Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Fallout 4 + Tüm DLC'ler %100 Türkçe Yama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir Kullanıcı, 2 Masaüstü Kullanıcı
3.025
Cevap
112
Favori
341.159
Tıklama
Cevapla
Tüm Forumlar >> Oyun >> Pc Oyunları >> Türkçe Yamalar >> Yayınlanmış Yamalar >> Fallout 4 + Tüm DLC'ler %100 Türkçe Yama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
Mesaj
 • Yüzbaşı
  777 Mesaj

  04.01.2017 Sarkis Kısaohanyan Ekip başı, ana görevler, minutemen, forum sorumlusu
  09.02.2017 Batuhan Ç. Yılmaz Terminal ekip başı, misc görev, test sorumlusu
  17.03.2017 Uğurcan Bilgin Yazılım ve Brotherhood görevleri sorumlusu
  29.03.2017 Hamza Altay DLC Ekip Başı, Kitaplar, notlar Railroad ve yan görev sorumlusu
  20.04.2017 Çağatay Çoban Terminal yardımcısı
  30.05.2017 Mustafa Şanlı Video ve texture sorumlusu
  16.06.2017 Ataberk Çakan Terminal yardımcısı
  16.06.2017 Berke Gökçe Terminal yardımcısı
  16.06.2017 Nezih Tekin Terminal yardımcısı
  18.06.2017 Celil Oğuz Terminal, görev ve redaksiyon yardımcısı
  30.06.2017 Ali Aydın Texture yardımcısı
  19.07.2017 Eray Aydın Yazılım ve Texture yardımcısı
  28.07.2017 Kaan Kılıç Redaksiyon ve kontrol yardımcısı
  15.03.2018 İlker Karluka Texture sorumlusu

  FALLOUT 4 VE TÜM DLC'LER %100 TÜRKÇE ŞEKİLDE PAYLAŞILDI
  GÜNCEL GÖREV VE İSTATİSTİK TABLOSUhttps://rebrand.ly/F4-Yama-Tablosu


  Videolar

  %20 tanıtım videosu
  %30 tanıtım videosu
  %40 tanıtım videosu
  %50 tanıtım videosu

  Şanlı Diyarlar Video Serisi


  İndir

  Türkçe yamayı şu linklerden edinebilirsiniz:
  PC: İndir (Launcher ile bize destek olarak kullan)
  PC: İndir (Manuel sürüm ile destek olmadan kullan)(Küsmeyiz, darılmayız)
  Konsollar: Fallout 4 PS4/XboxOne

  Bağış

  Sarkis Kısaohanyan
  Ziraat Bankası
  Hesap NO: 62526915 5002
  Şube: Ümitköy/Ankara
  IBAN:TR 0300 0100 1671 6252 6915 5002


  YAMA NOTLARI

  -Yamada Küfür ve argo kelimelere yer verilmiştir.
  -Yama her gün güncellenecektir.
  -Launcher'in çalışabilmesi için oyun klasörünün içine yüklenmesi gerekmektedir.
  -Yama save dosyalarına dokunmayacaktır, ama save dosyası yamadan öncesine aitse envanterinizdeki eşya isimlerinin bir kısmı ingilizce kalacaktır. Yamayı yükledikten sonraki eşyalar Türkçeleşecektir.
  -Yamayı indirmek ve kullanmak herkesin kendi sorumluluğundadır. Oyuna gelebilecek herhangi bir zarardan biz sorumlu değiliz.
  -Yama oyunun 1.5 üzeri bütün sürümlerinde, Orjinal olup olmadığını gözetmeksizin çalışmaktadır. 1.5 ve öncesi sürümleri test etmedik. Yüklemek sizin sorumluluğunuzdadır.
  -Alpha versiyonunun yayınlandığı 16.08.2017 tarihinde Tüm görev diyalogları, notlar, isimlendirmeler ve terminaller bitmiştir.
  -Beta vesiyonunun yayınlandığı 04.10.2017 tarihinde Tüm görev diyalogları, notlar, isimlendirmeler, terminaller, dış diyaloglar, dövüş mekanikleri, tüm oyuncu-NPC diyalogları bitmiştir.
  -Automatron DLC'si çevrilmiştir.
  -Contraptions Workshop DLC'si çevrilmiştir.
  -Wasteland Workshop DLC'si çevrilmiştir.
  -Vault-Tec Workshop DLC'si çevrilmiştir.
  -Nuka-World DLC'si çevrilmiştir.
  -Far Harbor DLC'si çevrilmiştir.


