Yarbay
02 Ağustos 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
5 üye
Görüntülenme
Toplam: 42 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), A Milli Futbol Takımı'nın teknik direktörlük görevine Şenol Güneş'in getirildiğini açıkladı. Tecrübeli teknik adam ile yapılan 4 yıllık anlaşma, 1 Haziran 2019 tarihinden itibaren geçerli olacak.

Türkiye Futbol Federasyonu'nun (TFF) internet sitesinden yapılan açıklama şöyle:

"TFF Yönetim Kurulumuz, A Milli Takımlar Teknik Direktörlüğü görevi için Sayın Şenol Güneş ile 1 Haziran 2019 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası ve 2022 Dünya Kupası'nı kapsayacak şekilde 4 yıllık anlaşma sağlamıştır. Sayın Şenol Güneş ile yapılan bu anlaşmanın Türk futbolu için hayırlı olmasını dileriz."

https://www.mynet.com/tff-a-milli-takim-teknik-direktorlugune-senol-gunes-in-getirildigini-acikladi-188766-myspor
Arkadaslar

Dubai-BAE'den gelirken "yolcu beraberi esya"olarak yanimda getirebilecegim TV icin arastirma yaptigimda, hicbir acik bilgiye ulasamadim buna forumda acilmis birkac baslik da dahil. Eski konular, mevzuat degistigi icin zaten hukumsuz kalmis.
https://ggm.gtb.gov.tr/sikca-sorulan-sorular/bireysel/yolcu-muafiyetleri ve http://www.mfa.gov.tr/turkiye_ye-ait-gumruk-bilgileri.tr.mfa

sitesinde yazilanlar muglak ve yoruma acik. Sorularim su sekilde -bilgisi/tecrubesi olanlarin cevaplari icin simdidedn tskler:

1- Gunumuzde TV'ler "ekran" cinsinde degil, "inc" cinsinden satilmakta. 55" - 65" gibi... Halbuki gumruk mevzuati "ekran" tanimi ile cagdisi bir olcu birimini referans aliyor. Ben 55" bir TV getirmek istesem, 55 ekran mi kabul edilecek yoksa 139 ekran mi sayilacak?

2-139 ekran sayilacaksa, 945-AVRO fatura bedeli olan bu TV'nin tabi olacagi vergi orani AB disi ulkeden ithal edildigi icin %20 midir? (945-430=515 Avro'nun %20si = 103 Avro) Degilse nasil hesaplanir?

3-Bu boyutta/fatura bedelinde bir TV icin TRT bandrolu bedeli nedir?

4-Yolcu beraberi esya icin CE uygunluk belgesi ucreti odenmesi istenecek midir?

ek bilgiler: kutulu agirlik 26kilo, uctugum havayolu max 55" TV'leri tasiyor, onlardan yana sikinti yok. (bakin ekran degil inc) Sabiha Gokcen'e inilecegi icin ordaki Gumruk ile muhattap olunacak.

edit-1:

* havayolunda ilave kilo secenegi oldugu icin 40kiloya kadar sikinti yok
* ucakla bizim gumruge kdr saglam gelir ondan eminim de, memlekete inince ne olur orasi hep supheli tabii..
* baktigim modelde TR-BAE arasinda su an 2600-TL fark var, yani olabiliyorsa gayet guzel kazanc.
Arkadaslar herkese slm. Cok ilginc bir sorunum var, yardimci olabilen olursa cok sevinirim.

Whatsapp bildirimlerde titresim acikken veya bildirim tonu acikken bildirim isigi yaniyor. Ama ikisini bildirim tonu sessiz ve titresim yok secilince bildirim isigi yanmiyor.

*#0*# ile baktim led saglam, zaten ustte yazdigim durumdayken calisiyor, diger uygulamalarda da calisiyor.

Always on display acik.

Uygulamala bildirimleri'nin altinda whatsapp icin bildirimlere izin ver secili.

Ekran ayarlari altinda led gostergesi acik.

