Şimdi Ara

⭐ Kayıp Türkçe Yama Talep ve Paylaşım Konusu ⭐

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
522
Cevap
133
Favori
51.402
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
108 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Var olduğu bilinen fakat sitesine veya indirme linkine artık erişilemeyen Türkçe yamalar için talep ve paylaşım konusudur.

Amaç, onca emekle hazırlanmış bu projelerin internet çöplüğünde kaybolup gitmesini önlemek ve konuda düzenli bir arşiv oluşturmak.

Emeğe saygı için çeviren grubu mutlaka belirtin ve çeviri hakkında bilgi verin. Elinizdeki yama arşivlerini de paylaşabilisiniz.

Konuda yer alan içerikleri Google Tablolar'a işledim. Sık güncellenmeyebilir, o yüzden konuyu takipte kalın.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1sTs4D86QjJe3qCncR7Fd8zUyH1G0rm8-qKHabJiIxNA

Not: "şu oyuna yama yapın" istek konusu değildir, bunun için bölüme konu açınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XanthiN -- 6 Ağustos 2023; 2:11:18 >

• Animus Projesi ekibi geçen sene etkinliğine son vermiş ve artık siteleri de kapanmış. Mevcut tüm Türkçe yamalarını toparlamakta bir sakınca görmüyorum:

- Assassin's Creed II

- Assassin's Creed Brotherhood

- Assassin's Creed Revelations

- Assassin's Creed III

- Assassin's Creed III Remastered

- Assassin's Creed IV Black Flag

- Assassin's Creed Unity

- Assassin's Creed Rogue

- Assassin's Creed Chronicles China

- Assassin's Creed Syndicate

- Assassin's Creed Origins + DLC'ler

- Assassin's Creed Origins

- Assassin's Creed Odyssey

- Assassin's Creed Valhalla

- The Choice of Life: Middle Ages (Resmi Türkçe)

- Curse of the Dead Gods (Asılsız-Zaman paylaştı)

- Divinity Original Sin Enhanced Edition

- Divinity Original Sin 2 Definitive Edition

- Dragon Age II

- Dragon Age: Inquisition + DLC'ler (# Ace # ve Scofield paylaştı)

- Mass Effect: Andromeda (Absnthe paylaştı)

- Mutant Year Zero: Road to Eden

- The Last Spell (TR modu Atölyede)

- Loop Hero (Resmi Türkçe)

- Return of the Obra Dinn

- Star Wars: Knights of the Old Republic (s-adebisi paylaştı)

- Star Wars: Knights of the Old Republic II (s-adebisi paylaştı)

- Trine 4: The Nightmare Prince (Resmi Türkçe)

- Until We Die

- Vampire: The Masquerade - Bloodlines (Asılsız-Zaman paylaştı)

- Catherine Classic (s-adebisi paylaştı)

- Batman: Arkham Knight + usm dosyası (jared ve AltaNora paylaştı)

- Psychonauts (nucleusxx yönlendirdi)

- Europa Universalis IV (nucleusxx yönlendirdi)

* Yamaların çalıştığı garanti değildir, test ettiklerinizi konuya yorum atarsanız faydalı olur.

* Kendi RAR'larımın içinde, site açıkken aldığım orijinal sayfa yedekleri mevcuttur.

* Neredeyse hepsini bulduk. Sarı yamalar eksiktir, sizlerde varsa paylaşınız.

* Paylaşılanların daha iyi veya farklı versiyonları varsa onları da atın, çeşitlilik iyidir.

Animus'a tüm emeği için teşekkür ederiz. Yayınladıkları yamalar sitelerinde böyle belirtiliyordu:

Apex Çeviri'nin tüm yamalarına şu konudaki şu indirme linkinden erişebilirsiniz. Patlarsa yedekleri mevcut. İçerik aşağıda:

- Ancestors The Humankind Odyssey
    - Assassin’s Creed Chronicles Trilogy
    - Assassin’s Creed IV Black Flag
    - Assassin’s Creed Liberation Remastered
    - Assassin's Creed Freedom Cry - Standalone Game
    - Before I Forget
    - Ben 10 Power Trip
    - BloodRayne Betrayal
    - Desperados III
    - Destroy All Humans!
    - Devil May Cry 5 Special Edition
    - Esports Life Tycoon
    - GET EVEN
    - Green Hell
    - Hunting Simulator 2
    - LEGO The Lord of the Rings
    - Life is Strange 2 Complete Season
    - Lords of the Fallen Game of the Year Edition
    - Mafia Definitive Edition
    - Medal of Honor Warfighter
    - Middle-earth Shadow of War Definitive Edition
    - Need for Speed The Run
    - PC Building Simulator
    - Raft
    - Sherlock Holmes The Awakened - Remastered Edition
    - STAR WARS Jedi Fallen Order
    - Still Life 2
    - Tell Me Why
    - The Amazing Spider-Man 2
    - The Light Remake
    - The Medium
    - Twin Mirror
    - WWE 2K19

