Şimdi Ara

Kia Sportage verilip BMW X1 alınır mı ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (2 Mobil) - 3 Masaüstü2 Mobil
5 sn
24
Cevap
0
Favori
2.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Selamlar, 2. aracım olan 2019 model 14bin km de dizel Kia Sportage satılıp üzerine tahmini 150.000 TL ( en az ) eklenip 2017 - 2018 BMW X1 alınır mı ?

Yani Kia Sportage için ( Elegance paket) 600 üzeri çok ilan var ama 550den yukarı gitmez gibi o da km düşük ve garantili temiz araç diye belki. X1 ise o model yıllarında zar zor 700'e bulunur gibi. Tabi km daha yüksek olacak ve 2 sene civarı daha yaşlı olacak BMW.

Diğer aracim ve şirketteki araç premium mesela ama Kia Sportage onların yanında kötü ve eksik hissettirmiyor tabi yer yer malzeme olarak o kadar kaliteli olmasa da totalde başarılı buluyorum.

Bilemedim biraz macera mi olur ama aklım da karışıyor bir yandan.

• sirf BMW cipe biniyorum demek istiyorsan, evet. yapilir

obur turlu sanmiyorum. X1 gereksiz bir araba zaten kalitesinden vs da belli olur icine bindigin zaman. x1ler zaten 18i motorla gitti turkiyeye yanlis hatirlamiyorsam, kalkmayan gitmeyen bir arac o.

tavsiye etmem acikcasi, hele ustune 150-200 bandinda ekleme yapacaksan. kia sportage 14k km yazmissin ilk sahibi sensin sanirim, ordan da maceraya girmis olursun bence.

• sirf BMW cipe biniyorum demek istiyorsan, evet. yapilir

obur turlu sanmiyorum. X1 gereksiz bir araba zaten kalitesinden vs da belli olur icine bindigin zaman. x1ler zaten 18i motorla gitti turkiyeye yanlis hatirlamiyorsam, kalkmayan gitmeyen bir arac o.

tavsiye etmem acikcasi, hele ustune 150-200 bandinda ekleme yapacaksan. kia sportage 14k km yazmissin ilk sahibi sensin sanirim, ordan da maceraya girmis olursun bence.

• hiç gerek yok. ne hacim ne performans tatmin eder.

• Bakim ve masraf maliyetlerini de dikkate almak lazim
  • Sat, aynı farkı ödeyerek yeni kasasını al.
  • Fazladan 150.000 verip, aynı sınıf ama daha eski, daha fazla km'li ve daha çok yakıt masrafı olan bir araca geçmek   Hele bir de MTV'si daha fazlaysa.

Diyeceğim o ki, aman keyfinizi bozmayın. Hem böyle olsa bile ne için geçmek istiyorsunuz ki? Örn. daha fazla sürat?

• Yeni kasa kia sportage daha iyi bence x1den
  • x1 e geçip ne yapacaksın,değişeceksen sportage 'ın exclusive olanını al.1.6t 4x4 180hp koltuk soğutma deli bir araba.bmw ye koyacağın masrafla aynı kapıya çıkar
  • FreudeAmFahren kullanıcısına yanıt

Cevabınız için ve diğer tüm görüşler için de teşekkür ederim. Açıkçası daha fazla sürat veya premium olsun derdim yok. Sadece daha önce sahibim olduğu BMW olmadı. Denemek istedim sadece.

Yani saçma veya çok gereksiz bir hamle olur gibi. Dertsiz başıma dert almaya gerek yok öyle anladım yorumlardan. Sportage C sınıfında fiyat/fayda açısından başarılı bence. Aracımın bir sorunu da yok. Gidip 5 yaşında BMW almak piyango.

• Mokali Amca kullanıcısına yanıt

Selamlar. Makyajli kasasını 1.5 sene ve 25bin km'dir kullanıyoruz. Öncesinde de Bmw'nin benzer baska bir modeli vardi. Markayi sevdiğimiz için x1'e gectik. Öncelikle bütçeniz elveriyorsa makyajli kasasını tavsiye ederim. Hem donanim hem de tasarim açısından güzel dokunuşlar var. Sizin baktiginiz yıllarda eat6 otm.sanziman kullanılıyordu. Bildiğiniz bir sistemdir anlatmaya gerek yok. Makyaj ile cift kavramaya(yagli kavrama denilen 7 ileri) geçtiler. Motorlar ayni. 1.5 litrelik dizel/benzinli motorlar var. Dizel 116 , benzinli ise 136bg.gucunde.Dizel az yakıyor. Sorun okumadim/duymadim. Benzinlilerin bazılarında tahrik arizasi gorulmus. Turbo kökenli bir ariza zannedersem. Her iki sanzimanda motorlar ile cok uyumlu. Eat6'larin bazılarında vites kolu ile ilgili arizayla karsilasilmis. Sistem tek parça oldugu icin biraz tuzlu komple değiştirilmesi. Yetkili servisler garantideki araçlarda komple değiştirmeye gitmis zamaninda. O zamanki araçların garanti sureleri bittigin icin su an nasil yaklastiklarini veya özel servislerde nasil müdahale yapıldığını öğrenmek lazım. Her ne kadar x serisinin giriş modelide olsa kalite yuksek. Bmw en baz modellerinde bile kaliteyi düşürmüyor. Araba alt yapi olarak oldukca siki. Bu durum rft lastik ile birleşince spor bir surus hissiyatı getirirken ote yandan biraz konfor eksikliğide yaşatıyor. Yuksek hızlarda hem gürültü olarak hem de yol tutuş olarak alçak bir arabada gidiyor hissiyatı hakim. Ben hiza meraklı bir insan değilim ama arabanin verdiği güven hissiyatı sizi tetikliyor. Onden çekişli oldugu ve genelde ailelerin tercih ettiği bir model oldugundan diger arkadan itisli Bmw'ler gibi yıpranmış olmuyor. Garip eklentiler yapilmis ,uzerinde oynanmış x1 ile hic karşılaşmadım.Sizin baktiginiz yillardaki modeller biraz donanim fakiri. Cc bile opsiyoneldi o zamanlar. Ama elektrikli bagaj, acilabilir cam tavan, led far gibi donanımlar ise standart idi. Yekili servisler pahali. Avro uzerinden fiyatlandırma var. Sizinkisi gibi yasi dusuk az km'de bir arabadan yuksek km x1'e ben de gecmezdim herhalde. Ama imkanınız varsa makyajli olana yada sizin baktiginiz yillardaki dusuk km'de olanlara düşünmeden gecin derim. Bende Bmw'ye geçmeden önce burun kivirirdim. Simdi baska bir marka düşünemiyorum.

