Şimdi Ara

Farda Çakma Led Xenon Yasaklanmalı !!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
2
Favori
12.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
338 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Muayene zamanı söküp, muayeneden sonra tekrar takıyorlar. Polis ceza yazıyor olsa böyle olmazdı. Ama olsun polis cam filmi, egzoz ile falan uğraşsın.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadan gelenler yüzünden cam filmi taktırdım. Çok işe yaradı isterse şimdi yıldırım çaksınlar tesir etmiyor. Farlarım halojen ama süper yol aydınlatıyor. Kaşınan olunca acımadan uzunu yakarım. Türk insanına laf anlatamazsınız. Bu apaçilik bitmez.

• Beyler ya LED ampul vardır yada Xenon ampul. Led xenon diye bir madde yok.
  • suatcagdas S kullanıcısına yanıt
    Camlar filmliyse işe yaramaz

• Bunu demek için girmiştim gidiyorum. Bi ampül ya halojendir ya xenondur yada leddir led xenon yoktur.

Ayrıca 25 yaşında genç biri olarak 2. Kullanmış olduğum araç sis farlı ve sisli havadayken sis farı yaktım bir kez. Oda gerçekten öyle böyle bi sis değildi 50 ile falan gidiyorduk o derece. Onun dışında bir kere bile sis farı açma ihtiyacı duymadım ve şov amaçlı dahi olsa kullanmadım gerek duymadım. Arabama baksınlar veya ilgi çekeyim önden gelenler hayran kalsın diye sis farı açmak hele tamamen bana saçmalık geliyor. eğitim kişilik ve başkalarına saygı meselesi bu sis farı açma mevzusu

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • MeGaDave06 kullanıcısına yanıt
    Aynen öyle. Zaten adı üstünde sis farı.

Ayrıca sis farları açıkken araç hiç de güzel durmuyor. Bizim kekolar ne anlar tabi. Hele şeylere kopuyorum fiorinoya dobloya transite mavi ampul takıp gezenlere
  • Bir de lastik mevzusu var,yola tutunma kabiliyeti gitmiş,ebesinin örekesinin fi tarihinden lastiklerle trafikte fink atan nice araç var.

Muayne zamanı emanet lastikle geçiyorlar sonra öze dönüş,daha dün arkamda bir Toros vardı ve ben sinyal yakıp dönecektim davar ani bir fren yaptı ve Toros bir anda yan döndü o frenle.

Suçum günahım olmadığı halde aracıma çarpabilirdi,daha kötüsü aracın arka koltuğunda insanlar olabilirdi.

Tüv tamamen şeklen iş yapıyor,trafik denetlemeleri artık değişmeli,mahalle mahalle ekipler gezip araçların lastikleri ve dot tarihleri kontrol edilmeli misal 4 seneyi geçmiş lastikler direkt ve dota bakılmaksızın diş derinliği yetersiz araçlar fişlenmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi faho -- 27 Eylül 2020; 11:13:23 >
  • Bir keresinde karşı şeritten bir tofaş bana doğru gelirken bir sarı lamba takmıştı. Hayatımda gözlerimin o kadar ağrıdığını bilmem. O sarı halojen sarısı değildi arkadaşlar bildiğin limon sarısı gibi bir şey. Farlarda koruyucu mercekte yok tabi gözlerim mahfolmuştu
  • Şu beyaz ışıkları kim soktuysa zaten şu arabalara yatacak yeri yok. Zaten millet far ayarıymış oymuş buymuş haberi yok normal dahi açsa insanı kör ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gerile3 -- 27 Eylül 2020; 12:17:9 >
  • Bu cahillerle ben savaşmaktan yoruldum arkalarına geçip saatlerce uzun far açık seyahatte etdim hiç geçmeden yolumu bitirene kadar önüne geçip hiç yol vermeden arka sisimde açık gittim ama tek üzüldüğüm bir karaktersiz yüzünden diğer insanlara da zarar verdim mi ? Ne yazık ki her yer de radar var polis kontrol noktaları var hızımı kontrol edildiği kadar bir iki ay da şu çakma farları kontrol etseler ön ve arka sislerin yalnızca gerekli durumlarda yakılması hakkında kamu spotu yayınlasalar harika olacak vatandaş vatandaşı bu kadar eğitemiyor biraz da devletimiz bu konunun üzerine düşmeli sürüş güvenliğini oldukça etkiliyorlar

• quote:

Orijinalden alıntı: road35

Ben tavsana dönüyorum karartmali dikiz aynam yok. Ne dikizden arka gözüküyor ne yan aynalardan. Saga gecip yavaşlayıp arkasina geçiyorum. Ilk zamanlarda uzun falan açıyordum suan sadece bela okuyorum.
    Hocam karartmasiz ayna diye bir sey kalmadi, aracinizda manuel karartma vardir. Aynanin altindaki kucuk kol ile aktive edersiniz.

