Şimdi Ara

Haram parayla alınmış Range Rover'lılar. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
103
Cevap
0
Favori
8.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Haram helali bilmem ama Velar muhteşem birşey.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yakında ilanlar başlar ''Helal para ile alınmış Range Rover sahibinden ''
  • Dünyanın kuralı böyle malesef..uc günlük dünyada binsem ne olur binmesem ne olur..kime kalmış ki yalan dünya..adam olana clio da yeter

• quote:

Orijinalden alıntı: Polestar191

Bu ulkede 0 dan baslayip kendi emegiyle calisarak o arabalari kimse alamaz kimse kendi kendine kedi ciger iliskisi falan demesin ya vergi kaciriyordur ya calisanini fazla calistiriyordur illaki birsey yapiyordur

Ortalama bir giyim magazası bile yıllık 1.5 milyona yakın ciro yapıyor küçük şehirlerde.
    Bu döngüde 6-7 yıl çalışan bir insan rahat alır.
    Haramla falan ne ilgisi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi legendboxer -- 25 Mart 2018; 15:5:13 >
  • Ooo kahvehane muhabbeti mi ? Batak çevirelim bari

Helal Para ile alinir ya da alinmaz orasini bilemem ama, Range rover alirken 84.000€ Otv ve 30.000€ Kdv olarak toplam 114.000€ vergi odedikten sonra 76.000€ değerinde bir araba alinmasi durumunda, haram olan araba almak mi yoksa arabadan alinan vergi mi bilemedim.

Bir devlet dusunun, adil vergilendirme olmasin. Şahıslar bu arabayı alirken 35% gelir vergisi uzerine 165% araba vergisi, 300% yakit vergisi odesin.

Sirketler ise her giderini devlete verecegi vergiden dussun.

Bildiniz neresi olduğunu.

• legendboxer kullanıcısına yanıt
    ortalama giyim mağazası günde 4100TL lık satış yapar diyorsun hem de küçük şehirde. Azıcık ufak at bari. Siftah yapmadan akşamı kapatan dükkanlar var. Esnaflık sandığınız kadar para kazandırmıyor.
  • Vallahi kusura bakmayın da işini bilen adam krallar gibi kazanıyor bu ülkede, insanlar neden almasın ki? Aklını kullanan adam hiçbir ülkede kazanamayacağı parayı buradan çıkartır. Yok haram paraymış yok bilmem ne falan geçin o muhabbetleri... İnsanların gelirini sorgulamak size düşmez, sahip olamıyorsanız biraz da hatayı kendinizde aramaya başlayın bakalım...
  • Krdeşim ben esnafım. Benden önceki 3 kuşakta esnaftı. Akrabalarım arkadaşlarımda esnaf. 4100 tl ciroyu sadece bi personelin yaptıgı magazalar var. Liseli gibi ufak at yazmışsın hoş değil.

Herkes te bu parayı kazanıyor değil tabiki. Kazananlarda iyi arabalara biniyo. Ticarette kafayı kullanan kazanır. Bugün range rover e binen yarın daha karlı bi yatırım için onu satıp golfede binebilir. Örnek verdim ben sadece.

• msansertekin kullanıcısına yanıt
    teslim etmeyecekler

• %500 kâr marjı ile satış yapmak ama vergisini de nizami ödemek yoluyla alınması haram sayılıyorsa olabilir. Hırsızlık, rant ve rüşvet ile alınıyorsa tabiki haram. :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: msansertekin

Haramını helalini bilemem de, olur da seferberlik emri gelirse o 4x4 range rover sahipleri , araçlarını ordumuza nasıl teslim edecek onu merak ediyorum

Adamların çocuklarını askere alamıyorlar, Range Rover'lerini mi alacaklar sanırsın? Alsalar senin 1995 model Lada Niva'nı alırlar önce, merak etme.
  • quote:

Orijinalden alıntı: pej

quote:

Orijinalden alıntı: msansertekin

Haramını helalini bilemem de, olur da seferberlik emri gelirse o 4x4 range rover sahipleri , araçlarını ordumuza nasıl teslim edecek onu merak ediyorum

Adamların çocuklarını askere alamıyorlar, Range Rover'lerini mi alacaklar sanırsın? Alsalar senin 1995 model Lada Niva'nı alırlar önce, merak etme.

Bende 4x4 araç hiçbir zaman olmadı, yerden yüksek olayım takıntım da yok

Al(a)mayacaklarının ben de farkındayım, mesajın içindeki ironiyi göremiyor musunuz ?

• Görememişim. Benimki de ironi zaten. Malum ironiler ile eleştiriyoruz dava açılmasın diye.
  • Konu resmen saçma.

• range rover sahipleri niye haram parayla almış oluyor? pahalı olduğu için mi? peki "pahalı" olduğuna kim, neye göre karar veriyor? sizin alabilecek güce sahip olmadığınız bir şey size göre pahalı tamam da, alabilen adama göre öyle değil.

bu pencereden bakınca, siz alım gücüne ulaşamadığınız range rover'ların haram para ile alındığını iddia ediyorsunuz; peki sizin 80 bin liralık aracınızı alamayacak güçte olanlar var. adam ancak 20 bin liralık arabaya güç yetiriyor ama siz 80-100 bin liralık arabaya biniyorsunuz. siz de mi bunu haram para ile aldınız o zaman? o halde 20 bin liralık arabaya binen adamın da sizin hakkınızda bunu düşünmeye hakkı var demek ki...
  • Hayatta en büyük zevkim belki bende bir gün zengin olurum ümidi ile canhıraş bir şekilde üçkağıtçıları savunan,dünyadan bihaber orta sınıflar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Malvolorne -- 25 Mart 2018; 21:59:59 >
  • Bazen bir adam varya ona gıptayla bakıyorum. Benim yaşam tarzımla geldiğim aileme verdiklerime bak. Bir de onların. Ya biz kendimizi helal haramla avutuyorsak? Ya sonunda yapanın yanına kar kalıyorsa ve biz totomuz yememesini helalinden kazanç olarak görüp avunuyorsak? Ya onların cesur ve orman kanunu medeni dünya denen yalan dünyada devam ettirmeleri doğruysa? Böyle böyle cehenneme giderim ben...

• RaptorFX kullanıcısına yanıt
    Zenginler için kendini yakma.

En nefret ettiğim zengin tipi, yoksulların yanında caka satanlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Stand Alone

Vallahi kusura bakmayın da işini bilen adam krallar gibi kazanıyor bu ülkede, insanlar neden almasın ki? Aklını kullanan adam hiçbir ülkede kazanamayacağı parayı buradan çıkartır. Yok haram paraymış yok bilmem ne falan geçin o muhabbetleri... İnsanların gelirini sorgulamak size düşmez, sahip olamıyorsanız biraz da hatayı kendinizde aramaya başlayın bakalım...

Haram mı helal mi , o paralar kazanılır mı kazanılır ama bildiğim birşey varsa, o da bu paraların çalışarak, bi tarafların terlemesi ile kazanılacak paralar olmadığıdır. Bu paralar , parayı çalıştırarak kazanılan paralardır, yoksa ister ter akıt, ister böbreğini dalağını sat, ister haram ye, kimse kimseye ne o paraları verir ne de kazandırır.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Senin de eline fırsat geçsin haram madam demez balıklama atlarsın. Millet olarak kolay parayı severiz bakınız: çiftlikbank

Not: istisnalar kaideyi bozmaz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.