Şimdi Ara

Iphone 7 batarya sorunu (2 kez apple store’da değişti)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
479
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

telefonu 2016’da almıştım. 2 yıl sonra garantiden bataryayı değiştirmiştim telefon sıfır gibi olmuştu.

1-2 ay önce tekrar Akasya apple’da bataryayı değiştirdim fakat neredeyse hiç fark olmadı. Yani şarj hiç bir şekilde yetmiyor. (Pil sağlığı şuan 87 ama %100 ken de yetmiyordu).

telefonun tüm özellikleri kapalı ve düşük güçte kullanıyorum yine de özellikle instagrama girersem şarjı içiyor.

Bağdat caddesindeki apple’a gidip sordum. Sıfır batarya takıldı ama şarjı hemen bitiyor dedim. Uygulamalar işlemciyi zorluyor vb yapacak giç bir şey yok dediler.

internette deji bataryayı gördüm, çok övmüşler, bir günü rahat çıkarıyor demişler.

malum telefonlar çok pahalı ve yeni telefon hevesim yok. Acaba deji bataryayı denemeli miyim? Deneyip memnun olan var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet doğrudur instagram çok seri pil tüketiyor. Ve bunu hücresel veri (4G) ile yaparsan dayanmaz. Deji bile taksan bişe değişmeyecek. Direk uygulama ve 4G ile alakalı.

• Ugurozturk92 U kullanıcısına yanıt

Anladım teşekkürler. Peki instagram hariç, orjinal batarya ve deji batarya arasında fark var mı? Deji batarya daha iyi demeler doğru mu?

• Sing_a_song kullanıcısına yanıt

Hayır herzaman orjinal batarya daha iyi. Orjinalden kasdım direk ya apple’dan değişim yada başka iphone 7 den çıkarılmış batarya yani çıkma batarya. Deji kullandım eksi yönleri %1 e gelince pil kasma başlıyor yani işlemci kendini kısıyor. Birde kapasitesi daha fazla deji’nin bu yüzden daha geç doluyor. Eğer hızlı şarj ederim dersen bu seferde hızlı şarj oluyor ama hızlı şarj bitiyor. Benim tavsiyem artık değişecek duruma geldiyse batarya hiiiiiç yüksek masraf etmeden deji al. Ztn iphone 7 lerin ömrü ios 15 için ne zaman sosyal medya uygulamalarını bitirirlerse o zaman bitecek.

• Şarj batarya ile alakasi yok yani varda sorun işletim sistemiyle alakali,ios 15 başli başlica pil söküren sürüm zaten,sen sil baştan kurdun mu.? Kurmadiyaan dene devam ederse sat gitsin

• Cevaplarınız için teşekkürler.

evet en son versiyon yükseltirken bilgisayardan temiz kurulum yapmıştım. Yine de batarya durumu değişmemişti.

ilk mesajımda belirttiğim gibi 2 kez apple store’dan değiştirdim.

Deji’nin kapasitesi daha fazlaysa deji taktırayım?

• İos 15 i7 için uygun değil telefonda sorun yok

• Deji max batarya taktırdım, şimdilik memnunum. İnstagram ve yandexte aşırı aktif kalmadığım sürece günü tamamlıyor diyebilirim. İyi oldu yoksa telefonu değiştirecektim.

• hocam sat onu al bi tane samsung m23. inan çok iyi telefon. iphone bağımlılığından kurtulmak lazım android'de çok sağlam telefonlar var

• Matrixx7 kullanıcısına yanıt

Hocam şuan telefona para verecek bütçem yok malesef.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.