Şimdi Ara

Gran Turismo 6 (2013) [ANA KONU]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.352
Cevap
39
Favori
215.609
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

E3 TRAILER

GRAN TURISMO 6 CONCEPT TRAILER

Duyurulan Araç listesi

*Acura NSX ’91
    *Alfa Romeo TZ3 Stradale ’11
    *Alpine A110 1600S ’68
    *Audi Sport quattro S1 Rally Car ’86
    *Ferrari 458 Italia ’09
    *Ferrari Dino 246 GT ’71
    *Ford GT ’06
    *KTM X-BOW R ’12
    *Lamborghini Countach LP400 ’74
    *Light Car Company Rocket ’07
    *McLaren MP4-12C ’10
    *Mercedes-Benz SLS AMG GT3 ’11
    *Nissan 370Z (Z34) (GT Academy Version) ’08
    *Nissan 370Z Tuned Car (GT Academy Version) ’08
    *Nissan GT-R Black edition (GT Academy Version) ’12
    *Nissan GT-R Nismo GT3 N24 Schulze Motorsport
    *Nissan Leaf G (GT Academy Version)
    *Tesla Motors Model S Signature Performance ’12
    *Toyota 86 GT ‘12

GRAN TURISMO 6 GAMEPLAY VIDEO

Gtplanet sitesinin Kazunori Yamauchi ile yaptığı röportaj.Çeviri için vcx'e teşekkürler.

quote:

Orijinalden alıntı: vcx

GT6 ön tanıtımı sonrası Kazunori Yamauchi'nin gtplanet ile yaptığı röportajı sizler için vakit ayırıp çevirisini yaptım paylaşıyorum. Sabahın bu erken saatinde hızlıca çevirdim, arada ufak tefek hatalar olduysa affola. Bu uğraşım için bir teşekkür beni mutlu eder.

Oyundaki yeni ışıklandırma motoru hakkında daha detaylı bilgi verebilir misiniz?

Kısaca anlatmak gerekirse, enerjinin hızlı bir şekilde her bir pixel de daha detaylandırılması diyebiliriz. Kameranın bir nesneye tam odaklandığında, yüzeydeki netlik ve aydınlanmanın o noktadaki ışık etkisinin çok daha isabetli bir şekilde görüntü vermesiyle ilgili bir teknoloji.

Daha fazla araç modifiyesi seçenekleri görebilecek miyiz? Araçlarda motor değişimi yapabilecek ve de araç üzerine sticker giydirme yapabilecek miyiz?

Hepsi teknik olarak mümkün ve bunun için hazırlık yapıyoruz (gülüşmeler).

GT6 da standart araçlar olacak mı?

GT5 de ki tüm standart araçları alıp permium hale getirmeyeceğiz.

Şu ana kadar, bu araçları kategoriye ayırdık. Standart ve Premium şeklinde çünkü fonksiyonel olarak aralarında farklılıklar söz konusu: bazı standart araçların modifiye parçası yoktu ve fotoğraf modun da kullanılamıyorlardı. Şimdi bunu düzeltiyoruz ve her bir model fotoğraf modunda kullanılabilecek. Ayrıca her bir aracın kendine göre parçası takılabilecek. Grafik kalitesi açısından baktığımızda ise standart araçlardaki kötü görünüm olmayacak ve çok daha güzel görünür hale getirilecek.

Tüm araçların iç kabin görüntüleri olacak mı?

Hayır.

Fizik modellemesini yaparken, oyunun erişilebilirliğini tüm oyuncular için nasıl geniş yelpazede sunmayı başardınız?

Bununla ilgili bazı şeyleri düşünmedim değil fakat şu anda biz çok daha fazla sayıda sürüş yardımları üzerine geliştirmeler yapıyoruz GT6 için.

Bir başka şey de, çok daha gerçeğe yakın yapmak çok daha sürmesi zor bir oyun yaratır. Herkes burada, eminim ki hepiniz araba sürdünüz; bu kadar zor değil – fakat araba kullanan insanlar gelip birden bu oyunu oynadığında araba süremiyorlar! Bunun nedeni gerçeğin ta kendisinin tamamiyle oyun içinde olmaması. Gerçek daha farklı.

