Şimdi Ara

Iphone 6 Plus Farklı Bir Ölüpiksel Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
0
Favori
1.922
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba,kullanmakta olduğum plus da ölüpiksel sorunu mevcut yalnız diğer ölüpiksellere benzemiyor veya benzetemedim ilk defa böyle bir durumla karşılaştım bir de size danışayım dedim.Fotograflarda göründüğü üzere sol alt köşesin de bir nookta büyüklüğün de ölüpiksel var yalnız bu piksel kaybı fotograf geçişlerin de gözüküyor yani komple siyah yapıyorum ekranı gözükmüyor lakin farklı bir fotografa geçiş yaparken belirmeye başlıyor aşırı derece belirgin.Aynı şekilde instagram da çok net belli oluyor orda gözüme çarptı zaten.Ekranı komple beyaz yaptığım da ise yine belirttiğim gibi küçük bir siyah nokta var.Daha önce bu tarz bir problemle karşılaşan arkadaşlardan yardım bekliyorum zaten 14 gün iade hakkım mevcut apple storedan aldım ama iade etmek istemiyorum stoklarda sıkıntılı olduğu için bu şekilde kullanıp 1,2 ay sonra değişim yapabilirmiyim acaba ? Veya 14 günden sonra değişim kapsamına girer mi cihaz bunu merak ediyorum.

• Talihsizlik olmuş dostum geçmiş olsun. Elinde olmayan bir durum.

Ancak benzer durumda (marka model farklı) ben en kısa zamanda kurtulmak istedim. Çünkü dikkatimi çektikçe huzursuz ediyordu.

Bence en başından ver yenisini iste.
  • Teşekkür ederim ilginiz için,çok titiz bir insanım gördükten sonra zaten direkt gözüm oraya çarpıyor.Stok sorunu olduğu için büyük bir ihtimalle para iadesi yapacaklar o yüzden pek yanaşmıyor stok olduğu zaman değişim yaparlar mı onu merak ediyorum şimdilik
  • Yerinizde olsam en yakın zamanda giderdim. Büyük ihtimal garanti kapsamındadır ama 14 gün iade hakkını kullan. Stok olmasa bile göster.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BellatRixess

Talihsizlik olmuş dostum geçmiş olsun. Elinde olmayan bir durum.

Ancak benzer durumda (marka model farklı) ben en kısa zamanda kurtulmak istedim. Çünkü dikkatimi çektikçe huzursuz ediyordu.

Bence en başından ver yenisini iste.
    Bence apple store lie bir görüşün yeni stok gelene kadar kullanmayı talep edin yeni stok gelincede kutulu değişim isteyin.Ayıplı ürün kategorisine giriyor çünkü.
  • bLind kullanıcısına yanıt
    Yarın gidip göstericem zamanım olursa peki stok olduğu zaman swap cihaz veriyolar diye biliyorum,kutulu değişim gibi bir alternatifim var mı ?
  • MuzminRahTs?z! kullanıcısına yanıt
    Açıkcası swapda verseler şuan için sorun teşkil etmez bence ilk partideki swaplarda onarım görmeyen sıfır cihazlardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bLind

Açıkcası swapda verseler şuan için sorun teşkil etmez bence ilk partideki swaplarda onarım görmeyen sıfır cihazlardır.
    Appple Store'dan aldıysan direk iade et stoklara gelince gene alırsın stok yoksa
  • Kuray K kullanıcısına yanıt
    Mil kampanyasına katıldığım için iade edersem miller de gidecek o yüzden pek yanaşmıyorum iadeye tabi 2 hafta sonra değiştirmeyiz gibi bir cümle kurmazlar herhalde sonuçta ölüpiksel mevcut telefonda 2-3 sene önce memnuniyet olayı vardı yanlış hatırlamıyorsam 1 ölüpikselde dahil değişim vardı şimdi durum ne bilmiyorum.Tabi ölüpiksel mi daha anlamış değilim ekranı komple siyah yapıyorum gözükmüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MuzminRahTs?z!