  Sıkça Sorulan Sorular

  quote:


  Çevirmen arkadaşlar burada yazanları okumadan soru sorulunca sinirleniyor mu?
  Deliye dönüyoruz... Sabırla cevap vermeye çalışsak da içimizde fırtınalar kopuyor...

  Bu launcher gerekli mi?
  Hem yamanın güncellenmesi, bu sayede uğraşmadan yamanın en güncel halini almanız, hem de sizin cebinizden para çıkmadan reklam gelirleriyle bilmem kaç aylık emeğimizin karşılığını almamız için gerekli. Ama tabi hiç kimseyi zorunlu tutmuyoruz.

  Nasıl yani? Launcher olmadan kullanabilir miyiz yamayı?
  Evet kullanabilirsiniz, yapmanız gereken tek şey oyun klasöründeki orijinal launcher'in adını fallout4launcher yapıp launcherimizin yerine yerleştirmeniz.

  F4SE kullanıyorum sorun olur mu?
  Launcherimiz F4SE yüklü ise oyunu F4SE üzerinden çalıştırmaya ayarlı. Haliyle Launcherimiz üzerinden oyna'ya bastığınızda oyun F4SE üzerinden çalıştırılıyor.

  Bu yama başarımları kapatır mı?
  Hayır kapatmaz. Yaptığımız yama mod olarak geçmiyor, oyunun dosya sistemini değiştiriyor. Haliyle oyun yamamızı mod olarak görmüyor ve başarımları kapatmıyor. Ama diğer sekmesindeki mod çevirileri için bu söylediğim geçerli değildir.

  Bu diğer sekmesindeki mod çevirilerini nasıl yüklüyoruz?
  Belirtilen modu düzgün bir şekilde yükleyin, sonra diğer sekmesinden mod ismini seçip seçimi indir'e tıklayın. Bu kadar basit.

  Save dosyalarım zarar görür mü?
  Hayır görmez. Oyun dosyalarını değiştirdiğimiz için save'niz ne durumda olursa olsun yama hiçbir şeyi bozmadan çalışmaktadır.
  NOT: Yamayı yüklemeden önce envanterinizde bulunan silah ve zırh isimleri ingilizce kalacaktır. Yama yüklendikten sonraki silahlar ve zırhlar ise Türkçe görünecektir.

  ALINTI: "Önce şu Türkçe çeviride ki trojanı açıklasanız? şaka falan mı bu yahu? dalga mı geçiyorsunuz insanlarla? yemin ediyorum yazık ya bir de bağış topluyorsunuz iş yaptık diye."


  quote:

  https://youtu.be/Fp76NjLkkJE Açıkladım...
  https://www.virustotal.com/#/file/ba4ce3c7dc3fbdad6886ea12de280fc1478d5b26df716b3b6d90ba9f755b7ebf/detection Bu, videodaki exe dosyası
  https://www.virustotal.com/#/file/702d933cd411bb079442a3bc76760718073d85fbe69646869e0fe43ceef0ffce/detection Bu, videodaki txt dosyası

  Yetmez diyorsanız, güvenmiyorsanız aynı işlemleri tekrarlayın.

