Şimdi Ara

Semperit lastik kullanan var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
19
Cevap
0
Favori
34.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Semperit Continental üretimi diye biliyorum. Fiyat/performans olarak başarılı bir lastiğe benziyor. Kullanan arkadaşlar performansından memnun mu acaba?

Almayı düşündüğüm lastik şu:http://kolayoto.com/semperit-speed-life-2-225-45r17-91y.html

• semperit speed life 2 ıslak zeminde kavraması C sınıf lastik.

2016 adac testi
    http://www.tyrereviews.co.uk/Article/2016-ADAC-Tyre-Test-225-45-R17.htm

kuruda ve ıslakta yol tutuşu iyi değil düşük yakıt tüketim ve uzun ömürlü lastik.

benim tavsiyem falken ze914 A sınıf ıslak etiketi var ayrıca kuru zeminde de semperitten tutuşu daha iyi.
    http://kolayoto.com/falken-ze914-225-45r17-94w-xl.html

http://www.rezulteo-lastik.com.tr/falken-lastikler/ziex-ze-914-ecorun-lastik/fiyat-225-45-R17-94W-17898

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi predator93 -- 2 Aralık 2017; 23:35:14 >

• Ze914 ün tek dezavantajı çabuk yıpranması sanırım ancak fazla km yapmadığım için benim için ideal yaz lastiği gibi görünüyor. Çok teşekkürler büyük ihtimalle bu lastikleri alacağım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1 bucuk yil 15 bin km den beri kullaniyorum

Cok memnunum tavsiye ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kışlıklarım semperit speedgrip 2, mükemmel lastik, baya sessiz ve iyi tutunuyor. Ama yazlığını bilmiyorum bir şey diyemeyeceğim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı lastiği bu sene nisan ayı gibi aldım,geçen hafta kışlıklara geçene kadarda kullandım. Yaklaşık 5-6bin km kadar oldu yani.
    İzlenimlerim,

-Kesinlikle sessiz bir lastik,önceki ContiCP2 lastiklerin yanında pamuk gibi olduğunu söyleyebilirim.
    -Tertemiz asfaltta da, tozlu ara sokaklarda da, yağmurlu zamanlarda da, yüksek hızda otobanda da kullandım. En ufak bir tedirginlik yaşatmadığını rahatlıkla soyleyebilirim.
    -Ben aldığımda 185 lira gibi bir fiyatı vardı ki bu fiyat premium rakiplerinin yarısı hatta 3te1'i kadardı ve bu sebeple alırkende f/p oranı çok yüksek.
    -4 kanallı olması nedeniyle yağmur v.s tahliyesinde daha başarılı olduğu konusunda yorumlar okudum bilmiyorum ne kadar doğru ama üstte de yazdığım gibi ıslak zeminlerde en ufak bir tedirginlik yaratmadı.

*Sonuç olarak eğer bütçeniz üst sınıf lastiklere şuan için uygun değilse bu lastiği kesinlikle ilk tercihleriniz arasına koyabilirsiniz.

• Kolay otodan aynı ölcü 150 küsür fiyata almıştım gecen yıl. 60k kilometre kullandım gecen hafta kışlıkları taktırırken attım.

Bir sıkıntısını görmedim. Fiyat uygun oldugu için almıştm.

• Almayı düşünenler için yorum bırakayım..

2017 Martta pejo 306'ım için comfort life 2 aldım 4 tane yazlık.
    Kötü yorumları aldıktan sonra okudum 1 yıldır herhangi bir problem ile karşılaşmadım

2000 km uzun yol yaptım şehir içi 7000 km civarı
    Konfor güzel
    Yakıt 200 km de 30 km fark ettim çok şaşırdım bu konuda
    Viraj tutuşu harika hele yağmurlu havada virajda gaz vere vere abanıyorum dahada çok tutuyor oldukça iyi
    yol tutuşu ve fren mesafesi gibi konularda da iyi patlama pörtleme şişme yanak atma bilumum her hangi bir sorun çıkartmadı
  • 2 yıldır semperit speed life 2 kullanıyorum. gördüğüm deneyimlediğim en iyi lastik.

