Şimdi Ara

Kablonet İçin Yeni Docsis 3.0 Kablosuz VoIP Modem: Ubee - EVW32C (Konu Dışı Yazmayınız) (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
179
Cevap
15
Favori
81.346
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Netmaster infinity'i kiralık bir şekilde kullanıyorum. Ubee ile farkı var mı? Ubee stokta gözükmüyordu. Müşteri hizmetleri "stokta hangisi varsa o getirilir önce elinizdeki modemi şubeye vermeniz gerekiyor" gibi bir şey dedi. Ben de uğraşmak istemedim

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FameHooker

Netmaster infinity'i kiralık bir şekilde kullanıyorum. Ubee ile farkı var mı? Ubee stokta gözükmüyordu. Müşteri hizmetleri "stokta hangisi varsa o getirilir önce elinizdeki modemi şubeye vermeniz gerekiyor" gibi bir şey dedi. Ben de uğraşmak istemedim

2.el aldım ben modemi şuan için tek söyleyebileceğim fark wifi bağlantısı daha stabil.

• Arkadaşlar bu modemi kullananlarda son durum nedir? Wireless çekim gücü infinity 401 ile ciddi bir fark mevcut mu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kmlrzy

Arkadaşlar merhaba.

Şu modem işlerinde yetkin biri değilim. Anlaşılan o ki, bu durumda olan sadece ben değilim. Yıllardır uydunet abonesi olduğum için netmaster'ın bütün modemlerine sahibim. Malumunuz her abonelikte ve/veya hız artışında xxx mbps hız alabilmeniz için üst modem modelinden almanız lazım şartıyla yıllarca bizi sövüşledikleri için. Velhasıl şu an elimde 383ZN modeli var ve yine taahhüt sürem bitmek üzere. Piyasada infinity'den çok ümitliyken (ac desteği olması nedeniyle) şimdi bir de görüntü olarak çok da farklı olmayan UBEE modemi çıktı.

Aslında uydunet internet servis sağlayıcıları arasında en makul olanı. Diğerlerinin eline düşünce anlarsınız farkını (Çevremden biliyorum). Uydunetin sorunu, modemleri yetersiz, router bağlamak çzöüm değil. Anladığım kadarıyla onun da teknik gerekçeleri var, biz kullanıcılar biraz imkansızı istiyoruz. Aslında fiber bir altyapı, üst seviye modem +router bulmadan, ikisini bir arada yapan netmaster ile fibere yakın bir sonuç bekliyoruz.

Uydunet'in ana sorunlarından bir tanesi birden fazla cihazı, hele ki aralarında iptv benzeri cihazlar da varsa, bağlayıp internetin kopmamasını umuyoruz. Mümkün değil. Teknik olarak yetkin değilim ama yıllarca çok deneme yaptım. Son kurgum şu şekilde. Evdeki tüm ortalama cihazları (TV, ipad, telefon) ana modem kanalına, bana her zaman sorun çıkartan nvidia sield tv'yi ise GUEST (kendim tanımladım) kanalına bağladım. Diyeceksiniz ki, ne fark eder, ikisi de 2,4GHZ'den yayın yapıyor. Ama bağlantı kopma ve hız düşme sorunumu çözdü. Özetlersem, sorun uydunet veya netmaster modeminden değil, kullandığım cihazların protokollerinden kaynaklanıyor. Uydunet kullanıcılarının %70'i bir tane laptop ile internette sörf yapmak için kullanıyordur. Geri kalan siz ve ben gibi cihaz çeşitliliği olan grup ise sıkıntı yaşıyor.

NVİDİA SHİELD TV dediğim cihaz, modemi kilitliyor, modem arayüzünü bile işlevsiz hale getiriyordu. UYdunet servisi bile konuyu çözemedi, abi bu cihazdan kurtul dediler. Ama vazgeçmem mümkün değil, o cihaz benim hayatım. Ben kendi çözümümü şimdilik yukarıda anlattığım gibi buldum. Yeni döneme ilişkin hayalim; netmaster infinitiy veya UBEE modemi alıp, sorunlu cihazlarımı 5GHZ'den ac destekli yayın yapan kanala bağlarsam maksimum fayda elde ederim. Eğer işe yaramazsa süpersonline'ın fiber çözümüne bakarım. VDSL değil bu arada, fiber çözümüne. Zaten hiçbir yerde altyapısı yok, çok nadir, bizim oraya da yeni döşediler ama hayata geçiremediler.

BİRAZ fazla uzattım. Sizlerle paylaşmak istediğim konuyu özetlersem: Uydunet modemlere router (zaten çalışmaz), köprü vb çözümler getirmeyiniz, bağladığınız cihazları gözden geçiriniz, sorun çıkartabilecek olanları Ethernet ile bağlayınız. Alternatiflerin hepsinde veriminiz düşer.

BİR DE SORUM VAR: Netmaster İnfinity kullanan ve bu konulardan anlayan birisi, ac destek konusu ile 5GHZ yayın tarafındaki verim tecrübesini biraz paylaşabilir mi?

Teşekkürler,

Merhabalar aradan yıllar geçmiş ama yazmak istedim. Bende netmasterin 383ZN modemini kullanıyordum. Xiaomi 5 ghz banda sahip router alıp netmastere bağladım. netmasterin wifisini kapatıp xiaomiden wifi yayını alıyorum.