  Yamayı yüklerken dikkat etmem gereken bir şey var mı?
  Evet var.
  1-Yamayı yüklemeden önce oyunun çalıştığından emin olmalısınız. Bir kere oyunu açıp "New Game" seçeneğine tıklayarak kendinizi banyoda gördüğünüz zaman oyunu kapatın. (Konsolu açıp qqq yazıp enter'a basmanız yeterli)
  2-Yamayı yüklerken oyun, launcher ve Steam kapalı olmalı yamayı yükledikten sonra oyunu ilk açışınızda steam'i kullanmak yerine oyun klasörüne girip fallout4launcher.exe dosyasını çalıştırmalısınız. Sonrasında steam ile de açabilirsiniz.
  3-Oyun klasörünü düzgün yazdığınızdan emin olmalısınız. Eğer emin değilseniz setup'u winrar ile açıp elinizle de yükleyebilirsiniz.

  Forum hata mesajlarıyla dolu, yama bu kadar hatalı mı?
  Hayır, sayacımıza göre Şubat başına kadar yama günlük ortalama 350 kişi tarafından indiriliyor ve günlük olarak ortalama 900 kişi tarafından yamamız ile oynanıyor. Günlük gelen hata bildirimi ise eylül ayından beri bir elin parmaklarını geçmiyor. O yüzden hata görme şansınız %0,3'ün altında diyebiliriz.

  Anladım, peki hata alırsam yapmam gereken bir şey var mı?
  Evet, öncelikle steam'i ve launcheri kapatın, sonra oyun klasöründeki update.exe dosyasını YÖNETİCİ OLARAK çalıştırıp işlemin tamamlanmasını bekleyin. Büyük ihtimal düzelecektir.
  Düzelmezse oyun klasöründeki yama silici 3000 ile yamayı kaldırıp yamayı tekrar indirip yükleyin. Hatanızın en muhtemel nedeni indirme sırasında internetinizle ilgili sorun oluşması. Tekrar indirip kurunca bu sorunu gidermiş olursunuz. Yine hata alırsanız, forumdan ya da facebook üzerinden hatayı bana bildirin. Facebook üzerinden bildirirseniz Team Viewer ile bağlanıp sorunu kendim de düzeltebilirim.

  Oyun korsan sürümle de Steam sürümüyle de çalışıyor mu?
  Evet, oyun korsan olup olmadığına bakmaksızın oyunun 1,5 üstü tüm sürümleriyle düzgün şekilde çalışıyor. 1,5 altı sürümlerle çalıştırmak için ne yapmanız gerektiğini bilmiyorum, ama 1,5 öncesi sürümlerle de çalıştırdığını söyleyenler var.

  Yamayı yükledim bazı satırlar görünmemeye başladı. Yapacağınız işi sizin...
  Oyunun yama yüklense de yüklenmese de bazı satırları göstermesini engelleyen bir sorunu var. Mesela oyunun başındaki müzede Preston'un konuşmaları ya tüm konuşmayı engelleyecek şekilde donar, ya da satırların yarısı hiç görünmez... Yapabileceğimiz bir şey yok.
  Radyodan duyduğunuz şeyler görevleri etkileyebiliyor, ama ne yaparsak yapalım radyo diyaloglarını açamıyoruz. Elimizde olan bir şey değil.
  Bir mekana girdiğinizde yoldaşınızın yaptığı yorumlar bugda kalıp mekandan çıkana kadar başka altyazı görünmesini engelleyebiliyor. O yüzden onları da biz kapattık.

  Videolarda altyazı gözükmüyor
  Bethesda anlamadığım şekilde videolara altyazı eklememizi engelliyor. Eklemek için tek yok var, o da videoların tekrar yüklenmesi ki bu da yama boyutunu 3-4 GB'a çıkartmak demek. Ne biz yorulalım ne siz o kadar dosya indirmek zorunda kalın, internetten o videolarda ne yazdığını bulabilirsiniz.
  Eşya isimlerinde sorun var.
  Sebze isimleri ile ilgili açıklama Prydwen'in terminallerinde yazıyor.
  NOT: Yamayı yüklemeden önce envanterinizde bulunan silah ve zırh isimleri ingilizce kalacaktır. Yama yüklendikten sonraki silahlar ve zırhlar ise Türkçe görünecektir. Çözümü sıfırdan başlamaktır.