Olaylı Red Dead Redemption 2 çevirisinin zamanında arşivlediğim tüm versiyonlarını düzenli biçimde paylaşıyorum, font-fix çözümleri de içindedir. Bazıları internetin karanlığında kaybolup gitmişti. Bunlardan birisinin oyununuzda çalışması gerek. Exe takıntısı olanlar ilk [v13-exe'siz] olanı denesin, olmazsa v17'den düşerek denersiniz. Bu arşivi Mart ayında hazırlayıp paylaşmıştım / ilk mesajım. Geçen 5 aylık süreçte v18 ve üzeri geldi mi bilmiyorum. Yama v10'dan itibaren Anonymous ekibinin el çevirisidir, çeşitli olaylar sebebiyle yayınlayamamışlardı. Makine Çeviri grubu aracılığıyla -el altından- yayınlanmaktadır. En azından edinilen bilgi bu şekildeydi.

https://www.mediafire.com/file/qd0mi30a6rt2t10

Önce ben bir arşiv paylaşımı ile siftah yapayım. Sitesi kapanan veya dağılan ekiplerden Sixth Sense ve Apex Çeviri'nin tüm yamaları.

______

Sixth Sense Çeviri'nin tüm yamalarına şu konudan ulaşabilirsiniz. Patlarsa yedekleri mevcut. İçerik aşağıda:

- Resident Evil 4 Remake
    - Resident Evil Village (Shadows of Rose dahil)
    - Kena Bridge of Spirits
    - Star Wars Battlefront 2
    - It Takes Two
    - Death's Door
    - Peaky Blinders Mastermind
    - Little Nightmares 2 (Switch)
    - Resident Evil 3 Remake
    - The Forgotten City
    - Pine
    - Titan Souls
    - Mad Max
    - The Medium

Sıkıntı varsa içeriğin kaldırılması için yetkili kişilerin bana ulaşabileceklerini söylemişken, birşeyin böyle gereksiz uzatılmasını sevmiyorum. Ben sorumluluk alarak başlığı açtım ve mevzu ile ilgili düşüncemi belirttim, sen de belirttin ve bitti. Seni ilk kez gördüm, kimsin, nereden fırladın da yüzsüz diyorsun bilmiyorum. Ben blokluyorum, sen de bloklarsan rahatsız olduğun şeyleri görmemiş olursun. Türkçe yamalar bölümünün toksikliğini ve herşeye laf eden kanser kitlesini unutmuşum.  

Selam arkadaşlar. Öncelikle hiçbir ekip ve şahıs ile kişisel bir husumetim olmadığını ve yama dosyalarını @# Ace # isimli arkadaşımızın bilgisayarına bağlanıp bazı düzenlemeler yaparak çalışır hale getirdiğimi bilmenizi istiyorum. Keşke oyunu çeviren ekip geçen sene vermiş olduğu sözü tutup, tüm yamalarını genele açıp paylaşsaydı veya küçük bir açıklama yaparak gecikme durumlarını anlatsalardı. Fakat sessiz kalmayı tercih ettiler. Yine de ne olursa olsun yamayı yapan ekibe kötü sözler söyleyip hakaretler etmeyelim. Onlar olmasaydı bu yamada mümkün olmazdı bunu unutmayın. Neyse, Türkçe yamayı hazır hale getirdiğimde, paylaşımı @# Ace # ve @XanthiN arkadaşlarımız konu üzerinden yapacaklardır. Kendinize iyi bakın.

Önceden konuda paylaştığım Dragon Age yaması ne yazık ki bazı sıkıntılar yüzünden çalışmıyordu o mesajlarımı sildim. @Scofield bana özelden ulaşması sonrası kendisinin yol göstermesi ile uzunca yamaya ulaşmaya çalıştık ama sonuç alamadık ve sonunda Teamviewer üstünden bana bağlanıp ciddi anlamda zaman harcaması sonrası yamayı elde etti ve siz üyelerin kullanabilmesi için dün yamayı hazır hala getirdi ve bugünde bana yayınlamam için özelden paylaşmıştır. Verdiği emeğe saygım sonsuz.. Yama tüm dlc'ler kapsıyor ve el çevirisidir yapmanız gereken ana oyunun kurulu olduğu klasöre yapıştırmak o kadar.. Yama Origin ''Ea App'' uyumlu ama Steam dosya yapısı da aynı olmalı...

