Şimdi Ara

Daha önce omuz ameliyatı geçiren var mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
23.549
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Baslikta belirttigim gibi omuz antroskopisi geciren var mi? Kaleciydim. Baglarim yirtildigi halde cok fazla zorlamisim cok farkli sıkıntılar da çıktı. Doktorlar ameliyat sonrasi icin farkli seyler soyluyor birisi 1 ay birisi 6 ay zorlar gibi. Basindan bu ameliyat gecmis olanlar bilgi verebili mi ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 2 sağ 1 sol omzu çıkardım. Ameliyat olmadim ama biliyorum baya araştırdım. 8 hafta iyileşme süreci var riskli ameliyat değil ama iyi yerde yaptirman lazim. Geçen sene Kaleci Volkanın omzu da öyle olmuştu bak durum ne şimdi. Tek önemli şey ameliyattan sonra bakım süreci. Fizik tedavi çok iyi olması lazım her türlü masraftan kacinacaksin bu yüzden. Omuz işi ciddidir ihmale gelmez spor hayatın bitebilir benim gibi

• quote:

Orijinalden alıntı: lakers45

2 sağ 1 sol omzu çıkardım. Ameliyat olmadim ama biliyorum baya araştırdım. 8 hafta iyileşme süreci var riskli ameliyat değil ama iyi yerde yaptirman lazim. Geçen sene Kaleci Volkanın omzu da öyle olmuştu bak durum ne şimdi. Tek önemli şey ameliyattan sonra bakım süreci. Fizik tedavi çok iyi olması lazım her türlü masraftan kacinacaksin bu yüzden. Omuz işi ciddidir ihmale gelmez spor hayatın bitebilir benim gibi

Ameliyat olmazsam spor hayatim kesinlikle bitmis doktorun soyledigi bu. Kapsulde gerginlik kaslarda sıkışma tendonda yirtik baya bi problem saydi. Ameliyat olursam bile devam edip edemeyecegim belli degilmis. Fizik tedavi gordum akim verdiler egzersiz yaptim 1bucuk ay degisiklik olmadi. Ameliyat olmadan olmayacak sanirim cunku sag kolum. Hic beklenmedik anda agri yapabiliyor.

• Omzunda tam olarak nasıl ağrılar hissediyorsun?
  • Hicbir baginiz yirtildi yada koptu mu bilmiyorum ama herkesin söylediği klasik bir aci vardir. Sanki boyle icten ice yanıyor gibi. Ama kolumu hareket ettiremiyorum o an. Surekli bu aci olmuyor ama oldugunda fazla can yakiyor. Suan hareket kisitliligi var kolumda. Havaya kaldirdigimda kolumu buyuk bir aci oluyor. O aci da mesela parmaginizi arkaya dogru itin. Bir noktadan sonra gitmez. Zorladiginizda caniniz yanar. Ona benziyor.

• Dalek Caan kullanıcısına yanıt
    Anladım.Geçmiş olsun.Umarım en kısa zamanda iyileşirsin.Sağlık gerçekten değer verilmesi gereken birşey.
  • Kesinlikle oyle. Ilk zamanlar zorlamayip idmanlari kesip doktora gitsem belki de basit bir fizik tedaviyle kendine gelecekti. Fakat suan durum baya kotulesti. Cok tesekkur ederim

• Up

• quote:

Orijinalden alıntı: Dalek Caan

Up

Rotator cuff ların anasını bellemişsin o zaman kesin ameliyat yoksa bir daha düzelmez öyle kalır hatta çıkar omzun o da yer yapar kas yırtık çünkü. Kapalı olarak 3 noktadan girerler yaparlar sıkıntı olmaz sen ol ameliyatını.
  • lakers45 kullanıcısına yanıt
    Hocam omzumda hic çıkık olmadi. Suanda yukariya dogru kaldirdigimda kitir kitir sesler geliyo acayip agri oluyo. Bide dedigim gibi bazen ilk baglar yirtildigi anki aci gibi oluyor. Sizce ameliyat sonrasi kalecilige devam edebilir miyim.