Mil kampanyasına katıldığım için iade edersem miller de gidecek o yüzden pek yanaşmıyorum iadeye tabi 2 hafta sonra değiştirmeyiz gibi bir cümle kurmazlar herhalde sonuçta ölüpiksel mevcut telefonda 2-3 sene önce memnuniyet olayı vardı yanlış hatırlamıyorsam 1 ölüpikselde dahil değişim vardı şimdi durum ne bilmiyorum.Tabi ölüpiksel mi daha anlamış değilim ekranı komple siyah yapıyorum gözükmüyor.

Mil kampanyası nasıl bilmiyorum ama miler gittiğinde tekrar satın alırsan gene mil kazanmayacak mısın?

Ayrıca sen genede gidip bir göster, kayıt olarak açılmasını sağla, gidemiyorsan da AppleCare merkezini ara ve kesinlikle bir kayıt oluşturulmasını sağla. Telefon geldiğinde sen gel biz hallederiz deseler bile sen genede bir kayıt açılmasını sağla ve Case ID talep et.
    Bunun sayesinde sen sorunu 14 gün içersinde yaşadıgını fakat değişime uygun telefon olmadıgından dolayı değişim olmadığını belirtmiş olacaksın ve 14 günü geçse bile direk değişim yapılabiliyor olacak.

Bu tarz durumlar genelde garantisinin son günleri kalanlar için, cihazı belirli bir süre içersinde getiremeyecek olanlar için mümkün kılıyor.

Daha Türkiye'de Store açılmadan bir kac yıl önce MacBook Pro almıştım Amerika'dan orada bir yıl tabi garanti. Ben sorunu 8.-9. ay gibi yaşadım fakat seneye amerikaya tekrar gittiğimde satın alma tarihinden 1 ay gecmişti. Keşke AppleCare'a bunu arayıp bildirseydiniz bu sorun için garanti süresi geçse bile değişim yapabilirdik demişlerdi.

Kısaca:
    Önce mil kampanyanın olayını öğren, parayı karta iade edecekler fakat atıyorum sen 2 hafta sonra gidip aldığında gene mil kampanyasından yararlanamyacak mısın?
    Sonrası git cihazı göster durumu anlat, cihaz yok derlerse bi kayıt oluştur gerekirse müdürle görüşüp, telefon geldiğinde değişim yapmak istediğini söyle.
  • İade gibi bir şansın varken hiç uğraşma iade et kardeşim. 14 günün sonu bayramın sonrasına da denk geliyordur. Araya tatil girmesin bayramdan hemen sonra yolla gitsin.
  • Kuray K kullanıcısına yanıt
    Mil kampanyası 8 Ekim de bitiyor eğer iade olursa cihaz tekrardan yararlanamıyacağım büyük bir ihtimalle çünkü telefonu alırken en az 2-3 hafta stok olmaz deniyordu apple store çalışanları tarafından.Önerileriniz doğrultusunda yarın ilk işim gidip kayıt açtırmak olacak peki randevu almadan gidip telefonu gösterebilirmiyim ?
  • quote:

Arkadaşlar merhaba,kullanmakta olduğum plus da ölüpiksel sorunu mevcut yalnız diğer ölüpiksellere benzemiyor veya benzetemedim ilk defa böyle bir durumla karşılaştım bir de size danışayım dedim.Fotograflarda göründüğü üzere sol alt köşesin de bir nookta büyüklüğün de ölüpiksel var yalnız bu piksel kaybı fotograf geçişlerin de gözüküyor yani komple siyah yapıyorum ekranı gözükmüyor lakin farklı bir fotografa geçiş yaparken belirmeye başlıyor aşırı derece belirgin.Aynı şekilde instagram da çok net belli oluyor orda gözüme çarptı zaten.Ekranı komple beyaz yaptığım da ise yine belirttiğim gibi küçük bir siyah nokta var.Daha önce bu tarz bir problemle karşılaşan arkadaşlardan yardım bekliyorum zaten 14 gün iade hakkım mevcut apple storedan aldım ama iade etmek istemiyorum stoklarda sıkıntılı olduğu için bu şekilde kullanıp 1,2 ay sonra değişim yapabilirmiyim acaba ? Veya 14 günden sonra değişim kapsamına girer mi cihaz bunu merak ediyorum.

