Şimdi Ara

FIAT egea araçlar nasıl ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
3.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • s.a canlar ben fıat egea 1.4 benzinli araç almak istiyorum bu araçla nasıl acaba kronik arızası varmıdır ? yokuşta çok bayılıyor mu bu araba birde bunlarda yağ yakma olayı mı ne varmış nedir bu konu bilgisi olan aydınlatırsa sevinirim..

• 1.4 Fire motorlarda yağ soğutucu bulunmadığından motorun yağı buharlaştırdığı ve araçta yağ eksilmesinin bulunduğu yazılmış. Aracı sıkıştırdığınızda, yüksek devir çevirdiğinizde bunun arttığı söylenmiş. Bu sorunun 2020 öncesi kasalarda bulunduğu, sonrasında revizyona gidildiği belirtilmiş. Ayrıca çözüm olarak servisin belirttiğinin aksine daha kalın bir yağ koyulduğunda yağ eksiltmediği görülmüş. Araç üzerinde böyle bir kara leke olsa da hala kapış kapış satıldığına göre ya insanlar bilerek tercih ediyor ya da bahsi geçen problem sandığımızın aksine daha küçük boyutta.
  • Kötü bir araç olsa yada kronik arızası olsa yollarda bu kadar egea görmezdik . Tam bir f/p aracıdır . Seni A noktasından B noktasına götürür , ayağını yerden keser altında egea görenler arabasi varmış bunun derler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiat Egea 1.4 benzinli. Yeni mi çıktı bu araba? Bi Google’a bakayım kronik sorunu var mı. Bir de YouTube’a bakayım inceleme videosu çekmişler mi. Hemen araştırıp geliyorum

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Google amcaya sor. Piyasada zilyon tane her motor çeşidinden her donanımdan egea var. Bilindik kronik arızası da yok.

• 1.4 Fire motorlarda yağ soğutucu bulunmadığından motorun yağı buharlaştırdığı ve araçta yağ eksilmesinin bulunduğu yazılmış. Aracı sıkıştırdığınızda, yüksek devir çevirdiğinizde bunun arttığı söylenmiş. Bu sorunun 2020 öncesi kasalarda bulunduğu, sonrasında revizyona gidildiği belirtilmiş. Ayrıca çözüm olarak servisin belirttiğinin aksine daha kalın bir yağ koyulduğunda yağ eksiltmediği görülmüş. Araç üzerinde böyle bir kara leke olsa da hala kapış kapış satıldığına göre ya insanlar bilerek tercih ediyor ya da bahsi geçen problem sandığımızın aksine daha küçük boyutta.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Sadece 1.4 olanlarda kronik yağ eksiltme var. 2021 model makyajlısında dahi var. Başka da bir şey yok sanırım toplamda 1 yıl kullandım. Parasının fazlasını hak eden bir araç şu koşullarda. Ses yalıtımı dahi kendisinden pahalı çoğu c segment ten iyidir. LPG ile de çok az tüketir

• İlk arabam olarak 1.6 multijet egea kullanıyorum 2019 biraz hor kullanılmış bir arabaydı algımda 3 yaşında 86.000 kmdeydi şahsen piyasadaki en f/p araç sürekli motor lambası yanıyor ama kontroller bir sıkıntı çıkmıyor uzun süredir de kullanıyorum az yakıyo kalitesi de eh işte seviyesinde şahsen küçücük clio ya da yaşı büyük bir polo almaktansa egea alınır

• her ne kadar 1.4 çekişini beğenmesem de bu piyasada bu paralara alınabilecek en mantıklı araçlardan

• 1.4 Egea'yı 2,5 yıl kullandım. Yağ eksiltiyorsa bile serviste bakımdan bakıma gittim sadece. Onun dışında kaputu açmadım. Bir sorun da yaşamadım.

Çekişi konusunda klasik 1.4 atmosferik motor. Hatta 1.6 atmosferikler bile mutlu etmez. Rampaya gelince üşenmeyip vitesi hemen 4'e çekerseniz her rampayı rahat çıkarsınız.

• Ben yatırımlik aldim gayet guzel araba hem yakit bile yakmiyor aldigimda 100 liralik benzin koyduydum 3 ay oldu hala bitmedi
    FIAT egea araçlar nasıl ?

• Lego95 kullanıcısına yanıt

Google amca da buraya yönlendiriyor. Hani burası da forum ya, amacı bu

• sinoplu kullanıcısına yanıt

İşte milletin kullanmaya bulamadığı arabalar.

• goodorevil kullanıcısına yanıt

Hocam herhalde rampada pedala basmaya çekiniyoruz. Rampada 4'e 3'e düşer falan diye çok söyleniyor ama benim deneyimim öyle olmadı. Sıfır aldığımın ertesi günü eski yoldan İzmir'den İstanbul'a gittim ve 3 gün sonra geri döndüm, çoğunlukla hız sabitleyici kullandım ve 95-105 km hızlarda neredeyse 5'e bile hiç düşmedi araba desem yeridir. Şahsen söylenenlere bakınca ben daha kötü performans bekliyordum, beklentimin üstünde çıktı performansı.

Ben atmosferik 2.0'dan geçtiğim için pek garipsemedim motoru. Ama yeni turbolu motorlara göre falan evet gitmiyor derim.

Ben elime fırsat geçince paramın yettiği sıfır araç mantığıyla egea aldım, hatta biraz daha param olsaydı kesinlikle Cross alırdım. Şahsen benim beklentimin üzerinde bir arabaymış onu gördüm. 2-3 sene rahat rahat binerim umarım.

Yalnız kaporta cacık, arabanın tavan kenarına kedi atlamış göçertmiş biraz, pati izlerinden fark ettim. Durduk yere masraf çıktı.

Maşallah zaman makinesi gibi. 200₺ ile 6 ay gider. 400e 1 sene

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

yakıt yakmıyor da nabıyor durduğu yerden üretiyor mu?

• canocan_07 kullanıcısına yanıt

Rampada gaza yüklenerek aracı belki çıkartabilirsiniz ancak düşük devir yüksek gaz motor sağlığı için iyi sonuçlar vermeyebilir.

• Aracın yakıtı emsallerine göre çok iyi. yağ eksiltme problemi var. dizel bir araçtan geçiyorsanız çekişte hayal kırıklığına uğrayacaksınız ancak zamanla alışıyorsunuz. yalıtımı güzel , kullanması kolay ve yumuşak bir araç. iç hacmi geniş

• goodorevil kullanıcısına yanıt

Bunun gibi stokçu fırsatçılar yüzünden millet araba bulamıyor

• 1.6 benzinli kullanıyorum 45 gündür. 4 bin km yol yapmışım. Genel olarak f/p sorunsuz araç.

• anlaşıldı arkadaşlar cevap veren herkese teşekkür ederim....

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.