Ayrıca Animusprojesi ekibine yıllardan beri daha patreon döneminden desteklerimi sunmuş ve son dönemde bir anda yamaları sunup bırakacağız demelerine karşın; sessiz kalmalarına anlam verememişimdir ama çıkıp emeklerine laf söylemek bana düşmez sadece kırgın olduğumu bilmelerini isterim. Sizden ricam lütfen gruba laf etmemeniz yönünde boşuna birbirimizi oyunlar yüzünden kırmayalım. Böyle yararlı bir konu açtığı içinde @XanthiN teşekkürler.

Şimdi bana yanlış bir şeyler yazdıracaksınız.

Sözüm ona edebiyat yapıp avukatlık taslayana/lara...

Bu yamalar oyun dosyasını izinsiz değiştiren ILLEGAL ve oyunun orijinal içeriği değildir. Bunun bilincinde ya olun ya olmayın fark etmez siz kullandınız mı bunu her şekilde kabul etmek durumundasınız ve sorumluluk sizdedir. Yani buraya gelip ben bu yamayı yaptım para istiyorum böyle yayınlayamazsınız diyorsanız suç işliyorsunuz hiç bir savunma hakkınız yok. Herhangi ticari dijital içeriğin herhangi bir içeriğini değiştirmeniz oyun hakkında yaşadığınız sorunlardan oyun yayıncısına karşı bir şey deme hakkını kaybedersiniz örnek online oyunlarda hile yapmaya çalışmanız gibi gibi.

Şimdi burada daha oyun bile yapmamış birileri.... Tüzel kişi tarafından yapılmış ve yayınlama hakkı kendisi ve ilgili ortaklar şirketlerin elinde olan bir oyunun dil dosyasını düzenleyip bundan manevi veya maddi bir şey elde etmek affedersiniz de gerçekten burada ağza ne gelirse söylenmesi gerekiyor. Ne hakla ne savunmayla ayrıca bana bile hesap vermene gerek yok burada hesabını sadece oyunu yayınlama haklarına sahip şirketin.

Oyun yapımcısı veya sahibi ve yayıncı ortakları dahilinde izni alınmadan dil dosyasını değiştirip bundan değer elde etmek suç.

En güzel örneği ise Take-Two Interactive vermiştir (Rockstar Games) daha Türkiye'de nefesini bile koklatmadan ilgili Avukatı uzaktan RDR2 Türkçe dil yamasını yapan tarafın bundan ücret kazandığını ifade ederek daha uzlaşma yapmadan dava açmıştır ve hakkı da bal gibide vardır gerekende yapılmıştır.

Şimdi sen kimin hakkından bahsediyorsun ve kimin neyin avukatlığını yapıyorsun forumda zehirli dediğin kimlerse hatırlatayım, onlar birer insan farkındasın değil mi terbiyeli konuşmayı dikkate alıyor isen o zaman terbiyeli davranmasını da bil.

Konu güzel olmuş gerçekten kaybedilen yamalar var ve bazılarının host unda olabilir bunları bir yerde toparlayarak forumda bir alfabetik index oluşturulursa daha verimli olarak ulaşılabilir. Kim ne derse desin arkadaşlar başka birinin ticareti ne manevi ne de maddi ortak koşulamazsınız ekmeğini yiyemezsiniz. Burada paylaşılmasının tek yanı ücretsiz olduğu için fakat herhangi bir oyun firması bunu istemiyorsa gerekeni yapma hakkına sahip yani ücretsiz olarak yapılan bu değişmiş yamalar bile oyun sahibinin ve yayıncısının hakları gereği kaldırılabilir. Bu yüzden edebiyat yapmak yerine ya yamanızı paylaşın ya da kendi dandik sitenizi kurum bir tane kod koruma lisansı alın gidin ILLEGAL içerikleriniz yüreğinizle satmaya devam edin. Burada milletin çabasına laf atıp şu sıcak günlerde milleti dertlendirmeyin.

Paylaş arkadaşım hiç bir şeyde olmaz.

• Önce ben bir arşiv paylaşımı ile siftah yapayım. Sitesi kapanan veya dağılan ekiplerden Sixth Sense ve Apex Çeviri'nin tüm yamaları.

