Şimdi Ara

Haram parayla alınmış Range Rover'lılar. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
104
Cevap
0
Favori
8.353
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
26 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • adam var ufacık dükkandan 2 fabrikaya yükseldi ve fabrikalar her gün büyüyüyor.şanş
  • Ben bu ülkede lüks icinde yasayanlarin asla helal para kazandiğina inanmam.. Illaki gayrimeşru bir işleri vardir

Benim bile tanidiğim birsürü vergi kaciran Hayali ticaret yapan birsürü insan var.. Ve kazandiklari para reelde yaptijlari isten daha fazla.. Bu yüzden birakmiyolar

Hatta biri var.. Naylon fatura yapar ama umreye gider durur

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tüketim ekonomisinin yoğun olduğu ülkemizde ticaret yaparak bu paraları helal ve nizami bir şekilde kazanabilirsiniz. Lux arabaya binen haram para kazanıyor diye bişey yok.

Ama mesleğiniz ne olursa olsun, maaşınız ne kadar yüksek olursa olsun, aylık sabit maaşla çalışan bir personelseniz (mavi yaka, beyaz yaka farketmez ) bu paraları kazanamazsınız.

• Ben range rovera binmiyorum suan bmw 520i ve renault clio kullanicisyim ama istesem alamiyacagim bir arabada degil range rover ( Model farketmez).Dededen kalan arazileri dukkanlari vs satsam 300.000 dollarlik arabadan yaklasik bir 9-10 tane cok rahat alabilirim.Yuzde yuzde helal para ile hemde dedemden kalan miras.Dedemin iside fabrikatordu tekstil uzerine.
    Onun disinda kendimde tasarimciyim acikcasi kazancim yuksek ama dededen kalan mirasa basvurmadan alamam.Peki niye almiyorum range rover cunku birincisi range rover sevmiyorum hatta suv sevmiyorum olsa binerim ama gidipte alacagim bir araba degil bana hitap etmiyor ikincisi o araziler dukkanlar bana bir gelir sagliyor ve ustunede arabanin aksine deger kaybetmiyor her sene deger kazaniyorlar alti ustu bir araba icin yatirimlari mahvetmem sahsen.Araba ise hep masraftir ve ustunede surekli olarak deger kaybeder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JiletAhmet -- 26 Mart 2018; 1:50:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: macropolo

Belki adam 10 sene okumuş cerrah olmuş her gün hayat kurtarıyor ne biliyorsunuz haram parayla alımdığını?

öyle bir dünya yok bana bir tane cerrah göster şu ekonomide gitsin sıfır range rover velar alsın alamaz mümkün değil doktorları ne sanıyorsunuz anlamıyorum
    daha yeni yolda gördüm veları nasıl alınıyor ??? kimse bana çalışmayla demesin mümkün değil
  • korsan58 K kullanıcısına yanıt
    Bi kalp ta da beyin cerrahı kaç para alıyor ameliyat başına haberiniz var mı? Özeli geçtim gidin bi tıp fakültesinin garajına bakın bakalım ne arabalar var Ben doktor değilim, range e de binmiyorum ama genelleme yapmamak lazım.

• macropolo kullanıcısına yanıt
    tek tük ben de görüyorum ve kimin olduğunu da biliyorum 60yaş civarı emekliliği çoktan geçmiş ömrü çalışmakla geçen profların ya da yüksek ihtimal dekan ve başhekim gibi yağcıların
  • quote:

Orijinalden alıntı: korsan58

quote:

Belki adam 10 sene okumuş cerrah olmuş her gün hayat kurtarıyor ne biliyorsunuz haram parayla alımdığını?

öyle bir dünya yok bana bir tane cerrah göster şu ekonomide gitsin sıfır range rover velar alsın alamaz mümkün değil doktorları ne sanıyorsunuz anlamıyorum
    daha yeni yolda gördüm veları nasıl alınıyor ??? kimse bana çalışmayla demesin mümkün değil

Aylık 300bin + ameliyatlardan pay alan,,evi, arabayı geçtim adası olan,ultra zengin hastalarını muayene etmeye helikopterle giden cerrahlar tanıyorum.

en basitinden her gün tvlerde gördüğümüz Canan Karatay, Arif Verimli gibi hocaların bir muayenesi 1000 liraya yakın,daha önce haberlere de konu olmuştu.