Yolu goremiyorum diye alisik degilsiniz muhtemelen. Yolu gormeyeceksiniz, karartilmis sekilde arkadaki farlarin yansimalarini goreceksiniz. 3-5 gun icinde alisirsiniz, sonra da bana dua eder ve baska sekilde arac kullanamazsiniz

https://www.youtube.com/watch?v=eR2j_lEEgeA&feature=youtu.be

• Kısalara yasaklansın.
    Uzunlara 4300K yağışlı havalarda ve şehir dışında hayat kurtarır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Benim arabada otomatik uzun far var led matrix Opel
    A tuşuna basıyorum uzun kısa kendisi ayarlıyor karşıdan gelen far veya önde stop olunca
    Bir kere araba otomatik olarak kısmasına rağmen geceleri çok sellektör yiyorum uzunla gidiyorum
    sanıyorlar
    Halbuki karşıdan gelene vuracak tarafı kısıyor diğer yerler bembeyaz olunca psikolojik herhalde uzunla geliyorum sanıyorlar
    Bende 1 kez uzun yapıyorum anlayan anlıyor tabi

Ama asıl problem bazı araçların stoplar o kadar bitik ki araba neredeyse stopu algılamayıp uzunla devam ediyor
    Dolayısıyla öndeki aracı çok rahatsız edebiliyorum

Yani otomatik uzun ama o da bir yere kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werneke -- 27 Eylül 2020; 12:42:9 >
  • Led başka Xenon başka sey

• Yav bu xenon denen zımbırtının orjinali bile göz alıyor Mercedes geliyor karşıdan kör ediyor keşke komple yasaklansa

• Karşıdan gelene artık sol elimi gözüme siper ederek önlem alıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: 9FiestaM6

LED Xenon bu kadar iyi ve net görüş elde edebileceğimi hayal edememistim. Sizler begenmiyorsunuz ama,

Birde şimşek uzunluklari takdirdim araca, on havalandirmaya da iki tane de beyaz hella baglattim uzunlarla senktronize şekilde.
    Öndeki araca selektor attigimda içerisi bile aydınlanıyor karşı tarafın acayip keyif aldim araçtan
    Az önce yoldan geldim, kime bir selektor atsam 5-6 selektor yiyorum
    Resmen karşıdaki kişi " karanlıkta pat diye ışıga maruz kalan tavşana" benziyorlar kitlenip kalıyorlar.
    Onların soketlerine ve camlarına ayçiçek yağı da sür.

• pick-up'ım varken arka kabin üstüne arkaya bakacak şekilde projektör taktırmıştım. evet yanlış duymadınız projektör. bu şekilde çakma zenon vs. far ile gözümü s****kenlere çok uğraşırlarsa basıyordum projektörü sonra baya aramız açılıyordu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: werneke

Benim arabada otomatik uzun far var led matrix Opel
    A tuşuna basıyorum uzun kısa kendisi ayarlıyor karşıdan gelen far veya önde stop olunca
    Bir kere araba otomatik olarak kısmasına rağmen geceleri çok sellektör yiyorum uzunla gidiyorum
    sanıyorlar
    Halbuki karşıdan gelene vuracak tarafı kısıyor diğer yerler bembeyaz olunca psikolojik herhalde uzunla geliyorum sanıyorlar
    Bende 1 kez uzun yapıyorum anlayan anlıyor tabi

Ama asıl problem bazı araçların stoplar o kadar bitik ki araba neredeyse stopu algılamayıp uzunla devam ediyor
    Dolayısıyla öndeki aracı çok rahatsız edebiliyorum

Yani otomatik uzun ama o da bir yere kadar
    Ben otomatik uzun far asistanını kapattım hocam kullanmıyorum

Algılamadığı, geç algıladığı araçların gözünü alıyor. Bir de devamlı selektör yapar küfreder gibi uzun-kısa geçişleri yapıyor. Milletle kavga ettirecek insanı

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.