U

Yüzbaşı
24 Kasım 2020
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
0 üye
Görüntülenme
Toplam: 133 (Bu ay: 25)
Gönderileri

Okuldan aldım ücretsiz böyle bir kitap verdiler nasıl kitap sizce
Bu açığa geçmeyi kafama koydum bana artısı çok olcak 8 saatimi okul yerine burda evde çalışarak kurtarabilcem her gün ama gel sen bide bizimkilere anlat demin annemle konuşuyorum açığa geçmek istediğimi söyledim zaten 1 senen kalmış otur oturduğun yerde diyor ulan zaten bu 1 sene kritik daha fazla ders çalışmamız lazım benim okuduğum lisede cidden yapamam ortam berbat hocalarda kötü açıkta evde çalışmak benim için daha iyi olur ama olduramıyoruz işte benim nasıl bu işi halletmem lazım biraz danışmak istedim sizlere yoksa 1 senem boşa gidecek sırf bunlar yüzünden
Ea yım ayt mat 30 üstü isteyen biri en geç ne zaman başlamalı sizce arkadaşlar
12. Sınıfta açık öğretim lisesi geçsem 9 dan mı başlatırlar evet biraz s*lakça bir soru oldu ama nette adam gibi bilgi bulamadım hep kredi ve sınavlar kolay denilmesinden bahsediyorlar
Pandemi öncesinde saat 5 te uyanmaya alışmıştım o zaman uyanıp derse falan geçerdim şimdi okul açıldığı için 8 de okulda olup 15.40 gibi çıkıyoruz eve gelince saat 16.00 falan oluyor bende artık saat 12 ye kadar ders çalışmaya karar verdim eski saatleri yakalamak için ama sıkıntımda biyolojik saatim 5 e ayarlı olduğu için artık 12 den sonra yatarsam 5 saat falan uyumuş oluyorum belki yetmeyebilir sizce bu biyolojik saati 7 ye falan çekmek için ne yapmamız lazım
Liseye gidiyorum ama bizim sınıf rezalet matematik hocasıda rezalet başka ea sınıfına geçeyim desem yok o yüzden açıktan okumaya karar verdim ama sizce açık mı kolay yoksa normal okul mu anlamadım açıkta kredi falan birşeyden bahsediyorlar deneyimi olan veya açıktan okuyan varsa bilgilendirir mi
Evet soru başlıkta size birşey katacak biraz zor soruları olan bir sorusunu 1 2 dakikada çözemediğiniz testlere ortalama kaç dakika veriyorsunuz ve rekorunuz kaç ( matematik adına )
Herhangi çözemediğiniz mat fen sorusuna inat edip sırf onu çözmek için verdiğiniz rekor zaman kaç benimki 1 saat
Şöyle bir kitap sistemi yaptım not alma amacıyla bu düzen iyimi diye size sormak istedim

Şimdi bende 3 tane not defteri var birinin adını emektar koydum diğeri çözücü diğeride bilgizade bu kitapların içeriği şöyle

Emektar : bu kitapta unutulması muhtemel formüller konuların mantığı ve nerelerde kullanılacağı ( örn : Çarpanlara ayırma en çok denklem düzenlemede karşına çıkar dikkat et )
Sonrasında konularda belirli soru tipleri ve çözümleri hangi konuda nasıl davranman lazım bir soruda neyden bahsediyorsa o sorunun hangi konuyla bağlantılı olduğunu anlarsın vb

Çözücü : bu kitapta random bir sb den çözülen bir mat sorusunda eğer sb de yapamadıysan soruyu çözümünü izleyip kavrayıp soruyu çözücüye yazarsın ve cevap diye kırmızı kalemle başlık atıp tabiri caizse sal*ğa anlatır gibi anlatırsın o soruya dönüp cevabı okuyunca anlamama şansın yok mesela kitaptaki yazdığım bir sorudan örnek vereyim

Soru : x^2 -mx +4 = 0 ikinci dereceden denkleminin çift katlı iki gerçel kökü bulunduğuna göre m nin en küçük değeri kaçtır

Cevap : çift katlı 2 gerçel kökümüz olduğunu söylüyorsa demekki diskriminant = 0 imiş yani b^2 -4ac = 0 olmak zorunda şimdi yerine yazarsak m^2 -16 = 0 dan m ifadesi ya 4 olabilir yada -4 olabilir ama bizden en küçüğü istediği için cevabımız -4 tür ( bu eski bir soru diğerlerini çok uzun anlattığım için en kısa bu )

Bilgizade : herhangi bir yeni konuya geçilince örnek Polinom konusuna başlayacam kitabı açıyom bir yt kanalından konu anlatımını dinliyom önemli notları bu kitaba alıyorum birkaç o konuyla alakalı soru yazıp ayrıntılı olarak cevabını yazıyorum eğer konuda unuttuğum birşey olursa bu kitaba gelip burdan o konuyu tekrar ediyom ve neredeyse tüm herşeyi buraya yazdığım için konu aklıma oturuyor tekrardan

Yani süreç böyle işliyor sizce güzel mi yada eklemem gereken birşey var mı biraz uzun oldu okuyan herkese teşekkürler :)
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: dün
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.660
İkinci El Bölümü Mesajları: 0
Konularının görüntülenme sayısı: 0 (Bu ay: 6.961)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 529 (Bu hafta: 12)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Eğitim ve Sınavlar
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.