  Oyun ana menüde kapanıyor. Hem de yamanızı hiç yüklememiş olmama rağmen.
  Sorun: 1.10 güncellemesi ile oyuna gelen Creation Club ile AMD Ekran kartlarının pek geçinememesi, buna bağlı olarak oyunu açınca ana menüde oyunun çökmesi...
  Çözümler:
  1) Oyunu 1.10 versiyonuna GÜNCELLEMEMEK
  2) Güncellendiyse de oyuna girmeden önce interneti kapatmak

  Bethesda sorunun üstünde çalışıyormuş ve yeni güncelleme gelene kadar başka bir çözüm önerisi sunulmuş değildir. Bu soruna çözüm arayan arkadaşlara iyi oyunlar diliyorum.

  Yama projesine destek olmak istiyorum, ne yapabilirim?
  İngilizce biliyorsanız, bizimle beraber çeviri yapabilirsiniz.
  Türkçe'nize güveniyorsanız, redaksiyona yardım edebilirsiniz
  Photoshop biliyorsanız, texture çevirme projemiz var, o projede bize yardım edebilirsiniz.
  Bunlar için benimle özel mesajdan görüşebilirsiniz. İşleri Whatsapp üzerinden yürütüyoruz. O yüzden ekibe alınırsanız telefon numaranızı isteyeceğim.
  Bunların üçünü de yapmak istemiyorsanız, ya da yapamıyorsanız hesap numaramıza bağış yapabilir ya da yamayı daha çok kullanıcıya ulaştırmak için elinizden geleni yapabilirsiniz.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sarkis.Kısaohanyan -- 7 Ocak 2019; 14:41:11 >  _____________________________
  Animus Projesi Ekip Üyesi

  Fallout 4 Çevirisi Ekip Lideri
 • Yarbay
  3704 Mesaj
  _____________________________
 • Yarbay
  2690 Mesaj
  bu 16. yama başlangıcı flan oldu sanırım.

  Allah rızası için birleşinde yapın şu işi.

  not: yamayı %100 olarak martta çıkar 50 tl den alırım.  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi r0ket -- 5 Ocak 2017; 0:42:11 >
  |
  |
  _____________________________
  • "eşekten şeker esirgenmez ama eşek yaratılışı bakımından otu beğenir." mevlana
  • -____-____-______-______-____-__________-_______-_______-____-__
  • _____-_______-___-________-_______-________-________-_____-___
 • Yarbay
  3629 Mesaj
  Allah'ım çok büyüksün, ülkede Türkçe Yama kıtlığı yaşanırken bize bu bolluğu da gösteriyorsun.
  _____________________________
 • Yarbay
  3704 Mesaj

  iki witcher çevirisi,

  üç fallout çevirisi,

  iki gta 5 çevirisi  çeviriye doymuyoruz ne mutlu! ne mutlu ülkemize ki oyuncularımızın bol bol alternatifi var her oyun konusunda :))
  KarapathiaN kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yarbay
  3629 Mesaj

  bereket versin ne diyelim
  |
  |
  Sergeant Duffin kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  777 Mesaj
  quote:

  Orijinalden alıntı: Sergeant Duffin

  istersen şu arkadaşlarla bir iletişime geç;
  https://forum.donanimhaber.com/fallout-4-season-pass-yerellestirme-calismasi--121226343https://forum.donanimhaber.com/fallout-4-turkce-yama-devam-ediyor--120285469  Mesaj attım bakalım...