Şu anda biliyoruz ki GT6 bir PS3 oyunu, fanlarınıza bunun nedenini anlatabilir misiniz? PS4 için planlarınız var mı?

PS4 için tabi ki planlarımız var, fakat bazı taleplerimiz var.

İlk olarakPS3 te PS3 versiyonunu sunacağız, ki zaten bunu bekleyen bir kitlemiz var ve her ay güncellemelerimiz her ay DLC lerimiz olacak.

PS3 de oyuncular GT6 nın tadını tam çıkarıp oynarlarken, bu sırada da PS4 versiyonu gün yüzüne çıkacak (gülüşmeler). PS3 versiyonunun tadını çıkarmaya bakın şimdilik.

GT6 nın yapım süresinin bu kadar kısa olmasını GT5 ile kıyasladığınızda ne söyleyebilirsiniz?

GT5 yapılması zor bir oyundu çünkü PS3 yapı itibariyle çok karmaşık bir donanıma sahip ve bizim ilk kez böyle bir yapıya sürekli genişleyen online platform oturttuğumuz bir oyundu.

İlk oyunu yaparken karşılaştığınız en karmaşık şey neydi ve GT6 yı yaparken karşılaştığınız en karmaşık şey neydi?

GT1 e doğru dönüp bakmak şu an çok zor!

Sanıyorum GT1 en zor şey onu sıfırdan inşa etmemizdi ve onun şeklini belirlemek Gran Turismo'nun ilerde nasıl birşeye benzeyeceğini oluşturmak.

GT1 ile GT6 arasındaki ana fark oyunun ölçeği. 100 kez daha büyük bir ölçek var. Bu işe başladığımızda 15 kişiydik ve şimdi 150 kişilik bir ekip var. Fakat sanırım değişmeyen bir tek şey var ki tüm ekip bu oyunu geliştirirken hem keyif alarak bunu yapıyor hem de çok çalışmaktan keyif alıyorlar.

Gerçek dünya araçlarına yönelik oyunun GPS fonksiyonu için planlarınız var mı?

İnanın bugün şu an bunu konuşamam, fakat GPS konusu için birçok araç üreticisi ile çok farklı şeyler üzerinde planlarımız var. Şunu belirtebilirim ki aylar içerisinde çok farklı şeyler sizi bekliyor.

Oyundaki en zor kısım hangisiydi yeniden yaratırken? Lastik dinamiği mi?, süspansiyon tepkisi mi? ya da aerodinamikler mi?

Açıkçası bir yarış oyunu yaratırken tüm bu üç şey en esrarengiz kısımlardır. Aslında en zoru damper karakterini yeniden yaratmaktı.

Farklı araç üreticileriyle birlikte çalışmak ve araçlarını oyuna dahil etmek nasıl bir şey?

İlk GT yi yapışımızdan bu yana geçen süre 20 yıl oldu ve ilk oyunun piyasaya çıkması da 15 yıl oldu.

Tüm dünyadaki araç üreticileriyle olan ilişkimiz 20 yıldır var. Sanıyorum ilk oyunda çalıştığımız bu firmalar hala bizlerle birlikte. Aradaki bu iletişim çok daha yakın bir hale geldi ve bu yakınlaşma bize daha fazla bilgiye erişim sağlarken otomotiv dünyasının derinliklerine daha rahat inebilmemize olanak tanıdı.

< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• yeni konumuz hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi beynini.delerim -- 5 Aralık 2010; 20:55:32 >
  • Ne çabuktaaaaa
  • Konu açmak için çok erken daha.
  • peki zeki mürende bizi görecek mi?

diye bir soruyla başlayıp başlık daha tazeyken mundar etmeyim :) hayırlısı olsun yeni konu. inşallah bu sefer sadece foto modda değil sürerkende bu görüntüleri görürüz.
  • Benim aklıma birşey takıldı. GT6 sizce Ps4'e çıkacaksa ortada bir Ps4 yokken nasıl geliştiriliyor GT6?
  • 5 sene sonra görüşürüz
    5/12/2010
  • quote:

Orijinalden alıntı: 355GTS

5 sene sonra görüşürüz
    5/12/2010

Onu boşverin hocam , gt5'de de görüntüler muazzamdı fotoğraflarda (gölgeler filan - falan ) oyunu aldık bi baktık ki...

