Şimdi Ara

Hepsiburadan almış olduğum k5 PLUS 4.5G telefon aslında 4.5G desteği yok ve iade almıyorlar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
59
Cevap
0
Favori
2.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Geçirdiğim kaza sonucunda 3 aydır yürüyemediğim için ve telefonumun 4.5G desteği olmadığından dolayı, cebime zarar vermeyecek beni idare edecek uygun fiyatlı bir telefon almak istedim.

Hepsiburada.com adresinden Lenovo k5 PLUS telefonun uygun fiyata düştüğünü gördükten sonra ve özellikler açıklamasında 4.5G desteğinin olduğunu okuduktan sonra hiç düşünmeden telefonu satın aldım.

Ürün aynı gün kargo denilse de tabi ki aynı gün kargolanmadı ve 2gün gecikmeli de olsa bir heves ile ürünü aldım. Sim kartımı taktım SIM1 yuvasına ve ilk işim speedtest yapmak. Karşıma çıkan sonuç 8mb hızı olunca, bu işte bir terslik var diyerek türkcell Müşteri hizmetlerini aradım. 4.5G uyumlu sim kartımı ben çoktan almıştım ve farklı cihazda denediğimde 100 üzerinde bir hız alabılıyordum, fakat bu telefonda aynı perfomansı bırakın, 3G destekleyen telefonumdan bile daha yavaş bir hız ile karşılaşınca kıllandım.

Neyse, müşteri hizmetlerini aradığımda k5 Plus ve K5 model telefonlarında 4.5G desteğinin olmadığını söylediklerinde şoklar içerisinde kaldım. Neden o zaman 4.5G desteği var diye bir ibare yaptı hepsiburada? diye düşünürken Lenovo.com.tr sitesinde telefon özelliklerinde de 4.5G desteğinin olduğu yazılınca daha da uyuz olmaya başladım.

Yaklaşık 2 saat süren 4 türkcell görüşmesi sonunda bin bir ayar yapmamıza rağmen hiç bir şekilde gerekli internet hızına sahip olamadım ve Turkcell'in tavsiyesi üzerine Lenovo müşteri hizmetlerini telefon ile aradım.

Karşıma çıkan müşteri hizmet görevlisine sadece Lenovo k5 Plus telefonun neden 4.5G hızını göremediğimi sorduğum saniye aldığım cevap; beyefendi, lenovonun HİÇ BİR MODELİ 4.5G DESTEKLEMİYOR yönündeydi.

Peki o zaman neden internet sitenize 4.5G destekli diye yazdığınızı sorduğumda ise, "burası teknik departman, biz bilmiyoruz, gerekli bilgiyi info@lenovo.com.tr adresine sorabilirsiniz" diyerek bilgilendirme yaptı.

Tabi ben ısrar ile 3 kere daha arayıp farklı müşteri hizmetlerinden de aynı şekilde cevabı alınca, hemen ürünü aynı gün iade etmek için yarım saatte merdivenleri bir türlü inerek ürünü kargo firmasına götürüp iade ettim.

Başımdan geçen olayları tek tek anlatıp kafanızı şişirmek istemiyorum ama inanın telefonu bana 2 kere geri iade ettiler ve 4.5G desteğinin bulunduğunu söylediler. Ben ısrar ile yaptığım tüm konuşmalar, görüşmeleri söylememe rağmen bana ısrar ile 4.5G desteğniin olduğunu sizin ayarları yapamadığınızı söylediler.

yıl olmuş 2016, mobil yazılım firmam var ve ayarları yapamadığımı söylüyorlar. Bu yüzden ürünü hiç bir şekilde geri iade almıyorlar.

Ne yapsam, ne söylesem, ne ile uğraşsam boş çıktı. Tüketici haklar mahkemesine bu durumu taşısam 8 ay boyunca bu iş ile sakat halim ile de uğraşamayacağımı biliyorum. Bizzat arkadaşım aynı duruma maruz kaldı ve 8 ay sonra parasını geriye alabildi.

Olmuş 10 gün. Elimde ne telefon ne para var, 12 saat bile kullanamadığım telefon için 10 gündür savaşıyorum.

Neden böyle bir durum var?
    Turkcell kullanan var mı aranızda, k5 plus olup nasıl hızlar alıyorsunuz?

not: Türkçe anadilim değil, yabancıyım. Yaptığım imla hatalarından dolayı kusuruma bakmayınız.

