Şimdi Ara

İphone 6 ekrandaki ince siyah çizgi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
58.138
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Dün öğle saatlerinde telefonumda hiçbir sorun yoktu, telefon görüşmemi yaptıktan sonra masaya koydum ve 10 dakika sonra telefona baktığımda fotoğraftaki gibi bir çizgiyle karşılaştım. Herhangi bir sıvı teması ya da düşme, darbe alma olmadı. Ekran görüntüsü aldığımda çizgi çıkmıyor yani donanımsal anladığım kadarıyla.
    Telefonumun garantisi mevcut fakat garantiye göndermeden önce sizlerden bilgi almak istiyorum. Telefonda hiç bir kılcak çizik bile yok, oldukça temiz kullandım ve garanti süresinde kullanıcı hatası gibi bir durumla karşılaşır mıyım ya da değişim yapılır mı ? Teşekkürler şimdiden arkadaşlar.

• Ekran darbe almis yada cepte bir yeree deymis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi istanbulsrv -- 6 Haziran 2017; 22:21:30 >
  • Hocam dediğim gibi 10 dakika gibi bi sürede oldu ve telefon masanın üzerindeydi,gözümün önünde. 10 dakika öncesinde de görüşme yaptım zaten darbe alması mümkün değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: Willywonka34

Hocam dediğim gibi 10 dakika gibi bi sürede oldu ve telefon masanın üzerindeydi,gözümün önünde. 10 dakika öncesinde de görüşme yaptım zaten darbe alması mümkün değil

Garanti varsa ekran degisimi ucretsiz garanti yok ise lcd panal degisimi sart gibi yada cihazi kaoatin 15 dakika falan bekleyin biraz sogusun sonra bakin duzelebilir gecmis olsun
  • Eğer şansınız varsa cihazı kendi el kuvvetinizle biraz bükmeyi deneyin. Ekrana olan baskıyı azaltabilirseniz o dikey çizgi gidebilir. Fakat onarım olarak ekran değişimi şart.
  • istanbulsrv İ kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam bir deneyeceğim şarja takıp, olmazsa garantiye gönderdiğimde kullanıcı hatası filan çıkartmasınlarda gerisi sorun değil
  • Carcharies kullanıcısına yanıt
    Eyvallah hocam çok sağol fakat durup dururken ekran böyle bişey yapar mı sence ?
  • quote:

Eyvallah hocam çok sağol fakat durup dururken ekran böyle bişey yapar mı sence ?

Benzer sorun bendede oldu 3 gün önce. Benimkide elimde kullanırken yavaş yavaş bozulduğuna birebir şahit oldum. Dahada düzelmedi. Sizinki yine iyimiş tek çizgi, bende ekranın %80'ninde var bu çizgilerden. Ekrana dokundukça kayboluyor gibi oluyor, sonra tekrar geliyor değişik bir arıza. Apple'ın sitesinde ekran değişimi 529tl yazıyor, en azından garantiniz varmış bende oda yok

Telefon 6s
  • quote:

Orijinalden alıntı: XR9

quote:

Benzer sorun bendede oldu 3 gün önce. Benimkide elimde kullanırken yavaş yavaş bozulduğuna birebir şahit oldum. Dahada düzelmedi. Sizinki yine iyimiş tek çizgi, bende ekranın %80'ninde var bu çizgilerden. Ekrana dokundukça kayboluyor gibi oluyor, sonra tekrar geliyor değişik bir arıza. Apple'ın sitesinde ekran değişimi 529tl yazıyor, en azından garantiniz varmış bende oda yok

Telefon 6s

Geçmiş olsun sizede kötü bir durum benimki çok rahatsız etmiyor yine ama ben çok takıntılıyım böyle konularda umarım garanti kullanıcı hatası diyip benden de ekran parası istemez

• quote:

Benimde iphone 6 cihazımda durduk yere dikey çizgiler belirmişti aynen sizin gibi. İnternette arama yaptığınızda bununla ilgili çok sorun yaşayan görürsünüz. Sadece benim çevremde 3 kişide dikey çizgi sorunu var. Neredeyse kronik bir problem. Ben kendi sorunumu el yordamıyla hafif bükerek halletmiştim. Saygılar
  • Flex kablosu cikmis. Yerine duzgunce tak. Sorumluluk sende. İphone 5 te defalarca basima geldi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Halleluja

Flex kablosu cikmis. Yerine duzgunce tak. Sorumluluk sende. İphone 5 te defalarca basima geldi.

Hocam garantisi var telefonun açarsam garantiden çıkacak, bilgi almak istediğim konu garanti süresinde kullanıcı hatası olarak değerlendirip değerlendirmemeli. Yinede sağol bilgilendirdiğin için
  • Willywonka34 kullanıcısına yanıt
    Servise gönderin, garantiden ekran veya cihaz değişimin sağlanır merak etme. Sorunun donanım kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Buna benzer bir durum arkadaşımın basına gelmişti. Cihaz değişimi yaptılar fakat apple artık ekran değişimi onarım programı başlattığı icin sadece ekranı da degistirebilirler. Sakın ola siz bir müdahalede bulunmayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Log-o

Servise gönderin, garantiden ekran veya cihaz değişimin sağlanır merak etme. Sorunun donanım kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Buna benzer bir durum arkadaşımın basına gelmişti. Cihaz değişimi yaptılar fakat apple artık ekran değişimi onarım programı başlattığı icin sadece ekranı da degistirebilirler. Sakın ola siz bir müdahalede bulunmayın.

çok sağol kardeşim, en yakın zamanda garantiye göndericem zaten kendim açmam
  • Benim ekran düzeldi şimdilik. Sanırım bi temassızlık söz konusu, soğuk lehim olabilir. Çünkü telefonla 1 saate yakın real racing 3 oynadım, telefon baya ısındı, üstüne bide şarja taktım. Şarjdan aldığımda ekran düzelmişti.
  • Garantili cihazi elleme ellettirme direk garantiye yolla
  • Aynısı ipad air de oldu garantiye verdim yenisiyle değişim yaptılar.
  • Kafanı takma değişim yaparlar
  • Geçmiş olsun
  • İlginiz için teşekkürler arkadaşlar telefonu garantiye vodafone aracılığıyla gönderdim ve 10 gün içinde değişim yapıp geri gönderdiler. Sonucu yazmak istedim başka arkadaşların başına gelirse diye
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.