S7'im varken de ayni sorun olmustu. 1 seneye yakin gayet duzgun calisan sey kendi kendine gitti (sanirim nougat guncellemesinden sonra).

Ozetle, Whatsapp'ta titresim ve ses kapali iken bildirim isigi nasil yanar? Simdiden tskler.
quote:

Orijinalden alıntı: firstdejavu

Sw konusunda şahsi düşüncem hop. seti ile aynı model,aynı seri,aynı marka vb olması gerekmediğidir.
Ben kendi sistemim için alabileceğim en iyi sw yi almak isterim.Sebebim ise hoparlörlerimi er geç değiştirme durumum olabilir fakat sw yi hiç bir zaman değiştirmem.
Biraz absürt ve kolay kolay onay görmeyecek bir örnek vereyim sw nizin fiyatı setinizle aynı veya yakın olmalıdır.
Çok güçlü gelirse gücünü dizginler o şekilde kullanmaya devam ederim.
Yine kendi kararımı min 15 hz verebilen bir sw (12-13 olursa çok daha iyi 10-11 lere düşebilirse tadından yenmez) seçeneğinden yana kullanmak isterim.
Bu seviyelere inebilecek sw ne kadar olur nerede olur ona cevap veremem.Çünkü rakamları konusunda iyi kötü bilgim var.
Burada sorun para...

Odanızın durumunu,cm serisinin hangi modeli olduğunu ve en önemlisi bütçenizi bilmediğim için çok yararım olmayacaktır.
Size şöyle yardımcı olabilirim:İlanlar içerisinde çok temiz ama kendi kanaatimce sıfır fiyatına göre oldukça pahalı bulduğum rel t9 var.
Bütçeniz uygunsa altuğ hocamın kullandığı s3 sizi tatmin edecektir,olmadı s2 alabilirim derseniz memnuniyetiniz daha da artacaktır.
G2 alırsanız yüzünüzdeki gülümseme artar veya G1 alırsanız başka dünyalara geçersiniz.
Velodyne dd15 hadi olmadı dd12 bulabilirseniz onlar da sizi memnun eder kanaatindeyim.

Dediğim gibi sw olayı benim gözümde bir kez alınacak bir bileşendir ve alabileceğimin en iyisini alıp bir daha arkama bakmak istemem.

Kabul ediyorum seçeneklerimiz az,paramız kısıtlı bunun ekonomisini yapmak ta size düşecektir.

Mutlu ve keyifli hobiler dilerim.

Hocam ayrintili cevabiniz icin tesekkurler. Mesajinizi okuduktan sonra Dubai'deki B&W bayisine gidip PV1D ve ASW10CM S2'yi dinlemek istedigimi belirttim. PV1D vardi ama kurduklari setup cok genis bir alanda farkli ssitemlerin oldugu bir alan oldugu icin net bir sonuca varamadim. ASW10CM S2 zaten demo olarak yoktu. Istersem PV1D'yi demo icin 2 gunlugune alabilecegimi ogrendikten sonra baska bir hifi magazasina gectim. Sansima 2 urun de sisteme bagli teste hazir haldeydi.

Sizler kadar ustadi degilim bu konularin, hatta benimki hobi bile olmaktan uzak ama birsey olmamissa olmamistir misali PV1D'nin benim icin uygun olmadigina karar verdim. ASW10CM S2 cok cok daha iyiydi.

Baska markalari deneyebilecegim bir yer var mi onu arastiriyorum, olmadi sizlerin tavsiyeleriyle birseyler yapmaya calisicam artik.

Sistem B&W CM9, CM5, CM Center2 ve ONkyo TX NR906, oda 21.6 m2, 73.44 m3, 2600ft3. Lakin acik mutfak ve giristeki hol alanlari buna dahil degil, hepsi ortak bi

Tekrar tsk ederim.
Arkadaslar Dubai'den gelirken yanimda 55" yada 65" (dikkat ekran degil, inch) TV getirmeyi planliyorum.

55" olanin fatura bedeli 1700 Euro, 65" olanin 2275 Euro.

1500 Euro'yu astigi icin, ne gibi vergilere tabi olunur?

Prosedur nedir?

