Şimdi Ara

H-Shifter Yapımı. 6+1 ve El freni Bol ss [VİDEO GELDİ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
115
Cevap
10
Favori
13.780
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Ne zamandır yapmayı planladığım h shifter ' ı bitirdim ve sizlere sunuyorum.

H-Shifter -2- Yaptığım 2. h-shifter'a bakmak için TIKLAYIN

Normal H-Shifter' farkı vites kolunun dibine klips koyup üste swich koymak yerine ortak kabloyu vites borusuna bağlayıp her vitesin başına demir klips koydum kabloları o klipslere verdim. Eski 30 liralık diresksiyon setinin el freni ve vites topunuzundan faydalandım. 5 tuş sipariş ettim 4 ü normal 1 tanesi analog tuşuna gidecek. Kolda 16 tuş var 8 tanesi vites ve el freni için kalan 8 i de istediğiniz yapın. Ben 4ünü kullanacağım. Her ne kadar hoş gözükse de estetik açıdan daha da iyileştirmeyi planlıyorum. Uzatmadan resimlere geçelim

GAZ - FREN - DEBRİYAJ Ekleyecekler için, kırmızı yuvarlaktaki trimpotları sökün(parçalayadabilirsiniz). Ama joystick metal kasalara dokunmayın. Ardından ilgili yerlere pot lehimleyerek mekanik aksam oluşturup monte edin. (Hazır dandik set pedalına da takabilirsiniz)

-------------------------------------------------
    08.06.2015 Düzenleme

2 gün önce videoyu çekme fırsatı buldum biraz geç oldu ama ne yapalım okul ve diğer işler işte Şimdi ise videoya geçelim
    ( 1:33 Fail )

Video penceresi gözükmeyen arkadaşlar için videonun linki --> https://www.youtube.com/watch?v=GyShUz5t4yY

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi linyit43 -- 23 Nisan 2016; 16:19:14 >

• Eline sağlık. Çok güzel olmuş. Bu arada pedal videosu da çok mantıklı aklımıza neden hiç gelmedi.
  • Bek benim sana diğer konuda bahsettiğim vites kolu zımbırtısı buydu işte bende joysticks te görmüştüm aynısını. Güzel olmuş ellerine sağlık. Birde çalışan haldeki videosunu görsek on numara olur. Birde vites kutusunun üst tarafını 12 mm pleksi glassdan falan yapsan varya daha şahane olur. bu sistemin tadı ets de çıkarda hele birde direksiyonu görelim.
  • linyit43 kullanıcısına yanıt
    Havya altligindan vites, super++. Dreksiyonuda helezon (kivrilabilir) aliminyum asporator gideri (5cm lik).. İskeletide cubuk anten borularindan olabilir.. Dreksiyonun cevresine de El-wire led falan. Kolay gelsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • El fireninide uzun cubuk koyup hidrolık el fireni yapaydın huh hu cek bırak yan yan bende yapmıştım 30 liralık direksiuona daha faklısını böyle vites debriaj filan vardı anlatıyım

Senin gaz ve firene aynı anda basışmıyor demi birine basınca dileri azalıyo ikine aynı anda basamıyorsun şimdi faz pedalını söküyon gaz firen ikitane pedal 2 potas var birinin kabloları söküyon ayrı bi kobloyla dışarı çıkarıyon sonra usb analoglu kol buluyon içini açığ analoglardaki potasa giden kabloları pedaldan çıkardığımız onlara bağlıyorsun artık firen gaza aynı anda basarak teker yakabileceksin :D Sıra debriaj bi potas buluyorsun kablo lehimliyon sonra koldaki diğer potasa kabloları bizim aldığımız potasa bağlıyon dizayn sana ait full hassasiyetli firen gaz debriaj oluyo :D +2potas kalıyo kolda istediğini yap hassasiyetli el fireni bile olur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ati1919 -- 3 Şubat 2015; 3:16:26 >
  • @DİSC0VERY Neden acaba

@Giovannii Teşekkur ederim. Pleksiye vida falan yapacam çatlatacak. Başka şeylerde düşündüm de boyle iyi simdilik. Bilgisayarda inadına ets açılmıyor çöp sistem.

@Emin-Firtina Direksiyon hazır. Eski konsolun vardı hidroligini kirdim sonsuz donebiliyor. 900 dereceye çıkartıp (kasnak , kayış) o şekilde kullanicam. Hidrolik sistemi de hazır.

@ati1919 El freni zaten çek bırak. Oyun seçeneğinde gaz fren birleşik ve ayrı seçeneği var. 4 pot takilabiliyo 1 tanesi direksiyon 3 tanesi pedal. Pedallar 100k direksiyon 1M pot baglanacak.