______

Sixth Sense Çeviri'nin tüm yamalarına şu konudan ulaşabilirsiniz. Patlarsa yedekleri mevcut. İçerik aşağıda:

- Resident Evil 4 Remake
    - Resident Evil Village (Shadows of Rose dahil)
    - Kena Bridge of Spirits
    - Star Wars Battlefront 2
    - It Takes Two
    - Death's Door
    - Peaky Blinders Mastermind
    - Little Nightmares 2 (Switch)
    - Resident Evil 3 Remake
    - The Forgotten City
    - Pine
    - Titan Souls
    - Mad Max
    - The Medium

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XanthiN -- 1 Ağustos 2023; 17:28:42 >

• Apex Çeviri'nin tüm yamalarına şu konudaki şu indirme linkinden erişebilirsiniz. Patlarsa yedekleri mevcut. İçerik aşağıda:

- Ancestors The Humankind Odyssey
    - Assassin’s Creed Chronicles Trilogy
    - Assassin’s Creed IV Black Flag
    - Assassin’s Creed Liberation Remastered
    - Assassin's Creed Freedom Cry - Standalone Game
    - Before I Forget
    - Ben 10 Power Trip
    - BloodRayne Betrayal
    - Desperados III
    - Destroy All Humans!
    - Devil May Cry 5 Special Edition
    - Esports Life Tycoon
    - GET EVEN
    - Green Hell
    - Hunting Simulator 2
    - LEGO The Lord of the Rings
    - Life is Strange 2 Complete Season
    - Lords of the Fallen Game of the Year Edition
    - Medal of Honor Warfighter
    - Middle-earth Shadow of War Definitive Edition
    - Need for Speed The Run
    - PC Building Simulator
    - Raft
    - Sherlock Holmes The Awakened - Remastered Edition
    - STAR WARS Jedi Fallen Order
    - Still Life 2
    - Tell Me Why
    - The Amazing Spider-Man 2
    - The Light Remake
    - The Medium
    - Twin Mirror
    - WWE 2K19

• Bu konu çok iyi olmuş adamsın
  • Elinize sağlık çok yararlı başlık olmuş.

• Soloqyama diye bir site vardı, kapanmış. Dark Pictures Anthology House of Ashes yaması lazım. Elinde olan varsa upload edebilir mi?

• Zebercet kullanıcısına yanıt

Sitenin eski varlığını yeni keşfettim. İçerisindekileri biri arşivlediyse ve paylaşırsa süper olur.

Edit. site yeniden açıldı ve içeriği hemen hemen arşivledik.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XanthiN -- 7 Ağustos 2023; 13:57:45 >
  • XanthiN kullanıcısına yanıt

Çok da kaliteli bir yamaydı. Sitenin patlayacağını kestiremedim. Henüz 2 ay önce indirmiştim bir de.

Özelden dark pictures serisinin yamalarini attım hocam. Paylasabilirsen çok güzel olur.

Bir de yamaları direkt ilk mesaja eklersen bence daha iyi olur hocam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atessivas -- 1 Ağustos 2023; 22:54:44 >
  • atessivas kullanıcısına yanıt

Direkt sen de buraya atabilirdin, niye özelden attın anlamadım ama teşekkür ederiz hocam.  

İletilen 3 Türkçe yama:

- The Dark Pictures Anthology: The Devil in Me

- The Dark Pictures Anthology: House of Ashes

- The Dark Pictures Anthology: Little Hope

SoloqYama ekibine emeği için teşekkür ederiz. Umarım geri kalan çalışmaları da tarihten silinmekten kurtarabiliriz.

• Zebercet kullanıcısına yanıt

Senin yama hemen bulundu hocam, bir üste bak.  

• Bütün şansımı kullandım sanki. 

Telefondan zor oluyor hocam. Yarın paylasabilirdim, bekletmemek adına direkt sana atayım dedim.  

• Konu için teşekkürler.

• Bu bölümün belki de Rehber olması ve Erişim kolaylığı açısından en faydalı konusu olmuş diyebilirim rahatlıkla elinize emeğinize sağlık Lütfen konuyu her zaman ''Güncel'' tutalım arkadaşlar rica ediyorum  

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Shiningeagles24 -- 2 Ağustos 2023; 0:20:46 >
  • Animus Projesi'nin de güncel olarak çalışan yamaları toplanabilir. AC serisi, Dragon Age 2 ve Inquisition, Catherine Classic vs. hatırladıklarım. Misal Psychonauts'ın ilk oyununun çevirisi yapılmıştı fakat yayınlanmış mıydı hatırlamıyorum. Beklediğim de bir çeviriydi.

• Ben zamanında Tom clancy ghost recon wildland indirmiştim ama tr yaması yok diye silmiştim o varmı acaba
  • Konu sabit kalmalı.

• Yararlı konu teşekkürler
  • güzel konu teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dreamboi -- 2 Ağustos 2023; 10:48:44 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.