ıslak zeminde ben daha bu lastiği kaydırmayı başaramadım acaip güvenli. üstteki arkadaşın "yağmurlu havada virajda gaz vere vere abanıyorum" yorumunu okuyunca çok şaşırdım çünkü aynı şeyi bende yaparken buluyorum kendimi. çabuk da erimiyor ve sessiz.

acaip bişeymiş bu lastik. daha da başka marka almayı düşünmüyorum. ben çok iyi fiyata almıştım ama uçmuş fiyatları.bulursanız kaçırmayın.
  • bende geçenlerde lastik alırken adam bunu önerdi 215/50/17 nissan primera orjinal ölçülerinde üzerinde alman malı yazıyordu 2019 un 14 hafta üretimi benim lastiklerim çok eskiydi ve direksiyonda tutma yapıyordu şimdi lastik yeni olması kaynaklı sanırım direksiyon tutması biraz düzeldi bakalım deneyecez
  • 2015 yılında almıştım yol tutuşu falan çok iyiydi eskiyince lassa aldım o kadar iyi değildi ve ikisi aynı para f/p olarak gerçekten ideal
  • evet bu yaz sıcağında hele denizlideysen fena lastiklerde ilk farkettiğim şey yeni olması kaynaklı sanırım bir depoda 10 km kadar fark ettirdi üstelik araç kısa süreli durduğunda bile içindeysem kontağı kapatmıyorum o derece sıcak oluyo yani 265 km yol yapmışım geçenlerde normalde 250 civarı oluyordu direksiyon tutması ise nispeten mekanik ancak eskiye göre yeni lastiklerde fayda gösterdi lasitklerin tam ismini daha sonra yazarım selamlar
  • Bu sene gelen cevpalar biraz viral gibi, bilemedim :) Aşırı derecede benzer yorumlar
  • Lastikcide ebatini bulabilsem alacaktim,ebat bulamadik,kullanmadim ama lastik hic de fena degil gibiydi,pek yaygin degil heralde

• Les bi lastik. Zaten alirken fiyatindan anlamak gerekirdi

• Bende bugün tereddütle comfort life 2 aldım, aklımı çelen nokta lastiğin hamurunun diğer gördüğüm markalara göre biraz daha yumuşak hamurlu olmasıydı. Yağmurlu havada 40 km hızla ani sert fren yaptım, hiç kaymadı (Aracımda Abs yok bu arada). Önceki lastiklerim goodyear eagle sporttu o lastiklerle ani frende kayacağını biliyorum. Şimdilik bir kötü yanını görmedim, görmem için de çok erken tabi. Uzun vadede bir problem görürsem buraya yazarım.

Bu arada ADAC adında bir platformda lastiğin puanları verilmiş, buradan referans alarak da alacağınız lastiği karşılaştırabilirsiniz.
    Benim lastik ebatlarım da sonuç şu şekilde ;
    https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/tests/reifen/ganzjahresreifen/175-65-r14t/alle-testergebnisse/

Semperit'in sonucu.https://www.adac.de/rund-ums-fahrzeug/tests/reifen/sommerreifen/175-65-r14t/detail/?ProductId=3830

Puanlama Aşağıdaki gibi yapılmış;

0,6 ila 1,5
    çok iyi
    1,6 ila 2,5
    iyi
    2.6 - 3.5
    tatmin edici
    3,6 ila 4,5
    yeterli
    4.6'dan
    eksik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bkartal78 -- 16 Nisan 2020; 0:4:20 >

• Hiç duymadığım bir marka.
  • 4 adet Semperit speed grip 3 lastik aldım 27.01.2021 tarihinde. 5.02.2021 tarihinde asvaltyolda giderken Bir çukura girdi çıktı lastik yanaktan patladı. Hızım 50-70 km/s yol asfalt.  Çok adi bir lastikmiş. 5 günlük lastik, garanti için müşteri hizmetlerini aradım bir firmaya yönlendirdiler. Adamlar cevap için aramadılar bile. WhatsApp ® 'tan belge gönderdiler. yanakları çok yumuşak. tırnağını zorlasan delecek gibi.

Başka bir marka tercih edeceğime Continental ürününün yan ürününü tercih ettim pişman oldum. Lastiği Türkiye de satıyorsanız Türkiye şartlarına göre garanti koymanız lazım. Söz cambazlığı ile olmuyor maalesef. 5 günlük lastik düz asfaltta hafif çukura girince patlıyorsa benim için hiç Güvenli değildir ki tükiyede çukursuz asfalt yok neredeyse şehirli arası yollar hariç. Kesinlikle Semperit speed grid 3 tavsiye etmiyorum. Herkese Diğer markaları tercih etmelerini kendi güvenlikleri açısından, malında parasında değilim kendi canlarını çocuklarının güvenliğini düşünüyorlarsa bu markayı hiç düşünmesinler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.