• quote:

Hocam omzumda hic çıkık olmadi. Suanda yukariya dogru kaldirdigimda kitir kitir sesler geliyo acayip agri oluyo. Bide dedigim gibi bazen ilk baglar yirtildigi anki aci gibi oluyor. Sizce ameliyat sonrasi kalecilige devam edebilir miyim.

Çıkık olur diyorum işte bu gidişle. Ameliyattan sonra tabiki de devam edersin sadece 8 hafta ara vermen gerekir tedavi için.
    Bu arada Volkan'ın olayı başkaymış o özel tedavi yapmış ameliyat yerine ama okursan anlarsınhttp://www.fenerbahce.org/detay.asp?ContentID=30355

http://www.omuzdirsekcerrahisi.org/pdf/omuz_artroskopisi.pdf

http://www.ortopedikbilgi.com/omuz.php?altbaslik=0

Bunları okursan konuyu daha iyi anlarsın kardeşim geçmiş olsun

• lakers45 kullanıcısına yanıt
    Cok tesekkurler hocam. Volkan konusunda haklisiniz. Sakatligim cok benziyormus. Istanbulda ki doktorum aynısını soylemisti. Volkanin kas yapısının guclu olmasi gibi faktorler ameliyatsiz atlatmasini saglamis.

• Söylemeyi unutmusum benim kolda tip1 slapta var ben baya baya omzumu son duruma getirmisim

• quote:

Söylemeyi unutmusum benim kolda tip1 slapta var ben baya baya omzumu son duruma getirmisim

Durma o zaman vaktin zamanın varsa ol çünkü kalecilik yapmasanda gündelik hayatta baya sıkıntı yaratır yani eşya kaldıramazsın vs vs.
  • quote:

quote:

Söylemeyi unutmusum benim kolda tip1 slapta var ben baya baya omzumu son duruma getirmisim

Durma o zaman vaktin zamanın varsa ol çünkü kalecilik yapmasanda gündelik hayatta baya sıkıntı yaratır yani eşya kaldıramazsın vs vs.

Bana kalsa hemen olacağım ama ameliyati yapan docent kapsuldeki gerilme yuzunden tekrar fizik tedaviye yolladi. 6 hafta istirahat yazdi. Bu sure sonunda ameliyat sanirim. Cevaplariniz icin cok tesekkur ederim. Biraz olsun icim rahatladi. Yaklasik 6-7 aydir ffutboldan uzak kaldim cok etkiledi.

• quote:

quote:

quote:

Bana kalsa hemen olacağım ama ameliyati yapan docent kapsuldeki gerilme yuzunden tekrar fizik tedaviye yolladi. 6 hafta istirahat yazdi. Bu sure sonunda ameliyat sanirim. Cevaplariniz icin cok tesekkur ederim. Biraz olsun icim rahatladi. Yaklasik 6-7 aydir ffutboldan uzak kaldim cok etkiledi.

Spor işi öyle kardeşim şimdi yani sakatlık oluyor maalesef sen en iyi doktor kimse bulunduğun yerde ona yaptır ameliyattan çok ameliyat sonrası çok önemli