Saygılar sevgiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaLiVa -- 9 Kasım 2016; 21:5:8 >

• Lenovo telefon kullanıyorum A7000 modeli net çekimi oldukça başarılı , Türk Telekom 4g de oldukça başarılı... Şimdi ilk olarak şunu söyliyim 4.5g diye birşey zaten yok o uydurulmuş bi terim , 4g var ve benim telefon 150mbps desteklemekte senin telefon 4g görüyor ise yani 4g hattın çekiyorsa telefonda bi sıkıntı olduğunu sanmıyorum .. operatörü değiştirmelisin..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • K3 note / imei çakılmış / custom 6.0 rom yüklü

Çift sim 4g aktif (pttcell-vodafone)

150Mbps de 4 / 4,5 g deniliyor = 450Mbps 'ye 4/4,5 g deniliyor.

LTE / L / 4G yazıyorsa sorun yok, 4,5g yazıyorsa sadece İSİM/İFADE aldatmacası.

• Benim telefonum Lenovo A6010 için 4.5G desteklediği yazıyor ve ayarlarında 4G seçeneği var ama 4.5G yazmıyor sanırım 4.5G yide kapsıyor siz telefonunuzdan AYARLAR dan DİĞER yazan yerden 4G yazan seçeneği aktif ettinizmi aktif ettiğiniz halde hız sorunu yaşıyorsan operatör ile alakalı sorun olabilir 4.5G hattınızda açık olmayabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MertGüzel -- 10 Kasım 2016; 1:31:52 >
  • Operatörüm Turkcell ve sim kartım 4.5G tanımlı. Başka cihazda 4.5G desteklediğini de test ettim fakat bu cihazda ne yazık ki 4.5G desteklemedi. Bu sim karttan kaynaklı olamaz zaten.

Tüm ayarlarını yaptım, LTE seçiliydi zaten. ekstra ap falan ayarlarını da yaptık yine ona rağmen hızım 8mb'i geçemedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SaLiVa

Operatörüm Turkcell ve sim kartım 4.5G tanımlı. Başka cihazda 4.5G desteklediğini de test ettim fakat bu cihazda ne yazık ki 4.5G desteklemedi. Bu sim karttan kaynaklı olamaz zaten.

Tüm ayarlarını yaptım, LTE seçiliydi zaten. ekstra ap falan ayarlarını da yaptık yine ona rağmen hızım 8mb'i geçemedi.

Turkcell hızını düşürmüş olamazmı başka hat taktınız mı telefona

• 4.5 G diye birşey yok.

Benim hattım Pttcell 300MB' a kadar çok hızlı ve sonra sürekli/sınırsız 128kbps hız ile bağlanıyorum.

2G / 3G veya 4,5G olsa ne olur olmasa ne olur

• emre-29 kullanıcısına yanıt
    Lte seciliyse 4 g vardır hocam. Band aralığından mı sıkıntı var acaba. Lenovo tr garantili mi ürün? Baska telefonda hiz testi yapın olmadı hard reset atın telefona bi. 2016 da 4 g siz telefonmu varmış

• quote:

Orijinalden alıntı: SaLiVa

Operatörüm Turkcell ve sim kartım 4.5G tanımlı. Başka cihazda 4.5G desteklediğini de test ettim fakat bu cihazda ne yazık ki 4.5G desteklemedi. Bu sim karttan kaynaklı olamaz zaten.

4.5G nin hız kategorileri vardır her telefon aynı hızı alacak diye birşey yok ancak desteklediği hızı alabilir 4.5G li her telefonun desteklediği hız aynı değildir yani sizin telefonunuz orta segment bir telefon Google de araştırın yani siz boşuna takıntı yapmışsınız telefonda bir sorun yoktur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MertGüzel -- 10 Kasım 2016; 14:00:59 >
  • Durum nedir?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dolandırıcılıktan başka bir şey değil,bende özellik açıklamasında 4.5 desteği sanıyordum meğersem yalan mış.

• Zaten cat4/150mbps ile başlıyor. Ondan önce de 42mbps dual carrier vardı 2012 sonun da çıkan .

Cat4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 gidiyor sayarsak , bir çok cihaz cat 4 destekli ve LTE/4G olmuş oluyor

LTE/4G=4,5 G burada önemli olan, operatör hızı ve modem hızı.

Sendeki cihaz 150mbps/cat 4 ama türkcell en yüksek hız 375mbps örneğin.

İP7 intel 430 mbps / qualcomm ise 600mbps (rekabet olmasın diye hızı onunda düşürülmüş tabi )

ABD için de cihaza özel (htc bolt incelenebilir ) operatör bir miktar daha fazla hız desteği sunabiliyor.

• Kardesim telefon cat4 destekliyor. Oda 4g yapiyor. 4.5g desteklemiyor.