• Senin 3D printer vaktin gelmiş. FreeCad programını indir. 3D parça tasarlamayı öğren. Sonra ufak ufak 3D yazıcı parçalarını toplayıp tasarımlarını bastır.

İkinci el sitelerinde satışlara başlayıp harçlığını kendin çıkart. Hem meslek olur. Mekatronik falan okursun

• valla anlatım 10 numara olmuş tebrikler bence beraber bi similasyon kokpiti işine girelim
  • @goçhisar Fazla bütçeli işlere girmek istemiyorum. Çivi çakmayı bilmeyen adamın 3d printer macerası diye arat bloğu incele. Meslek olarak da sağlık alanında bir üniversite seçeceğim. Bunların hepsi bir hobi, küçük işler olacak.

@zeroplayer06 Teşekkür ederim Zaten bende dfgt de yok snopy olurya 30-40 tl ye onlardan var 900 dereceye çıkarıcam tüm çizimler fikirler hazır zaman var. gerçek arabayla 1e 1 olacak debriyaj ayarına kadar. Üstelik 800-1200 tl ye g27 almak yerine 30tl eski konsolum 15 lirayaya gamepad. Çok hesaplı sistem ama ağır sistem (kg olarak) Bi tane video görmüştüm 4 piston oyundaki arabanın süspansiyonları ona bağlı üstünde g27 vardı bilddiğin simülasyon. Bir tek o eksik şuan ileride yaparız

• benimde dfgt den önce bitane snopy vardı onu modladım kardeşim kullanıyo 900 fazla gelir diye 700 derece ypatım gayette kullanışlı oldu frenin altınada gamepadden çıkan titreşim motorunu taktım frene basınca pedallar titriyor güzel olduyor tavsiye ederim dfgt ninbence en büyük + sı ffb, ffb bi olmasın snopy den hiçbi farkı yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeroplayer06 -- 4 Şubat 2015; 20:42:10 >
  • zeroplayer06 kullanıcısına yanıt
    900 yeterli ya 1.25 tur dönecek. Benim direksiyon zaten motorlu onun motorlarını alıp gampedin motorları koyacam. ffb nedir ? Göstergeleri telefnola yapmışsınız onları lütfen açıklayın
  • o derece bence tamamen kişisel ben dfgt dede 900 kullanmıyom uzun sürüyo döndürmesi sizin direksyondaki motor anladığım kadarıyla titreşim işineyarıyo ffb direksyonun size karşı tepkisi geri beslemesidir yolda bir çukura girince direksyonu sağa ve sola çevirir direksyon size geri bildirim verir yani kaza yapınca vs vs birde ffb sayesinde direksyonun sertliğini ayarlıyabiliyorsunuz

tacometreyi diğer konuda mı yazayım burdamı yazayım diyer konudaa bahsettiğim gibi her oyun için farklı
    ama şu oyunlar için
    Assetto Corsa
    Race 07 / GTR Evolution
    GTR 2
    GTL
    R3E
    ortak olarakhttp://www.simracing-tools.de/simtools/index.php?id=dashboard burdaki programı kullanıyorum bu program tacometreyi internet sitesi gibi yayınlıyo yani telefondan tabletten girebiliyorsunuz ipv4 adresini adres çubuğuna yazıp sonuna ":9090" ekleyince girebilirsiniz bu sizin ağınıza bağlı tablet telefon için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zeroplayer06 -- 5 Şubat 2015; 0:49:36 >

• En basit tip31 bile yorumlara bogulurken bunun ilgi çekmemesi beni şaşırtıyor. Yorumlarinizi bekliyorum.

• çok güzel hocam tebrikler :)
  • @kucukcuce Sağolun teşekkür ederim

• emeğe saygı ++
  • Cok guzel olmus hocam. Keske ben de yapabilsem. Ben hazir olani bozarim elime alsam.

• Bu sayfaya nasıl geldim bilmiyorum ama resmen hayran kaldım
    Evde bulunan 5-10 senelik ucuz bir direksiyon ve joystick vardı söküp parçalasam mı diye düşünmedim değil açıkçası
    Keşke bende yapabilsem böyle bişeyler. Yeni projelerin olursa onlarıda bekliyoruz bakalım
  • Sıkörtıl kullanıcısına yanıt
    Hazirana kadar pedal bitmiş olup haziranda direksiyonu yapicam. Ayrıca kontak anahtara 10-15 liraya bayılmak yerine dolap kilidi ve swich ile bunu yapıcam.

• linyit43 kullanıcısına yanıt
    Cidden çok güzel olacağından şüphem yok. Haziran gelsede görsek
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.