Hak eder,etmez o herkesin kendi görüşü ancak 60+ yaşında sabahın 5inde hiç ihtiyacı olmadığı, hazırdan yese dahi 7 sülalesini geçindirecek imkanı olmasına rağmen ameliyata giden insana şapka çıkartırım şu ekonomide range rover'ı bırak Bentley siparişi geçenler var aralarında

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• korsan58 K kullanıcısına yanıt
    Tek tük? Antalya tıp fakültesindeki en dandik arabalara golf mercedes bmw filan. Porsche sahibi adam var? Benim tanıdığım kalp cerrahı var eşide kadın doğum doktoru özel muayenehanesi var, kadın hasta başı 200tl alıyor, sabah9 akşam 6 full dolu, doğumdan kazandıklarını saymıyorum bile. Teyzemin oğlu da kadın doğum doktoru Alanya da, aylık 200bin den aşağı para kazanmıyorlar. Teyze kızım pratisyen hekim, döer sermaye filan derken aylık kazancı 10binin üstünde volvo ya biniyor. Range rover filan para değil. Biz fakiriz canım kardeşim. Kardeşim bi inşaat şirketi adına sekreterlil yaptı bi dönem, milyon dolarla ev sattı adam, lise mezunu kendisini geliştirmiş, 200bine mal ettiği evi 1 milyona satıyor, 150 daireli sitede son 2 evi vardı. Alan alıyor.

Haram parayla alan helal kazanandan çok haklısın fakat genelleyince emeğiyle kazananın günahını alıyorsun.

• quote:

Tek tük? Antalya tıp fakültesindeki en dandik arabalara golf mercedes bmw filan. Porsche sahibi adam var? Benim tanıdığım kalp cerrahı var eşide kadın doğum doktoru özel muayenehanesi var, kadın hasta başı 200tl alıyor, sabah9 akşam 6 full dolu, doğumdan kazandıklarını saymıyorum bile. Teyzemin oğlu da kadın doğum doktoru Alanya da, aylık 200bin den aşağı para kazanmıyorlar. Teyze kızım pratisyen hekim, döer sermaye filan derken aylık kazancı 10binin üstünde volvo ya biniyor. Range rover filan para değil. Biz fakiriz canım kardeşim. Kardeşim bi inşaat şirketi adına sekreterlil yaptı bi dönem, milyon dolarla ev sattı adam, lise mezunu kendisini geliştirmiş, 200bine mal ettiği evi 1 milyona satıyor, 150 daireli sitede son 2 evi vardı. Alan alıyor.

Haram parayla alan helal kazanandan çok haklısın fakat genelleyince emeğiyle kazananın günahını alıyorsun.

hocam benim tanıdığım doktorlar da var devlet hastanelerinde 5-6bin tlye akşama kadar çalışıyorlar elde var sıfır ve inan bana çoğu bu durumda bunlar fakirlerin gittiği doktorlar
    diğer bir tarafta da zenginlerin gittiği zengin doktorlar....

• Aahahah 300.000 dolar o arabaya para veriyorsa bil ki 30 milyon tl varlığı vardır.. Haram para ile alan vardır yoktur diyemem ama siz alamıyorsunuz diye de ağlamayın..
  • %90’ı helal yoldan alıyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nazar etme ne olur, çal senin de olur...

"her akşam yatmadan önce tanrı' ya bana bir bisiklet vermesi için dua ederdim. bir gün tanrı'nın çalışma tarzının bu olmadığını anladım. ertesi gün gittim ve kendime yeni bir bisiklet çaldım ve her akşam yatmadan önce tanrı'ya günahlarımı affetmesi için dua ettim".

al capone...
  • İslam'a göre konusuyorsak her birinin hesabını vermek o kadar zor olacak ki.İslama göre derken;bizim din sanıp helal haram sevap günah diye bildiğimiz yerleşmiş kavramlarimiz aslında geleneklerle atalardan geçen uydurulmuş içi boşaltılmış değiştirilmiş kavramlar aslında.yasal ile helali karistiriyoruz. dedemden şu kadar arazi kaldı ev dükkan acayip prim yapıyor demiş mesela o varlıklar çoğunluk kullanamıyor ve sefalette yaşıyorken birilerinin çalışmadan sebepsiz sırf atadan kalma diye sebepsiz zenginleşmesine neden oluyorsa haramdır.ama kimin işine gelir var mı dünyada şu an öyle bir düzen?yok.o yüzden bunlar ahirette sorulacak.bir baska ornek devlet seçimde senin atanin yaptığı gecekonduya çevirdiği tüm millete ait araziye ruhsat tapu vermiş olabilir yasal mıdır evet ama helal midir tabiki hayir.o yüzden emin olun Renolarin Range lere üstünlüğü vardır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim patronumda bizi günde 10 saat çalıstırır cumartesi çalıştırır. sigorta askeri ücretten gösterir zam ayı geldiğinde her sene 2 ay sallar 40 kişinin her yıl 2 ay maas zammını çalar yıl sonu zarar ediyoruz diyor sonra audi a5 biniyor şimdi range rover evoq alıcak gel gelelim 7 yıldır çalışıyorum verdiği parayla ancak geçiniyorum alnım ak öbür tarafta karşıma çıktığı vakit hakkımı helal etmicem.
  • Türk milleti çok iyi özelliklere sahip, canımın parçası insanlar... Ancak bu halkın en kötü özellikleri ne diye sorarsan:

1) Kıskanç (Kendinden iyi durumda olanı paçasından aşağı çekmek isteyecek kadar kıskanç)

2) Kinci (Kendine yapılan kötülüğün, yapılan kötülük düzeltilmiş, özrü dilenmiş olsa bile kinini güder. Unutmamak ayrı, affetmemek ayrı...)

3) Dedikoducu

Bu üç kötü özellikten arınan bir Türkiye'de biraz daha huzurlu yaşayabiliriz.

Türk milletinin servet düşmanlığı da buradan gelir. Türk filmlerinde iyi-fakir aile, kötü zengin iş adamı klişesi bu kültürden doğmuş bir klişedir. Bu klişeyi bozan filmler de yok değil. Zengin baba Hulusi Kentmen oldu mu, iyi oluverir... Yani, iyi zenginler de vardır be güzelim.

Yemeksepeti'nin sahibini düşün. Bir fikir geliştirdi. Buna deli bir emek harcadı. Yıllarını verdi. 250 milyon dolara mı sattı yemeksepetini? Öyle bir şey... Senin Range-Rover'a kıçını siler istese... Bu adam kötü mü şimdi? Haram para mı kazandı? Heç... At lafı yiyen yesin...

Tabii ki al takke ver külah, rüşvet, imar büyütme, senin yaşam alanlarını talan etme yolları ile para kazanan bir kitle var. Sayıları da az değil. Ancak bu, herkesin böyle ŞEREFSİZ olduğu anlamına gelmiyor.

Şerefsiz zengin algını kırasın varsa, devletin şerefsiz zenginler yaratma düzenine dur de. Bu yolda çalış. Hem yat. Bir çaba sarf etme. Hem de yattığın yerden ona buna laf at. Oh kebap! Ama sana diyeyim, böyle ne bir santim uzarsın, ne bir santim kısalırsın. Ne de bu ülkede bir şey değiştirirsin. Bir derdin varsa, bu düzene dur demek için bir yapılanmaya gir, çalış. Buna karşı bir işler yap. Yüzlerce STK var.

Ha bir de, bu var:

Sıkıya gelmeyi sevmez Türk halkı. Otoriteyi karşıya almayı sevmez. Ezilse de başını eğer aşağı. Ezenler devrilince de arkasından bol bol söver. Ama ezen başta iken, eteğini de öper. Bir kötü özelliği de budur. Dört etti.

Bunun dışında kalite millettir. Canımın parçasıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Huseyin-ZST -- 26 Mart 2018; 12:53:53 >

• servet düşmanları her zaman olacaktır.
  • İyi Doktorlar özellikle cerrahlar akıl almayacak kadar çok paralar kazanıyor. Ayda 60-70 bin lira kazanan doktor için sizce zormu bu arabaları almak.
    Forumda atıp tutanlar muhtemelen sabit maaşla çalışıp asla bu araçları alamayacak olanlar. Tabi onlar için lüks araba alanların hepsi hırsız. Yersen
  • Huseyin-ZST kullanıcısına yanıt
    Üşenmeden yazmışsın diye + verdim.. :)
  • Altın döküm işi yapan bi abimiz var geçen ofisinde sohpet ediyoruz.
    o genellikler işlerini para ile değil altınla yapıyor.
    mesela 1 kilo bilezik döküyor. karşığında 1 kilo 30 gr altın alıyor.
    yani para ile işi yok.
    geçen range rover almış.
    konuştuk falan 10 sene öncede 9 kilo altınla alıyorum.
    şimdide aynı paraya alıyorum dedi yani altının artmasıyla alakalı bence adamda helaliyle para kazanmakta
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.