Bu arada seneye kasa değiştirecek. Aklinizda olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sierre34 -- 8 Nisan 2022; 17:46:41 >

• Sierre34 kullanıcısına yanıt

Çok teşekkürler hocam, gayet açıklayıcı bilgiler paylaştınız.

• Kia dan sonra kaskosu ve bakımı ciddi üzer. Olası bir arızada ise şuanki kurlarla parça fiyatlarini tahmin bile.edemezsiniz.

Yani kısaca üzer de üzer. Prestij ve sükse ihtiyacı dışında geçmek için hiçbir sebep yok.
  • Sıfır yeni kasa tucsonlar var 600k ya 2019 sportage gitmez 550 ye ki ikinci elide ağır bir araç alıcı fiyatı muhtemelen 480-500k olur diye tahmin ediyorum
  • BMW ile prestij ve daha yüksek kalite tabi ki olacak ama 150 bin lira fark verip daha eski, daha çok km. yapılmış bir araç sahibi olacaksınız aynı zamanda. En sıkıntı tarafı; geçmişinden %100 emin olma şansı yok. Bence bu risk alınmaz. Hem de üstte dendiği gibi servis-onarım-kasko vs. masraflar da ciddi yükselecektir.

Zaten konuyu açarken yazdıklarınızdan da pek akla yatmamış olduğu anlaşılıyor. "X1 çok beğendiğim bir model, çok istiyorum" vs. durumu olsa ayrı, bu da yok; o halde Sportage da gayet güzel bir model. Ben olsam bu şartlarda değiştirmezdim.

• ben 2019 da sıfır alıcakken almaktan vazgeçtim, bmw karekterıstıgını bozmaya başladı iyice bu modellerde yok titreşimli 3 silindir, arka yerıne önden cekişe gitme felan ayrıca ıc malzeme iyi eıl

• babajoe99 kullanıcısına yanıt

Doğru tabi bir de bu var 620 civarına bir kaç ilan gördüm. Ha en boş paket + benzinli ama yeni kasa her zaman yenidir.

Yani Sportage ilanlarına bakınca benzer temizlikte olanlar 600'e yaklaşmış hadi dedim ben de abartı olmasın 550 olsun.

Sanırım Sportage sınıfında en ucuz modellerden yani benzer durumda Qashqai, Kadjar, Karoq, Grandland vs bile hepsi daha pahalı duruyor. 480 civarlarına bu km'de donanımda C-Suv olsa başka hemen alırım ama işte dediğiniz gibi alıcı fiyatı önemli olan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Mokali Amca

Doğru tabi bir de bu var 620 civarına bir kaç ilan gördüm. Ha en boş paket + benzinli ama yeni kasa her zaman yenidir.

Yani Sportage ilanlarına bakınca benzer temizlikte olanlar 600'e yaklaşmış hadi dedim ben de abartı olmasın 550 olsun.

Sanırım Sportage sınıfında en ucuz modellerden yani benzer durumda Qashqai, Kadjar, Karoq, Grandland vs bile hepsi daha pahalı duruyor. 480 civarlarına bu km'de donanımda C-Suv olsa başka hemen alırım ama işte dediğiniz gibi alıcı fiyatı önemli olan.

200k+ araçların hepsinde durum böyle sarı sitede fiyat 270k ise o aracı satış fiyatı 220-250 oluyor
    500 bandı üstüne çıkınca bu fark dahada fazla ülkemizde %20 faiz olduğu için ve kur oynaklığı fazla olduğundan yüksek fiyatlara bişey almak için bir nevi fırsat olması gerekiyor
    Sportage in diğerlerinden daha ucuz olma nedeni diğerleri daha güncel kasalara sahipler ha 2022 qashqai bile 2016 sportage in yanından geçebilir geçemez bence.
    3008 sonra sportage gelir benim gözümde c suv de qq grandland vs rakip bile değil bence.

• Şuan aynı düşüncede ben varım 3bin kmde yeni kasa 180hp prestige paket sportage ı satıp üstüne 600-650 bin tl koyup yeni kasa 20bin km de x1 e geçmek sizce mantıklımıdır yoksa büyük hata mı
  • bloody_murder kullanıcısına yanıt
    4x4 mü hangi paket?
  • 180hp prestige harman kardon lu 4x2 benzinli

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.