Şimdi Ara

Göğüs programım çok mu ağır?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
628
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar özellikle benchte hiç gelişemiyorum hocayla programı bir defa güncelledik ve şöyle oldu acaba çok yoğun olduğu için mi ağırlık arttiramıyorum? Haftada 5 gün bölgesel yapıyoruz.

Bench Press 5x12
    İncline Bench Press 5x12
    Dumbell- Bench Press 4x10
    İncline Dumbell Bench Press 4x10
    Dumbell- Pullover 3x10
    Kelebek 3x10
    Yandan kapatma aleti 4x12

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Çok hareket çok gelişecek anlamına mı geliyor? Gelişmeyi bırak bir sonraki programa yapacak hareketin kalmamış.
  • kaç yıldır yapıyorsun, nasıl yapıyorsun, nasıl besleniyorsun bilmiyoruz da

bench Press 4x10
    İncline Bench Press 4x10
    Dumbell- Pullover 4x10
    Kelebek 4x10

üst göğüs eksik olur genelde onun için de İncline Dumbell Bench Press 4x10 yapsan yeterli gelir bir şekilde. ya da bir hafta incline bir hafta decline yaparsın vs. eksiğine göre çeşitli kombinasyonlar bulunabilir. bir karış kasa çok fazla sayıda hareket yapmaya gerek yok.
  • bulamadımbirşey kullanıcısına yanıt
    Hocam yoğun spor geçmişim var 5 aydır body yapıyorum 2 ay bilinçsiz kalan 3 ay bilinçli 1.5 aydan sonra program revizyon yaptık beslenmem çok yeterli düzenli protein takviyesi de alıyorum.

• bu programı hoca yaptıysa diyecek bir şey bulamıyorum
  • Sorun nedir? Doğruyu gösterin ki ya düzenleyim ya da hocaya diyeyim böyle böyle diye .

• bench press 5x5
    incline db press 20,12,10,8,5,15 ağırlık kademeli olarak artacak son 15 tekrar dayanıklılık için kilo seç
    incline bench close grip devamında incline db fly (6x10 - 5 close grip 5 db fly)
    db pullover 4x10

göğüs bu kadar 10 tane harekete gerek yok
  • 3-4 hareket daha eklemen lazım
  • arnold musun mübarek. az olmuş bu hareketler aralara crossoverlar dips falan da ekleyin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joof -- 4 Nisan 2018; 11:8:15 >
  • 28 set göğüs çok fazla.. pro adamlar böyle çalışıyor saçma sapan bir program olmuş.

• streoid kürdeysen 1 hareket cikart 10 numara olur

• 4 tane press hem de yüksek tekrar ve setlerde tamamen zaman kaybı. Incline dumbbell bench press yaparken cok düşük ağırlıklar kullanacaksın muhtemelen. 3 press yap iki de izole koyarsan güzel olur. Birinde bench press gibi ağır girebilirsin 5 set 5 tekrar ve 4 set 6 tekrae gibi. Diğer iki press de yüksek tekrarlarda takilsan iyi olur.. 4×10, 3×12 gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 4 Nisan 2018; 23:32:15 >
  • set-tekrar vs değil, kası ne kadar dirence maruz bıraktığın önemli. "Kaslar tekrar saymaz" vecizesi... Adam sallaya sallaya indir kaldır yapar seti 10sn de tamamlar, diğeri yedire yedire, negatif tekrarı özenle yaparak 30sn de bitirir. 30snde bitirenin 1 seti, diğerinin 3 setinden çok daha etkilidir
  • Hocam anlayabileceğim dilde konuşur musun? Tam olarak anlamadım. Alt Altan hareketleri ve tekrar sayılarını yazabilir misin? Programın ağır olduğuna gerçekten inandım. Değiştirmeye karar verdim.

• Trespuanie T kullanıcısına yanıt
    Hocam şunu yazabilirim

Flat bench press 5×5 veya 4×6. Yani 4 set 6 tekrar. İlk harekette ağır kilo girmene izin vermesi için

Incline dumbbell bench press 4×8-12 tekrar

Paralel bar dips veya close grip bench press 3×8-12 tekrar. Dips yaparsan bence daha iyi olur ama ağırlık ekleyecek kemer falan her yerde bulunmuyor.

Cable crossover 3×12-20 tekrar. Bu izole hareket yüksek tekrarda takılabilirsin. Asıl kası pressler büyütür bu ekstra volüm yüklemek için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0B8937EC2 -- 5 Nisan 2018; 2:7:9 >
  • Gereksiz sekilde fazla 28 set gogus idmani yapiyorsun, cok buyuk konusmayayim ama muhtemelen bacak ve sirt idmanin gogusten azdir. Bu sporda daha yenisin ya full body calis yada upper lower tarzi splitler sec. Ben de salonda antrenorluk yapiyorum(besyoda okuyorum egitimler fitness ile ilgili) sirf egitimlerin ucretini cikarabilmek icin, benden once ki antrenorler yeni baslayan cocuklara dayamis boyle splitleri 25-30set gogus idmani, bacaklara bakiyorum 15 set civari Tamam bacak 15 set yap eyvallah ama bacagi 15 set yapiyorsun gogusu neden 25-30 set ? Bu kadar hareketin eccentric fazini zaten hakkini vererek yapsan 3 tane pressten sonra pek halin kalmaz. Neyse sonuc olarak fazla. Fazla calismak yerine akillica calisin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Jackson Teller -- 5 Nisan 2018; 2:28:33 >

• Hocam crossoveri su alette yapsam olur mu?

https://goo.gl/images/bfc6rk

Olur onu öylesine yazdim fly veya butterfly da yapabilirsin. Bir tane izole koymak amaç

• Hocam o zaman ben programı bu program ile değiştiriyorum. Teşekkür ederim.
    Rica ederim hocam. Kolay gelsin

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.