Farklı bir ölü piksel demişsiniz fakat ölü biksel illaki her renk'te belli olacak diye bir şey yok hocam.Sonuçta her piksel oldukça fazla adet rengi verebilme kabiliyetine sahip.Bunlardan herhangi birini kaybetmesi sizin cihazınızdaki gibi farklı renklerde görünüp görünmeme gibi durumları ortaya çıkarıyor.

Ayrıca örnek teşkil etmesi için ölü piksel testi video linki vereyim ;

https://www.youtube.com/watch?v=tGTrUQhpApg

Sizin cihazınıza gelirsek videoda cihazını test edin.1080p izleyin.Eğerki ölü piksel görünüyorsa beklemenizin bir anlamı yok cihazınıcı götürün değiştirin.
  • tcdd4242 kullanıcısına yanıt
    Videoyu izledim sadece renk geçişlerinde nokta büyüklüğünde siyahlık var ve yüklediğim fotograflarda ki canlı beyaz bir görüntüyü göremedim.O yüzden farklı diyorum anlamadığım nokta ekranı siyah yapıyorum o beyazlık kayboluyor ama geçişlerde tekrardan belirginleşiyor farklı renklerde de sadece siyah nokta çıkıyor.
  • quote:

Mil kampanyası 8 Ekim de bitiyor eğer iade olursa cihaz tekrardan yararlanamıyacağım büyük bir ihtimalle çünkü telefonu alırken en az 2-3 hafta stok olmaz deniyordu apple store çalışanları tarafından.Önerileriniz doğrultusunda yarın ilk işim gidip kayıt açtırmak olacak peki randevu almadan gidip telefonu gösterebilirmiyim ?

Online alışverişte de geçerli mi mil kampanyası? (Havale ile) Bir de zorluya gidip almak için de randevu mu almamız gerekir cihazı? Alıyorsak hangisi, genius bardan mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Stackhouse -- 29 Eylül 2014; 1:24:31 >
  • quote:

Videoyu izledim sadece renk geçişlerinde nokta büyüklüğünde siyahlık var ve yüklediğim fotograflarda ki canlı beyaz bir görüntüyü göremedim.O yüzden farklı diyorum anlamadığım nokta ekranı siyah yapıyorum o beyazlık kayboluyor ama geçişlerde tekrardan belirginleşiyor farklı renklerde de sadece siyah nokta çıkıyor.

Neticede bunun farklı çeşitleri çok fazla olabilir.Siz kısa zamanda cihazınızı en yakın appstore'a teslim edin.
  • Stackhouse kullanıcısına yanıt
    Buyrun kampanya linki;

http://zorlucenter.com/zorluworld-detay/21/
  • quote:

Buyrun kampanya linki;

http://zorlucenter.com/zorluworld-detay/21/
    Bugun zorluya gittiğim de malum stok olmadığı için danışma amaçlı gittim.Ellerinde bu tarz sorunlardan ötürü satışı yapılmayan cihazlar mevcutmuş bunu da bugun öğrendim.Kutusunu ve faturasını getirin hemen iade alıp size sıfır cihazı vericez dediler tekrar eve dönüp kutusunu ve faturasıyla gittiğim de 5 dakikalık bir işlem sonucu kutusu açılmamış cihazı verdiler.Yardımlarınızdan dolayı çok teşekkürler arkadaşlar ve bir kez daha apple store Türkiye de olmasının ne kadar büyük bir nimet olduğunu anlamış oldum.
  • quote:

Bugun zorluya gittiğim de malum stok olmadığı için danışma amaçlı gittim.Ellerinde bu tarz sorunlardan ötürü satışı yapılmayan cihazlar mevcutmuş bunu da bugun öğrendim.Kutusunu ve faturasını getirin hemen iade alıp size sıfır cihazı vericez dediler tekrar eve dönüp kutusunu ve faturasıyla gittiğim de 5 dakikalık bir işlem sonucu kutusu açılmamış cihazı verdiler.Yardımlarınızdan dolayı çok teşekkürler arkadaşlar ve bir kez daha apple store Türkiye de olmasının ne kadar büyük bir nimet olduğunu anlamış oldum.

Demekki cihaz varmış
  • Fotografida 5s ile cekiyorsun . Zenginsin kardesim 1 tane daha al
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.