Ama 4gde desteklese 100mbit almn lazim. Telefonun 4g cektiginden emin ol. Testi farkli bolgelerde yap. Her zaman az cikarsa telefonun kullandigi modem kotudur

• Durum şu, ben telefonu iade etmek ile uğraşıyorum. Cat 4 desteklediğini yazsa da, 4.5G'nin aslında var olmadığının farkındayım.

Fakat telefon sim kartına taktığımda 4G LTE yazmasına rağmen ben 8mb hız alıp, başka telefonda 100 civarı hız alabiliyorsam sim kartımda da sorun yok demektir.

Turkcell bana 4.5G desteklemediğini söylemişti. 4G desteklemesi de hız bakımından hiç bir artı katmadı bana. Tekrar ediyorum 8mb hız şu an samsung s4 telefonumdaki internet hızından bile yavaş.

Ayarlar konusunda da şebeke seçimini Turkcell yapsam da, karşıma KKTCELL 4G çıkıyordu ki bu da Turkcell'den kaynaklı değil meğersem.

Yani telefonum ayıplı bozuk mudur, bilemedim.

Hepsiburada bana ısrar ile telefon parasını iade etmiyor, 6502 sayılı TKHK yasasının 48. maddesinde yer alan, sorgusuz sualsiz iade hakkından yararlanmaya çalışıyorum, ama hepsiburada ısrar ile bana paramı iade etmiyor. Telefonu zaten ayın 1inde aldım 2sinde iade ettim 12gündür telefon yok, para yok. Gel de uğraş Tüketici hakları mahkemesi ile. Bir yıl param gitti sağolsunlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: -Uzumaki Naruto-

Dolandırıcılıktan başka bir şey değil,bende özellik açıklamasında 4.5 desteği sanıyordum meğersem yalan mış.

Öyle Bir şey olmaz niye dolandırılmakmış Ayarlarda LTE desteği görünüyor

Hepsiburadan almış olduğum k5 PLUS 4.5G telefon aslında 4.5G desteği yok ve iade almıyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MertGüzel -- 14 Kasım 2016; 14:37:31 >

• hocam kızmayın ama o kadar hızlı internetin ne gereği var zaten paketler hep 2-3 gb
    ben de k5 plus almayı düşünüyorum ama 4.5g 4g yi umursamıyorum

• S4 'ün hangi modeli sizdeki ?

Bende 9500 / 9505 var. 4G / LTE sadece yurt dışı olan modelde var.

8MBPS ne kadar yavaş bilemiyorum ama ben ADSL ile 2006'da 1MBPS bağlanıyordum. Şimdi TT 2 yıl 4MBPS 4GB bedava internet verdi ev için

4G hızını pttcell de 300mb lık kısmını hızlı sonra 128kbps sınırsız kullanıyorum

Yani 8mbps mobil için gayet hızlı , tabi sizin sorun/talebiniz başka bunu katmıyorum.

HB 'den cihazı kaç TL aldınız? Bu cihaz teknosa mağazası GG'de 675 TL den satılmıştı.

Belki ihtiyacı olan sizden uygun fiyata satın alabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Bukalemun

S4 'ün hangi modeli sizdeki ?

Bende 9500 / 9505 var. 4G / LTE sadece yurt dışı olan modelde var.

8MBPS ne kadar yavaş bilemiyorum ama ben ADSL ile 2006'da 1MBPS bağlanıyordum. Şimdi TT 2 yıl 4MBPS 4GB bedava internet verdi ev için

4G hızını pttcell de 300mb lık kısmını hızlı sonra 128kbps sınırsız kullanıyorum

Yani 8mbps mobil için gayet hızlı , tabi sizin sorun/talebiniz başka bunu katmıyorum.

HB 'den cihazı kaç TL aldınız? Bu cihaz teknosa mağazası GG'de 675 TL den satılmıştı.

Belki ihtiyacı olan sizden uygun fiyata satın alabilir.

Benim samsung s4 9500 modeli, 20gb internet paketim var Turkcell'den, ve interneti laptopa bağlamak için kullanıyorum. (tethering)

Sırf daha hızlı bir internete sahip olayım diye ben yeni telefon aldım, kaldı ki samsung telefonum zaten bir yıldır dokunmatik basmıyor etmiyor vs.

E şimdi yeni telefon alıyorsunuz, daha çıkalı birkaç ay olmuş bir telefon. Beklemez misiniz hızlı bir interneti olsun cihazın?

Aynı kartı ben arkadaşın samsung s5'e taktığımda 100mb hız görüyorsam ve mevcut olan samsung s4 telefonumda bile 10mb'i görüyorsam iade etme hakkım yok mu şimdi bunu?

4.5G bu mu şimdi?

