz olduğunu öğrendik.
    -Kiralar ortalama 500-600 civarındaymış.
    -Kesinlikle arabanızın olaması gerekir.

benim için artıları,
    -Kariyer,
    -Şuan aldığımdan fazla maaş,
    -Türkiye nin her yerine yakın olması(gezmek dolaşmak açısından),
    -Tam birikim yapılacak bir yer olması

Ama şu da kesin bir gerçek ki İstanbul un trafiğini bile özleyeceğim.
  • quote:

Evet arkadaşlar Perşembe günü yani dün Kırıkkale ye gittik ve şehirde bir tur attık. İzlenimlerim şöyle.

-Oturmak için tercih edilecek yer sadece otogar karşısında bulunan yeni yapılmış evler.
    -Sanırım 2 adet avm var bir aktif sinemanın bulunduğu yer diğeri ise şuan yapım aşamasında merkeze daha yakın olan yer.

benim için artıları,
    -Kariyer,

Allah yardımcın olsun, o memlekete dayanmak kolay değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chnbs -- 1 Haziran 2012; 10:05:42 >
  • quote:

quote:

benim için artıları,
    -Kariyer,

Allah yardımcın olsun, o memlekete dayanmak kolay değil.

Alıntıları Göster
    araba kullanırken yolu ortalamayıda unutma
    EDİT: İstanbul'dan kırıkkaleye gidiyorsan baya sıkılabilirsin.. ama orada maaşının artacağını düşünürsek mantıklı daha sonra istanbula dönülebilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SanMarinoForveti -- 1 Haziran 2012; 13:46:49 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ugurcan1994

araba kullanırken yolu ortalamayıda unutma
    EDİT: İstanbul'dan kırıkkaleye gidiyorsan baya sıkılabilirsin.. ama orada maaşının artacağını düşünürsek mantıklı daha sonra istanbula dönülebilir

Nasıl yani anlamadı yolu ortalamayı unutma derken ?
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.