  @r0ket
  ben 22 saydım :D yoksa yeminle başlamazdım.
  notunu hatırlatırım :D

  @KarapathiaN
  Daha çeviri programlarını yeni buldum bu oyunu martta çevirmeyi başarırsam yılda en az 4 yama :D  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kısaohanyan -- 5 Ocak 2017; 1:48:47 >
  _____________________________
  Animus Projesi Ekip Üyesi

  Fallout 4 Çevirisi Ekip Lideri
 • Yüzbaşı
  260 Mesaj
  Şu oyunu şimdiye kadar çevirmeye başlayanlar bıraktıkları halini birleştirseydi Fallout 5 bile Türkçe olurdu.
  _____________________________
 • Onbaşı
  16 Mesaj
  Hocam fallout 4 çeviren birçok çevirmen var. Çevirenler birleşse şimdiye Türkçe Yama çıkmıştı.
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  777 Mesaj
  @lennon54

  @HİTMAN.

  kesinlikle katılıyorum

  ama ben başlamadan önce olmadı şimdi de olur mu olmaz mı bilemiyorum... yamayı yapan diğer arkadaşlara mesaj ve email attım bekliyorum...
  |
  |
  _____________________________
  Animus Projesi Ekip Üyesi

  Fallout 4 Çevirisi Ekip Lideri
 • Yüzbaşı
  777 Mesaj
  Büyük ihtimalle 12 Ocak 2017 tarihinde saat öğlen 2-3 gibi %20'lik ilk yama dosyasını paylaşacağım arkadaşlar. senaryonun değil oyunun %20'si olduğu için Concord'dan çıktıktan sonrası ne yazık ki Türkçe değil.
  |
  |
  _____________________________
  Animus Projesi Ekip Üyesi

  Fallout 4 Çevirisi Ekip Lideri
 • Binbaşı
  1983 Mesaj
  Kolay gelsin.  < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  |
  |
  _____________________________
 • Binbaşı
  1805 Mesaj
  ooo hızlı gidiyorsun hadi bakalım. Bayrak yarışına dönecek gibi yüzde30 lara gelip bir sonraki çevirmenede devredebilirsin.

  He martta bitirirsin çevirmenlerin efendisi kralı gibi bişi olursun yönetimden rica eder. Senin adına üst konu açıp seni orada övebiliriz :D
  |
  |
  _____________________________
  mupsd.com ücretsiz tasarım işleri
 • Yüzbaşı
  777 Mesaj
  Hahah :D Estağfurullah :D Yama çıktığı zaman başarılı bulursanız benim için yeterli olur.
  |
  |
  _____________________________
  Animus Projesi Ekip Üyesi

  Fallout 4 Çevirisi Ekip Lideri
 • Yüzbaşı
  273 Mesaj
  Eline koluna gözüne sağlık inşallah marta kadar bitirirsin test aşamasını bize bırakırsın sorun olmaz yeterki oynayalım şu lanet oyunu türkçe.
  |
  |
  _____________________________
 • Yüzbaşı
  781 Mesaj
  Baran Öner ve birkaç kişide çeviriyor. Aslında birleşseniz yama şıp diye bitebilirde son söz siz çevirmenlerin tabikide .
  |
  |
  _____________________________
 • Yarbay
  3179 Mesaj
  Arkadaşlar Allah rızası için Fallout 4 Türkçe yama falan yapmayın.
  |
  |
  _____________________________
  i7 6700K 4.4Ghz | Thermalthake Water 3.0 Extreme | Asus Rog Strix O8G GTX1070 | Asus Z170 Pro Gaming | G.SKILL RipJawsV 16GB DDR4 3000Mhz | Corsair CS750M 80 Gold | Cooler Master MasterCase5 ( Modifiye ) | WD Blue 1 TB 7200RPM 64 | Seagete 1 TB 7200RPM 64 | Kingston 480GB UV 550-510 | Asus VG248QE 24 inc 144hz 1ms | Asus VS247 23.6 inc 60hz - Asus Cerberus Klavye - Mouse | Logitech G633 7.1 Surround Headset
 • Yarbay
  2690 Mesaj
  herkes tek başına yada kendi grubuyla yapmanın peşinde. birleşelim diyenleride diğerleri kabul etmiyor. witcher 3 yaması ne kadar ortak bi projeyse bunda o kadar ayrılıkçı projeler var. sonu nereye varacak merak içindeyim
  |
  |
  _____________________________
  • "eşekten şeker esirgenmez ama eşek yaratılışı bakımından otu beğenir." mevlana
  • -____-____-______-______-____-__________-_______-_______-____-__
  • _____-_______-___-________-_______-________-________-_____-___
 • Yüzbaşı
  777 Mesaj
  Arkadaşlar lütfen, ben de birleşmekten yanayım ama ne yazık ki cevap veren yok. Açıklamada tam olarak belirtemedim sanırım. Bu yama, bu kadar süre boyunca çevirinin yılan hikayesine dönmesi sonucu yaklaşık 1.5 yıllık bekleme sonucu çevirmenleri protesto amaçlı başladı. Ya da en azından bir bilgi verilmesinin bile çok görülmesi yüzünden.