Tskler.
Adet yerini bulsun, belki işe yarar...

Sanli Besiktasim

"Sezonun genel değerlendirmesini net olarak yapmak için son haftaya giriyoruz. Gelinen noktada büyük bir mucize olmazsa Beşiktaş ligi üçüncü sırada bitirecek.
Öncelikle bir konuda uzlaşmak gerek; Beşiktaş tarihinde üçüncülük 'başarı' olarak camiaya satılmamıştır. 111 yıllık teamüller 111 yıl daha geçerlidir, ikincilik veya üçüncülük satılamaz, kriteri kimse değil geçmişteki efsanelerimiz belirlemiştir.

Şartlar ne olursa olsun ligin neticesi şahısların kaderini olumlu ya da olumsuz etkiler... Futbol yönetimlerinde rakiplerinden bir adım önde olmanı sağlayacak yegane etken kurulan kadrodur. Maddiyat konusu elbette çok önemli fakat bu noktada rakibin yanlış yatırımlara para harcarken sen daha az para ve daha fazla akıl ile bu açığı kapatabilir, pekala şampiyonluk yarışı verebilirsin.

Bu eksende Beşiktaş futbol yönetimi bu yıl neler yapmış bir göz atalım;

1.5 milyon € bonservis bedeliyle alınan ve 1 milyon € maaşa imza atan Sezer, Toraman ile dövüştü. Kendisinin zerre faydası olmadığı gibi, Beşiktaş’a uzun yıllar hizmet etmiş simge bir ismi harcadı.

Arkasından o boşluğa rakip takımdan Dany alındı. Takımı ile oynanan maçta gereksiz müdahalesiyle 6 puanı hiç etti.

Ameliyat masasından alınan Eneramo, Beşiktaş formasıyla atmadığı golü Karabük formasıyla 90+3’te Beşiktaş’a attı.

3.1 milyon € bonservis ödenen Frei kulübeye mahkum kaldı, sezonun tamamını kenarda çekirdek çitleyerek geçirdi.

Tıkır tıkır maaşı ödenen Fernandes ikinci devre hiç kullanılamadı, kontratı yenilenmeyen birinci santrfor Almeida gol atamayalı 12 hafta oldu.

Hilbert’in yerine alınan Serdar Kurtuluş iyi oynamak bir tarafa idare bile edemedi. Ara transferde alınan Cenk ise Antep için gol atmaya devam ediyor.

Toplamda 5 tane kadro dışı kalmış futbolcu var, ihtiyaç halinde bile yüzlerine bakılmamış.

Olumlu olarak Tolga, Atiba ve biraz Motta var. Sivok patlamasa bu listeye son halka Franco bile dahil olamazdı.

Hepsini üst üste koyunca meselenin para olmadığı ve yanlış yatırımların sonucu Beşiktaş'ın başarısız olduğu aşikar.Teselli olalım desek somut olarak hiçbir şey yok.

Rakiplerinden Fenerbahçe şampiyon olmuş, Galatasaray Türkiye Kupası'nı almış, ŞL'de son16 yapmış. 3 sezon oldu Beşiktaş taraftarı Gs-Fb Süper Kupa finalini izliyor.

İsim yazmıyorum, kimseyi hedef göstermiyorum, net verileri yazıyorum ve bu futbol yönetimiyle olmaz diyorum. Kim gider kim gelir bilinmez, kesin olan; Kimse güllük gülistanlık tablo çizemez.

Bir sezon 'Feda' bir sezon 'Stat' ile geçti, bir sezon daha bahaneler silsilesi ile geçmez.

Saygılar"

Ömer Çelik
Hakkında
Meslek: INSAAT MUHENDISI
Forum İmzası:
Sistem ve Tercihleri
Oyun Platformu
PS3
Takım
BEŞİKTAŞ
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 2 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 2 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 7.639
İkinci El Bölümü Mesajları: 52
Konularının görüntülenme sayısı: 263.615 (Bu ay: 409)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 725 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Spor
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.