BUG VAR
    DONMA VAR
    KARELENME VAR
    FPS DÜŞÜSÜ VAR.
    VARDA VAR...

GT6 Emin olun bu sefer kimse umutla beklemeez...

• Baska laflara hic prim vermemistim ama GTPlanet'te cikan diecast Autoart olayindan sonra GT5'in yildizi sondu benim icin...

Ne 1000 araba ne kar ne yagmur, ne full HD olayi umrumdaydi taki bu rezillige kadar.

Milleti 6 sene gozunun icine baka baka yedi Kazu, her ekrana ciktiginda da expect perfeksin diye bagiriyordu. Bunu mu layik gormus bize? Walla helal olsun.

GT5'i bekledik ama GT6'yi ayni heyecan ile bekleyecegimi sanmiyorum.

GT6= The Real Diecast Simulator.

• mesajım bulunsun gt6 çıktığında muhtemelen 24,25 yaşında olurum arada bir konuya girer bakarım vaay be ne günlerdi diye iç geçiririm Tarih:05.12.2010
  • Eğer bunlar gerçek görsellerse PS3'e boşa beklemeyin..
  • wikileaks belgelerı acıklandı fakat savaş cıkmadı
    ıklım değişiklikleri belırgın sekılde
    süper ligde suan trabzon lider
    şuan 24 yasındayım

5 sene sonra bunlardan hangılerı degıscek

bu aradan yenı konu hayırlı olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi XII.Nicksiz -- 5 Aralık 2010; 22:29:52 >
  • Heyytt bea o zamana ben iş bulmuş,kız bulmuş evlenmiş ve evimin kredi borçlarını ödemekle uğraşıyor olurum (Yani umarım öyle olur ).Zar zor Ps4'ümü almış ve hanım da bana her akşam olduğu gibi Gran Turismo 6'yı artık oynamayı bırakmam için bağırıyor olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: GencayA
    Benim aklıma birşey takıldı. GT6 sizce Ps4'e çıkacaksa ortada bir Ps4 yokken nasıl geliştiriliyor GT6?

Bu o kadar zor degil sony gelecekte nasil bir konsol cikaracagini bugun asagi yukari biliyor bunuda kendi yapimcilarinada az cok anlatiyordur hatta bana gore yeni konsol suanda gelistirilme asamasinda ve yine bana gore 2012 sonu yeni konsol bizlerle olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Source

quote:

Orijinalden alıntı: GencayA
    Benim aklıma birşey takıldı. GT6 sizce Ps4'e çıkacaksa ortada bir Ps4 yokken nasıl geliştiriliyor GT6?

Bu o kadar zor degil sony gelecekte nasil bir konsol cikaracagini bugun asagi yukari biliyor bunuda kendi yapimcilarinada az cok anlatiyordur hatta bana gore yeni konsol suanda gelistirilme asamasinda ve yine bana gore 2012 sonu yeni konsol bizlerle olacak

Tamam dostum ama sistemin özellikleri yok, oyun geliştirme aparatı yok neyini yapıyorlar GT6'nın? :)
    Bu arada diecast olayı nedir?
  • 2012 bence çok erken ama ps4 bencede geliştiriliyor ps3 ün devrinin bitmesine bence en fazla 4 sene var 2015 diyorum yani 5 sene çok kısa bir zaman değil tabiki ama bence sony şuanda ps4 ün ilk adımlarını atıyordur diye düşünüyorum...
  • Erken rezerv olmuş beaa...
  • O değilde oyun gerçekten çıktığı zaman bu sayfadaki yorumları okumak insanın tüylerini diken diken eder.
  • ps4 e çıkarsa gt6erteleme rekorlarını kırar
  • acaba hayatta olacakmıyız GT6 çıkınca

bu arada resimler ve videonun GT ile hiç bir ilgisi yok,zamanında GT5 rendering için kullanıldığını söyleyenler vardı,şimdi GT6 oldu ama aslında ProperGraphicsStudio adında 3D modeling çalışmaları yapan bir şirkete ait,söylenenlere göre GT5in yakalmayı hedeflediği standartlar bu ölçüdeydi,ancak başaramadı.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.