Şimdi Ara

Farda Çakma Led Xenon Yasaklanmalı !!! (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
165
Cevap
2
Favori
12.275
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
338 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kültür yok abicim , bencillik hat safhada bu insanlarda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cormen

Dağılmamış hali bu mu?
    Evet. Bir otomobil klavuzunu incelemeni öneririm.
  • Bunların çoğu malüm kitle olduğu için denetlenmiyor.
    Sisleri geçtim, adamların arka stopları ışıl ışıl geziyor. Bir gün birine girip arkasını dümdüz edicem bunların
  • quote:

Orijinalden alıntı: simonmc

Evet. Bir otomobil klavuzunu incelemeni öneririm.

Alıntıları Göster
    Tavsiye ettiğiniz ürünlere dair Philips'in kutunun üstüne yazdığı not aşağıda hocam. Bu ürünler trafikte kullanılamaz, devamlı off road gezenlerin keyfi bilir

Farda Çakma Led Xenon Yasaklanmalı !!!

• quote:

Orijinalden alıntı: autindustry

Tavsiye ettiğiniz ürünlere dair Philips'in kutunun üstüne yazdığı not aşağıda hocam. Bu ürünler trafikte kullanılamaz, devamlı off road gezenlerin keyfi bilir

Alıntıları Göster
    Bu senin eklediğin görsel benim önerdiğim model değil. İlk paylaştığım video'yu incele bence kendin karar ver, ben ne desem ikna olmayacaksın :)

Benim testlerini yaptığım, kullandığım ve önerdiğim bu model.
    Farda Çakma Led Xenon Yasaklanmalı !!!

• Oncelikle led xenon diye bir sey yok. Bunu hangi gerizekali çıkarmis anlamis degilim. Led ve Xenon farklı şeyler. Bu aydinlatmalarin olduğu araclarda mercek olmali. Halojen ampullere ait araclara kesinlikle led takilmamali. Ve muayeneden gecmemeli.

• Sis farları açık gezen kafile ile aynı...

• İçişleri Bakanlığının acilen önlem alıp bu araçları bağlaması lazım. Malesef tek çözüm yolu bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi incedayı -- 27 Eylül 2020; 23:3:57 >
  • ozoz15 kullanıcısına yanıt
    egea içinde önerir misiniz bunları ? kısalar mercekli.
  • DoNaNıMcı kullanıcısına yanıt
    Led farlar tüvde sökülmüyor yalnız. Led far sis hiç farketmez sorunsuz geçiyor.

• Fabrika çıkışlı far, ampul, led neyse bunlar dışında hiç birine izin verilmemeli. Fabrika nasıl üretmişse öyle kalmalı, değişirken de aynısı ile değiştirilmeli. Aracın orijinalinde bulunan led farlar, ön/arka sis farları beni rahatsız etmiyor.Bazıları yine biraz göz alabiliyor ama araç sürüşünü etkileyecek bir rahatsızlık vermiyor. Tabiki gereksiz ön/arka sis far kullanılması ayrı bir saçmalık. Arka sisler göz alabiliyor ancak orijinal farlardan rahatsız olanların gözü bir tık hassas olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: simonmc

Bu senin eklediğin görsel benim önerdiğim model değil. İlk paylaştığım video'yu incele bence kendin karar ver, ben ne desem ikna olmayacaksın :)

Benim testlerini yaptığım, kullandığım ve önerdiğim bu model.

Alıntıları Göster
    Onun da bi yerine yazmislardir

Evet komple darmadagin eden full cakma ampuller gibi degil ama halen sacma var ve tabi ki standartlara uygun degil, kotunun iyisi

• quote:

Orijinalden alıntı: .BUTTERS STOTCH.

egea içinde önerir misiniz bunları ? kısalar mercekli.
    öneririm.

ilk takdırdığımda çok kötüydü. milleti rahatsız edecek diye söktürecektim.

sonra ayar yaptırdım.

çok güzel oldu.
  • EfeU220 E kullanıcısına yanıt
    Onlar park. Bir altı kısa far.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu tarz aveller arkamdan geldiğinde hemen arka sisleri açıyorum
  • Yasak zaten. Muayeneye gittiklerinde söküyorlar. Trafik çevirmesinde de ceza yazıyorlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: road35

Ben tavsana dönüyorum karartmali dikiz aynam yok. Ne dikizden arka gözüküyor ne yan aynalardan. Saga gecip yavaşlayıp arkasina geçiyorum. Ilk zamanlarda uzun falan açıyordum suan sadece bela okuyorum.
    Aynanın karartma düğmesine basınca da normal farla gelen belli olmuyor.

• Çok haklı bir konu.

Dediğin yetmiyormuş gibi, bir de sis farlarina da aynı fardan taktırıp yakıyor hepsini, seni adeta "kör" ediyor.

Kesinlikle bir denetleme getirilmeli.

• ayni dertten müzdaribim. yani bazi farlar var adam yanimda geciyor sikinti yok bazilari gozumu kor ediyor. gectikten sonrasida bile etkisi devam ediyor.
    hatta gece surus gozlugu falan mi alsam diye dusunuyordum.
  • Uzunlarda merceksiz 8000 lümen takılıyor mu bilen var mı çünkü ben sıkıldım bu işten adam hem sis açıyor hem uzunları ne yan aynalar gözüküyor ne orta ayna ben de merceksiz 8000 lümen uzunları açıp arkasına geçicem artık.
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.