Şimdi Ara

[GÜNCEL]Akşam Saatlerinde Hız ve Ping Sorunu 1 Ay Sonra Tekrar Başladı.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
414
Cevap
2
Favori
11.712
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba pandeminin ilk günlerinde akşam saatlerinde düşen hız ve yükselen ping sorunuyla 2 hafta kadar uğraşıp en sonunda türknet trafiği yönlendirdik vs gibi bir şeyler dedikten sonra düzelmişti sorunum fakat haftasonundan beri her akşam aynı şekilde ve daha kötü şekilde olmaya başladı saatlerce interneti kullanamıyoruz ve 24 saatte cevap veriyoruz denilen şey sadece inceliyoruz ne yazık ki şu ana kadar hani bir bilgi verseniz yeterdi konu açma gereği duydum çünkü henüz somut bi adım atılmadı bu arıza hakkında test sonuçlarını da ekliyorum ki benden yana bir sorun olmadığını anlaşılsın diye saat ve tarih bilgileriyle birlikte. Ayrıca statik ip de kullanıyorum uzunca bir süredir. @TurkNetDestek

Edit: Bugün destek kaydını açalı 5 gün oldu hiçbir açıklama hiçbir gelişme yok Türknet almak isteyen arkadaşlar sorun yaşarsanız asla muhatap bulamıyorsunuz bunu bilin o 24 saatte destek kaydına dönüyoruz dedikleri sadece inceliyoruz yazdıkları mesajdan bahsediyorlar.

Edit2:10 gün oldu ilk destek kaydını açalı hiçbir şey değişmedi her akşam 1 megabitin altında hızlar gece 1 gibi düzeliyor hiçbir çalışma yok bizi oyalıyorlar sadece Türknet düşünen arkadaş varsa bu konuya iyi baksın.

Edit3: 12 gün oldu sadece destek kayıtlarını kapatmaya çalışıyorlar sorun tam gaz devam ediyor. Allah sizin kahretsin daha da artık diyecek bir şeyim kalmadı.

Edit4: Pingten ve düşük hızdan artık yıldığımız 17. günün akşamında bir ping test bırakıyorum sizlere görüp de TürkNetten uzak durasınız diye. İlk test benim kablolu Türknetim 2. si ise komşumun kablosuz Telekom hattı hemen akabinde yaptığım için alt alta koydum buyrun karar sizin :) FOTOĞRAF EN SONDA

18.35 son durum.

20.35 sorun başladı.

20.39 Çöküş çok hızlı maşallah.

21.46 Rezalet tam gaz devam ediyor

22.53

23.55

00.28 4 saat süren dramdan sonra

TÜRKNET VS TELEKOM PİNG TEST

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nuroxy -- 17 Ocak 2021; 19:26:25 >

• Sorunumuz tekrar başladı bugün 5. günümüz bakalım ne zaman canınız sorunumuzu gerçekten çözmeyi isteyecek ?

• Gerçekten ne gün ilgileneceksiniz bu sorunla @TurkNetDestek

• Merhaba, hizmetinizi kontrol ettiğimde gönderdiğiniz sonuçları teknik arkadaşım network ekibimize iletmiş ve kontrol ediyorlar. Network ekibimiz kontrollerini tamamladığında gelişmeleri sizinle paylaşacağız.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt

Benden kaynakli bir sorun olsa ben ic tesisati bile yenilerim fakat sorun kesin olarak sizden kaynakli ve bu yuzden ilgilenmeniz icin israr ediyorum surekli. Umarim bir an once cozersiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nuroxy kullanıcısına yanıt
    Sorunun çözümü için ekibimize bilgi verdim.
  • TurkNetDestek kullanıcısına yanıt

Destek kaydimda bir gelisme yok henuz beklemedeyiz

• Sorun bugün de devam ediyor henüz bir dönüş veya bir çalışma yapılmadı.

• Ben de 1 aydır TurkNetliyim 5 gündür falan bende de sıkıntı başladı, sabit ip aldım düzelmedi yine fiber ttnet altaypı kullanıyorum. Sizin altyapıda ttnet mi kendi altyapısı mı acaba ? Hız düşmesi, kopma, yüksek ping + ping dalgalanması sorunum var. Kafasına göre düzeliyor yayın falan açıyorum sorun olmadan düşük pingle güzel bi şekilde yayın bile açabiliyorum ama sıkıntı bi başlayınca her şey kapalı oyun bile oynanmıyor yayını geçtim.

• Size güzellikle konuşmaya çalışıyorum ama teknik destek ekibiniz ağzımı bozdurmak için uğraşıyor saat 8 i geçti internet ... gibi yine gelen cevaba bak hiç mi işten zerre anlamayan kişilerle çalışıyorsunuz merak ediyorum. Ben zamanında da bu sorun için 2 hafta yırtındım resmen ama artık uğraşmıycam başka operatöre gider gerekirse de taahhüt veririm son kez yazıyorum kanıtımı da sunuyorum bir daha bu şekilde cevap gelirse hattımı taşıycam buna emin olabilirsiniz. @TurkNetDestek

Dalga geçerek verilen cevap hayır bin tane kanıt sunuyoruz bana kalkmış kabloymuş mobil cihazmış robot gibi cevap yazıyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nuroxy -- 20 Kasım 2020; 20:33:38 >

• brnk kullanıcısına yanıt

TT altyapısı hocam bendeki dalga geçer gibi cevap veriyorlar ben ona sinirleniyorum zaten 2 günde bir cevap veriyorsunuz bari düzgünce ilgilenin sorunla. Bakalım millenicom ya da dşrek TT ye geçmeyi düşünüyorum en azından karşımda muhatap olur.