  Şu anda bile, oyunu çevirdiğini Donanım Haber üzerinden duyuran kişiler mesajlarıma cevap vermiyor. Korkarım collodin şu anda bu çeviriden haberdar bile olmayabilir... Adam 1 aydır foruma girmiyor.

  4 ocaktan bu güne %2'den %20'ye çevrildi ve yarın %20 olarak paylaşılacak.

  1 hafta haber vermezsem topa tutun. Her %20 ilerlemede yamayı paylaşmazsam küfür üstüne küfür edin. Mart sonuna yamayı çıkartmak hedefim, belki nisana sarkar ama ölmezsem bu yama çıkacak.
  Her zaman inanırım yeterli irade her şeyi yaptırır.
  Yeterli irade 400 saatlik oyunu 3 ayda çevirtir.

  Sürç-i lisan ettiysek affola. Diğer çevirmen arkadaşlar kızmasın. Ben kendim için konuşuyorum.
  Edit:imla

  Edit (03.05.2017): Yorum bayağı tutmuş da yorumda dediklerimi yerine getiremedim. Herkesten özür diliyorum.

  Edit (30.07.2017): %70'i bu gün devirdik. Ama şimdi düşünüyorum da, o zamanlar gerçekten çok toymuşum. Şimdi Fresh Blood (Uğurcan Bilgin) ile ortak yapıyoruz yamayı, başkaları da var yanımda... Sanırım başarıyoruz.

  Edit (30.08.2017): %85'i bu gün devirdik. Bırakıp gidecek bir kişi daha demişlerdi. Alpha sürecini başarılı şekilde geride bırakıyoruz. Ben bırakmayacağımı kanıtladım. 3 büyük DLC'yi bu güne kadar çevirmedik. Belki sonunda ortak bir payda buluruz da DLC'leri paylaşan olur diye. Ama artık eminim ki DLC'ler de ellerimizden öpüyor...  < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sarkis.Kısaohanyan -- 30 Ağustos 2017; 18:14:13 >
  _____________________________
  Animus Projesi Ekip Üyesi

  Fallout 4 Çevirisi Ekip Lideri
 • Yarbay
  2618 Mesaj

  usta ellerin dert görmesin emeğine sağlık. yamayı bitirince bağış için bir banka hesap bilgisi ver de gönlümüzden 3 5 ne koparsa verelim sana. biliyorum emeğinin karşılığı olamaz ama elimizden geleni yapalım ya büyük emek var burda ellerin dert görmesin sağolasın
  |
  |
  Kısaohanyan kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  _____________________________
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Mobilya Takımları
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
google reklamları
üniversite
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,203
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.