Tamam anlıyorum diğer arkadaşlar 8mb yetmez mi gibi yorum atıyor, yetmeyebilir, sürekli upload ediyorum laptoptan ve 1 saatte upload edebileceği şeyi 1dakikada da upload edebiliyorken neden zaman kaybedeyim?

Sonuç olarak bugün hepsiburada ile tekrar görüştüm, ürünün iadesini kabul etmediklerini söylediler. 6502 sayılı Tüketici hakları kanunun 48. maddesi olan

"Şirketinizle imzalamış olduğum,31 ek'm 2016 tarih ve xxxxxxx sipariş numaralı LENOVO K5 PLUS konulu, mesafeli satış sözleşmesinden , 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun’ un 48. Madde 4. Fıkrası ve aynı Kanun’ a bağlı olarak çıkarılan, 27 Kasım 2014 Tarihli Yönetmelik’in 9.’uncu maddesinden kaynaklanan cayma hakkımı kullanmak suretiyle caydığımı bildirir, ödemiş olduğum peşinat ve imzalamış olduğum online mesafeli satış sözleşmesi. vb. kıymetli evrakın, tarafıma ya da belirtmiş olduğum adrese teslim edilmesini talep ederim."

KANUN ORJİNALI : (4) Tüketici, on dört gün içinde
    herhangi bir gerekçe göstermeksizin
    ve cezai şart ödemeksizin sözleşmeden
    cayma hakkına sahiptir. Cayma hakkının
    kullanıldığına dair bildirimin
    bu süre içinde satıcı veya sağlayıcıya
    yöneltilmiş olması yeterlidir. Satıcı veya
    sağlayıcı, cayma hakkı konusunda tüketicinin
    bilgilendirildiğini ispat etmekle
    yükümlüdür. Tüketici, cayma hakkı
    konusunda gerektiği şekilde bilgilendirilmezse,
    cayma hakkını kullanmak için
    on dört günlük süreyle bağlı değildir.
    Her hâlükârda bu süre cayma süresinin
    bittiği tarihten itibaren bir yıl sonra sona
    erer. Tüketici, cayma hakkı süresi içinde
    malın mutat kullanımı sebebiyle meydana
    gelen değişiklik ve bozulmalardan
    sorumlu değildir.

belirtmeme rağmen biz bu yasayı tanıyoruz fakat kötü art niyetli insanlar olduğu için ne yazık ki kendi prosedürümüzü uygulamak zorundayız denildi.

Yani anlayacağınız, biz yasayı tanımıyoruz dediler.

Uzun lafın kısası, PTT'den taahhütlü iadeli mektup yolladım. 10 gün içerisinde resmi bir cevap vermek zorundalar, vermeyeceklerini biliyorum ve beni tüketici haklar mahkemesi ile uğraştırıp bir yıl paramın üzerine yatacaklarını da biliyorum. Ben o parayı unuttum artık, sakat halimle ödediğim taksi paraları ve telefon paralarını da helal bile etmiyorum.

10 yıldır binlerce liralık alışveriş yaptığım ve sözde "Türkiye'nin en güvenli internet sitesi" diye adlandırılan hepsiburada, bana çektirdiğini hiç bir yer çektirmedi. Yazıklar olsun diyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: MertGüzel

quote:

Orijinalden alıntı: -Uzumaki Naruto-

Dolandırıcılıktan başka bir şey değil,bende özellik açıklamasında 4.5 desteği sanıyordum meğersem yalan mış.

Öyle Bir şey olmaz niye dolandırılmakmış Ayarlarda LTE desteği görünüyor

Tamam, haklısınız de, neden benim internet hızım 8mb, Turkcell ve lenovo müşteri hizmetlerindeki tüm çalışanlarla tek tek konuşmama rağmen yüksek hızlara erişemeyeceğimi belirttiler?

4G yazmasına rağmen 8mb hız alsanız, 4 yıllık olan 3g destekli telefonunuz daha hızlı internet çekiyorsa sizin de canınız sıkılmaz mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: msqonn

Kardesim telefon cat4 destekliyor. Oda 4g yapiyor. 4.5g desteklemiyor.

Ama 4gde desteklese 100mbit almn lazim. Telefonun 4g cektiginden emin ol. Testi farkli bolgelerde yap. Her zaman az cikarsa telefonun kullandigi modem kotudur

4.5G yok.

Cat4/5/6/7/8/9/10/11/12/13 var böyle de gider.İp7 'ye bakarak bunu anlarsınız.

450Mbps intel modem = Trkcell 375Mbps destekli ülkemizde

4G/LTE yazıyorsa sorun yok. Ama bu onun modem hızını göstermez, onu cihazı alırken bakacaksınız.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.