Şimdi Ara

'-_-' ~ Gerçek Kahve Keyfi ~ '-_-' (640. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18.087
Cevap
710
Favori
806.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
35 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 638639640641642
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    yeterli. ama starbucks'taki bodum french pressleri tavsiye ederim. ya da ikea'nın french pressi de uygun bir alternatif

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: marselinyo

French Press mi önerirsiniz yoksa filtre kahve makinesi mi arkadaşlar? Bir french press alsam bir de öğütme tipi olarak french press olarak seçsem bu ikisi yeterli olur mu yoksa ekstra malzemeye ihtiyacım var mı?

bunu almayı düşünüyorum bu yeterli midir ayrıca en iyi kahve deneyimini french press'te yaşayabilir miyim? Kahve makinesi almak benim için zahmetli olabilir çünkü çok sık seyahat eden biriyim.

https://www.kahvedunyasi.com/filtre-kahve-keyif-seti-p-66

öncelikle farklı tatsal profillerde bahsediyoruz bu yüzden nerde nasıl kullanacagınız önemli evde yada ofiste kullanacaksanız ve 3 4 kişiye birden kahve hazırlarım diyorsanız filtre kahve makinası pratik olur.

frenc press maliyetsiz ve taşınabilir oldugu için her zaman her yerde kullanabilir
    bu arada sturbuck larda bodum marka frenc pressi öneririm hem paslanmaz hemde filtre eden örgü kısmı diğer french preslere nazaraz çapraz örme tekniği ile işlenmiş daha iyi içim sağlayacaktır.

filtre kahvede daha sert daha berrak bir kahve içerken
    french press de daha tortulu daha yumusak bir içim olacaktır

• quote:

Orijinalden alıntı: Sentez*

quote:

Orijinalden alıntı: DaYWaLkeR

Sanalbaharatın kahveleri neden bu kadar ucuz ? Kafeingodan kilosunu 90 liraya alıyorum kahvelerin. Sanalbaharatta kargo dahil 47-48 liraya gelmekte.

http://www.sanalbaharat.com/urun/kahve-cekirdek-gurme-blend-1kg Şu kahve nasıldır. fındık ve çikolata notaları olan kahveleri seviyorum. Meksika,costa rica gibi.

Ben de bunu merak ediyorum 28 liraya kadar 1 kg kahveleri var. Neyin nesi bu sanalbaharat?

Sanalbaharat toptan kahve ithalatı yaptığı için bu şekilde, butik olanlar geçiriyor maalesef fiyatta.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatihgh3

quote:

Orijinalden alıntı: Sentez*

quote:

Orijinalden alıntı: DaYWaLkeR

Sanalbaharatın kahveleri neden bu kadar ucuz ? Kafeingodan kilosunu 90 liraya alıyorum kahvelerin. Sanalbaharatta kargo dahil 47-48 liraya gelmekte.

http://www.sanalbaharat.com/urun/kahve-cekirdek-gurme-blend-1kg Şu kahve nasıldır. fındık ve çikolata notaları olan kahveleri seviyorum. Meksika,costa rica gibi.

Ben de bunu merak ediyorum 28 liraya kadar 1 kg kahveleri var. Neyin nesi bu sanalbaharat?

Sanalbaharat toptan kahve ithalatı yaptığı için bu şekilde, butik olanlar geçiriyor maalesef fiyatta.

Aldık bakalım gelince göreceğiz hocam. 500 gram espresso, 500 gram da filtre böldürüyorum.

• Üstadlar

Aldığım jacops filtre kahve açtım kullanıyorum bunun için saklama önerisi nasıldır

• travegostar kullanıcısına yanıt
    Hava almayacak bir kaba koyun. Isik almasin bir de yeter.

• quote:

Orijinalden alıntı: travegostar

Üstadlar

Aldığım jacops filtre kahve açtım kullanıyorum bunun için saklama önerisi nasıldır

Derin dondurucu

• Merhabalar,

Delonghi Ec685 ve Delonghi KG79 ikilisi espresso için iyi bir seçim olur mu acaba memnun kalırmıyım ayrıca farklı önerisi olan varsa belirtebilirse sevinirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: travegostar

Üstadlar

hocam derin dondurucu tavsiye etmem kahve zamanla nemlenecektir ışıkve hava almayan bir kap iyi olur zipliiçindeki havayı dışarı atan kaplar daha faydalı olacaktır

• quote:

Orijinalden alıntı: Iempufy

Merhabalar,

Delonghi Ec685 ve Delonghi KG79 ikilisi espresso için iyi bir seçim olur mu acaba memnun kalırmıyım ayrıca farklı önerisi olan varsa belirtebilirse sevinirim.

Kg79 espresso için yeterli olmayacaktır, Sözen el değirmeni önerebilirim.

• arandur kullanıcısına yanıt
    Iempufy kullanıcısına yanıt
    kalite olarak mı incelik olarak mı diyorsunuz? bu forumdan okuduğum yöntemle açıp ayarını incelttim espresso için kullandım epey bir süre.

• Iempufy kullanıcısına yanıt
    Delonghi KG79 için yaptıracağın ufak bir ayarlama ile espresso için iyi sonuç alabilirsin. Kendi yetkili servisleri yapar mı bilmiyorum ama bakımı yapan başka yerler bulursan eğer oralarda yaptırabilirsin.

• Yanıtlarınız için teşekkür ederim.
    Espresso makinesi nasıldır bu fiyat aralığında iş görür mü acaba.

• quote:

Orijinalden alıntı: balcis

kalite olarak mı incelik olarak mı diyorsunuz? bu forumdan okuduğum yöntemle açıp ayarını incelttim espresso için kullandım epey bir süre.

Kg79 bozmuş bir kahve severim. Plastik dişli var bu makinede, bence zorlamaya gelmez.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arandur

quote:

Orijinalden alıntı: balcis

Kg79 bozmuş bir kahve severim. Plastik dişli var bu makinede, bence zorlamaya gelmez.

Arçelik 3185 buldum bir arkadaştan temiz cihaz bana 100 tl ye verecek yanınada iyi bir öğütücüyle nasıl olur sizce bu espresso makinesi hakkında yorumlarınız nedir acaba.

Ayrıca çok pahalı olmayacak şekilde kaliteli kahve elde edebileceğim bir öğütücü tavsiye edermisiniz.

• Iempufy kullanıcısına yanıt
    Arçekil kullanana biri olarak delongilerden daha iyi kahve edersiniz ayarını tutturursanız. K79 ile kullananlar vardı onlar daha iyi bilgi verebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: seffa

Arçekil kullanana biri olarak delongilerden daha iyi kahve edersiniz ayarını tutturursanız. K79 ile kullananlar vardı onlar daha iyi bilgi verebilir.

Arçeliğin bu modelinin ne gibi bir artısı var acaba neden bukadar çok tutuldu.

• quote:

Orijinalden alıntı: Iempufy

quote:

Orijinalden alıntı: seffa

Arçeliğin bu modelinin ne gibi bir artısı var acaba neden bukadar çok tutuldu.

Klasik, tam olarak el becerisi ile espresso yapılan standart bir makina. Çap, basınç, sıcaklık herşey olması gerektiği gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ogoksel -- 9 Mart 2018; 16:3:56 >
  • Sanalbaharat'tan kahvem geldi ben yeni harman blend mi ne onu aldım ve oldukça memnun kaldım kesinlikle tavsiye ederim. Çok merak edeni vardı.

• Sentez* kullanıcısına yanıt
    Espresso olarak mi denediniz ?

• 
Sayfa: önceki 638639640641642
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.