Bana da bu şekilde bir cevap gelmiş. Sorun tekrar başladı ama bu sefer ping sabit değil. 66-200 arası gidip geliyor.

• Kurutucu kullanıcısına yanıt

Size en azından düzgün cevap vermişler hocam benimki resmen dalga geçmek.

manisada türknet li ler sorun yaşıyor ve ilgilenen yok

• Mükemmel di mi network ekibinizde umarım yaptığı işten anlayan birileri vardır da bize denk gelir.

@TurkNetDestek

• quote:

Orijinalden alıntı: Nuroxy

Size güzellikle konuşmaya çalışıyorum ama teknik destek ekibiniz ağzımı bozdurmak için uğraşıyor saat 8 i geçti internet ... gibi yine gelen cevaba bak hiç mi işten zerre anlamayan kişilerle çalışıyorsunuz merak ediyorum. Ben zamanında da bu sorun için 2 hafta yırtındım resmen ama artık uğraşmıycam başka operatöre gider gerekirse de taahhüt veririm son kez yazıyorum kanıtımı da sunuyorum bir daha bu şekilde cevap gelirse hattımı taşıycam buna emin olabilirsiniz. @TurkNetDestek

Dalga geçerek verilen cevap hayır bin tane kanıt sunuyoruz bana kalkmış kabloymuş mobil cihazmış robot gibi cevap yazıyor

Bana da aynı cevabı verdiler :D

• AİGUN kullanıcısına yanıt

Insanların sorunlarıyla ilgilenmek yerine kopyala yapıştır yapmak yetiyor sanırım ne güzel insanlar çalıştırıyorlar maşallah.

• İş işten geçmiş ama başkalarına fikir vermek açısından yazayım. Fiber altyapıya sahip arkadaşlar, 85-90 TL artık neyse üstüne 30-40 TL daha koyun ve Türk Telekom'un kendisinden hizmet alın derim. Onun üstünü tamamlamak beni zorlar diyorsanız da 100-50Mbps alacağınıza yarısını, belki daha da düşük hızı aynı paraya alın, hiç değilse stabilite ve ping sorunu yaşamazsınız. Yaşarsanız da ilgili MH ile iletişime geçebilirsiniz. MH sorununuzdan anlamazsa başka kanallardan başka yetkililerle iletişime geçme imkanınızda olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nuroxy

TT altyapısı hocam bendeki dalga geçer gibi cevap veriyorlar ben ona sinirleniyorum zaten 2 günde bir cevap veriyorsunuz bari düzgünce ilgilenin sorunla. Bakalım millenicom ya da dşrek TT ye geçmeyi düşünüyorum en azından karşımda muhatap olur.

Millenicom hız konusunda iyiydi kopma vs. hiç yaşamadım ben ama ping 60 alacağım yerde 85 alıyorum, bi arkadaş vdslle giriyor turknet hızıda benim 3te 1im 60 alıyor ping ben 85 alyıorum, bunlar bana oyun serverinda sıkıntı diyolar fotoğraf atıyorum aynı serverda aynı maçtayız arkadaşla hala aynı şeyi söylüyorlar bu iplememezliktir(kibar olsun diye böyle söylüyorum). 3 arkadaşız işte 2miz milleni bizim pingler çöp anlatamadım derdimi kısacası muhattap konusunda düşün bir. O superonline geçti ben turknet ikimiz pingde düzeldi. Ben şu an 3500bit yayın açıyorum o halde 60 ping oynadığım oluyor. Ama işte şu kopma, dalgalanma falan başlamasa iyidi :) Yine iyi oluyor res falan atıncada işte ne zaman olacağını kestiremiyorum.

Diğer turk telekom geç diyen arkadaşta iki katı fark var nerdeyse 50 mbit alsam upload kaç olacak hem yarı hız alacaksın hem 20-30 lira yine fazla.

Ben düzelmezse şansımı netspeed'den yana deneyeceğim olmadı bide gıbır oda olmazsa veririm artık 150 lira. :)

• brnk kullanıcısına yanıt

Valla hocam duzelmezse mecburen gecicez bir yerlere dediginiz gibi netspeed de mantikli ama TT en azindan cidden sorunlara daha iyi mudahale ediyor ekip geliyor en azindan eve konusup derdini anlatabiliyorsun. Bakalim Turknete iki gun daha verelim.

Simdi baktim Netspeed 100 luk tarife yokmus 75 varmis max. Millenicom deniycez gibi oncelikle.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nuroxy -- 21 Kasım 2020; 9:15:2 >
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.