Siz demişsiniz ki: "Sizlerle paylaşmak istediğim konuyu özetlersem: Uydunet modemlere router (zaten çalışmaz), köprü vb çözümler getirmeyiniz,"

Burda ya başka bir şeyden bahsediyorsunuz ya da o zaman siz yolunu bulamadınız ama şu an hala kullanıyorsanız söylemek istedim routeri kablo ile bağlayıp wifi yayını yapabiliyorsunuz :D  

Aldığım router bu: https://www.hepsiburada.com/xiaomi-mi-router-4a-wifi-1200mbps-5ghz-sinyal-aktarici-guclendirici-p-HBV00000ULLLG

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi general4242 -- 24 Ağustos 2021; 20:47:28 >
  • Benim de kablonet aboneliğim bitiyor. 85 tl ye kullandığım 100 megabit akıllı sınırsız paketi 110-120 tl ye kullanmak zorunda kalacağım. Üstelik akşamları hızın 25 megabite düşmesi sinir bozucu.

Gibirneti denemek istiyorum ama modem almak zorunda kalacağım. Deneyip memnun olmazsam modemi boşuna almış olacağım.

Gibirnet deneyimi olan varsa düşüncelerini paylaşabilir.

• Ubee - EVW32C modemi 3 gun oldu kiralayali, simdiye kadar Netmaster CBW-383Z4 kullaniyordum, wifi gucu o kadar kotu degil diye dusunuyodum netmasterin;yaniliyormusum. ubee`nin 5g ve 2.4g wifi gucu cok daha yuksek ve laptopta zarzor yuruyen youtube hd videolar ucuyor resmen. ubee nin baglantisi stabil kopmalar yok, evde 6 cihaz kablosuz bagli.

• Özelden ubee modem adaptörunun özelliklerini soran arkadaşa resimlerini atıyorum.12volt 2.5 amper cıkışı olan adaptör olsun markası önemli değil.

Kablonet İçin Yeni Docsis 3.0 Kablosuz VoIP Modem: Ubee - EVW32C (Konu Dışı Yazmayınız)

Kablonet İçin Yeni Docsis 3.0 Kablosuz VoIP Modem: Ubee - EVW32C (Konu Dışı Yazmayınız)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün 175 TL ye 2. El ubee almayı düşünüyorum tavsiye eder misiniz.? Yoksa netmaster infiinity mi bakayım.?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar bölgemde kablo altyapısı henüz yok. Bahsi geçen modem tamamen kablosuz internet için mi? Kablonetin böyle bir uygulaması var mı?

• Arkadaşlar eski konuyu canlandırıyorum ama benim Ubee EVW32C kablonet modemim var ve mesh sistemi kurmak istiyorum. Bu modem/router'ı kenara atıp yeni yatırım mı yapmam lazım yoksa mesh alıcılarını bu modeme bağlayabilir miyim?

• rolanddes kullanıcısına yanıt

Ubee yi bridge moda alıp ondan bir ethernet kablosuyla mesh sistemine baglarsaniz evde mesh yapabilirsiniz.

• bu mesh sistemini netmaster modemle yapamazmıyız peki onda biridge mod varmıdır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yavzi -- 3 Ağustos 2022; 13:44:45 >
  • yavzi kullanıcısına yanıt

bu tp link deco m5 in ikisini alıp kurdum eve ogün bugündür hiçbir sıkıntım kalmadı netmasterle çok güzel çalışıyor.

buna gelene kadar denemediğim tp link ürünü kalmadı kimini 1 hafta sonra iade ettim kimisini 1 gün sonra kimini 2 haftada iade ettim gerçektende hepsi boş muş bu deco olayı kesin ve net çözüm ama çok tuzlu tabi .

• Konuya hakim arkadaşlar cevaplarsa memnun olurum.

Kablonet'in en güncel modemi bu mu?

Bende Netmaster CBW-383ZN var ve ikide bir Wireless bağlantısı servis dışı kalıyor ethernet kablosu ile kullanınca sorun yok. Sanırım Netmaster CBW-383ZN'in kronik sorunu bu öyle değil mi?

Bu Ubee modemde de aynı sorun var mı? WiFi donuyor mu?

Ben Xiaomi Router kullanıyorum aslında sorun yok ama gelen misafirlere falan Netmaster CBW-383ZN'in WiFi şifresini veriyorum o yüzden sıkıntı.

• Ben de Xiaomi Router kullanıyorum. Router menüsünden misafir wi-fi ağı oluşturun ve onu misafirleriniz ile paylaşın. Sıfır sıkıntı yaşayın. Saygılar.

• GAMEHUNTER kullanıcısına yanıt

en güncel modem H&D NE1611C Modem .

• Aynen son güncel modem bu. Fakat bazı versiyonlarında wifiyi otomatik kapatma sorunu var. Modem çalışmaya devam ediyor. Kablolu internet bağlantısında çalışıyor fakat wifi kesiliyor. Bu tür hatalı yazılımlı alırsanız yazılımını yükletin veya değiştirilmesini rica edin. Diğer çeşitli modemlere bakmak isterseniz https://www.turksatkablonet.com/cihazlar buradan bütün çeşitleri görebilirsiniz.

• Elinde Ubee modem olup altyapı değiştirenler varsa Ubee modem arıyorum.

• 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.