• omuz ameliyatı geçirmiş biri olarak size aşamaları anlatıyorum.
    öncelikle bende epilepsi hastalığı mevcuttu bundan dolayı uykuda nöbet geçirdiğimden dolayı Sol Omzumda çıkmalar meydana geldi.
    yaklaşık 50-60 sefere yakın omuz çıkığı oluştu nöbetlerim kontrol altına aldığından sonra ortopedi doktoru ile ameliyat olmaya karar verdim. öyle bir hale gelmiştimki sol kolumu yukarıya kalkırmaktan korkuyorum. her an çıkacakmış hissi vardı.
    benim olduğum ameliyat LATERJET ameliyatıydı. bu ameliyatta omzunuzun içinde bulunmuş olan kemikli kas alınıp omuzun başı ile girdiği yere vida ile tamir yapılıyor. Fakat bazı durumlarda bu kemik yetersiz kaldığında kalça bölgesinden ek kemik alınması durumuda olabiliyor. bende olmadı direkt kemikli kası alıp oraya vida ile vidalamışlar.
    kolun eski haline gelmesi hastanın yaşına göre yani genç olup olmamasına göre değişmekte olup 2-3 ay duruma göre dahada uzun sürdüğünü doktor söyledi.
    en az 6 tane doktorun bu ameliyat ile görüşünü aldıktan sonra istanbulda bulunan özel bir hastanenin ortopedi ve travmatoloji prof. doktoru ile ameliyat olmaya karar verdim.
    ilk zamanlarda aşırı derecede ağrı yapıyor. zaten ameliyat olduktan sonra iki gün boyunca hastene tutuyolar bu süre zarfında ağrı kesici iğne ve ilaçla acılarınızı bir nebze olsun azaltıyorlar.
    şuan ameliyat oldum çok şükür iyiyim.
    10 gün kol bandaji takıyorum. 1 ay daha takmam gerektiğini doktor belirtti.
    1 ay dan sonraki gelişmeleride yazacağım.

• quote:

Orijinalden alıntı: danger9558

omuz ameliyatı geçirmiş biri olarak size aşamaları anlatıyorum.
    öncelikle bende epilepsi hastalığı mevcuttu bundan dolayı uykuda nöbet geçirdiğimden dolayı Sol Omzumda çıkmalar meydana geldi.
    yaklaşık 50-60 sefere yakın omuz çıkığı oluştu nöbetlerim kontrol altına aldığından sonra ortopedi doktoru ile ameliyat olmaya karar verdim. öyle bir hale gelmiştimki sol kolumu yukarıya kalkırmaktan korkuyorum. her an çıkacakmış hissi vardı.
    benim olduğum ameliyat LATERJET ameliyatıydı. bu ameliyatta omzunuzun içinde bulunmuş olan kemikli kas alınıp omuzun başı ile girdiği yere vida ile tamir yapılıyor. Fakat bazı durumlarda bu kemik yetersiz kaldığında kalça bölgesinden ek kemik alınması durumuda olabiliyor. bende olmadı direkt kemikli kası alıp oraya vida ile vidalamışlar.
    kolun eski haline gelmesi hastanın yaşına göre yani genç olup olmamasına göre değişmekte olup 2-3 ay duruma göre dahada uzun sürdüğünü doktor söyledi.
    en az 6 tane doktorun bu ameliyat ile görüşünü aldıktan sonra istanbulda bulunan özel bir hastanenin ortopedi ve travmatoloji prof. doktoru ile ameliyat olmaya karar verdim.
    ilk zamanlarda aşırı derecede ağrı yapıyor. zaten ameliyat olduktan sonra iki gün boyunca hastene tutuyolar bu süre zarfında ağrı kesici iğne ve ilaçla acılarınızı bir nebze olsun azaltıyorlar.
    şuan ameliyat oldum çok şükür iyiyim.
    10 gün kol bandaji takıyorum. 1 ay daha takmam gerektiğini doktor belirtti.
    1 ay dan sonraki gelişmeleride yazacağım.
    Durum nedir hocam

• Annem 56 yaşında ve sağ omuz tam kat yırtık dendi MR sonucunda. Özelde nereye gösterdiysek ameliyat dedi. İzmir tepecik eğitim araştırma hastanesine ortopedi bölümüne randevu aldık İsmail Eralp Kaçmaz genç bir hekim.. deyatlıca muayene etti, MR inceledi ve yaşı gereği tam kart gibi ciddi yırtığı olmasına rağmen kolunu yine de iyi kullandığını söyleyip fizik tedavi işimizi görecek dedi. Yaşı itibariyle (56) ameliyat olsa da yırtık kaynamayabilir diye de uyardı. Mümkünse devlette değil SGK anlaşmalı fizyoterapist in mutlaka başında duracağı fizik tedaviyi önerdi. Merkez arayışındayız, Omuz çok sıkıntılı, herkese geçmiş olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyin_elk -- 11 Mart 2022; 7:28:33 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.